Προς το περιεχόμενο

Καλό ταξίδι Fotis13


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, poulinos είπε

ολα γίνονται

Έχω απολέσει αυτό το δικαίωμα από τη στιγμή που έκανα παιδί. Ίσως όταν μεγαλώσει αρκετά, αν βαστάνε πόδια και καρδιά. Και πάλι, αυτά που έκανε ο Φώτης, ούτε στα όνειρα των περισσοτέρων. Από την άλλη, όλα έχουν το τίμημά τους...

  • Like 7
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 minutes ago, kirileman said:

Έχω απολέσει αυτό το δικαίωμα από τη στιγμή που έκανα παιδί. Ίσως όταν μεγαλώσει αρκετά, αν βαστάνε πόδια και καρδιά. Και πάλι, αυτά που έκανε ο Φώτης, ούτε στα όνειρα των περισσοτέρων. Από την άλλη, όλα έχουν το τίμημά τους...

δεν ειναι αναγκη να το φτασεις τοσο μακρυα οσο το φτανουν καποιοι. Υπαρχουν πολλα ωραια πραγματα με υπερβολικα μεγαλο βαθμο ασφαλειας.( πιο safe απο την οδηγηση μεσα στην πολη).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Εχασα ενα φιλο στην ηλικια του Φωτη,απο καρδια.
Εφαγα τρελο ξενερωμα μολις ειδα το λογαριασμο του στο facebook online,αμεσως εκανα αιτηση για να μπει "εις μνημην" ο λογαριασμος. Σκεψου να δεις ενεργο το account του Φωτη,οταν μπει καποιος απο το pc του.

Έχω και μια τέτοια περίπτωση από κοπέλα που πέθανε κατά την διάρκεια επέμβασης, έχει μείνει το account της και οι ομιλίες που κάναμε στο messenger. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παιδια καλο ειναι να κανετε πράγματα που σε βγάζουν απο το σπίτι σε σηκώνουν απο το καναπέ και σου ανοίγουν νέους κόσμους . Ο καθένας μεχρι εκεί που τον παιρνει απο δυνάμεις κουράγια οικονομικά κτλ . 
Ελαχιστοι κανουν ολα μαζί οσα εκανε ο Φώτης . Αλλα εστω ένα χόμπι να βρει κάποιος που τον φέρνει κοντά στη φύση ,τον ζωντανεύει κ τον ευχαριστεί ειναι μεγαλη υπόθεση .

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συλλυπητήρια στην οικογένειά του ευχομαι κ εγω!!

Δεν τον ηξερα τον ανθρωπο προσωπικα,μονο απο εδω!

Θελει τεραστια δυναμη κ θεληση ζωης να κανεις ολα αυτα που έκανε ο Φωτης..Μπραβο του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τον Φώτη δεν τον ήξερα προσωπικά. Τον θυμάμαι μόνο πως ήταν ενεργός στο νήμα του PS5/Παραλαβές PS5.

Βλέπω όσα έκανε και ζηλεύω ομολογουμένως.

Λυπάμαι πολύ για τον άνθρωπο, πολλά συλλυπητήρια στους δικούς του ανθρώπους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά κρίμα και συλλυπητήρια σε γνωστούς-οικογένεια . Χωρίς να τον ξέρω προσωπικά ήταν από τα λίγα άτομα που χαιρόσουν να ανταλλάξεις απόψεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το γνώριζα το παλικάρι, πιθανότατα να είχαμε ανταλλάξει κάποια μνμ μέσα στα χιλιάδες θέματα και συζητήσεις στο φόρουμ.
Κρίμα. :(

Τα θερμά μου συλλυπητήρια στους δικούς του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα το διαβασα, δεν τον ηξερα προσωπικα εκτος καποιες παραθεσεις που μου ειχε κανει οπως και εγω, αλλα τον σεβομουν οπως και αυτος εμενα.

Τα συλληπητηρια μου στην οικογενεια και τους φιλους του.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, billdanos είπε

Αφού πέρασαν 2-3 μέρες μετά το πρώτο "σκατά" που έγραψα με το που το έμαθα, τώρα νομίζω πως μπορώ να γράψω κι εγώ κάτι πιο ψύχραιμο (λέμε τώρα)...

Μεγαλώνοντας, πιάνω τον εαυτό μου να "σκαλώνει" όλο και περισσότερο κάθε φορά που συμβαίνουν τέτοια τραγικά γεγονότα ακόμη κι αν αφορούν άτομα που δεν έτυχε να τα γνωρίσω από κοντά. Δεν είναι τόσο συναισθήματα λύπης ή στεναχώριας αλλά κυρίως κάτι σαν σοκ ή ακόμη και εκνευρισμός όταν συνειδητοποιώ το πόσο εύκολα αλλάζουν πράγματα που θεωρούμε δεδομένα και μάλιστα μέσα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα! Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είμαι από τους ανθρώπους που πιστεύουν σε ψυχές (με τη μεταφυσική έννοια), μοίρα, παράδεισο & κόλαση, σε θεωρίες του στυλ “τον αγάπησε ο Θεός και τον πήρε μαζί του” καθώς και σε φράσεις τύπου “καλό ταξίδι, καλό παράδεισο, καλή αντάμωση, κλπ κλπ”. Μπορώ φυσικά να καταλάβω πως για πολλούς ανθρώπους όλα αυτά είναι μια κάποια παρηγοριά ώστε να ξεπεράσουν το σοκ μιας απώλειας και να διαχειριστούν κάπως την όλη κατάσταση αλλά μέσα στο δικό μου μυαλό, η ζωή μας τελειώνει όταν ο εγκέφαλος μας παύει να λειτουργεί οπότε χάνονται ταυτόχρονα και η αντίληψη μας, οι σκέψεις μας, οι αναμνήσεις μας, οι εμπειρίες, κλπ κλπ (εκνευρίζομαι όταν βάζω αυτό το “κλπ” στο τέλος των προτάσεων αλλά διαφορετικά νομίζω πως θα έγραφα για πάντα…). Μετά από αυτή τη στιγμή “υπάρχουμε” μόνο στις σκέψεις των ανθρώπων που μας γνώριζαν, μας αγαπούσαν ή ακόμη και μας μισούσαν…:)

Η ζωή σταματάει όταν σταματήσει να λειτουργεί η καρδιά και αφού προηγουμένως έχει προηγηθεί η  γνωστή μεθοδολογία με ηλεκτρικό ρεύμα για την επαναφορά χωρίς αποτέλεσμα. 

Σε ορισμένες περιπτώσεις άνθρωποι πέφτουν σε κόμμα υπό μηχανική υποστήριξη και μετά επανέρχονται.

Πέραν από αυτό είχα διαβάσει κιόλας κάποτε ότι όταν σταματήσει η καρδιά ο εγκέφαλος λειτουργεί και υπάρχει συνείδηση στον άνθρωπο για κάποια δευτερόλεπτα, αλλά αυτό δεν ξερω αν ισχύει η ήταν ράδιο αρβύλα, το αναφέρω περισσοτερο μήπως μπορεί να το επιβεβαιώσει η διαψεύσει κάποιος που ξέρει από ιατρικά θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ τον Φώτη τον ήξερα μέσα από το Console section του insomnia. Σε πολλά πράγματα αναφορικά με τα παιχνίδια είχαμε ίδια άποψη και γούστα, εκτός από το The Last of Us 2 που το θεωρούσε masterpiece 🙂

Σε όλα αυτά τα χρόνια είχα δεί αρκετες φωτογραφίες του από canyoning και φώτος με γκουρμεδιές και υπέθεσα ότι είναι από αυτούς τους τυχερούς ανθρώπους, που απαλλαγμένος από βιοποριστικές ανησυχίες και άγχη της καθημερινότητας, μπορούσε και ζούσε τη ζωή που πραγματικά ήθελε για τον εαυτό του.

Πρέπει να ήταν κοντά ή να είχε φτάσει στην προσωπική του αυτοπραγμάτωση.

Χαίρομαι να βλέπω ανθρώπους να ζούνε τόσο πλούσια σε εμπειρίες ζωή.

Συλλυπητήρια και κουράγιο στους δικούς του.

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...