Προς το περιεχόμενο

Καλό ταξίδι Fotis13


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, PLACEBO_89 είπε

Και βεβαια για το 1ο λεω! Παραταιρο ειναι αδιαμφισβητητο! Θλιβερο γιατι καταλαβαινεις τα κενα του κοσμου..!

Και δεν αναφερομαι προσωπικα σε σενα σε μενα αλλα στην πλειοψηφια..!

Ναι αυτη ειναι η συνεπεια που προσπαθει να αντικαταστησει την πραγματικοτητα γιατι ειτε ετσι το θελουμε ειτε εξαναγκαζομαστε να το κανουμε..!  Και προσωπικη μου αποψη η πλάστιγγα γερνει στον εξαναγκασμο!

Δεν εξαναγκαζομαστε σε τίποτα, τουλάχιστον εγώ. Αρκετά άτομα δεν είναι πολύ κοινωνικοι και εξωστρεφεις ώστε να μπορούν να κάνουν εύκολα νέους φίλους, για τους περισσότερους ότι καταφέρεις από γειτονιά σχολείο σχολή στρατό, αντε και εργασία αλλά πιο δύσκολα, μετά όλοι μεγαλώνουν κάνουν οικογένεια έχουν υποχρεώσεις, φεύγουν και μεταναστευουν, ο άλλος γουστάρει να μπει να μιλήσει στο Internet, δεν είναι κακό αυτό, δεν λέμε να αποκτήσει εξάρτηση και θα εθιστεί άλλο αυτό, να επεκταθώ βέβαια και στο κομμάτι των γνωριμιών/σχέσεων που παλαιότερα το θεωρούσα λάθος να χάνεις χρόνο αλλά πλέον από το Internet γνώρισα και μια κοπέλα καθώς αν τυχει μπορείς να μιλάς με άτομα από μια συγκεκριμένη ομάδα που έχετε κοινά ενδιαφέροντα και δραστηριότητες οπότε, βασίζεσαι πρώτα στα κοινά πράγματα που μιλάς και μετά προχώρα παραπέρα αν το κρίνεις, ενώ από την άλλη αντε να ψάχνεσαι να χάνεις χρόνο σε club μαγαζιά και διάφορα μέρη. Η πραγματική ζωή δεν πρέπει να παραμεριζεται αλλά η διαδικτυακή προσφέρει αρκετές ευκολίες και ευκαιρείες.

Τέλος πάντων, επειδή δεν είναι το κατάλληλο thread να αναλύσουμε τα πάντα εδώ, δεν θα σχολιάσω κάτι άλλο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, poulinos είπε

Παρότι δεν γνώρισα τον Φώτη από κοντά παρά μόνο μέσα από το θέμα για τα Hobbies, εν τουτοις το δέσιμο και η ευχαρίστηση του να διαβάζω Post του και να συζηταμε για τα extreme  ήταν και είναι πολύ μεγαλύτερη από οτι με άτομα που βλέπω από κοντά και πάω για καφέ. Όσο και αν ακούγεται παράξενο ή οτι άλλο μπορεί να πει κάποιος.

Εγώ που έχω μιλήσει και με τους δύο σας με προσωπικά μηνύματα με ξαφνιάζει πολύ τώρα που διαβάζω ότι δεν είχατε γνωριστεί από κοντά!  Ήταν πάρα μα πάρα πολλά τα κοινά ενδιαφέροντα σας, καταδύσεις, αναρρίχησεις, ταξίδια στο εξωτερικό κτλ ήταν και μεγάλη η συμπάθια μεταξύ σας και με δεδομένο ότι είστε και οι δυο Αθήνα θεωρούσα σίγουρο ότι θα έχετε βρεθεί.

 

Εγώ με τον Φώτη για μια 7ετια είχαμε μιλήσει άπειρα μέσα από το νήμα της γυμναστικής αλλά και με προσωπικά μηνύματα, είχαμε αναβάλει πολλές φορές μια πρόπονησαρα παρέα και ασχέτως τελικά που δεν τον γνώρισα νιώθω ότι έχασα έναν δικό μου άνθρωπο, έχω χαλαστει πάρα πολύ και πραγματικά δεν μπορώ να το πιστέψω.

 

Πολύ κρίμα, πολύ άδικο.. :(((

  • Like 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, OneWaySystem said:

Εγώ που έχω μιλήσει και με τους δύο σας με προσωπικά μηνύματα με ξαφνιάζει πολύ τώρα που διαβάζω ότι δεν είχατε γνωριστεί από κοντά!  Ήταν πάρα μα πάρα πολλά τα κοινά ενδιαφέροντα σας, καταδύσεις, αναρρίχησεις, ταξίδια στο εξωτερικό κτλ ήταν και μεγάλη η συμπάθια μεταξύ σας και με δεδομένο ότι είστε και οι δυο Αθήνα θεωρούσα σίγουρο ότι θα έχετε βρεθεί.

 

Εγώ με τον Φώτη για μια 7ετια είχαμε μιλήσει άπειρα μέσα από το νήμα της γυμναστικής αλλά και με προσωπικά μηνύματα, είχαμε αναβάλει πολλές φορές μια πρόπονησαρα παρέα και ασχέτως τελικά που δεν τον γνώρισα νιώθω ότι έχασα έναν δικό μου άνθρωπο, έχω χαλαστει πάρα πολύ και πραγματικά δεν μπορώ να το πιστέψω.

 

Πολύ κρίμα, πολύ άδικο.. :(((

 δυστυχως δεν εγινε.οπως εγραψα και πιο πριν και το ξανατονιζω μετα απο αυτα που ειπωθηκαν πιο πανω, παροτι δεν βρεθηκαμε  ποτε και μιλαγαμε απο ενα  forum και συγκεκριμενα το θεμα για τα extreme hobbies, μου προσφερε παρεα και γενικοτερα πραγματα που δεν εχουν προσφερει ατομα που τα ξερω και εχουμε βγει 100 φορες.πραγματι πολλα κοινα.καταδυσεις,canyoning,ορειβασια,ελευθερη πτωση,ταξιδια

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το γνώριζα το παλληκάρι , αλλα ειναι πάντα κρίμα ενας νέος , δραστήριος άνθρωπος να χάνεται τοσο νωρίς..

Τα βαθύτατα συλλυπητήρια μου στους ανθρώπους του..

..κανεις δεν χάνεται πραγματικά όσο υπαρχει κόσμος που τον σκέφτεται και τον θυμάται..ας ειναι αυτο μια αχτίδα ελπίδας στην απελπισία των ημερών μετα τον χαμό του..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον γνώριζα προσωπικά τον Φώτη, παρά μόνο από μια αντιπαράθεση που είχαμε στο PAO fun club του forum. 

Είναι τραγικό που συνηδειτοποιώ ακόμη μια φορά, ότι μια στιγμή φτάνει για να κόψει μια ζωή και να φέρει τόσο πόνο στην οικογένεια και τους φίλους.

Καλό ταξίδι και καλό Παράδεισο Φώτη. Κουράγιο και δύναμη στους δικούς του. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όταν το είδα την Κυριακή το σκέφτομαι συνέχεια. Νιώθω σα να έφυγε δικός μου άνθρωπος, σα να τον ήξερα. Κι ας είχαμε ανταλλάξει μόνο μηνύματα εδώ. Ήταν από τους ανθρώπους που εμένα τουλάχιστον μου έβγαζε κάτι πολύ θετικό και ειλικρινές, ήξερα ότι είχαν υπόσταση αυτά που έγραφε και ήταν από τα άτομα που έδιναν στο φόρουμ προσωπικότητα και κύρος.

Πάρα πολύ κρίμα, δεν ξέρω τι να πω... κουράγιο και συλλυπητήρια στους δικούς του ανθρώπους. Τίποτα δεν είμαστε.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, zio10 είπε

Από όταν το είδα την Κυριακή το σκέφτομαι συνέχεια.

Το ίδιο και εγώ, όπως είπα ήταν από τα πιο χαρακτηριστικά μέλη εδώ μέσα.

Σκέφτομαι συχνά αυτές τις μέρες ότι δεν θα ξαναδούμε μήνυμα του σε ειδήσεις για Apple προϊόντα, κριτικές ταινιών, gaming κτλ. και στεναχωριέμαι ρε γαμώτο.

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ακούσει για κάποιον στην Πάρνηθα, Κυριακή. Δεν είδα περισσότερα όμως, μέχρι που σήμερα ξαφνικά είδα την φώτο της Μαργαρίτας στο αντίστοιχο thread και στην συνέχεια την απάντηση του Poulinos. Απλά έκατσα και κοιτούσα κάνα δεκάλεπτο στην κυριολεξία...

Η συναναστροφή μας ήταν μικρή στο anti-fitness thread, όπου συνήθως διαφωνούσα με το τι είναι αντι-φιτνεςς και τι όχι. 

Έχει τόσο μικρή σημασία αυτό φυσικά... 

Δεν γνώριζα για τις extreme δραστηριότητες του ανθρώπου... 

Ας είναι ελαφρύ το χώμα, νιώθω οργή και λύπη ταυτόχρονα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν ακούς μία είδηση για το χ ή το ψ συμβάν, είναι μία είδηση. Δυσάρεστη, αλλά είδηση.

Όταν όμως γνωρίζεις λίγο ή πολύ τον εμπλεκόμενο, ξαφνικά αποκτά μία άλλη διάσταση.

Έτσι συνέβη και με μένα με το συμβάν της Πάρνηθας. Μέχρι και πριν από 10 λεπτά οι πληροφορίες σχετικά με το ατύχημα αφορούσαν προφανώς κάποιον άνθρωπο με όρεξη για ζωή (δεν βρίσκεσαι εκεί για να "αράξεις") αλλά δεν είχαν συγκεκριμένο πρόσωπο.

Δυστυχώς μόλις "ανακάλυψα" ότι επρόκειτο για τον Φώτη. Δεν τον γνώριζα προσωπικά αλλά μόνο μέσω της παρουσίας του στο φόρουμ. Βέβαια από αυτή (την παρουσία) ήταν κάτι παραπάνω από ξεκάθαρο ότι ήταν άτομο που αγαπούσε τη ζωή και τη ζούσε έντονα, κάνοντας αυτά που του αρέσουν. Πράγματα που προσωπικά ζήλευα αλλά τα περισσότερα (αν όχι όλα) δεν θα τολμούσα ποτέ να κάνω. Και βέβαια με κάποιο τρόπο τα ψιλοζούσα μέσα από τις περιγραφές και τις φωτογραφίες του. Άνθρωπος προφανώς με αυτοπειθαρχία, αφού δεν ανεβαίνεις στο Έβερεστ ή δεν καταδύεσαι σε σπηλιές χωρίς αυτή. Και σίγουρα δεν κόβεις τη μασαμπούκα της χαλαρής περιόδου ξαφνικά για να κάνεις καταδύσεις ούτε πας από τις γκουρμεδιές στο φαγητό σε κονσέρβα επειδή είσαι σε ορειβατική αποστολή, αν δεν μπορείς να επιβληθείς στον εαυτό σου.

Πάντα μου φαινόταν εντυπωσιακό πως μπορεί κάποιος να ασχολείται με επιτυχία με τόσες δυναμικές ασχολίες και να μπορεί να κρατήσει στο μυαλό του όλες τις απαραίτητες γνώσεις/πληροφορίες/διαδικασίες που απαιτούν αυτές οι τόσο διαφορετικές μεταξύ τους δραστηριότητες.

Ας είναι καλά (δεν ξέρω αν είναι δόκιμο αλλά μου βγαίνει να το πω) εκεί που είναι και αν κι έφυγε πολύ νωρίς ας σκεφτόμαστε ότι ίσως να προτιμούσε να φύγει κάνοντας αυτό που αγαπούσε από τον όποιο άλλο τρόπο.

Κουράγιο μόνο στους δικούς του ανθρώπους καθώς τα "πως" και τα "γιατί" που ανθρώπινα μπαίνουν στο μυαλό, δυστυχώς δεν έχουν απάντηση.

Επεξ/σία από haris_216
  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...