Προς το περιεχόμενο

Καλό ταξίδι Fotis13


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, margaritagr είπε

Ένα βράδυ που είχαμε κανονίσει να βγουμε , ο Φώτης εφυγε μες τη νυχτα να παει εξω από την Αθήνα, δε θυμάμαι το μέρος, για να συμμετάσχει σε επιχείρηση διάσωσης- σε μέρος που η ΕΜΑΚ δεν μπορούσε να προσεγγίσει. 

Αυτος ήταν ο Φώτης. Παλικάρι, ντομπρος, ξηγημενος, καλό παιδί, με όρεξη για ζωή, ατρόμητος, πλακατζης. 

Παρακαλώ να μην τον ξεχάσετε. Εδώ περνούσε κάθε μερα του τοσες ωρες. Στην μεγάλη αυτή διαδικτυακή οικογένεια. 

 

 

Ποιοι/πόσοι άνθρωποι κάθονται στα καλά καθούμενα να αφήσουν την ρουτίνα τους για να συμμετέχουν σε κάτι που δεν τους αφορά και βάζοντας σε κίνδυνο την ζωη τους για να σώσουν έναν άλλον. Ελάχιστοι. Από ότι φαίνεται ο Φώτης ήταν ταγμένος σε αυτό. Τυχεροί όσοι τον γνώρισαν προσωπικα, διότι κάτι κερδίζεις έστω και λίγο γνωρίζοντας τέτοιες προσωπικότητες. 

ΥΓ: Συμφωνώ με ότι είπε ο @pappous. Και καλύτερα το αφιέρωμα να γίνει σε αυτό το thread και να παραμείνει sticky. 

Επεξ/σία από Βασίλης_29
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον γνώριζα απο κοντά τον άνθρωπο αλλά εδώ μέσα ήταν πάντα σωστός, ωραίος και ευγενικός.

Άτιμη και άδικη ζωή, την μια στιγμή είσαι, την άλλη όχι...Πόσο φευγαλέα είναι όλα γαμώτο μου...
Κρίμα, θέλω να πιστεύω πάντως πως έφυγε κάνοντας αυτό που πραγματικά αγαπούσε, όσο τετριμμένο και να ακούγεται αυτό...Πόσοι απο εμάς αλήθεια, οταν θα φύγουμε, θα μπορέσουμε να πούμε πως πραγματικά "χορτάσαμε" κάνοντας ολα αυτά που πραγματικά αγαπούσαμε ή, θέλαμε να κάνουμε σ'αυτή τη ζωή ? 

Κρίμα, κρίμα, κρίμα, αντίο Φώτη, καλές αναρριχήσεις σου εύχομαι εκει που είσαι πλέον, μακάρι να είχαμε γνωριστεί και απο κοντά και να σου είχα κεράσει εκείνη τη γ@μημένη μπύρα που σου είχα υποσχεθεί κάποτε...

Τα θερμά μου συλλυπητήρια στους αγαπημένους του.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κρίμα.

Πολύ στενάχωρο να χάνονται νέοι άνθρωποι και μάλιστα με τέτοιο τρόπο. 

Συλλυπητήρια στην οικογένειά του και στους φίλους του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το ήξερα προσωπικά το παλικάρι, αλλά είχα παρατηρήσει ήταν ιδιαίτερα active στα console threads. Κρίμα, τα συλλυπητήριά μου στην οικογένεια και τους οικείους του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

Αχχ  @Fotis13, ο χρήστης που όταν άρχισα να μπαίνω στο Insomnia ουκ ολίγες φορές είχα κόντρες με διάφορες απόψεις που εξέφραζε σε θέματα εργασιακά και κοινωνικά οικονομικα, από ένα σημείο και μετά βέβαια ολοένα και περισσότερο συμφωνουσαμε.

Ειχε ένα χομπυ το οποίο έχει το ρισκο του, τα θετικά και τα αρνητικά του. Μια φορά του είχα πει ότι μου άρεσε πολύ μια φωτογραφία που τράβηξε και μου είπε ευχαριστώ. 

Όπως έλεγε κάποτε και ο YourTrueLegend, ήταν μάγκας και παναθηναϊκός. 

Το περιστατικό με τον αγνοούμενο στην Πάρνηθα το άκουσα και εγώ, έλεγαν ότι έπεσε κάποιος σε μια χαράδρα σε κάποιο μέρος με νερο αλλά δεν τον έβρισκαν, λέω μέσα μου "πάλι περιστατικό με ορειβάτη", δεν είναι και λίγα όσα συμβαίνουν με ατυχήματα.

Δεν τον γνώριζα προσωπικά αλλά στεναχωρηθηκα ρε γμτ.

Τι κόντρες είχατε δηλαδή; 

2 ώρες πριν, _BASSstarlet_ είπε

Συγνώμη, αλλά τι «προδιαγραφές»/«κανονισμοί» υπάρχουν σε αυτές τις αναβάσεις;

Είχα την εντύπωση, πως ο ένας είναι δεμένος με τον άλλο...

Υπάρχουν κανονισμοί και πρωτόκολλα για κάθε δραστηριότητα που τα γνωρίζουν όσοι συμμετέχουν. Ακόμα και έτσι όμως μπορεί να γίνει η στραβή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κρίμα.

Δεν τον γνώριζα προσωπικά, αλλά είχε ενεργή συμμετοχή στα gaming sections του forum, και τον θυμάμαι πάντα σωστό στα μηνύματά του.

Καλή του ανάπαυση. Κουράγιο και δύναμη στους δικούς και κοντινούς του ανθρώπους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να πεις ότι ένας άνθρωπος έφυγε «γεμάτος», όταν είναι μόλις 42. Είχε να δώσει και άλλα ακόμη στην κοινωνία, κρίμα. Μόνο μούδιασμα όταν μάθαινεις κάτι τέτοιο για έναν άνθρωπο που «γνώριζες» την ύπαρξη του, έστω και αν αυτή ήταν μόνο ηλεκτρονικά. Συλλυπητήρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς ακόμη μια φορά επιβεβαιώνετε πως όσο καλός και να είσαι σε αυτό που κάνεις μπορεί κάτι να πάει στραβά.

Δεν τον γνώριζα δυστυχώς αλλά έβλεπα τα post του για ps4/ps5 καθώς και για φαγητά στο Anti-fitness thread.

Με αυτά που έχει γράψει η Μαργαρίτα φαίνεται ότι ήταν ένας εξαίρετος άνθρωπος ο οποίος ρίσκαρε την ζωή του για να βοηθήσει όπου ήταν δυνατό.

Ας αναπαυθεί εν ειρήνη και κουράγιο στους δικούς του ανθρώπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα θερμά μου συλλυπητήρια για τον φίλο Φώτη. Πραγματικά όσες φορές έχω διαβάσει /συζητήσει κάτι, έβλεπα έναν άνθρωπο με καλοσύνη και πάντα τον θαύμαζα για τόσα πράγματα που έκανε στην ζωή του. Λυπήθηκα πολύ για αυτό. Δυστυχώς αυτά είναι στην ζωή αλλά πάντα θα τον  θυμαμαι και ας μην τον έχω γνωρίσει από κοντά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...