Προς το περιεχόμενο

[Σετ κατσαβίδια] XIAOMI MI X WIHA 24 in 1 Precision screwdriver set - 14,9€ @eshop - [ΤΕΛΟΣ]


runner69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

XIAOMI BHR4680GL MI X WIHA PRECISION SCREWDRIVER SET GREY - 14,9€ στο crazy sundays

https://www.e-shop.gr/xiaomi-bhr4680gl-mi-x-wiha-precision-screwdriver-set-grey-p-TLS.141127

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

  • Διαστάσεις: 168 x 67 x 17 mm.
  • Χρώμα: Γκρι.
  • Υλικό: Χάλυβας S2.
  • Υλικό λαβής: Αλουμίνιο.
  • Βάρος: 300g.
  • Μύτες: PH000, PH00, PH0, PH1, PH2, SL1.5, SL2.0, SL3.0, SL4.0, P2, P5, T2, T3, TR4, TR5, TR6, TR8, TR10, TR15, H1. 5, H2.0, U2.6, Y1, 2.3.

 

Επόμενη τιμή στο skroutz αυτή την περίοδο (καθώς παλιότερα ήταν πιο φθηνά) στα 21,8€ + μεταφορικά

https://www.skroutz.gr/s/15060263/Xiaomi-Κατσαβίδι-με-Μύτες-Ακριβείας-Mi-Screwdriver-Kit-25τμχ.html

 

Επεξ/σία από runner69
  • Like 7
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, tsakitsan95 είπε

Πολύ ωραίο! Να ρωτήσω ως άσχετος, torx 5 που θα ήθελα δεν έχει έτσι;; Δε μπορώ να καταλάβω από τα ονόματα των κεφαλών.

TR5 γραφει, αυτη θα ηταν η torx 5(ενα σετ κατσαβιδιων τυπου λιντλ που εχω TR τις γραφει τις κεφαλες, με μια αναζητηση στο γκουγκλ τις ειδα και ως T σκετο που δεν γραφει Τ5 το σετ)

*τσιμπησα ενα μιας και η χειρολαβη του αλλου που εχω ειναι πολυ μεγαλη για μικροδουλειες, ελπιζω να ειναι οντως τοσο ποιοτικες οι μυτες και να κολλανε οι βιδες πανω

Επεξ/σία από jackess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, mixalis95320 είπε

Με 10ε τα βρίσκεις στο ebay. 

Και να τα παρω σε 3-4 μηνες απο τωρα??? Καλυτερα να κοψω 3 εβδομαδιαιους καφεδες αν θελω να λεω οτι ''γλιτωσα'' το ταλιρο.

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, mixalis95320 είπε

Με 10ε τα βρίσκεις στο ebay. 

Πολύ καιρό ήταν και στα 6-8€

40 λεπτά πριν, jackess είπε

TR5 γραφει, αυτη θα ηταν η torx 5(ενα σετ κατσαβιδιων τυπου λιντλ που εχω TR τις γραφει τις κεφαλες, με μια αναζητηση στο γκουγκλ τις ειδα και ως T σκετο που δεν γραφει Τ5 το σετ)

*τσιμπησα ενα μιας και η χειρολαβη του αλλου που εχω ειναι πολυ μεγαλη για μικροδουλειες, ελπιζω να ειναι οντως τοσο ποιοτικες οι μυτες και να κολλανε οι βιδες πανω

Τα έχω αρκετά χρόνια, οι κεφαλές σε χρήση με αυτή την λαβή (μιας κ η μέγιστη ροπή είναι μικρή)  δεν παθαίνουν τίποτα όσο δύναμη κ αν προσπαθήσει καποιος να βάλει.

Επίσης έχουν καλή τυποποίηση, εφαπτουν σχεδόν τέλεια, οπότε αν κάνεις σωστή χρήση (σωστή επιλογή κεφαλών) η βίδα μένει ούτως η άλλως πάνω. Ο μαγνήτης δεν είναι ιδιαίτερα δυνατός για τις πιο μεγάλες βίδες αλλά δεν προορίζεται και για τέτοια χρήση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsakitsan95 είπε

Πολύ ωραίο! Να ρωτήσω ως άσχετος, torx 5 που θα ήθελα δεν έχει έτσι;; Δε μπορώ να καταλάβω από τα ονόματα των κεφαλών.

οπως απάντησε και ο φίλος παραπάνω το Τ5 ή TR5 είναι το torx 5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alimentas είπε

Καλυτερα να κοψω 3 εβδομαδιαιους καφεδες αν θελω να λεω οτι ''γλιτωσα'' το ταλιρο.

Αν τα ηθελες τοσο πολυ θα τα ειχες παρει ετσι κι αλλιως, 3 καφεδες διαφορα εχει η προσφορα απο την κανονικη τιμη.  Anyway.. Ο καθε ενας κουμαντο στην τσεπη του, εγω απλα υπέδειξα μια εναλλακτική. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Billator είπε

Πολύ καιρό ήταν και στα 6-8€

Τα έχω αρκετά χρόνια, οι κεφαλές σε χρήση με αυτή την λαβή (μιας κ η μέγιστη ροπή είναι μικρή)  δεν παθαίνουν τίποτα όσο δύναμη κ αν προσπαθήσει καποιος να βάλει.

Επίσης έχουν καλή τυποποίηση, εφαπτουν σχεδόν τέλεια, οπότε αν κάνεις σωστή χρήση (σωστή επιλογή κεφαλών) η βίδα μένει ούτως η άλλως πάνω. Ο μαγνήτης δεν είναι ιδιαίτερα δυνατός για τις πιο μεγάλες βίδες αλλά δεν προορίζεται και για τέτοια χρήση. 

η μυτη πανω στο κατσαβιδι βγαινει αν τη τραβηξεις ή ασφαλιζει με καποιο τροπο? οσο για το μαγνητη ε τα μικρα βιδακια να τραβαει απο κανα λαπτοπ τετοια για πιο μεγαλα τα πιανουμε και με το δαχτυλο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, jackess είπε

η μυτη πανω στο κατσαβιδι βγαινει αν τη τραβηξεις ή ασφαλιζει με καποιο τροπο? οσο για το μαγνητη ε τα μικρα βιδακια να τραβαει απο κανα λαπτοπ τετοια για πιο μεγαλα τα πιανουμε και με το δαχτυλο :D

Δεν ασφαλίζει αλλά δεν χρειάζεται κ όλας, ποτέ δεν μου έτυχε να φύγει σε οποιοδήποτε σενάριο, η δύναμη του μαγνήτη αρκεί για να το κρατήσει, γιατί έχει και καλή εφαρμογή και δεν "παίζει" μέσα.. Αλλά αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι ότι οι μύτες βγήκαν αθάνατες (τουλάχιστον για την χρήση που κάνω για μερικές ώρες την βδομάδα τα τελευταία χρόνια), γιατί άλλαζα κάθε τόσο σετάκια. 

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, mixalis95320 είπε

Με 10ε τα βρίσκεις στο ebay. 

For Xiaomi MiJia Wiha 24in1 Multi-Tool Magnetic Screwdriver Repair Kit W/ Case

δεν ειναι τα ιδια.. γραφει FOR xiaomi.

μπορεί η ποιότητα να ειναι ίδια και απλα να μην έχει το logo xiaomi, μπορεί ομως και όχι.

αν τα έχει κάποιος και τα 2 μπορει να μας πει.

 

 

 

Επεξ/σία από prefuse
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...