Προς το περιεχόμενο

[Σετ κατσαβίδια] XIAOMI MI X WIHA 24 in 1 Precision screwdriver set - 14,9€ @eshop - [ΤΕΛΟΣ]


runner69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, giorgosmg είπε

Το ότι αναγράφεται στο λινκ της πώλησης ότι είναι wiha ενώ στο προϊόν δεν υπάρχουν πουθενά η αναγραφή της εταιρίας μπορεί να θεωρηθεί ως  προσπάθεια  εξαπάτησης  του καταναλωτή;

Εξαπατηση γιατι θα άλλαξαν λογοτυπο προκειμενου να μην πληρωνουν έξτρα δικαιώματα στη wiha ? Τραβηγμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, runner69 είπε

Εξαπατηση γιατι θα άλλαξαν λογοτυπο προκειμενου να μην πληρωνουν έξτρα δικαιώματα στη wiha ? Τραβηγμένο.

Αναφέρομαι στο eshop, όχι σε Xiaomi. 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, giorgosmg είπε

Αναφέρομαι στο eshop, όχι σε Xiaomi. 😊

Δεν εχει σημασια. Ειναι αλλη ποιοτητα που εχει αλλο λογοτυπο και έτσι σε εξαπατησε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, runner69 είπε

Εγω καταλαβαινω οτι απλα εχει αλλαξει η εκδοση και πλεον η καινουρια δεν βγαινει με το λογοτυπο της wiha αλλα της mi. So what? Δεν αλλαζει κατι οσον αφορα την ποιοτητα τους. Το οτι μαθευτηκαν στον κοσμο με αυτο το λογοτυπο δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα έχουν πάει ολα τα μαγαζια να ανανεώσουν τις φωτογραφιες τους με τις καινουριες.

Η wiha είναι μια εκ των κορυφαίων κατασκευαστών όσο αφορά τα κατσαβίδια αν δεν είναι αυτή από πίσω η ποιότητα σίγουρα "πέφτει" . Σε όλα τα προϊόντα που παράγει η wiha και η witte αναγράφουν την φίρμα τους πάνω ακόμα και στις μύτες , αν αυτές δεν αναγράφουν την ονομασία τους τότε δεν είναι δικιά τους κατασκευή.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, num8 είπε

Η wiha είναι μια εκ των κορυφαίων κατασκευαστών όσο αφορά τα κατσαβίδια αν δεν είναι αυτή από πίσω η ποιότητα σίγουρα "πέφτει" . Σε όλα τα προϊόντα που παράγει η wiha και η witte αναγράφουν την φίρμα τους πάνω ακόμα και στις μύτες , αν αυτές δεν αναγράφουν την ονομασία τους τότε δεν είναι δικιά τους κατασκευή.

 

αρα η πρωτη version έγραφε made in Germany; Το ρωτάω, δεν το ξερω.

Οσο για το ονομα, η μαρκίζα πληρώνεται, δεν ειναι τσάμπα.

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, runner69 είπε

Δεν εχει σημασια. Ειναι αλλη ποιοτητα που εχει αλλο λογοτυπο και έτσι σε εξαπατησε;

👇🏼

2 λεπτά πριν, num8 είπε

Η wiha είναι μια εκ των κορυφαίων κατασκευαστών όσο αφορά τα κατσαβίδια αν δεν είναι αυτή από πίσω η ποιότητα σίγουρα "πέφτει" . Σε όλα τα προϊόντα που παράγει η wiha και η witte αναγράφουν την φίρμα τους πάνω ακόμα και στις μύτες , αν αυτές δεν αναγράφουν την ονομασία τους τότε δεν είναι δικιά τους κατασκευή.

 

Συμφωνώ.

Αν ήταν WIHA θα το έγραφε καπου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Παρέλαβα σήμερα οι μύτες σιγουρα δε ειναι Wiha το laser engraving απεχει σε μερικες στο κωδικο της μυτης.Σαν ατσαλι ειναι καλο(ζυγισμα,σκληρότητα) αλλα στο χρονο θα δειξει η αντοχη σε τριβη κλπ . Αν τις έπαιρνα για 2ο κιτ θα τις επεστρεφα.

Επεξ/σία από Helly
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το πρόλαβα αλλά τελικά μάλλον μου βγήκε σε καλό γιατί από ότι κατάλαβα δεν είναι Wiha.
Wiha είναι αυτές ενώ του eshop είναι Mi. Ακόμα και στο  laser engraving διαφέρουν όπως αναφέρθηκε.

xlarge_20180530124741_xiaomi_katsavidi_me_mytes_akriveias_mi_screwdriver_kit_25tmch.jpeg

Επεξ/σία από NewGascp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/2/2021 στις 4:10 ΜΜ, Billator είπε

Πολύ καιρό ήταν και στα 6-8€

Τα έχω αρκετά χρόνια, οι κεφαλές σε χρήση με αυτή την λαβή (μιας κ η μέγιστη ροπή είναι μικρή)  δεν παθαίνουν τίποτα όσο δύναμη κ αν προσπαθήσει καποιος να βάλει.

Επίσης έχουν καλή τυποποίηση, εφαπτουν σχεδόν τέλεια, οπότε αν κάνεις σωστή χρήση (σωστή επιλογή κεφαλών) η βίδα μένει ούτως η άλλως πάνω. Ο μαγνήτης δεν είναι ιδιαίτερα δυνατός για τις πιο μεγάλες βίδες αλλά δεν προορίζεται και για τέτοια χρήση. 

Τα αγόρασα στην προηγούμενη καραντίνα από το επίσημο mi store Ελλάδας κυρίως για να σφίγγω τον σκελετό των γυαλιών μου. Τα είχε στην ίδια τιμή προσφορά. Ο πάτος της βάσης ήρθε ξεκολλημενος και όταν τερματίζει το συρτάρι τους στην θήκη, αυτός πετάγεται έξω. Μια βίδα μικρή πήγα να ξεβιδωσω από έναν ενισχυτή και η ίσια μύτη του κατσαβιδιου έγινε σαν σίγμα τελικό. Πόση ροπή λες να έβαλα με το χέρι μου...

Μην τρελαίνεστε λοιπόν με την ποιότητα της wiha. Φωτό στο παρακάτω σύνδεσμο

https://files.fm/u/ea6mftk2u

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σύμφωνα με τις φωτό του συνφορουμιτη οι μύτες αναγράφουν wiha. Στην προηγούμενη σελίδα κάποιος άλλος που παρέλαβε δεν αναγράφει...

 

Βέβαια του φίλου από πάνω δεν βγήκε και σε πολύ καλό αυτό ..😋

Επεξ/σία από num8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, badbad είπε

Τα αγόρασα στην προηγούμενη καραντίνα από το επίσημο mi store Ελλάδας κυρίως για να σφίγγω τον σκελετό των γυαλιών μου. Τα είχε στην ίδια τιμή προσφορά. Ο πάτος της βάσης ήρθε ξεκολλημενος και όταν τερματίζει το συρτάρι τους στην θήκη, αυτός πετάγεται έξω. Μια βίδα μικρή πήγα να ξεβιδωσω από έναν ενισχυτή και η ίσια μύτη του κατσαβιδιου έγινε σαν σίγμα τελικό. Πόση ροπή λες να έβαλα με το χέρι μου...

Μην τρελαίνεστε λοιπόν με την ποιότητα της wiha. Φωτό στο παρακάτω σύνδεσμο

https://files.fm/u/ea6mftk2u

Θέλουν πολύ προσοχή αυτού του είδους τα εργαλεία, είναι για εξειδικευμενες εργασίες. Η wiha είναι στην κορυφή μην λέμε ότι θέλουμε, πιάσε τα κανονικά κατσαβίδια που έχει, και τα σετ με την καστανια-καρυδακια και μετά κρίνε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, thanasisxask είπε

Θέλουν πολύ προσοχή αυτού του είδους τα εργαλεία, είναι για εξειδικευμενες εργασίες. Η wiha είναι στην κορυφή μην λέμε ότι θέλουμε, πιάσε τα κανονικά κατσαβίδια που έχει, και τα σετ με την καστανια-καρυδακια και μετά κρίνε. 

Φιλέ μου κρίνω από το προϊόν που εχώ στα χέρια μου. Εξειδικευμένη εργασία είναι το ξεβιδωμα μιας απλής βίδας ενισχυτή. Δες τις φωτογραφίες πως έκανε την μύτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να ειμαστε και σωστοι, γραφουν μεχρι 2n.m torque, που ειναι συνηθες σε μικροσυσκευες, κινητα κλπ..αν μπει πιο πολλη δυναμη ισως να τις παιρνεις στο χερι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω το εχω σιγουρα 3 χρονια το σετ και γραφει wiha και η κασσετινα και οι μυτες.εμενα MI xiaomi δεν γραφει.

spacer.png

Επεξ/σία από ktikti
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα και εγώ σήμερα. Πράγματι γράφει μόνο mi αλλά να είμαι ειλικρινής δεν θα το ψάξω περισσότερο.

Στην χρήση θα φανεί αν άξιζε η αγορά ή όχι. Για την ώρα μου αρκεί το γεγονός πως ότι έχω πάρει και έγραφε mi αποδείχτηκε το λιγότερο καλή αγορά.

Επεξ/σία από christou
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...