Προς το περιεχόμενο

[Σετ κατσαβίδια] XIAOMI MI X WIHA 24 in 1 Precision screwdriver set - 14,9€ @eshop - [ΤΕΛΟΣ]


runner69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 λεπτό πριν, Nik1239 είπε

Το λάθος είναι να πουλάς το όνομα 

Κανεις εμενα quote, αλλα απαντας κατι αλλο.

Απευθύνθηκα σε οσους λενε με δικα του λογια ο καθενας "ολα καλα, δεν τρεχει τιποτα" και σχεδον "ειστε γκρινιαριδες και περιεργοι". 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παρελαβα και εγω εχθες και αφου τα περιεργάστηκα λιγο μου φαινονται πολυ καλα για τα λεφτα τους.

στο ebay που εψαξα λιγο του 10ρικου κατι φθηνα δεν εχουν την ιδια θηκη (ανοιγουν σαν βιβλιο) ενω αυτα που παρελαβα ειναι με την αλουμινιου που μπαινει μεσα και κανει "κλακ" για να ασφαλισει. οι μυτες μου φανηκαν πολυ ελαφριες σε σημειο να τις νιωθω ψευτικες αλλα πιεσα μια στο τραπεζι να δω αν θα σπασει και δεν ενιωσε οποτε για μικροδουλειες που προοριζονται θα ειναι μια χαρα.

και εχουν και μαγνητη οντως :) δε νομιζω να εχουν ποιοτικη διαφορα απο αλλα wiha x mi ή σκετο mi ή σκετο wiha μαλλον σα διαφορετικο batch φαινεται. αυτα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον με τα λιγα που χω καταλαβει προκειται για SKU για διαθεση στη Ρωσια. (βασικα ex-USSR, RU speaking markets)

Και WIHA και αυτο, ειναι made in China AFAIK

Spoiler

---αν και ειδα οτι υπηρξαν posts για καποια batch made in germany --- δεν βρηκα φωτο κατι απτο-

Τωρα, αφηνω εκτος το beef με τον υπαλληλο eshop που εσπασε μπαλες ανευ λογου και παμε στο βασικο.

Στο site το διαφημιζει ως WIHA, ενω πουθενα σε κουτι/manual δεν υπαρχει αντιστοιχο branding.  Επισης πουθενα δεν εχει σημανση CE.

Πρακτικα και λογου κοστους δεν νομιζω οτι ειναι μονο το licence που δεν πληρωθηκε και εριξε την τιμη αλλα και η ποιοτητα κατασκευης αν και αυτο θα δειξει εν καιρω.

Edit: Μολις παρατηρησα οτι το Wiha Kit ειχε αποσπασει Red Dot design award το 2017. Το κουτι που παρελαβα απο Eshop σημερα - αναφερει IF design award 2018 

Λογικα θα αφησω αντιστοιχο review στο site του E-shop γιατι υποκειται στην κατηγορια "false advertisement".  

Επεξ/σία από xoldboyx
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xoldboyx είπε

Λογικα θα αφησω αντιστοιχο review στο site του E-shop γιατι υποκειται στην κατηγορια "false advertisement".  

άφησε αλλά δεν πρόκειται να δημοσιευτεί

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, xoldboyx είπε

Λοιπον με τα λιγα που χω καταλαβει προκειται για SKU για διαθεση στη Ρωσια. (βασικα ex-USSR, RU speaking markets)

Και WIHA και αυτο, ειναι made in China AFAIK

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

---αν και ειδα οτι υπηρξαν καποια batch made in germany ---

Τωρα, αφηνω εκτος το beef με τον υπαλληλο eshop που εσπασε μπαλες ανευ λογου και παμε στο βασικο.

Στο site το διαφημιζει ως WIHA, ενω πουθενα σε κουτι/manual δεν υπαρχει αντιστοιχο branding.  Επισης πουθενα δεν εχει σημανση CE.

Πρακτικα και λογου κοστους δεν νομιζω οτι ειναι μονο το licence που δεν πληρωθηκε και εριξε την τιμη αλλα και η ποιοτητα κατασκευης αν και αυτο θα δειξει εν καιρω.

Edit: Μολις παρατηρησα οτι το Wiha Kit ειχε αποσπασει Red Dot design award το 2017. Το κουτι που παρελαβα απο Eshop σημερα - αναφερει IF design award 2018 

Λογικα θα αφησω αντιστοιχο review στο site του E-shop γιατι υποκειται στην κατηγορια "false advertisement".  

Να υπήρξε batch made in germany αμφιβάλλω, κάπου το πέτυχα και εγώ σε κινεζοσαιτ αλλά χλωμό , από το 2017 είδα κουπόνια για το "Wiha" στα 18€. Αρα μάλλον Κίνα ήταν πάντα το σετάκι. 

ναι και ένα βίντεο με τα fake για όσους αγχώνονται μήπως πήραν μαιμου 

 

Επεξ/σία από ipal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ipal είπε

Να υπήρξε batch made in germany αμφιβάλλω, κάπου το πέτυχα και εγώ σε κινεζοσαιτ αλλά χλωμό , από το 2017 είδα κουπόνια για το "Wiha" στα 18€. Αρα μάλλον Κίνα ήταν πάντα το σετάκι. 

ναι και ένα βίντεο με τα fake για όσους αγχώνονται μήπως πήραν μαιμου 

 

Οι πρωτες παρτιδες, μερικοι χρηστες σε οχι fluent αγγλικα ανεφεραν για germany- proof δεν εχω/βρηκα εξου και το spoiler. 

Στεκομαι πισω απο το made in china AFAIK, οπως πρωτοανεφερα

Δεν μιλαμε για"ΜΑΙΜΟΥ" /counterfeit αλλα παρομοιο, αλλα οχι ιδιο / advertised. 

Δεν ειναι πρωτη φορα που συμβαινει, ειναι κλασικη πατεντα κινεζικη αυτη. 

Απο τα τρενα τους  εως το χτισιμο δρομων και ολο το tech, φερνουν τεχνογνωσια με συνεργασιες και μολις την αποκτησουν το κανουν ιδιο, φθηνοτερα αρα μεγαλυτερο profit margin για αυτους.

Anyway. Θα το κρατησω γιατι το χρειαζομαι αλλα σιγουρα αφησε μια αχρειαστη πικρια.

Για την ιστορια,  SKU στη συσκευασια ειναι το BHR4680GL

MJJXLSD002QW Υποθετω το model

Επεξ/σία από xoldboyx
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, xoldboyx είπε

Για την ιστορια,  SKU στη συσκευασια ειναι το BHR4680GL

Ψάχνοντας με αυτό, λίγο πολύ τα ίδια αποτελέσματα βγαίνουν. Ακόμα κι από καταστήματα με γνήσια Xiaomi (π.χ. Τσεχία).

Ίσως να είναι το "Χ" που κάνει τη διαφορά και θα μπορούσε να ερμηνευθεί ως ex (πρώην). Μια υπόθεση κάνω, ίσως η αντιπροσωπεία να δώσει μια πιο ολοκληρωμένη απάντηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Doubt είπε

Ψάχνοντας με αυτό, λίγο πολύ τα ίδια αποτελέσματα βγαίνουν. Ακόμα κι από καταστήματα με γνήσια Xiaomi (π.χ. Τσεχία).

Ίσως να είναι το "Χ" που κάνει τη διαφορά και θα μπορούσε να ερμηνευθεί ως ex (πρώην). Μια υπόθεση κάνω, ίσως η αντιπροσωπεία να δώσει μια πιο ολοκληρωμένη απάντηση.

οταν το Χ μπαινει αναμεσα σε brands σημαινει "feat" - συνεργασια.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xoldboyx είπε

οταν το Χ μπαινει αναμεσα σε brands σημαινει "feat" - συνεργασια.

 

Άσχετο μεν, αλλά επιβεβαιώνει αυτό που έγραψες.

https://overhype.gr/blogs/latest-stories/stussy-x-nike-air-huarache

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρέλαβα σήμερα... Θεωρώ ότι είναι μια χαρά για την τιμή του. Τα εξαρτήματα πραγματικά κολλάνε με τον μαγνήτη και φυσικά στη χρήση θα φανούν και οι αντοχές. Το μόνο που μου άφησε αρνητική εντύπωση είναι το ότι χαράσσεται εύκολα η θήκη... Απλά με την τοποθέτηση των εξαρτημάτων άφησε σημάδια σαν ρηχές χαρακιές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα και εγω παιδια και ελυσα ενα κινητο, ολα καλα μου φανηκαν. Αν και σε τετοια εργαλεια ολο χρησιμοποιουσα τα κινεζικα που εβαζαν μαζι με την αγορα οθονης π.χ. Δωρο κατσαβιδια και σπατουλες :P .

Μου αρεσε που η θηκη του ειναι μαγνητικη, και εβαζα τις βιδες μεσα και κολλουσαν :D 

Και εμενα δεν γραφει πουθενα Wiha, production 10/2020, τωρα δε ξερω, καλο δειχνει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει τα ιδια φιλος στο μαγαζι του,και τα δουλευουμε καθημερινα φουλ σε κινητα,λαπτοπ και κονσολες.

Δεν εχουν κανει "κιχ",σκυλια και πολυ βολικα.

Ειχαν αγοραστει απο κινα 25 ευρω,δεν ξερω αν αυτα του eshop ειναι κατωτερα.

Κριμα που δεν προλαβα,αν δεν το θελει καποιος μου λεει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλαν κι αλλο σετ  σε προσφορά.  διαφορετικό, και αυτό φαίνεται ξεκάθαρα σε φωτο ότι είναι Wiha 

 

https://www.e-shop.gr/xiaomi-bhr4007gl-mi-x-wiha-8-in-1-precision-screwdriver-p-TLS.141034

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mαγνητικες κεφαλες  να κραταει τη βίδα εχει ετσι ; Γιατι ειχα παρει κατι technax ? απο το eshop  μαπα ...

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/3/2021 στις 9:20 ΜΜ, giorgosmg είπε

Έβγαλαν κι αλλο σετ  σε προσφορά.  διαφορετικό, και αυτό φαίνεται ξεκάθαρα σε φωτο ότι είναι Wiha 

 

https://www.e-shop.gr/xiaomi-bhr4007gl-mi-x-wiha-8-in-1-precision-screwdriver-p-TLS.141034

Αυτό είναι wiha .Το αγόρασα και αναφέρει την φίρμα στο κουτί ,στο κατσαβίδι και βέβαια στις μύτες .

Επεξ/σία από num8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...