Προς το περιεχόμενο

Η Nvidia έβγαλε 5 δις δολάρια κατά την περίοδο ελλείψεων σε GPU και αναμένει να το ξανακάνει


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εκει που μεχρι πριν 1-2 χρονια και ακομα πιο πισω με εξαιρεση την εποχη που οι ραμ εκαναν κοντα στα 3x απο το κανονικο,μιλαγαμε για το προσιτο pc gaming,που πολλοι μεσα σε αυτους και εγω,με ενα μετριο συστημα εβαζες μια οικονομικη low-mid range και επαιζες τα παντα σε settings ιδιο με τις κονσολες.Τωρα με τα λεφτα που θες για μια καρτα 3τιας παιρνεις xbox series s με καλυτερα γραφικα Fps και gamepass.
Οποτε τυπικα μιλαμε για εναν συμβολικο θανατο του pc gaming Οπως το γνωριζαμε αλλα στην πραγματικοτητα οι εταιριες πυροβολανε τα ποδια τους,γτ πολυεθνικες ξεπολυεθνικες,δεν ειναι δυσκολο σε βαθος χρονου ολο αυτο να απομακρυνει τοσο κοσμο ωστε να ειναι αρκετος για να μην επενδυει καμια μεγαλη εταιρια παιχνιδια στο pc και αυτο να παρασυρει ολο την αγορα του pc hardware.

Οπως και να εχει εγω απο εκει που σκεφτομουνα μια καλη αναβαθμιση στο συστημα,οχι μονο αναβαθμιση δεν θα κανω,αλλα μεχρι να καει θα το κρατησω.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω αγγελίες να έχουν builds που να τα βαφτίζουν "gaming" . Χωρίς κάρτα γραφικών εννοείται :) ,
Προβλέπω νέα κατηγοριοποίηση πλεον "Gaming machine για light games (seriously βγάζει ανετότατα 3 fps στο pubg) μονο 300 ευρώ αδιαπραγμάτευτα και εγγύηση οι αξιολογήσεις μου " 🤪

Σήμερα είδα στα κουρελομάγαζα τον amd 3000-g να είναι στη σπέσιαλ τιμή των 100 και βάλε ευρώ (αυτή τη cpu την έβαλα σε πισάκι φίλου μου το σεπτέβρη που περασε με κάνα σαρανταπεντάευρω) .
Τρέλα με κορδέλα γενικώς .

Υπομονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η νβιντια κ αμδ δεν την γλιτωνουν...

 

οι φαρμες κινας αμερικης ισως αρκουν να κρατανε ψηλα τις τιμες για χρονο και,

αλλα οι αμερικανοι δεν θα κατσουν με παλιες καρτες 

ειναι ικανοι να επενδυσουν σε  αμδ κ να επεκτεινουν τη νβιντια ,

δεν παιρνουν χαμπαρι.

θα φτιαξουν τα πραγματα

Επεξ/σία από peiraiask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Shadows είπε

Εκει που μεχρι πριν 1-2 χρονια και ακομα πιο πισω με εξαιρεση την εποχη που οι ραμ εκαναν κοντα στα 3x απο το κανονικο,μιλαγαμε για το προσιτο pc gaming,που πολλοι μεσα σε αυτους και εγω,με ενα μετριο συστημα εβαζες μια οικονομικη low-mid range και επαιζες τα παντα σε settings ιδιο με τις κονσολες.Τωρα με τα λεφτα που θες για μια καρτα 3τιας παιρνεις xbox series s με καλυτερα γραφικα Fps και gamepass.
Οποτε τυπικα μιλαμε για εναν συμβολικο θανατο του pc gaming Οπως το γνωριζαμε αλλα στην πραγματικοτητα οι εταιριες πυροβολανε τα ποδια τους,γτ πολυεθνικες ξεπολυεθνικες,δεν ειναι δυσκολο σε βαθος χρονου ολο αυτο να απομακρυνει τοσο κοσμο ωστε να ειναι αρκετος για να μην επενδυει καμια μεγαλη εταιρια παιχνιδια στο pc και αυτο να παρασυρει ολο την αγορα του pc hardware.

Οπως και να εχει εγω απο εκει που σκεφτομουνα μια καλη αναβαθμιση στο συστημα,οχι μονο αναβαθμιση δεν θα κανω,αλλα μεχρι να καει θα το κρατησω.
 

Από την άλλη, ίσως κάποιες από τις Tech πολυεθνικές να επιθυμούν κάτι τέτοιο προκειμένου να γίνει η ολοκληρωτική μετάβαση σε Cloud και στο Gaming.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...