Προς το περιεχόμενο

Ενοχλήσεις από εισπρακτική.


varg88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
12 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Μην λες χαζομάρες! Βρήκα και το δικηγορικό γραφείο για το οποίο δούλευε, πήγα αυτοπροσώπως και από εκεί και μου ζήτησαν και συγνώμη!

Δεν μπορούσε να κάνει τίποτα! Έκανε μεγάλη γκάφα που θα μπορούσε να κοστίσει ακόμα και στο δικηγορικό γραφείο όπου δούλευε. Να λέει πάλι καλά που τη γλίτωσε με γ@μοσταυρίδια και όχι τίποτα χειρότερο.

Επίσης αν θες να ξέρεις, ο νόμος δεν έχει καταδικάσει κανέναν για έντονη αντίδραση (βρισίδι πχ) σε περιπτώσεις συνεχούς παρενόχλησης και απειλής.

 

εγώ θα σου πρότεινα να μην προκαλείς την τύχη σου...

σε προσωπικό επίπεδο δεν έχεις κανένα δικαίωμα να βρίσεις ή απειλήσεις τον οποιοδήποτε υπάλληλο της οποιαδήποτε εταιρείας

ο νόμος (αστυνομία/δικαιοσύνη) απλά θα σου κόψει τον κώλο και θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις.

εντελώς φιλικά στο λέω για να μην βρεθείς μπλεγμένος και τρέχεις είναι κρίμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators
1 minute ago, korakios said:

Προφανώς και μιλάω για περιπτώσεις που είτε έχουν κάνει λάθος ,είτε όντως χρωστάς αλλά παίρνουν καθημερινά τηλέφωνο και σε ακατάλληλες ώρες

Σε αυτό δεν διαφωνεί κανείς. Με τον τρόπο αντιμετώπισης διαφωνώ από τους "επαναστάτες"...

Και εγώ πολλές φορές κάνω πλάκα σε κλήσεις από το εξωτερικό τύπου forex κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, Gatoskylo8 είπε

Και οι ναζί στα στρατόπεδα συγκέντρωσης εντολές εκτελούσαν.

Φτάνει πια αυτό το ''ακολουθώ εντολές''. Τσίπα δεν έχεις πάνω σου  αν καλείς μια ηλικιωμένη γυναίκα και την εκφοβίζεις. Και το να το κάνεις για 3.60 το καθιστά ακόμα χειρότερο. Στην Ευρώπη άλλωστε ζούμε, όχι σε κάποιο χωριό της Αφρικής. Αν θέλεις πάντα υπάρχουν δουλείες ως σεκιούριτι/σούπερ μάρκετ/οικοδομή/χωράφι κ.λπ. Πολλοί όμως το γουστάρουν και χαίρονται να απειλούν τον κάθε κακομοίρη.

Επειδή είναι άνεργος κάποιος ή έχει οικονομικά προβλήματα δεν δικαιολογείται και το να πάει να κλέψει ή να πουλάει ναρκωτικά. 

Και στο κάτω κάτω αφού ο καθένας κάνει ο,τι δουλειά γουστάρει, έτσι και εγώ γουστάρω να έχω τη δική μου άποψη για τη δουλειά αυτήν. 

εγώ πάλι δεν κρίνω την δουλειά του άλλου ούτε τον άλλον γιατί αν το κάνω θα πρέπει να είμαι σε θέση να δεχτώ και εγώ κριτική για εμένα προσωπικά και την δουλειά μου.

εσύ μπορεί να προτιμάς να είσαι άνεργος και να ζεις από το επίδομα ανεργίας ή να ζεις από τα έτοιμα των γονιών σου ή να έχεις περιουσία / οικονομική επιφάνεια και να μην χρειάζεται να δουλεύεις

άλλοι όμως θα πρέπει να κάνουν την δουλειά του σερβιτόρου - delivery κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, Gatoskylo8 said:

Και οι ναζί στα στρατόπεδα συγκέντρωσης εντολές εκτελούσαν.

Φτάνει πια αυτό το ''ακολουθώ εντολές''. Τσίπα δεν έχεις πάνω σου  αν καλείς μια ηλικιωμένη γυναίκα και την εκφοβίζεις. Και το να το κάνεις για 3.60 το καθιστά ακόμα χειρότερο. Στην Ευρώπη άλλωστε ζούμε, όχι σε κάποιο χωριό της Αφρικής. Αν θέλεις πάντα υπάρχουν δουλείες ως σεκιούριτι/σούπερ μάρκετ/οικοδομή/χωράφι κ.λπ. Πολλοί όμως το γουστάρουν και χαίρονται να απειλούν τον κάθε κακομοίρη.

Επειδή είναι άνεργος κάποιος ή έχει οικονομικά προβλήματα δεν δικαιολογείται και το να πάει να κλέψει ή να πουλάει ναρκωτικά. 

Και στο κάτω κάτω αφού ο καθένας κάνει ο,τι δουλειά γουστάρει, έτσι και εγώ γουστάρω να έχω τη δική μου άποψη για τη δουλειά αυτήν. 

Hold your horses guys! Διαβάστε προσεκτικά τι γράφω...

Η τυπική δουλειά ενός εργαζομένου σε εισπρακτικές εταιρίες δεν είναι να τρομοκρατεί αλλά να ενημερώνει τους οφειλέτες για τα χρέη τους. Αν δεν κάνει σωστά αυτή τη δουλειά, υπάρχουν τρόποι για να διαμαρτυρηθεί κάποιος και πλέον έχουν και αποτέλεσμα σε σχέση με το παρελθόν.

Το ότι πάτε να συγκρίνετε κάτι τέτοιο με εκτελεστές που ακολουθούν εντολές, είναι το λιγότερο άστοχο και δεν υπάρχει καμία περίπτωση να κάνω συζήτηση με τέτοιες λογικές!

3 minutes ago, zoupous said:

260 cyta,800 wind,420 vodafone.στην υγειά τους.αλλαξα κινητο το οποιο εκανα απορρητο και τελος εχουν περασει 10 χρονια.Καθηστε σκαστε.

καταλάβατε τώρα τι εννοώ? :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, billdanos είπε

Σε αυτό δεν διαφωνεί κανείς. Με τον τρόπο αντιμετώπισης διαφωνώ από τους "επαναστάτες"...

Και εγώ πολλές φορές κάνω πλάκα σε κλήσεις από το εξωτερικό τύπου forex κλπ.

μπα οι επενδύσεις τύπου FOREX δεν μασάνε εκτός του εξωτερικού τηλέφωνα (UK) καλούν και από ελληνικά κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Σε αυτό δεν διαφωνεί κανείς. Με τον τρόπο αντιμετώπισης διαφωνώ από τους "επαναστάτες"...

για ποιους λες ? ά, κάτσε κατάλαβα

1 λεπτό πριν, zoupous είπε

260 cyta,800 wind,420 vodafone.στην υγειά τους.αλλαξα κινητο το οποιο εκανα απορρητο και τελος εχουν περασει 10 χρονια.Καθηστε σκαστε.

μπράβο πιστολιέρο ...να είσαι περήφανος κιόλας , πάντα τέτοια και άξιος. Κατάλαβα μόλις τι χειρότερο υπάρχει απο το να δουλεύει κάποιος σε εισπρακτική ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, zoupous είπε

260 cyta,800 wind,420 vodafone.στην υγειά τους.αλλαξα κινητο το οποιο εκανα απορρητο και τελος εχουν περασει 10 χρονια.Καθηστε σκαστε.

χρωστάς στην CYTA (260 ευρώ) που έκλεισε και συγχωνεύτηκε με την VODAFONE (420 ευρώ) στην οποία χρωστάς και χρωστάς επίσης στην WIND (800 ευρώ) να υποθέσω τώρα είσαι στην COSMOTE μόλις αρχίσεις να χρωστάς και σε αυτήν τότε προετοιμάσου για την συνέχεια... γιατί τότε θα σε βρουν (γιατί αυτό θα συμβεί να είσαι σίγουρος) και θα απαιτούν να πληρώσεις ότι χρωστάς (τα οποία θα είναι πολλά περισσότερα) από αυτά που αναφέρεις μην σε δω να διαμαρτύρεσαι γιατί...

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ikorolis είπε

εγώ θα σου πρότεινα να μην προκαλείς την τύχη σου...

σε προσωπικό επίπεδο δεν έχεις κανένα δικαίωμα να βρίσεις ή απειλήσεις τον οποιοδήποτε υπάλληλο της οποιαδήποτε εταιρείας

ο νόμος (αστυνομία/δικαιοσύνη) απλά θα σου κόψει τον κώλο και θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις.

εντελώς φιλικά στο λέω για να μην βρεθείς μπλεγμένος και τρέχεις είναι κρίμα.

 

Μη σε νοιάζει και ξέρω πολύ καλά πότε και πόσο ν' αντιδρώ. Σε καμιά περίπτωση δεν αφήνω κανένα υπάλληλο ή εταιρεία να με απειλεί και να με παρενοχλεί.

2 λεπτά πριν, ikorolis είπε

όταν θα σε βρουν (γιατί αυτό θα συμβεί να είσαι σίγουρος) και θα απαιτούν να πληρώσεις ότι χρωστάς (τα οποία θα είναι πολλά περισσότερα από αυτά που αναφέρεις μην σε δω να διαμαρτύρεσαι γιατί...

Με το περας πενταετίας δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα:

https://www.lawspot.gr/nomikes-plirofories/nomothesia/astikos-kodikas/arthro-250-astikos-kodikas-pentaetis-paragrafi

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ikorolis είπε

όταν θα σε βρουν (γιατί αυτό θα συμβεί να είσαι σίγουρος) και θα απαιτούν να πληρώσεις ότι χρωστάς (τα οποία θα είναι πολλά περισσότερα από αυτά που αναφέρεις μην σε δω να διαμαρτύρεσαι γιατί...

Κατά μεγάλο ποσοστό, αυτοί που ρίχνουν τέτοια κανόνια ή είναι τεμπέληδες με μηδενική φορολογική και λευκό Ε9 που ζουν απο επιδόματα-χαρτζιλίκια άρα "τι να μου πάρουν δεν έχω τίποτα" ή έχουν "καρφωμένα" γύρω γύρω σε δάνεια/εισφορές κλπ πολλά περισσότερα από 2κ οπότε "ο βρεγμένος τη βροχή δεν τη φοβάται". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Μη σε νοιάζει και ξέρω πολύ καλά πότε και πόσο ν' αντιδρώ. Σε καμιά περίπτωση δεν αφήνω κανένα υπάλληλο ή εταιρεία να με απειλεί και να με παρενοχλεί.

Με το περας πενταετίας δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα:

https://www.lawspot.gr/nomikes-plirofories/nomothesia/astikos-kodikas/arthro-250-astikos-kodikas-pentaetis-paragrafi

 

τα ξανά λέμε στα 10 χρόνια που θα του έρθει ο λογαριασμός (που θα είναι πολλαπλάσια) από αυτά που χρωστάει και στους τρεις και πιθανόν στον παρών πάροχο τηλεπικοινωνιών που έχει.

Μόλις τώρα, aromeo είπε

Κατά μεγάλο ποσοστό, αυτοί που ρίχνουν τέτοια κανόνια ή είναι τεμπέληδες με μηδενική φορολογική και λευκό Ε9 που ζουν απο επιδόματα-χαρτζιλίκια άρα "τι να μου πάρουν δεν έχω τίποτα" ή έχουν "καρφωμένα" γύρω γύρω σε δάνεια/εισφορές κλπ πολλά περισσότερα από 2κ οπότε "ο βρεγμένος τη βροχή δεν τη φοβάται". 

σωστό και αυτό που λες και έχεις δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, zoupous είπε

260 cyta,800 wind,420 vodafone.στην υγειά τους.αλλαξα κινητο το οποιο εκανα απορρητο και τελος εχουν περασει 10 χρονια.Καθηστε σκαστε.

και ; εισαι περιφανος για αυτο ; καμαρωνεις ; εκτος αν σου τα χρεωσαν χωρις να το ξερεις οποτε καλα τους εκανες . Αλλα αν εκανες χρηση των υπηρεσιων και εις γνωση σου μαζευτηκαν αυτα τα ποσα και απλα τους πιστολιασες ενω ειχες υπογραψει συμβολαιο συγγνωμη αλλα εισαι απαραδεχτος 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε πονηρουλια,cosmote ειμαι αλλα φυσικα δεν ειναι στο ονομα μου ο λογαριασμος εδω και 10 χρονιαδεν εχει γινει τιποτα και ρωτησα και δικηγορο εχουν παραγραφει.Βρηκα παραθυρο και την εκανα.Μαθετε να παιζετε μπαλιτσα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, GaGaS_Thess είπε

και ; εισαι περιφανος για αυτο ; καμαρωνεις ; εκτος αν σου τα χρεωσαν χωρις να το ξερεις οποτε καλα τους εκανες . Αλλα αν εκανες χρηση των υπηρεσιων και εις γνωση σου μαζευτηκαν αυτα τα ποσα και απλα τους πιστολιασες ενω ειχες υπογραψει συμβολαιο συγγνωμη αλλα εισαι απαραδεχτος 

εντάξει μωρέ πως κάνεις έτσι για τον φίλο μας

χρωστάει στην CYTA η οποία έκλεισε και συγχωνεύτηκε με την VODAFONE στην οποία χρωστάει επίσης αλλά χρωστάει και στην WIND τώρα είναι στην COSMOTE (στην οποία λογικά χρωστάει) άρα θα του το κόψουν  

εκτός αν τώρα έχει "συγγενείς" να τους φορτώνει με συμβόλαια μπορεί να συνεχίσει να "φεσώνει" αυτούς μέχρι να τελειώσουν όλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

και ; εισαι περιφανος για αυτο ; καμαρωνεις ; εκτος αν σου τα χρεωσαν χωρις να το ξερεις οποτε καλα τους εκανες . Αλλα αν εκανες χρηση των υπηρεσιων και εις γνωση σου μαζευτηκαν αυτα τα ποσα και απλα τους πιστολιασες ενω ειχες υπογραψει συμβολαιο συγγνωμη αλλα εισαι απαραδεχτος 

η wind ξεκινησε με 320 λογαριασμο και καθε μηνα με κομμενο τηλ χρεωνε ασυστολα και ειχε φτασει 800 εννοειται οτι πιστολιασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...