Προς το περιεχόμενο

Ενοχλήσεις από εισπρακτική.


varg88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, zoupous είπε

Βρε πονηρουλια,cosmote ειμαι αλλα φυσικα δεν ειναι στο ονομα μου ο λογαριασμος εδω και 10 χρονιαδεν εχει γινει τιποτα και ρωτησα και δικηγορο εχουν παραγραφει.Βρηκα παραθυρο και την εκανα.Μαθετε να παιζετε μπαλιτσα.

 

τρο λο λο λο λο λο λο τρο λο λο τρο λο λο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

7 λεπτά πριν, ikorolis είπε

τα ξανά λέμε στα 10 χρόνια που θα του έρθει ο λογαριασμός (που θα είναι πολλαπλάσια) από αυτά που χρωστάει και στους τρεις και πιθανόν στον παρών πάροχο τηλεπικοινωνιών που έχει.

σωστό και αυτό που λες και έχεις δίκιο.

Μάλιστα! Το ακούσαμε κι αυτό! Ο φίλος μας νομίζει πως ο νόμος δεν ισχύει. Αναρωτιέμαι τι δουλειά κάνει. Σίγουρα δουλεύει σε εισπρακτική διαφορετικά δεν εξηγείται το σθένος με το οποίο υπερασπίζει τα ανυπόστατα που ρίχνει.

Btw, με μηδενικό εκκαθαριστικό δεν μπορείς να δανειστείς τίποτα. Να μην τσαμπουνάμε ότι να ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, zoupous είπε

Βρε πονηρουλια,cosmote ειμαι αλλα φυσικα δεν ειναι στο ονομα μου ο λογαριασμος εδω και 10 χρονιαδεν εχει γινει τιποτα και ρωτησα και δικηγορο εχουν παραγραφει.Βρηκα παραθυρο και την εκανα.Μαθετε να παιζετε μπαλιτσα.

 

εσύ είσαι ο πονηρός εμείς είμαστε οι "ηλίθιοι"

εγώ πάντως δεν χρωστάω πουθενά και έχω το κεφάλι μου ήσυχο. 

απλά πρόσεχε μην τυχόν αρχίσεις να χρωστάς και στην COSMOTE γιατί τότε θα έχεις θέμα.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ikorolis είπε

εντάξει μωρέ πως κάνεις έτσι για τον φίλο μας

χρωστάει στην CYTA η οποία έκλεισε και συγχωνεύτηκε με την VODAFONE στην οποία χρωστάει επίσης αλλά χρωστάει και στην WIND τώρα είναι στην COSMOTE (στην οποία λογικά χρωστάει) άρα θα του το κόψουν  

εκτός αν τώρα έχει "συγγενείς" να τους φορτώνει με συμβόλαια μπορεί να συνεχίσει να "φεσώνει" αυτούς μέχρι να τελειώσουν όλα...

εγω φιλε μου παρεγραψα τις οφειλες μου νομιμα,που σημαινει οτι δεν εκανα καποια παρανομια.Αυτη ειναι η χωρα που ζουμε και οι νομοι της.Αν σ ενοχλει ειναι αποκλειστικα δικο σου προβλημα διοτι εγω με τον εαυτο μου τα εχω καλα.

1 λεπτό πριν, ikorolis είπε

εσύ είσαι ο πονηρός εμείς είμαστε οι ηλίθιοι 

απλά πρόσεχε μην τυχόν αρχίσεις να χρωστάς και στην COSMOTE γιατί τότε θα ξεκινήσει ο εφιάλτης σου καθώς θα σε κυνηγήσουν όλοι.

μπράβο πάντως που έχεις άτομα να παίρνουν συνδέσεις στο δικό τους όνομα και τις έχεις εσύ.

το τι θα προσεξω δεν εισαι στη θεση να μου το πεις εσυ,ενα απλο αβαταρ που καθεται στο καναπε του σπιτιου του με το λαπτοπ αγκαλιτσα.

Δεν ειναι κακο να κανεις χρηση του νομου.Οταν πχ το ενοικιο ειναι παρανομο και η δεη στο ονομα του ιδιοκτητη που ακριβως φταιει ο πιστολερο?δεν συμβαινει τωρα αλλα το 2002 το ειχα κανει.Και παλι νομιμος ημουν.Οταν θα κανω κατι παρανομο ναι πολυ ευχαριστως να με μαζεψουν.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Μάλιστα! Το ακούσαμε κι αυτό! Ο φίλος μας νομίζει πως ο νόμος δεν ισχύει. Αναρωτιέμαι τι δουλειά κάνει. Σίγουρα δουλεύει σε εισπρακτική διαφορετικά δεν εξηγείται το σθένος με το οποίο υπερασπίζει τα ανυπόστατα που ρίχνει.

Btw, με μηδενικό εκκαθαριστικό δεν μπορείς να δανειστείς τίποτα. Να μην τσαμπουνάμε ότι να ναι.

όσο και να προσπαθείς να μου βάλεις "ταμπελίτσα" ότι δουλεύω σε εισπρακτική / δικηγορική εταιρεία

δυστυχώς έχεις ατυχήσει καθώς είναι επαγγέλματα τα οποία δεν θα τα έκανα πότε στην ζωή μου (προσωπική επιλογή)

δουλεύω εκεί που σου είπα σε μεγάλη πολυεθνική εταιρεία/οργανισμό κάποια άτομα εδώ μέσα που με ξέρουν εκ του προσωπικού μπορούν να στο επιβεβαιώσουν αν θες προσωπική επιβεβαίωση μπορώ σε ΠΜ να σου πω την επωνυμία της εταιρείας/οργανισμού που εργάζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 λεπτά πριν, zoupous είπε

εγω φιλε μου παρεγραψα τις οφειλες μου νομιμα,που σημαινει οτι δεν εκανα καποια παρανομια.Αυτη ειναι η χωρα που ζουμε και οι νομοι της.Αν σ ενοχλει ειναι αποκλειστικα δικο σου προβλημα διοτι εγω με τον εαυτο μου τα εχω καλα.

το τι θα προσεξω δεν εισαι στη θεση να μου το πεις εσυ,ενα απλο αβαταρ που καθεται στο καναπε του σπιτιου του με το λαπτοπ αγκαλιτσα.

Δεν ειναι κακο να κανεις χρηση του νομου.Οταν πχ το ενοικιο ειναι παρανομο και η δεη στο ονομα του ιδιοκτητη που ακριβως φταιει ο πιστολερο?δεν συμβαινει τωρα αλλα το 2002 το ειχα κανει.Και παλι νομιμος ημουν.Οταν θα κανω κατι παρανομο ναι πολυ ευχαριστως να με μαζεψουν.

εγώ αγορίνα μου είμαι (49 χρονών) και δουλεύω έτσι έχω ότι θέλω και δεν μου λείπει τίποτα ούτε φυσικά χρωστάω πουθενά.

δεν κάθομαι στον καναπέ του σπιτιού μου (μακάρι να μπορούσα να το κάνω αλλά έχω ακόμα κάμποσα χρόνια μέχρι να γίνει αυτό) ούτε παίρνω χαρτζιλίκι από τους δικούς μου αντιθέτως εγώ βοηθάω την οικογένεια μου

εννοείται ότι δεν έχω κάτι επί προσωπικού μαζί σου καλά κάνεις ότι κάνεις εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται σε κάθε θέμα στο τέλος να μαλώνουν-μαλώνουμε δυο-τρεις...η δύναμη-αδυναμία του πληκτρολογίου θα έλεγα εγώ και η άνεση που μας δίνει η ανωνυμία στο να πούμε μια κουβέντα παραπάνω.

Και τέλος από εμένα στην περίπτωση του φίλου πιστολέρο πάει το εξής "ότι είναι νόμιμο (με τα παραθυράκια που έχει ο νόμος) δεν είναι πάντα και ηθικό" 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
33 minutes ago, argimeg said:

Πως γίνεται σε κάθε θέμα στο τέλος να μαλώνουν-μαλώνουμε δυο-τρεις...η δύναμη-αδυναμία του πληκτρολογίου θα έλεγα εγώ και η άνεση που μας δίνει η ανωνυμία στο να πούμε μια κουβέντα παραπάνω.

Και τέλος από εμένα στην περίπτωση του φίλου πιστολέρο πάει το εξής "ότι είναι νόμιμο (με τα παραθυράκια που έχει ο νόμος) δεν είναι πάντα και ηθικό" 

εγώ πάντως δεν μαλώνω με κανέναν

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, varg88 είπε

Είμαι σίγουρος πως ακόμη κι αν αναγκαστώ να βρω όλες τις πληρωμές αυτοί με τη σειρά τους θα βρουν ένα απόκομμα με το οποίο θα μου λένε πως κάτι δεν πλήρωσα. Και επειδή δυστυχώς δεν έχω πρόσβαση πλέον στο myaccount δεν μπορώ να βγάλω τα αποκόμματα των λογαριασμων μου για να τα αντιπαραβαλω με τις πληρωμές. Άσε που η τράπεζα στάνταρ θα με χρεώσει για κάτι τέτοιο... Και δεν ξέρω πόσα..... Να μπω σε μια διαδικασία δηλαδή όταν ούτως η άλλως όλα φαίνονται με μια απλή κίνηση/ενέργεια δική τους... 

Όταν χρωστάς λεφτά σε έναν λογαριασμό ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ να γίνει μεταβίβαση σε άλλο όνομα! Πρέπει να είναι τακτοποιημένος ο λογαριασμός και να έχεις και τη συγκατάθεση και των δύο ανθρώπων που ζητούν την αλλαγή των στοιχείων. Αυτό δεν το αρνούνται ούτε και οι ίδιοι.. 

 

Οταν πληρώνεις κατι με ηλεκτρονικό τρόπο, το pdf που δημιουργείται πρέπει να το αποθηκεύεις και να το κρατάς.

Στο λέω για το μέλλον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, billdanos είπε

Να μην ξεχνάμε πως και τα άτομα πίσω από τα τηλέφωνα είναι απλοί εργαζόμενοι που εκτελούν εντολές. Σπάνια πλέον θα βρεθεί κάποιος που θα χρησιμοποιήσει άκομψο τρόπο κατά την επικοινωνία μιας και ο έλεγχος είναι πιο αυστηρός και τα πάντα καταγράφονται. Την ώρα λοιπόν που κάποιοι θα αρχίσετε τα μπινελίκια, ας έχετε στην άκρη του μυαλού σας πως δεν βρίζετε την εταιρία που σας ψάχνει (πόσο μάλλον όταν πραγματικά χρωστάτε) αλλά έναν απλό υπάλληλο που παίρνει 500 ευρώ το μήνα... Προσωπικά δε νομίζω πως θα μπορούσα να κάνω ποτέ αυτή τη δουλειά ακόμη κι αν δεν είχα εναλλακτική  επιλογή αλλά μπορώ να καταλάβω πως κάποιοι είναι πιο "ανθεκτικοί" σε αυτά. :) 

Πραγματικά τους λυπάμαι. Τρώνε σκατό από τους εργοδότες για να φέρουν εισπράξεις, τρώνε σκατό και από τον κόσμο που πρήζουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μία ερώτηση μια και είναι πολύ στρογγυλό πόσο για να είναι λογαριασμός μήπως είχες τίποτα σε εξοπλισμό που δεν επέστρεψες ποτέ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@zoupous πριν 10 χρόνια μπορούσες να πας από την μία εταιρία στην άλλη , με σχετική ευκολία , και αν πήγαινες επειδή η υπηρεσία ήταν προβληματική ( το παράθυρο στο νόμο που λες ) δεν χρειαζόταν να πληρώσεις. Με αυτή την λογική , επειδή μόνο η Cosmote τότε είχε σχετικα σταθερή απόδοση , μπορούσες να αφήσεις χρέος λόγω κακής υπηρεσίας. Το εκμεταλλεύτηκαν πολλοί όμως , οπότε το φαινόμενο αυτό περιορίστηκε μόνο σε προβληματικές περιοχές. Σήμερα πρέπει να αποδείξεις ότι είναι κακή η υπηρεσία και μάλιστα γίνεται και επιστροφή χρημάτων. Έτσι όπως το παρουσίασες όμως δίνεις την εντύπωση ότι έκανες κάτι σωστό χωρίς αιτία και αφορμή ( το είπες μετά ότι υπήρχε αιτία και αφορμή )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zoupous είπε

εγω φιλε μου παρεγραψα τις οφειλες μου νομιμα,που σημαινει οτι δεν εκανα καποια παρανομια.Αυτη ειναι η χωρα που ζουμε και οι νομοι της.Αν σ ενοχλει ειναι αποκλειστικα δικο σου προβλημα διοτι εγω με τον εαυτο μου τα εχω καλα.

το τι θα προσεξω δεν εισαι στη θεση να μου το πεις εσυ,ενα απλο αβαταρ που καθεται στο καναπε του σπιτιου του με το λαπτοπ αγκαλιτσα.

Δεν ειναι κακο να κανεις χρηση του νομου.Οταν πχ το ενοικιο ειναι παρανομο και η δεη στο ονομα του ιδιοκτητη που ακριβως φταιει ο πιστολερο?δεν συμβαινει τωρα αλλα το 2002 το ειχα κανει.Και παλι νομιμος ημουν.Οταν θα κανω κατι παρανομο ναι πολυ ευχαριστως να με μαζεψουν.

Δε ντρεπεσαι καθολου με αυτα που γραφεις τοση ωρα ρε μαν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...