Προς το περιεχόμενο

Κόστος δημιουργίας ιστοσελίδας


johnny_pane

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά πως σας φαίνονται οι παρακάτω τιμές για την δημιουργία ενός web shop τύπου σελίδας; 

έχετε να προτείνετε κάτι άλλο ίσως φθηνότερο ;dsadsadsadsadsadsadsa.png.e210fe2401ba49eece55a6dcd71c2c68.pngUntitledff.png.3986659462eec681b80554a28dc739e0.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Normal τιμή μου φαίνεται για e-shop αλλά αυτό το pdf που μας δείχνεις είναι η προσφορά που σου έστειλαν?
Αν ναι... τα "ΠΑΙΔΙΚΑ ΛΟΥΣΗ" είναι ad μέσα στην προσφορά τους?
Αν ναι... ΓΙΑΤΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξα λίγο τα websites που έχει φτιάξει η εν λόγω εταιρεία. Από άποψη design, κυριολεκτικά, δεν υπάρχει. Και λίγο από τη δομή του design και λίγο την προσφορά που ανέβασες, μάλλον, πάνε σε έτοιμες πλατφόρμες τύπου wordpress, joomla κτλ (μπορεί να κάνω λάθος βέβαια). Τώρα, όσον αφορά την τιμή, eshop με κατώ απο 2-3 χιλιάρικα δεν υπάρχει ή αν υπάρχει θα έπρεπε να είναι αποκλειστικά από φοιτητές. Από την άλλη, υπάρχουν ελληνικά eshop, custom-made, που κόστισαν 20, 30, 50 χιλιάδες ευρώ. Οπότε, ισχύει λίγο το "ό,τι πληρώνεις παίρνεις".

Επειδή δεν γνωρίζω τι επιχείρηση έχεις, τι budget έχεις, τι ζητάς από ένα eshop, τι λειτουργίες θέλεις να έχει πέρα απο τα βασικά κτλ, δεν μπορώ να σου προτείνω αν είναι καλό ή όχι για την περιπτωσή σου. Πάντως, να ξέρεις ότι σε αυτά τα χρήματα, τα περισσότερα eshops είναι πάνω κάτω ίδια. Ειδικά κιόλας αν το φτιάξουν σε shopify, μιά χαρά ευχαριστημένος θα είσαι. Οι developers πίσω από τις έτοιμες πλατφόρμες (shopify, joomla, wordpress κτλ) έχουν ρίξει πολλή δουλειά. Το θέμα είναι να βρεις το καλύτερο δυνατό στην κάλυτερη τιμή.

Επίσης, αν καταλαβαίνω καλά, στο bullet "Βάση προϊόντων B2C" εννοεί σύνδεση με ERP. Εσύ χρειάζεσαι κάτι τέτοιο; Αν όχι, μπορουν να το αφαιρέσουν, ρίχνοντας και λίγο την τιμή; Χρειάζεσαι loyalty points;; Χρειάζεσαι σύνδεση με skroutz; (που θα πρέπει να πληρώνεις και το skroutz επιπλέον για την φιλοξενία).

Μπορείς πάντα να πάρεις κι άλλες προσφορές.

Και τέλος, θα συμφωνήσω με τον παραπάνω χρήστη. Η μορφή της προσφοράς μου φαίνεται λίγο ερασιτεχνική, συν ότι είδα μόνο ένα eshop στα έργα της εταιρείας με κάνουν να τείνω να κοιτάξω αλλού. Άσε που τελικά αν συμπεριλάβεις και ΦΠΑ θα βγει αρκέτα πάνω απο 5000 ευρώ.

Disclaimer: ΔΕΝ δουλεύω ως freelancer developer, δεν έχω κάποιο όφελος με αυτό το σχόλιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα το μάτι έπεσε πάνω στα "παιδικά Λούση" δλδ WTF? Εκτός αν μπήκε κάπως με το screenshot του χρήστη.

Στο θέμα τώρα, έχω μια απορία... σε τέτοια τιμή σίγουρα χρησιμοποιούν κάποια από τις γνωστές πλατφόρμες της αγοράς WP, opencart, presta κτλ.

Γιατί χρεώνουν πράγματα όπως Ιστορικό παραγγελιών, δυναμική κοστολόγηση αποστολής κτλ...

Αφού αυτά σχεδόν πάντα υπάρχουν στην πλατφόρμα έτοιμα!

Επίσης αν μιλάμε για το εσπα ε-λιανικο, αν δεν κάνω λάθος το site πρεπει να είναι σε 2 γλώσσες.

Τέλος εκεί στα στατιστικά 150/report, τι ακριβώς σημαίνει; Θα τους πληρώνεις 150 ευρώ κάθε φορά που θα θες να βγάλεις ένα ρεπορτ για το κατάστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θα σταθώ αν η προσφορά είναι καλή ή κακή.

οι νόμοι όμως απαγορεύουν τη δημοσιοποίηση της προσφοράς δίχως τη συναίνεσή της εταιρίας που φαίνεται. η προσφορά είναι αποκλειστικά για δική σου χρήση και όχι για μοίρασμα δεξιά και αριστερά. ή θα σβήσεις το όνομά τους ή θα την διαγράψεις τελείως.

δεν τους ξέρω για να μην έχουμε παρεξηγήσεις. να σε προστατέψω προσπαθώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...