Προς το περιεχόμενο

Bloomberg: Νέο Nintendo Switch με OLED οθόνη 7 ιντσών και έξοδο 4Κ


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, music_lover είπε

Επειδή δεν είχα ποτέ μου nintendo και όπως έγραψα ενδιαφέρομαι να το αγοράσω για τα παιδιά μου, μπορείς να μου προτείνεις μερικούς αποκλειστικούς της τίτλους που δεν μπορώ να βρω σε άλλες πλατφόρμες για μένα που πάτησα την 4η δεκαετία? Προσπαθώ να βρω κίνητρο ώστε να κάνω την κίνηση αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω κάτι στα υπόψιν μου από τους τίτλους της που θα μπορούσα να ασχολειθώ στην ηλικία που έφτασα. Δεν ήθελα φυσικά να την αδικήσω γράφοντας ότι έχει πολλά παιδικά παιχνίδια, αλλά διαφωνείς ότι έχει? Επειδή βρίσκω πολλά, ειδικά για τις ηλικίες των παιδιών μου.

Μπορείς να τσεκάρεις το τοπ 100 του Switch στο metacritic, αλλά έχει κορυφαία παιχνίδια και στα 100-200

To ότι έχει πολλά παιχνίδια κάτάλληλα για μικρές ηλικίες, δε αναιρεί την ύπαρξη παιχνιδιών που απευθύνονται σε άτομα μεγαλύτερων ηλικιών.

Ενδεικτικά έχεις ΒΟΤW, Divinity Original Sin II (το οποίο είναι καταπληκτικό port), Dragon Quest XI (το οποίο είναι ο ορισμός του επικού ταξιδιού), Hollow Knight, Bayonetta 1+2, Xenoblade Chronicles, Into the Breach (μήν σε ξεγελάνε τα γραφικά),  Fire Emblem Three houses,  Astral Chain, Witcher 3 αν δεν το έπαιξες κάπου αλλού, Valkyria Chronicles 1 και 4, Ys VIII: Lacrimosa of Dana.

Μέχρι και το Warframe βγήκε, ενώ αναμένεται το Monster Hunter Rise.

Έχει πάρα πολλά παιχνίδια. Βοηθάει πάρα πολύ το γεγονός ότι βγαίνουν πολύ ποιοτικά ports από multiplatforms (βλέπε Doom, Divinity Original Sin II κ.α)

Βλέπεις ότι δεν έχω βάλει ούτε παιχνίδια Mario επάνω, ούτε Luigi's Mansion που είναι εκπληκτικό.

Εγω είμαι 42 χρονών, κάτοχος PC, PS4 Pro, Switch (όσον αφορά παρούσες γενιές) και αναμένω διαθεσιμότητα για PS5 και XBOX series X.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, Lalakis91 είπε

Δες ατυχια ρε φιλε, πριν 3 μερες εκανα pre order απο Public το Nintendo Switch Monster Hunter edition στα 430 που εμπροκειτο να κυκλοφορησει 26 Μαρτιου!
αμα το ηξερα δεν θα εκανα καν παραγγελια και θα εκανα υπομονη μεχρι να βγει αυτο

Καλά έκανες και το πήρες τώρα γιατί δεν αποκλείεται να δούμε αντίστοιχο φιάσκο με τα ps5/xsx με διαθεσιμότητα και scalpers. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ikaruga24 είπε

Καλά έκανες και το πήρες τώρα γιατί δεν αποκλείεται να δούμε αντίστοιχο φιάσκο με τα ps5/xsx με διαθεσιμότητα και scalpers. 

Αμα θες πιστεψε με εχω κανει pre order το PS5 (disc edition) απο τελη Οκτωβριου και μεχρι και σημερα που μιλαμε δεν εχω καποια "ειδοποιηση" για το ποτε θα παραλαβω!

στο μεταξυ ειχα πουλησει τον Σεπτεμβριο το ps4 pro με αρκετη προικα στα 400€ ωστε να μειωσω λιγο το budget του ps5  και απο τοτε εχω μεινει σε ξερο κλαδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Lalakis91 είπε

Αμα θες πιστεψε με εχω κανει pre order το PS5 (disc edition) απο τελη Οκτωβριου και μεχρι και σημερα που μιλαμε δεν εχω καποια "ειδοποιηση" για το ποτε θα παραλαβω!

στο μεταξυ ειχα πουλησει τον Σεπτεμβριο το ps4 pro με αρκετη προικα στα 400€ ωστε να μειωσω λιγο το budget του ps5  και απο τοτε εχω μεινει σε ξερο κλαδι!

Δεν είσαι ο μόνος. Εγώ ήμουν "άτυχος" γιατί δεν είχα τα φράγκα να το πάρω αλλά τελικά βγήκα τυχερός γιατί έχω την κονσόλα μου, το pc μου και την switchαρα που έχει βαρέσει πυρακια από τη χρήση. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω καθένας με τα γούστα του . 

Προσωπικά πχ τα αποκλειστικά της σονυ με εξαίρεση το ghost ( λόγω σςτιγκ κατά βάση) δε μου άρεσαν καθόλου. Όλα είναι η ίδια σούπα gameplay λίγο 3d action λίγο στέλθ ,λίγα rpg στοιχεία κλπ. Σε πολλούς αρέσουν σε αλλούς όχι και αυτό ειναι σεβαστό . Πχ μια και γίνεται αναφορά στο horizon ,προσωπικά το είχα παίξει σε 4k σε πιες προ ,την ίδια περίοδο που έλιωνα το botw( στο Wii u παρακαλώ) και αλήθεια δε μου έκανε καμία αίσθηση . Το παράτησα μετά από 6 ώρες . Φυσικά αυτό είναι η δική μου άποψη και το δικο μου γούστο .

Το κοινό της νιτεντο είναι διαφορετικό από αυτό της σονυ και μάλλον ποιο ομοιογενες ,πχ αξίζει να δούμε τι νούμερα χτυπάνε τα αποκλειστικά της νιτεντο και τη νούμερα τα αποκλειστικά της σονυ .Η νιτεντο φαίνετε ότι το γνωρίζει πολύ καλά αυτό .

Για τα περί παιδικών τίτλων στη νιτεντο τα έχουμε πει πολλές φορές και πιστεύω είναι αστεια πράγματα ,εκτως βέβαια και αν '' σοβαρό '' και 'ενηλικο '' θεωρείτε ένα παιχνίδι τύπου last of us 2 ( ακραία βία ,χόρτο ,πισοκωλλητα , κλπ) η το GTA ( πρακτικά  crime simulator ) 

Το μηχάνημα αυτή της στιγμή έχει μια εξαιρετική βιβλιοθήκη παρόλα αυτά υπάρχουν κάποιες κατηγορίες gamers που δεν μπορεί να καλύψει .Αν σου αρέσουν τα καινούργια 3d action adventure τύπου AC , sports games η παχνιδια τύπου COD ,και είσαι αλλεργικός στη τζαπανιλα και στα άνιμε ασ πούμε ,σίγουρα το switch δεν είναι για σένα . Ο ιδανικός συνδυασμός για μένα είναι switch και πισι , αρκετά αποκλειστικά της σονυ έχουν βγει πλέον στο πισι για όποιον ενδιαφέρεται , και το ίδιο φυσικά ισχύει και με την ms. Αποκλειστικα της νιτεντο αποκλείετε να βγουν στο πισι, εκτος και αν κάποιος ασχολειται με emulation.  Το μόνο αρνητικό στο συνδυασμό αυτό είναι πλέον οι τιμές των GPU αλλά αυτό είναι αλλου παππά ευαγγέλιο 

Επεξ/σία από Choronzon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Konstantinos92 είπε

Χίλιες φορές να καείς στο Diablo παρά σε Animal Crossing. Και αυτό από κάποιον με πάνω από 1000 ώρες στο New Leaf.

Δεν φαίνονται ΕΙΝΑΙ γελοία. Γενικά στη Ελλάδα τα βλέπουμε όλα απλοϊκά και υπερασπιζόμαστε τους πάντες σαν χαζούληδες. Δεν υπάρχει ορθή κριτική και απαίτηση ως καταναλωτές. Τι θέλω να πω. Δεν μπορεί να πουλάς, Nintendo, $60 το Super Mario 64 και το Sunshine ενώ η Sony σου δίνει με €20 τα 3 Uncharted. 
 

Ως καταναλωτής κοιτάω την τσέπη μου. Και δεν μασάω από προπαγάνδα ούτε από πληρωμένα Reddit forums.

Εν το μεταξύ αν συνμπεριλαβεις στη λίστα και τα PS2, PS3, X360 exclusives η τα third-party η Nintendo πάει ακλαφτη.

Είμαι σίγουρος ότι δεν έχεις ούτε 1000 δευτερόλεπτα σε animal crossing με τη χολή που βγάζεις.

Σεβαστό να σου αρέσει περισσότερο το diablo, το οποίο χάρη στο switch μπορείς να το παίξεις σε οποιαδήποτε τουαλέτα ή αεροπλάνο ή τρένο θέλεις, αλλά δεν μπορείς να μηδενίζεις έτσι ένα παιχνίδι με το καλύτερο ρεκόρ launch πωλήσεων ever.

Τα παιχνίδια που άλλαξαν την ιστορία του gaming είναι γελοία, κατά την προσωπική σου άποψη, που είσαι στους ελάχιστους που την ενστερνίζεσαι.

Η ορθή κρίτικη βγαίνει από τις παγκόσμιες πωλήσεις. Αυτές διαφωνούν με την ελληνική λογική για τους χαζούληδες, την οποία εσύ εξυπηρετείς όπως φαίνεται γιατί στο εξωτερικό εκτιμούν πολύ περισσότερο (όπως φαίνεται από τις πωλήσεις) μία τριλογία από τα 3 καλύτερα mario, παρά 3 ίδια uncharted.

Με 20 ευρώ και δεν πουλάνε όσο η Nintendo. Μήπως λοιπόν δεν έχεις προϊόν και έχει η Nintendo; Πρέπει κάποια στιγμή να αναρωτηθείς.

Και ξαναλέω.

Γράψε μου ένα exclusive σε οποιαδήποτε κονσόλα και θα σου αναφέρω τουλάχιστον 5-6 της Nintendo που είχε πολύ μεγαλύτερη απήχηση στους gamers.

Στο forum αναφέρονται η προσωπική σου και η προσωπική μου άποψη οι οποίες διαφέρουν. Η αντικειμενική κριτική γίνεται μόνο από την παγκόσμια αγορά είτε μας αρέσει είτε όχι. Αν εσύ θέλεις να μας πείσεις ότι ένα παιχνίδι που πάτωσε σε πωλήσεις είναι καλύτερο από της Nintendo σε αφήνουμε στη χλεύη των συμφορουμιτών.

Επεξ/σία από johnny7_7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Λογικά τελείως ψευτο 4Κ εδώ δεν έχουν καλά καλά οι κονσόλες τωρινής γενιάς. Εκτός άμα βρήκαν τρόπο να αποδίδει σε απόδοση όσο ένα ps5 ή ΧboxSeriesX σε τόσο μικρό πλαστικό κουτάκι. Αλλά άμα βρήκαν αυτοί σημαίνει ότι θα το έκαναν / κάνουν αμέσως καπάκια και οι Sony/Ms.

Η Oled οθόνη πάντως παρέμεινε στα 720p που δεν είναι καλό για 2020+ δεδομένα. Πόσο μάλλον προσδίδει ότι χρειάζονται θυσίες για να μπορεί να παίξει κάποιος undocked και να του μείνει μπαταρία. Στο Dock θα έχει υψηλότερη ανάλυση αλλά δεν νομίζω να τρέχει και το τελευταίο cod...

Θεωρητικά μπορεί να γίνει upscale σε 4Κ από τα 1080p που ήδη κάνει output το τωρινό switch. Σίγουρα δεν θα είναι 100% γνήσιο 4Κ και θα υπάρχουν και παιχνίδια που δεν θα κάνουν output σε 4Κ. Όλα είναι μαρκετινγκ.

Συμφωνώ ότι θα μπορούσε να είναι 1080p η Oled οθόνη, αλλά δεν θα έβγαζε πολλές ώρες αυτονομία  η μπαταρία.
Μπορεί να τρέξει το τελευταίο cod με γενναίες θυσίες στα textures των γραφικών. Δες τα Doom και κυρίως τα Wolfenstein σε σύγκριση με τις κονσόλες.

12 ώρες πριν, johnny7_7 είπε

Δε χρειάζεται να αποδίδει όσο τα νέα xbox/ps αλλά να παίζει αξιοπρεπώς τα 3rd parties.

Έχει τόσα πολλά πλεονεκτήματα που η παραπάνω ισχύς δεν έχει και τόση σημασία, αρκεί όπως είπα να ανταποκρίνεται αξιοπρεπώς στα multiplatforms.

Όσο για το cod προσωπικά δεν με ενδιαφέρει και τόσο να το τρέχει, αλλά από τη στιγμή που το υπάρχον switch τρέχει το witcher 3, η τεχνολογία και οι developers είναι ικανοί για όλα. Θέληση να υπάρχει.

Τί να το κάνεις; 

Να παίζεις με τον ίδιο τρόπο τα παλιότερα παιχνίδια;

Δεν έχει τίποτα καινούργιο... ακόμη τουλάχιστον.

Θα μπορούσε όμως να αποδίδει σε επίπεδο γραφικών όσο τα ps4/ xboxone, τουλάχιστον σε docked mode. Στην χειρότερη άντε σε επίπεδο xbox360/ps3 αλλά χωρίς blur εποχής nintendo64.

12 ώρες πριν, GamingRoom είπε

Απο κονσόλες καλά πάνε στην Nintendo ... τα θέμα ειναι να εχει καμια νέα καλή κυκλοφορία για να το προτιμήσουν και οι gamers

και να κοντράρει τα 2 μεγάλα Θυρία ...

Συμφωνώ ότι δεν έχει καλές νέες κυκλοφορίες τελευταία. Νομίζω το switch μπήκε σφήνα. Η Nintendo δεν έχει σκοπό να κοντράρει, αλλά να διεκδικήσει το περίσσευμα από την πίτα της αγοράς.

11 ώρες πριν, maniacos93 είπε

720p ανάλυση οθόνης στο (υποτιθέμενο) αναβαθμισμένο μοντέλο. Εν έτη 2021... Ρε Ninty, προσπάθησε λίγο παραπάνω. Καλά τα exclusives, καλά τα διάφορα gimmicks που προωθείς κατά καιρούς αλλά έλεος βρε με τα specs. Δεν θέλω χαρακτηριστικά κονσόλας του 2013 όταν, και αισίως πλέον, έχουμε 2021. Δεν λέω να ακολουθείς τις Sony/MS που έχουν ξεφύγει αλλά να είσαι τουλάχιστον κοντά. Α, και κάνε κάτι επιτέλους με τους first party τίτλους. Δεν γίνεται να πουλάς ακόμα παιχνίδια 2ετίας και 3ετίας στην αρχική τιμή τους.

Υ.Γ.: Για το drift των joy-cons δεν χρειάζεται να το αναφέρω πάλι. Ο κόσμος το 'χει τούμπανο και εμείς κρυφό καμάρι.

Το βλέπω όλοι να βάζουμε yuzu (switch emulator) για 1080p στο smartphone.

Αυτό με τα παιχνίδια και τις σταθερές τιμές είναι ένας λόγος που κάποιος αγοράζει μόνο τα first party και τα exclusives.

10 ώρες πριν, KaRouLi είπε

Αν και σύντομα κάτοχος του τωρινού μοντέλου, δε με πτοεί που θα βγει νέο. Να περιμένω 8+ μήνες σίγουρα δεν θα το κάνω. Καλοδεχούμενο όποτε βγει.

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα, έχοντας pc, το switch φαντάζει και για μένα ότι ήταν η σωστή επιλογή. 

Μην μετανοιώνεις που είσαι κάτοχος του τωρινού μοντέλου.
Προσωπικά, πιστεύω ότι καλό είναι κανείς να περιμένει για να βγει ένα πραγματικά δυνατό μοντέλο και ιδιαίτερα για homebrew λύσεις, γιατί με εξιτάρει η ιδέα ενός switch με android 10, 11 ή και 12, το οποίο θα μπορείς να τρέξεις και σε docked mode και να το έχεις και ως android box για Plex/Kodi, για iptv, ακόμα και στη δουλειά σου ως tablet χωρίς τα joycon κλπ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Donkey Kong

Mario Bros.

Super Mario Bros.

Kid Icarus

Metroid

The Legend of Zelda

Super Mario Bros. 2

Super Mario Bros. 3

Zelda II: The Adventure of Link

Mother

Fire Emblem: Ankoku Ryū to Hikari no Tsurugi

Punch-Out!!

Yoshi

F-Zero

Super Mario World

Pilotwings

The Legend of Zelda: A Link to the Past

Super Mario Kart

Star Fox

Super Mario All-Stars

Super Metroid

EarthBound

Donkey Kong Country

Και δεκαδες αλλα. Βεβαια παραλείπετε την σημαντικοτερη διαφορα. Πόσα exclusive εχουν τα studio της SONY; 15; 20; Τι ειναι αυτα; 15 3rd person action 2-3 open world και 1-2 racing; ΟΥΑΟΥ τεραστια ποικιλια. Δεν ξεραμε να παιζουμε για το υπολοιπο της ζωή μας 3rd person action, με σκιν βικινγκσ, ιντιανα τζοουνς, σαμουραι η walking dead. Τι εχει η Nintendo; RPG, Action RPG, Simulation, sports, strategy, FPS, Hack n Slash, Fighting, Platform, racing, party, puzzle. Η Nintendo σου δινει ποιοτητα και ποικιλία. Εσυ που την κράζεις με τετοια ευκολια, περιμενε το επομενο 3rd person action. Λογικά εμεινε ακομα καποιο με διαφορετικο skin. Αντε γιατι τα φανβους της MS και (κυριως της Sony) μας εχετε πρηξει. ουααα η μαμα σονι εχει τα καλυτερα exclusives. Σιγα ρε μάγκες τις τιτανιες διαφορες που εχουν μεταξυ τους στο gameplay και στα mechanics. Περισσοτερες διαφορές παιζει να εχει το Mario Kart 8 απο το Mario Kart 7 παρά το Uncharted απο το Last of Us. Ελεος.

Με αυτά που κάθομαι και δυστυχώς διαβάζω για να περάσει η ώρα θα μου βγούνε τα μάτια σε λίγο. Απορώ τι ηλικία έχει ο καθένας εδώ μέσα, γιατί μονο gamers δεν είναι κάποιοι...

Σχετικά με την Nintendo, θα πρέπει κάποια στιγμή κάποιοι να αφήσουν το παγωτό και το γλύψιμο γιατί ΜΌΝΟ καλή εταιρία δεν είναι πλέον... πραγματικά δηλαδή. 

Ο άλλος από επάνω έδινε μια λίστα με games από μεριά Nintendo που το 40% είναι άκυρα indies, κάποια ακόμη "φτιάχνονται" (αχ ρε Metroid), όσο για το tetris απλά ΛΟΛ ρε φίλε.

Η Nintendo αντί να βγάλει κάνα παιχνίδι προκοπής, πάει και κάνει ανούσιες αναβαθμίσεις. Γενικά από παιχνίδια τι καλό εχει; Ένα zelda όπου και αυτό σε σχέση με το Ocarina και το majora's ήταν μέτριο.. απλός κόσμος, σχεδόν 0 αρχηγούς, ποικιλία εχθρών και αυτό zero, από story καλημέρα..

Μεγάλωσα με Nintendo και όντως κάποια παιχνίδια έκαναν ιστορία όπως το Ocarina of Time, Super Mario 64 κ.τ.λ. κ.τ.λ. 

Όμως και άλλοι έχουν γράψει ιστορία με άλλα games. 

Με λίγα λόγια:

Sony-> Quality exclusives

Microsoft-> All in one top of game list με λίγα χρήματα (boss of the field).

Nintendo-> Δεν έχω ιδέα τι κάνει μετά το Snes, Nintendo 64 και Wii, κρίμα  ...

Αυτά, πιάστε 🍿 τώρα.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, SUBZERO1231 είπε

Nintendo-> Δεν έχω ιδέα τι κάνει μετά το Snes, Nintendo 64 και Wii, κρίμα  ...

Μάλλον εδώ είναι ο λόγος που έχεις την άποψη που έχεις.

Το πρόβλημα, αν θεωρείται πρόβλημα, της Nintendo ουδέποτε ήταν η απουσία ποιοτικών exclusives. Σε αριθμό ξεπερνά τα exclusives όλων των άλλων εταιρειών μαζί.

Το πρόβλημα έχει να κάνει με το αδύναμο hardware, το οποίο δεν της επιτρέπει να βγάζει παιχνίδια τελευταίας λέξης της τεχνολογίας στα γραφικά, ενώ μέχρι και το Switch, δεν μπορούσε να εμπλουτίσει τη βιβλιοθήκη της με multiplatform κράχτες.

To Switch έχει λύσει το πρόβλημα των multi σε πολύ μεγάλο βαθμό, ενώ συνεχίζει την πορεία των προηγούμενων συστημάτων της όσον αφορά τα exclusives.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποίος άρχισε την άκυρη σύγκριση πρέπει να φάει ban.

Όντως εγώ που έχω και switch στα χέρια μου αυτή τη στιγμή, και Xbox series X, αν έπρεπε να επιλέξω ένα, θα ήταν ένα στην τύχη μέχρι να μαζέψω λεφτά να πάρω και το άλλο. Χα!

Παντως το Nintendo για εμένα αξίζει λόγω παιχνιδιών. Κάθε αναβάθμιση καλή είναι. Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιον να τον ενοχλεί να βγαλει κάτι καλύτερο από αυτό που ήδη έχει μια εταιρεία.

να θυμίσω ότι η Nintendo οδηγεί πολλές φορές τις εξελίξεις και καλό είναι να συνεχίσει να υπάρχει και να φέρνει ιδέες. Να θυμίσω το wii που πίεσε την αγορά και έφερε το Microsoft Kinect (που το λάτρεψαν τα πανεπιστήμια για τρέλα project) και τις αντίστοιχες υλοποιήσεις της Sony.

Τώρα για αυτούς που λένε για handheld, αυτή τη στιγμή και το Xbox υποστηρίζει μερικώς. Με το Xbox app κανείς streaming στο iPad με οθονη retina (τρομερή συγκριτικά με τα 720p του switch) και εισαι άρχοντας εντός σπιτιού. Και το xcloud θα σκίσει με χρήση 5G δικτύου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, svartevarg είπε

Συμφωνώ ότι δεν έχει καλές νέες κυκλοφορίες τελευταία. Νομίζω το switch μπήκε σφήνα. Η Nintendo δεν έχει σκοπό να κοντράρει, αλλά να διεκδικήσει το περίσσευμα από την πίτα της αγοράς.

13 ώρες πριν, maniacos93 είπε

Ισως εχεις δικιο απλα ... με πιο ελκιστικες πληροφοριες θα κερδισει ακομα περισσοτερο αγοραστικο κοινο . Πχ εγω τωρα ηθελα μια φορητη κονσολα και πηρα ( ps vita μια συσκευη 10 ετιας ) ... θα το χακαρω και θα λοιωσω στα παλια παιχνιδια και οχι μονο ... Προτιμησα δηλαδη αντι να παρω switch lite να παω σε μια κονσολα 10 ετιας ακριβως γιατι δεν υπαρχουν προτακλασατα παιχνιδια ... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Konstantinos92 said:

Δεν φαίνονται ΕΙΝΑΙ γελοία.

Στείλτε ένα mail στα κεντρικά να το κλείσουν το μαγαζί παιδιά. 

Ο Konstantinos92 βρίσκει τα παιχνίδια γελοία. Τέλος, ως εδώ ήταν. Ότι παίξαμε παίξαμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποιο ουσιαστικό επιχείρημα θα μας πεις ή απλά ότι δεν πείθουμε και ότι τα παιχνίδια είναι γελοία;

Μάλλον έχουνε πειστεί τα εκατομμύρια των gamers που αγοράζουν nintendo (σταθερά 1ο σε πωλήσεις τον τελευταίο 1.5 χρόνο) αλλά εσύ είσαι ο άπιστος Θωμάς.

Δεν πειράζει. Μείνε μόνος σου να μην πείθεσαι και να αγοράζεις 3 uncharted 20 ευρώ το κιλό. Να το αφήσω;;;

 

Επεξ/σία από johnny7_7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Konstantinos92 είπε

ανοιξτε τα ματια σας  

Tι επιχείρημα ότι πληρώνετε $60 gia Super Mario 64 in 2020 και λετε ευχαριστω;  

αν δεν καταλαβαίνεις τι να σου κάνω

Πάλι παραπληροφορείς.

60 έχει η τριλογία και με hybrid χαρακτηριστικά.

Όχι το  Mario 64.

Η sony σου, όταν έβγαλε το crash trilogy (ή άλλες τριλογίες) έλεγες σε ολους μην αγοράζετε το crash 1 στην τιμή που το δίνει και πως είναι γελοία τα παιχνίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, SUBZERO1231 said:

Η Nintendo αντί να βγάλει κάνα παιχνίδι προκοπής, πάει και κάνει ανούσιες αναβαθμίσεις. Γενικά από παιχνίδια τι καλό εχει;

Εννοείται τίποτα! Το ρωτάς? 

Παραπαίει η εταιρεία! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...