Προς το περιεχόμενο

Παραγγελία gpu και αύξηση τιμής?


redbighunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καπου γραφει οτι οι τιμες μπορουν να αλλαξουν χωρις προειδοποιηση

ομως στο θεμα προ παρραγγελια δεν μπορει να υπολογηση το καταστημα τοιχον ανικανοτητα απο την μερια τις Nvidia η οποια κοροιδεψε ολον πλανητη

δεν νομιζω τελικα οτι το πλαισιο προσπαθει να σε κλεψει ΑΛΛΑ η ιδια η Nvidia

αποψη μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, Herald είπε

Για δώσε λίγο λεπτομέρειες, δεν σου ήρθανε mail όταν έκανες την παραγγελία? Η μόνο τηλεφωνικά?

Όλα τηλεφωνικά! Μόνο η εντολή πληρωμής στην τράπεζα ήταν με email!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο σε αυτή την χώρα η προσωπική ας την πούμε άποψη έχει μεγαλύτερη βαρύτητα από το εθνικό δίκαιο και μου αρέσει οτι συνεχίζεται ένα θέμα όπου είναι σαφές χωρις την παραμικρή ανοχή υποκειμενικής κρίσης του καθενός.......

Κανείς δεν είναι παντογνώστης όπως εγώ μπορεί να ξέρω από ηλεκτρονικά έτσι ο herald γνωρίζει οικονομικά όπως και σωστά με διόρθωσε εχθές στο thread του  mining κοκ.

Εδώ όπου υπάρχει ο νόμος από την προστασία του καταναλωτή είναι σαφής, και φυσικά αναφέρεται σε ΠΡΟΙΟΝΤΑ και επίσης ΔΕΝ πρόκειται να βγει νόμος ειδικά για κάρτες γραφικών, για μνήμες ή φλασάκια usb την ερμηνεία του νόμου κατά περίπτωση την κάνουν τα αστικά δικαστήρια....

 

Επεξ/σία από Coppermine
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mesfigas είπε

καπου γραφει οτι οι τιμες μπορουν να αλλαξουν χωρις προειδοποιηση

ομως στο θεμα προ παρραγγελια δεν μπορει να υπολογηση το καταστημα τοιχον ανικανοτητα απο την μερια τις Nvidia η οποια κοροιδεψε ολον πλανητη

δεν νομιζω τελικα οτι το πλαισιο προσπαθει να σε κλεψει ΑΛΛΑ η ιδια η Nvidia

αποψη μου

Οι τιμές μπορούν να αλλάξουν ναι από την άποψη ότι μπορεί το πρωί να δεις ένα προϊόν στα 100€ και το μεσημέρι να έχει 150€ αλλά από την στιγμή που εσύ πρόλαβες και έκανες παραγγελία στα 100€ γιατί να πληρώσεις 150?

Λοιπόν μίλησα με πλαίσιο....μου είπαν ότι πρέπει να πληρώσω την νέα τιμή! Σε αντίθετη περίπτωση...το πλαίσιο να δηλώσει αδυναμία παράδοσης της παραγγελίας....ακύρωσης της και επιστροφή χρημάτων!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν έκανες τηλεφωνικά παραγγελία σε συνέδεσαν με το τμήμα intetnet από εκεί ο πωλητής άνοιξε μια παραγγελία στο sap με έναν αριθμό και στον έδωσε για την εξόφληση της ως αιτιολογία στην τραπεζική μεταφορά που έκανες...

Σε αυτή την περίπτωση η παραγγελία σου είναι ολοκληρωμένη και παραλαμβάνεις όταν έρθει

Τώρα ΑΝ απλά σου είπε μαλακίες ο πωλητής δεν άνοιξε καρτέλα παραγγελίας αλλά ζήτησε ολόκληρο το ποσό με αιτιολογία οτιδήποτε και απλά το όνομα σου για να σε ενημερώσουν όταν έρθει????Εκτός του οτι είναι πέρα ως πέρα παράνομο δεν νομίζω οτι θα έμπαινε κάνένα στην διαδικασία ούτε ο Κ ή Τ, ή Π.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, redbighunter είπε

Οι τιμές μπορούν να αλλάξουν ναι από την άποψη ότι μπορεί το πρωί να δεις ένα προϊόν στα 100€ και το μεσημέρι να έχει 150€ αλλά από την στιγμή που εσύ πρόλαβες και έκανες παραγγελία στα 100€ γιατί να πληρώσεις 150?

Λοιπόν μίλησα με πλαίσιο....μου είπαν ότι πρέπει να πληρώσω την νέα τιμή! Σε αντίθετη περίπτωση...το πλαίσιο να δηλώσει αδυναμία παράδοσης της παραγγελίας....ακύρωσης της και επιστροφή χρημάτων!

 

Αρχικά σταματα να μιλάς μαζί τους τηλεφωνικα, κανε ένα email, γράψε αναλυτικά τι σου είπαν και πες τους ότι περιμένεις απαντηση αμεσα. Μόλις σου απαντήσουν γραπτώς, αναλόγως του τι σου απαντήσουν ξεκινα να μιλάς με συνήγορο κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Coppermine είπε

Οταν έκανες τηλεφωνικά παραγγελία σε συνέδεσαν με το τμήμα intetnet από εκεί ο πωλητής άνοιξε μια παραγγελία στο sap με έναν αριθμό και στον έδωσε για την εξόφληση της ως αιτιολογία στην τραπεζική μεταφορά που έκανες...

Σε αυτή την περίπτωση η παραγγελία σου είναι ολοκληρωμένη και παραλαμβάνεις όταν έρθει

Τώρα ΑΝ απλά σου είπε μαλακίες ο πωλητής δεν άνοιξε καρτέλα παραγγελίας αλλά ζήτησε ολόκληρο το ποσό με αιτιολογία οτιδήποτε και απλά το όνομα σου για να σε ενημερώσουν όταν έρθει????Εκτός του οτι είναι πέρα ως πέρα παράνομο δεν νομίζω οτι θα έμπαινε κάνένα στην διαδικασία ούτε ο Κ ή Τ, ή Π.....

Το αυτό. Από τη στιγμή που πλήρωσες, τι **** πλήρωσες? Την υπόσχεση μιας μελλοντικής κάρτας? Δηλαδή το 549€ που σε χρέωσαν τι αντιπροσωπεύει ακριβώς αν όχι την τιμή στην οποία θα παράλαβεις και που ανέγραφε εκείνη την στιγμή το site? Θα μπορουσές δηλαδή να κάνεις κατάθεση 100€ αντί για 549? 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Coppermine είπε

Οταν έκανες τηλεφωνικά παραγγελία σε συνέδεσαν με το τμήμα intetnet από εκεί ο πωλητής άνοιξε μια παραγγελία στο sap με έναν αριθμό και στον έδωσε για την εξόφληση της ως αιτιολογία στην τραπεζική μεταφορά που έκανες...

Σε αυτή την περίπτωση η παραγγελία σου είναι ολοκληρωμένη και παραλαμβάνεις όταν έρθει

Τώρα ΑΝ απλά σου είπε μαλακίες ο πωλητής δεν άνοιξε καρτέλα παραγγελίας αλλά ζήτησε ολόκληρο το ποσό με αιτιολογία οτιδήποτε και απλά το όνομα σου για να σε ενημερώσουν όταν έρθει????Εκτός του οτι είναι πέρα ως πέρα παράνομο δεν νομίζω οτι θα έμπαινε κάνένα στην διαδικασία ούτε ο Κ ή Τ, ή Π.....

Πήρα τηλ και έκανα την προπαραγγελία και μάλιστα μου ζήτησαν και το 40% προκαταβολή για να καταχωρηθεί η παραγγελία! Τους είπα ότι θα πληρώσω όλο το ποσό κι έτσι μου εστηλαν email για την εξόφληση μέσω τραπέζης! Μου έδωσαν και τον αριθμό της παραγγελίας για να το βλέπω! Το θέμα είναι ότι αν βάλω τον κωδικό στο σύστημα τους...μου λέει ότι είναι σε επεξεργασία! Αλλά τηλ με πήραν για να μου πουν ότι είναι έτοιμη η παραγγελία μου αλλά πρέπει να πληρώσω σε νέα τιμή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή σε πήραν τηλεφωνο,σου είπαν η παραγγελία σου ήρθε αλλα πρέπει να πληρωσεις +150ευρώ για να παραλάβεις?

Αν δεν θες θα δηλώσουμε αδυναμία παράδοσης κ ακύρωση??

Αν αυτο δεν ειναι εκβιασμός τότε τι είναι?

Επεξ/σία από batigoal83
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, redbighunter είπε

Πήρα τηλ και έκανα την προπαραγγελία και μάλιστα μου ζήτησαν και το 40% προκαταβολή για να καταχωρηθεί η παραγγελία! Τους είπα ότι θα πληρώσω όλο το ποσό κι έτσι μου εστηλαν email για την εξόφληση μέσω τραπέζης! Μου έδωσαν και τον αριθμό της παραγγελίας για να το βλέπω! Το θέμα είναι ότι αν βάλω τον κωδικό στο σύστημα τους...μου λέει ότι είναι σε επεξεργασία! Αλλά τηλ με πήραν για να μου πουν ότι είναι έτοιμη η παραγγελία μου αλλά πρέπει να πληρώσω σε νέα τιμή!

Screenshot την παραγγελία από το σύστημα τους που είναι σε επεξεργασία και ένα mail στο πλαίσιο με όλο το ιστορικό. Τι άλλο να σου πώ δεν ξέρω γιατί δεν ξέρω τι τούς είπες και τι σού είπαν στο τηλέφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, redbighunter είπε

Μου έδωσαν και τον αριθμό της παραγγελίας για να το βλέπω!

Ε άρα η παραγγελία σου είναι ολοκληρωμένη και θα την παραλάβεις κανονικά, απλά προσπάθησαν να σου φάνε χρήματα, με την γνωστή τακτική που τρώνε και τα RMA (τελευταία τιμή που την είχαμε στο σύστημα μας)...

Σε 10 άτομα αν τσιμπήσουν οι 3 πάλι κέρδος είναι απλά και ξεκάθαρα.....η μεγαλύτερη αλυσίδα ....μη χε**** στην Ελλάδα και είμαστε στο 2021, ΛΟΟΟΛ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, batigoal83 είπε

Δηλαδή σε πήραν τηλεφωνο,σου είπαν η παραγγελία σου ήρθε αλλα πρέπει να πληρωσεις +150ευρώ για να παραλάβεις.

Αν δεν θες θα δηλώσουμε αδυναμία παράδοσης κ ακύρωση??

Αν αυτο δεν ειναι εκβιασμός τότε τι είναι?

Αυτό λέω κι εγώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφοσον έχεις πληρώσει όλο το ποσό έγινε κανονικά η αγορά της κάρτας και έχεις εκτελέσει όλες τις υποχρεώσεις σου ως αγοραστής, και μένει απλά να παραλάβεις απο τον πωλητή. Τα περι προπαραγγελίας κτλπ είναι εντελώς αδιάφορα. Όπως λένε και οι άλλοι παίρνεις τηλέφωνο Πλαισιο λες θέλω τη κάρτα που αγόρασα και εξοφλησα ήδη και έχω εξοφλητικη δικής σας έκδοσης άλλωστε και θα σας καταγγείλω αν δεν μου τη στείλετε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Coppermine είπε

(τελευταία τιμή που την είχαμε στο σύστημα μας)...

ΑΥΤΟ! Μου το είχαν πεί σε μια 6850 που είχα τότε, λέει 50€ την κοστολογούμε εμείς στο σύστημα μας οπότε θα σου δώσουμε 50€ πιστωτικό. Ωραία λέω, να σου φέρω ένα 50€ να μου δώσεις μία. Μα μου λέει δεν έχουμε, δεν κυκλοφορούν και δεν παράγονται πλέον. Ε άρα του λέω τι κοστολογείς κάτι που δεν μπορείς να πουλήσεις?? 

Τελικά μου δώσανε μια 7870 με 2 παιχνίδια δώρο :P 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Screenshot την παραγγελία από το σύστημα τους που είναι σε επεξεργασία και ένα mail στο πλαίσιο με όλο το ιστορικό. Τι άλλο να σου πώ δεν ξέρω γιατί δεν ξέρω τι τούς είπες και τι σού είπαν στο τηλέφωνο

Αρχικά με πήραν τηλ να με ενημερώσουν ότι το προϊόν που έχω παραγγείλει είναι έτοιμο και ότι υπάρχει ανεξοφλιτο υπόλοιπο για να ολοκληρωθεί η αποστολή! Αφού άρχισα τα παράπονα και ότι με κοροϊδεύουν....η κοπέλα μου είπε ότι απλά ενημερώνει και ότι αυτά είναι εντολές πλαισίου! Το έκλεισα γιατί τα νεύρα μου ήταν στο κόκκινο!

Πριν λίγο που τους πήρα τηλ μίλησα με ένα παλικάρι...και μου είπε ότι ναι η παραγγελία μου είναι στις αποθήκες και ότι πρέπει να εξοφληθεί το υπόλοιπο για να μου την στηλουν! Αφού του είπα κι εκείνου ήρεμα όλο αυτό το κομμάτι....η απάντηση του ήταν ότι αυτές είναι οι εντολές του πλαισίου και αν συμφωνώ ή όχι! Του είπα ΟΧΙ φυσικά και απάντησε ότι το πλαίσιο θα διευθετήσει μόνο του την παραγγελία αν δεν εξοφληθεί με ακύρωση και επιστροφή χρημάτων! Τα νεύρα μου στο κόκκινο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...