Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου συστήματος ή αναμονή ?


bearsnbeats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν γίνεται να περιμένεις.

Ή κατάσταση αυτή θα είναι έτσι τουλάχιστον μέχρι το 22...Και λογικά θα ξεκινήσει νέος κύκλος παράνοιας τότε. 

Άμα ψάξεις για μεταχειρο πλήρη συστήματα χωρίς gpu θα βρεις σχεδόν καινούρια σε οκ τιμή γιατί τα παίρνουν οι miners για τις κάρτες που είναι σε έλλειψη και τους "μένουν" τα υπόλοιπα. Ύστερα ψάχνεις για μεταχειρο 4gb gpu με το πολύ 200 ευρώ και κάνεις δουλειά σου. 

Ιδαλλως. Αν σε ενδιαφέρει η σειρά 30 της nvidia και δεν θες να περιμένεις 4+ μήνες για παραγγελία... 

Έχει το πλαίσιο ακόμα σε stock ένα nemesis n210 desktop στα 1700 ευρώ...  Φοράει 3060ti.

Στα ελάχιστα συν είναι ότι υπάρχει η άνεση των δόσεων και πως αν θελήσεις να πουλήσεις την κάρτα, τουλάχιστον μέχρι το καλοκαίρι, φεύγει εύκολα στα 800. (θα έλεγα 1000 αλλά λόγω έτοιμου desktop λογικά δεν θα έχεις ξεχωριστή απόδειξη ούτε κουτί για την κάρτα) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε περιπτωση αγοράς μετεχειρισμενης 3060 σε καλη τιμη εχετε να μου δωσετε τιπς για το τι να προσεξω πριν την παρω? πχ πως να κανω τον ελεγχο και τετοια. δεν εχω ξανα αγορασει μεταχειρισμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bearsnbeats είπε

σε περιπτωση αγοράς μετεχειρισμενης 3060 σε καλη τιμη εχετε να μου δωσετε τιπς για το τι να προσεξω πριν την παρω? πχ πως να κανω τον ελεγχο και τετοια. δεν εχω ξανα αγορασει μεταχειρισμενο

Αν βρήκες κάτω απο 600 κάτι βρομάει. Σίγουρα δεν είναι όλοι μαυραγορίτες αλλά θα την πούλαγαν τουλάχιστον όσο έχει αγορά απο καταστήματα σαν και αυτό που έβαλες.

Τώρα αν είναι φάση που θα την δείς να δουλεύει και είναι χέρι-χέρι η συναλλαγή το μόνο θέμα είναι να έχει κάτι που δεν το παρατήρησες στη λειτουργία που αν έχει εγγύηση είσαι καλυμμένος αλλά με αυτή την κατάσταση δεν ξέρεις πόσους μήνες θα πάρει η διαδικασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, bearsnbeats είπε

σε περιπτωση αγοράς μετεχειρισμενης 3060 σε καλη τιμη εχετε να μου δωσετε τιπς για το τι να προσεξω πριν την παρω? πχ πως να κανω τον ελεγχο και τετοια. δεν εχω ξανα αγορασει μεταχειρισμενο

Επειδη μιλαμε για πολλα χρηματα σε αυτες τις κ@λοκαρτες εαν δεν δεις αποδειξη αγορας,κουτι παρελκομενα,και επι-τοπου δοκιμη σε game και μετρηση θερμοκρασιας παραλληλα μην δωσεις ουτε ευρω.Αποστολες και τετοια εννοειται αποκλειονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα βρίσκεται Αθήνα και εγώ είμαι επαρχία οπότε δυστυχώς δεν μπορώ να την τσεκαρω ο ίδιος. 

Επίσης μου λέει ότι την είχε πακετάρει για άλλον και έφαγε πιστόλι , και για να μην πάθει το ίδιο δεν ψήνει να κάνει πάλι την ίδια διαδικασία. Μπορεί όμως να μου στείλει κουτί. (αυτά μόλις μου τα είπε ) αλλά λέει αν έχω κάποιο δικό μου άτομο μπορεί λέει να πάει από εκεί να τσεκαρει ότι θέλω. Και μου την δίνει στα 500. 

Δεν ξέρω με αυτα που μου λέτε κιόλας μου φαίνεται περίεργο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, bearsnbeats είπε

Η κάρτα βρίσκεται Αθήνα και εγώ είμαι επαρχία οπότε δυστυχώς δεν μπορώ να την τσεκαρω ο ίδιος. 

Επίσης μου λέει ότι την είχε πακετάρει για άλλον και έφαγε πιστόλι , και για να μην πάθει το ίδιο δεν ψήνει να κάνει πάλι την ίδια διαδικασία. Μπορεί όμως να μου στείλει κουτί. (αυτά μόλις μου τα είπε ) αλλά λέει αν έχω κάποιο δικό μου άτομο μπορεί λέει να πάει από εκεί να τσεκαρει ότι θέλω. Και μου την δίνει στα 500. 

Δεν ξέρω με αυτα που μου λέτε κιόλας μου φαίνεται περίεργο. 

600 θα έφευγε εχθές , στα 500 μου φαίνεται παράξενο αλλά οκ δεν είναι και όλοι και μέσα στα κόλπα

Ξέρεις υλοποίηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

Ειναι αγγελια απο εδω; εχει αξιολογησεις;

Είχα βάλει εγώ ότι ψάχνω εδώ μέχρι 550 και μου έστειλε εδώ 

Βρήκα άτομο πάντως να πάει να την τσεκαρει 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

Nαι οκ δεν αλλαζει τιποτα εαν ειναι χρηστης εχει αξιολογησεις,ειναι χρονια γραμμενος

Είναι νέος χρήστης . Αλλά άμα την τσεκαρει δικός μου πόσο άσχημα να πάει ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kοιτα εχω δει πολλα......ειλικρινα παρα πολλα και δεν εχω ευκολα εμπιστοσυνη.

Δεν θα σου μιλουσα ετσι εαν ηταν αγορα 50 ευρω.Για αυτα τα χρηματα αλλος δουλευει ολοκληρο μηνα.Καποτε εστειλα τον κουμπαρο μου στην Αθηνα να τσεκαρει και να μου παρει μια κονσολα ηχου.....οταν μου την εστειλε ηταν μικτης που τον ειχα πληρωσει για κονσολα.Ο πωλητης εφυγε σχεδον τρεχοντας.

Εγω σε συμβουλεψα παντως,να εχει αποδειξη αγορας απο καταστημα και κουτι-παρελκομενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, bearsnbeats είπε

Είναι νέος χρήστης . Αλλά άμα την τσεκαρει δικός μου πόσο άσχημα να πάει ; 

Καρχαρία οσμίζομαι ... μακαρι να κανω λάθος
 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειλικρινα δεν ξερω με εχει προβληματισει αρκετα. 
Καλα προφανως αν το αποφασιζα θα ζητούσα κουτι, αποδειξη και να τσεκαρει θερμοκρασιες μαζι μου εκεινη την ωρα πριν την δωσει, και μου εχει πει και ο ιδιος οτι δεν υπαρχει προβλημα να τα κανουμε αυτα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...