Προς το περιεχόμενο

Laptop Lenovo Legion 5 82B1000AUS 1173.68 $ (~985 €)


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, ambercombie είπε

Βάλτε και κάτι φτηνό στο καλάθι να πάνε τα έξοδα τελωνείου στο μισό περίπου οπότε τελική τιμή 935

Από Amazon.com βάζεις μαζί στο καλάθι κι ένα άλλο προϊόν οποιασδήποτε αξίας ακόμα και πάμφθηνο (π.χ. https://www.amazon.com/gp/product/B01EO2KLE4 ή https://www.amazon.com/SanDisk-Flash-Cruzer-Glide-SDCZ60-016G-B35/dp/B007YX9O9O ) και το "Import Fees Deposit" μειώνεται σχεδόν στο μισό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stcp είπε

Το εχω παρει πριν 3 μηνες και εξαντληθηκε το αποθεμα σε λιγη ωρα. 

Το φαντάστηκα αυτό, αλλά το μαγαζί ποιο είναι;

Ευρωπαϊκά καταστήματα (άρα με εγγύηση), με καλές τιμές που στέλνουν Ελλάδα, καλό θα ήταν να επισημαίνονται ώστε να χουμε το νου μας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

23 λεπτά πριν, mikegad είπε

Το φαντάστηκα αυτό, αλλά το μαγαζί ποιο είναι;

Ευρωπαϊκά καταστήματα (άρα με εγγύηση), με καλές τιμές που στέλνουν Ελλάδα, καλό θα ήταν να επισημαίνονται ώστε να χουμε το νου μας

Αν και ισως ειμαι offtopic το καταστημα ειναι το deltatecc.de και η αγορα εγινε μεσω ebay. Το laptop το ειχαν προφανως σε προσφορα. Σε μιση ωρα ειχαν εξαφανιστει, το ειδα κατα τυχη και το χτυπησα. Απαντουν στα mail, μου εκοψαν τιμολογιο και την εποχη που ολα τα κουριερ ειχαν καταρρευσει το ειχα σε 1 βδομαδα με DHL. Αν και ειχα μια ανησυχια τι θα παραλαβω τελικα, ολα ηταν οκ και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η lenovo μου είπε:

-Αν το laptop έρχεται από Αμερική δεν έχει εγγύηση

- Αν έρχεται από Ευρώπη έχει 2 έτη

-Αν έρχεται από Αγγλία 1 έτος.

Ξέρουμε από πού έρχεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, filim said:

Παιδιά η lenovo μου είπε:

-Αν το laptop έρχεται από Αμερική δεν έχει εγγύηση

- Αν έρχεται από Ευρώπη έχει 2 έτη

-Αν έρχεται από Αγγλία 1 έτος.

Ξέρουμε από πού έρχεται;

Αφου το link είναι από amazon.com ποντάρω στην Αμερική. Άρα εγγύηση μόνο από Amazon, με τα θετικά και τα αρνητικά του. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/3/2021 στις 9:36 ΠΜ, john_shadow είπε

καθόλου, έχεις μόνο την εγγύηση του Amazon για 30 ημέρες

Απο που το εμαθες αυτο;

Εκανα αγορα απο γνωστη αλυσιδα και η ιδια μου ειπε να παω στην Lenovo Greece για να με εξυπηρετησει (πραγμα απαραδεκτο απο την αλυσιδα να κυνηγαω εγω τον κατασκευαστη αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα).

Με εξυπηρετησαν κανονικα, με δικα τους εξοδα για την μεταφορα του λαπτοπ απο την πορτα μου μεχρι την δικης τους που εκαναν ελεγχο στο νεο λαπτοπ μου.

 

Στις 7/3/2021 στις 1:31 ΜΜ, stcp είπε

Προσοχη, τουλαχιστον το 17αρι ειναι αρκετα βαρυ για οποιον θελει να το μεταφερει συχνα. Ο SSD μικρος, αλλα παιρνει 2ο

Και ρωτησα καθως ηταν εκει το λαπτοπ αν μπορω να αλλαξω εγω τον δισκο ή την RAM. μου ειπανε κανενα θεμα ΑΛΛΑ αν παει το λαπτοπ για σερβις, δεν θα καλυψουν τα "aftermarket" υλικα που θα εχω εγκαταστησει. Σημαντικο οτι οι ιδιοι σου δινουν στο κουτι flex cable για την εγκατασταση του δευτερου δισκου.

Και το 15 δεν το λες ελαφρυ σε καμια περιπτωση. Εχω δυο μοντελα (15ICH και το 15IMH). ΒΕΒΑΙΑ στην τσαντα τους καθεται πολυ ανετα στην πλατη και δεν το νιωθεις τοσο.

 

Επισης σημαντικο για εμενα, ο φορτιστης ειναι τουβλακι αλλα οχι τοσο οσο πχ σε παλια Alienware

Στις 10/3/2021 στις 10:59 ΠΜ, stcp είπε

Το US στο τελος του μοντελου σημαινει... US. Το δικο μου ειναι με DE.

Εχει QWERTZ ή QWERTY πληκτρολογιο?

Στις 10/3/2021 στις 10:39 ΠΜ, filim είπε

Παιδιά η lenovo μου είπε:

-Αν το laptop έρχεται από Αμερική δεν έχει εγγύηση

- Αν έρχεται από Ευρώπη έχει 2 έτη

-Αν έρχεται από Αγγλία 1 έτος.

Ξέρουμε από πού έρχεται;

Δεν μπορεις να μαθεις με βαση το μοντελο ή τον serial?

Στις 8/3/2021 στις 8:49 ΠΜ, stcp είπε

Το εχω παρει πριν 3 μηνες και εξαντληθηκε το αποθεμα σε λιγη ωρα. 

Δεν πειραζει, δωσε πηγη μηπως και βγει καποια αλλη προσφορα στο μελλον. Αν δεν θες να την γραψεις, ,στειλε ΠΜ

Στις 10/3/2021 στις 10:45 ΠΜ, VonLoutsos είπε

Αφου το link είναι από amazon.com ποντάρω στην Αμερική. Άρα εγγύηση μόνο από Amazon, με τα θετικά και τα αρνητικά του. :)

Δεν θα ελεγα οτι το Amazon εχει κακο after sale service.

Βεβαια με το τελωνιο τι θα γινει αν παρεις απο Αμερικη λαπτοπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
42 λεπτά πριν, Giorgos241 είπε

Απο που το εμαθες αυτο;

Εκανα αγορα απο γνωστη αλυσιδα και η ιδια μου ειπε να παω στην Lenovo Greece για να με εξυπηρετησει (πραγμα απαραδεκτο απο την αλυσιδα να κυνηγαω εγω τον κατασκευαστη αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα).

Με εξυπηρετησαν κανονικα, με δικα τους εξοδα για την μεταφορα του λαπτοπ απο την πορτα μου μεχρι την δικης τους που εκαναν ελεγχο στο νεο λαπτοπ μου.

Μιλας για αγορα απο αμερικανικο μαγαζι αλυσιδας; Απο φυσικο καταστημα σε εδαφος USA εκανες την αγορα για την οποια μιλας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Μιλας για αγορα απο αμερικανικο μαγαζι αλυσιδας; Απο φυσικο καταστημα σε εδαφος USA εκανες την αγορα για την οποια μιλας; 

Οχι απο Ελληνικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/3/2021 στις 1:09 ΜΜ, matrixxx είπε

Μιλας για αγορα απο αμερικανικο μαγαζι αλυσιδας; Απο φυσικο καταστημα σε εδαφος USA εκανες την αγορα για την οποια μιλας; 

 

Στις 11/3/2021 στις 1:55 ΜΜ, Giorgos241 είπε

Οχι απο Ελληνικη

Gobsmacked !!!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...