Προς το περιεχόμενο

Η Apple διευκρινίζει ότι το iOS 14.5 δεν θα επιτρέπει τη μόνιμη αλλαγή της προεπιλεγμένης υπηρεσίας μουσικής


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 minutes ago, nicknickyout said:

Μια ερωτηση, εστω οτι εχω ενα mp3 και θελω να το βαλω σε ενα κινητο της apple. Ειναι αληθεια οτι δεν γινεται?

Αν το κατεβασω απο το νετ μεσω κινητου?

Γενικα οχι μονο mp3 αλλα και αλλου ειδους αρχεια, οτιδηποτε

φυσικα και γινεται αλλα μεσω itunes μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, nicknickyout είπε

Μια ερωτηση, εστω οτι εχω ενα mp3 και θελω να το βαλω σε ενα κινητο της apple. Ειναι αληθεια οτι δεν γινεται?

Αν το κατεβασω απο το νετ μεσω κινητου?

Γενικα οχι μονο mp3 αλλα και αλλου ειδους αρχεια, οτιδηποτε

Αυτοί που τα διαδίδουν είναι απλά .........

 

Επεξ/σία από Giannis.Fragoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, petasis είπε

Εδώ υπάρχει κόσμος που νομίζει πως του ανήκει ένα κινητό γιατί βάζει τις εφαρμογές που τον αφήνουν από το ελεγχόμενο κατάστημα.

Εδω υπαρχει κοσμος που κατεβαζει αμφιβολου προελευσεως και ποιτητας εφαρμογες απο οπου βρει στο ιντερνετ στον βωμο της ιδιοκτησιας του κινητου του, και στο τελος εχει τα δεδομενα του μαζι με τον καθε επιτηδειο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέσα σε 20 σχόλια έχω διαβάσει τα πιο άκυρα σχόλια για τα δύο λειτουργικά που θα μπορούσε να γράψει μεθυσμένο πληρωμένο Fanboy. Και φυσικά εκτός θέματος. Πρέπει να είναι νέο ρεκόρ αυτό ακόμα και για το Insomnia. Νομίζω οτι το Thread έχει ελπίδες να πάει σε νέα ύψη, παρακολουθώ με αγωνία.

Επεξ/σία από papp0us
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Από πίτα (πρόσεξα μην τυχον το αλλάξει το auto correct) που δεν τρως...

άψητη με λάδι 3 ημερών πολυχρησιμοποιημένο γεμάτο καρκίνο και προκάτ να μου λείπει η πίτα αυτή φίλε... πάμε παρακάτω... ο επόμενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, Rom23 είπε

δεν ειμαι iphone fan αλλα μπορω να πω πως ειναι ωραιο και τουμπανο λογισμικο εχει... ΑΛΛΑ οταν αγοραζεις κατι (1000+ ευρω) και στην ουσια δεν σου ανηκει τι να το κανεις? στην ουσια εισαι περιορισμενος + οτι αλλαγες θελει κανει η εταιρια...

 δεν εχουν iPhone, και λενε αυτη την κλασσική καραμελα...... 

1 χιλιαρικο και δεν σου ανηκει. 

το οτι εχει τον ποιο δυνατο επεξεργαστη στον κοσμο με 5+ ετη κανονικο λογισμικο (οχι patch updates) , βιντεο recording αλλου......και αλλα πολλα "επανεκινηση οταν ερθει το επομενο update", ειναι κατι που στο Android το βλεπετε ΠΟΤΕ........ (μην γραψετε για τους Ινδους που βαζουν custom firmware γιατι εχουμε και εμεις Cydia....και παμε ακομα ποιο σφαιρα"

By the way, στα Android πως το κανετε για βιντεοκληση ????? Περνετε τηλεφωνο και λετε "ελα κλεισε.....σε περνω Viber..." 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, petasis είπε

Δείγμα ελευθερίας είναι όταν στο δικό μου τηλέφωνο έγραψα την δική μου εφαρμογή, με εργαλεία που κατέβασα δωρεάν χωρίς να ρωτήσω κανέναν, που τα εργαλεία έτρεχαν σε όλα τα λειτουργικά που είχα, έβαλα το κινητό στην usb, και την εγκατέστησα.

Πουθενά στον κόσμο δεν μπορείς να κυκλοφορήσεις κάτι χωρίς να ελεγχθεί, βρες μου ένα προϊόν που να μπορεί να βγει στο εμπόριο και να μην πάρει το “οκ” από κάπου...

αν θέλεις να το προχωρήσουμε και κάπως παραπάνω αυτό που μπορείς να κανείς εσυ στο δικό σου κινητό, την δικιά σου εφαρμογή, που άμα θες μπορείς να την πουλάς μετά σε βάρος μιας πλατφόρμας δεν λέγεται ελευθερία αλλά κάπως αλλιώς... 

Κάποια στιγμή θα πρέπει να γίνουμε λίγο πιο υπεύθυνοι στο τι θελουμε να πούμε... καλό το vs όταν είναι και Κυριακή απόγευμα, αλλά η ζωή δεν είναι ένα μόνιμο οτιδήποτε vs Apple...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, nicknickyout είπε

Μια ερωτηση, εστω οτι εχω ενα mp3 και θελω να το βαλω σε ενα κινητο της apple. Ειναι αληθεια οτι δεν γινεται?

Αν το κατεβασω απο το νετ μεσω κινητου?

Γενικα οχι μονο mp3 αλλα και αλλου ειδους αρχεια, οτιδηποτε

Γινεται και με το Copy trans.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 minutes ago, Runner25 said:

φυσικα και γινεται αλλα μεσω itunes μονο

Σωστά, μόνο με iTunes, αν θες να το βλέπει το Music app. Ως αρχείο στα Files, μπορείς και με άλλους τρόπους. (Δεν το λέω σε σένα βασικά, εσύ το ξέρεις, απλώς το διευκρινίζω για όσους δεν γνωρίζουν). 
 

"Όχι", δεν είναι αλήθεια ότι δεν γίνεται, εννοούσα  

 

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Πουθενά στον κόσμο δεν μπορείς να κυκλοφορήσεις κάτι χωρίς να ελεγχθεί, βρες μου ένα προϊόν που να μπορεί να βγει στο εμπόριο και να μην πάρει το “οκ”από κάπου...

αν θέλεις να το προχωρήσουμε και κάπως παραπάνω αυτό που μπορείς να κανείς εσυ στο δικό σου κινητό, την δικιά σου εφαρμογή, που άμα θες μπορείς να την πουλάς μετά σε βάρος μιας πλατφόρμας δεν λέγεται ελευθερία αλλά κάπως αλλιώς... 

Κάποια στιγμή θα πρέπει να γίνουμε λίγο πιο υπεύθυνοι στο τι θελουμε να πούμε... καλό το vs όταν είναι και Κυριακή απόγευμα, αλλά η ζωή δεν είναι ένα μόνιμο οτιδήποτε vs Apple...

Δεν νομίζω οτι είπε τιποτα για κυκλοφορία, είπε απλά οτι ήθελε να φτιάξει μια εφαρμογή για να χρησιμοποιήσει στο δικό του κινητό, για ευκολία δικιά του, κατέβασε τα εργαλεία, την έφτιαξε την έβαλε στο κινητό και τέλος, δε ρωτησε κανεναν. Και απο αυτή την άποψη έχει δικιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, papp0us είπε

Δεν νομίζω οτι είπε τιποτα για κυκλοφορία, είπε απλά οτι ήθελε να φτιάξει μια εφαρμογή για να χρησιμοποιήσει στο δικό του κινητό, για ευκολία δικιά του, κατέβασε τα εργαλεία, την έφτιαξε την έβαλε στο κινητό και τέλος, δε ρωτησε κανεναν. Και απο αυτή την άποψη έχει δικιο.

Το οποίο είναι δίκοπο μαχαίρι γιατί όπως αυτός κάνει μια εφαρμογή για δικιά του χρήση έτσι κάνουν και άλλοι 500 petasis...

πάνω σε αυτή την ελευθερία βασίζονται και ξαφνικά βρίσκεσαι με χίλια δυο καλοπροαίρετα πραγματάκια στο κινητό σου, γιατί απλά αποφάσισες να κατεβάσεις μια εφαρμογή που έγραφε free από κάποιο site και όχι μια παρόμοια από το επίσημο store...

ΥΓ: έχω την εντύπωση πως και στο iOS δεν χρειάζεται να πληρώσεις κάτι από την στιγμή που δεν πρόκριτε να ανεβεί στο store...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
54 minutes ago, tsarouc said:

άψητη με λάδι 3 ημερών πολυχρησιμοποιημένο γεμάτο καρκίνο και προκάτ να μου λείπει η πίτα αυτή φίλε... πάμε παρακάτω... ο επόμενος

Φτιάχνω ζυμάρι σε μεγάλες ποσότητες που μετα ωριμάζει για μερικές ημέρες στο ψυγείο και στη συνέχεια γίνεται απο πίτα για σουβλάκια μέχρι βάση για πίτσα (λεπτή και τραγανή παντα), έχοντας δίπλα παντα μια iOS συσκευή για να βλεπω τις σωστές αναλογίες της συνταγής. ;)

Αν και στοιχηματίζω πως θα σου αρέσει η πίτσα (παλι το τσέκαρα 2 φορες) φαν. 😛 

Σε αλλα νέα, η είδηση λέει πως όλο αυτο αφορά κυρίως τη Siri και το απο που αντλεί κάθε φορα τη μουσική όταν ζητάς να παίξει κατι. Που για όλους εσάς που δεν γουστάρετε την apple, δεν εχει απολύτως καμια αξία σαν είδηση...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Το οποίο είναι δίκοπο μαχαίρι γιατί όπως αυτός κάνει μια εφαρμογή για δικιά του χρήση έτσι κάνουν και άλλοι 500 petasis...

πάνω σε αυτή την ελευθερία βασίζονται και ξαφνικά βρίσκεσαι με χίλια δυο καλοπροαίρετα πραγματάκια στο κινητό σου, γιατί απλά αποφάσισες να κατεβάσεις μια εφαρμογή που έγραφε free από κάποιο site και όχι μια παρόμοια από το επίσημο store...

To αν εσυ αποφασίσεις να βάλεις μια εφαρμογή απο τον κάθε "petasi" είναι πρόβλημα σου, το θέμα ειναι οτι ο ίδιος ο χρήστης, εσυ, εγώ ο petasis o οποιοσδήποτε μπορεί να φτιάξει μια εφαρμογή, που θα του θυμίζει να πιει νερό κάθε 2 ώρες. ή θα τον βοηθήσει στη δουλειά του, να την βάλει στο κινητό του, και να τη χρησιμοποιήσει, χωρίς να χρειαστεί την άδεια κανενός.

Και ξαναλέω, ΑΠΟ ΑΥΤΗ την άποψη, η ελευθερία του Android είναι πράγματι θετικό. Δεν ειναι ολα άσπρα μαύρα, όλα είναι θέμα χρήσης. Για το θέμα μας, το οτι μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο το Apple Music με τη Siri είναι πρόβλημα οταν θες να χρησιμοποιήσεις άλλη υπηρεσία, και ταυτόχρονα τρομερό προτέρημα, οταν ολα λειτουργούν ολόσωστά, ανάμεσα σε συσκευές του οικοσυστήματος, χωρίς να παλεύεις να κάνεις 10 εφαρμογές να συνεργαστούν με το Google Home.

Ουτε το ένα ειναι ευαγγέλιο, ούτε το άλλο, είναι θέμα χρήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papp0us είπε

Μέσα σε 20 σχόλια έχω διαβάσει τα πιο άκυρα σχόλια για τα δύο λειτουργικά που θα μπορούσε να γράψει μεθυσμένο πληρωμένο Fanboy. Και φυσικά εκτός θέματος. Πρέπει να είναι νέο ρεκόρ αυτό ακόμα και για το Insomnia. Νομίζω οτι το Thread έχει ελπίδες να πάει σε νέα ύψη, παρακολουθώ με αγωνία.

Ευτυχως εσυ δεν εισαι off topic

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, papp0us είπε

To αν εσυ αποφασίσεις να βάλεις μια εφαρμογή απο τον κάθε "petasi" είναι πρόβλημα σου, το θέμα ειναι οτι ο ίδιος ο χρήστης, εσυ, εγώ ο petasis o οποιοσδήποτε μπορεί να φτιάξει μια εφαρμογή, που θα του θυμίζει να πιει νερό κάθε 2 ώρες. ή θα τον βοηθήσει στη δουλειά του, να την βάλει στο κινητό του, και να τη χρησιμοποιήσει, χωρίς να χρειαστεί την άδεια κανενός.

Και ξαναλέω, ΑΠΟ ΑΥΤΗ την άποψη, η ελευθερία του Android είναι πράγματι θετικό. Δεν ειναι ολα άσπρα μαύρα, όλα είναι θέμα χρήσης. Για το θέμα μας, το οτι μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο το Apple Music με τη Siri είναι πρόβλημα οταν θες να χρησιμοποιήσεις άλλη υπηρεσία, και ταυτόχρονα τρομερό προτέρημα, οταν ολα λειτουργούν ολόσωστά, ανάμεσα σε συσκευές του οικοσυστήματος, χωρίς να παλεύεις να κάνεις 10 εφαρμογές να συνεργαστούν με το Google Home.

Ουτε το ένα ειναι ευαγγέλιο, ούτε το άλλο, είναι θέμα χρήσης.

Μα δεν ξέρω αν κατάλαβες, αλλά μιλάμε για δυο διαφορετικά πράγματα υπό την ομπρέλα της ελευθερίας επειδή έτσι βόλευε τον petasis στην συζήτηση...

άλλο αν μπορώ εύκολα ή δυσκολότερα να κάνω μια δίκη μου εφαρμογή στο λειτουργικό που επέλεξα και άλλο αν μια εφαρμογή της εταιρία που κάνει το λειτουργικό που επέλεξα, αντλίει πληροφορίες μόνο με τις δικές τις εφαρμογές...

όπως και να το δούμε, δεν τίθεται θέμα ελευθερίας μιας και στην ουσία καταλήγουμε όπως πολύ σωστά γράφεις στην τελευταία παράγραφο στο θέμα επιλογή χρήσης...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...