Προς το περιεχόμενο

Ιδέες για πτυχιακή εργασία


Sgmaster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

Τελειώνω σιγά σιγά τις σπουδές μου ως Μηχανικός Πληροφορικής, και καλούμαι να επιλέξω θέμα για την πτυχιακή μου εργασία.

Δυστυχώς δεν είμαι καλός στο κομμάτι των ιδεών, οπότε θα ήθελα να ακούσω καμία γνώμη αν μπορεί να συνεισφέρει κάποιος!

Θα ήθελα να είναι πάνω σε κάτι πρακτικό ώστε να αποκτήσω και κάποια εμπειρία πάνω στο κομμάτι με το οποίο θα ασχοληθώ, δεν είναι τόσο στο στυλ μου οι θεωρητικές πτυχιακές με αναλύσεις επι αναλύσεων και υποθετικά σενάρια. Από την άλλη δεν θα ήθελα να είναι κάτι υπερβολικά απλό απλά για να "φύγει" η πτυχιακή από τη μέση, πχ του στυλ μηχανογράφηση eshop.

Τελευταία μαθαίνω React, οπότε δεν θα έλεγα όχι στο να μπει κι αυτή κάπου μέσα στην εργασία καθώς ασχολούμαι έτσι κι αλλιώς με αυτήν.

Ιδανικά θα ήθελα να μην μου πάρει πάνω από ένα εξάμηνο η συγγραφή της, με ενασχόληση 4-5 ώρες τη μέρα, ώστε να τελειώσω τη σχολή μου "στην ώρα της".

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεις να δεις εδω μερικες ιδεες που εχουν καποιοι, ισως καποια σου φανει ενδιαφερουσα r/AppIdeas

Επεξ/σία από Predatorkill
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Predatorkill είπε

Μπορεις να δεις εδω μερικες ιδεες που εχουν καποιοι, ισως καποια σου φανει ενδιαφερουσα r/AppIdeas

Ευχαριστώ πολύ, θα το τσεκάρω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, censOred είπε

Αναρωτιέμαι πώς τα συνδυάζει όλα αυτά μαζί σε 15 ώρες, χαχα.

Πολύ ενδιαφέρον φαίνεται σαν προτζεκτ, αν και δεν μου έρχεται κάτι στο μυαλό για το πως θα μπορούσε να γίνει θέμα πτυχιακής, έχετε κάποια ιδέα;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Kαλήσπερα και απο μένα . Σορυ που ανοίγω το θέμα 2 χρονια μετά. Βρίσκομαι στο ίδιο πρόβλημα  ψάχνοντας για πτυχιακή πάνω στο web developement. Θα μπορο΄υσε κανείς να μου ΄δωσει μια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ιδέα ως προς τι εφαρμογή  θα μπορούσα να δημιουργήσω για να την πτυχιακη μου εργασια. Ή αν ξερετε κανενα site που θα μπορουσε να με βοηθησει προκείμενου να πάρω καμια ιδεα

Επεξ/σία από ChristosFis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...