Προς το περιεχόμενο

Εθνικη τράπεζα


jasonas21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tα ίδια κάνουν και με τις χρεωστικές κάρτες ζητάνε λεφτά ενώ η αρχική έκδοση είναι δωρεάν και πάνε να σου φορτώσουν την έξτρα μπόνους για 30 ευρώ + ασφάλεια + το ένα + το αλλο

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπορούμε να κάνουμε κάπου καταγγελία για αυτό? Η άλλη μου ζήτησε 50€ για άνοιγμα λογαριασμού από την κλήση που είχα μαζί της η οποία λογικά ηχογραφείται

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το που θα πέσεις τελικά... Πηγα σήμερα στο ραντεβου που μου ειχαν δώσει και ηταν αλλος ο υπάλληλος ο οποίος δεν ζήτησε τίποτα, ουτε να αγορασω values ουτε τίποτα! Βεβαια είχα παει αποφασισμένος οτι αν μου ζήταγε πληρωμες κλπ, θα τους ελεγα οτι ειχα πάρει και τα κεντρικα και ενα αλλο μεγαλο κατάστημα και γενικα ειχα ρωτήσει και δεν ειναι καθολου υποχρεωτικό αυτο το κοστος που μου ειχαν πει στην αρχη... Αλλα δεν χρειάστηκε τελικά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδω η αλλη προσπαθησε στην Πειραιώς να μου πουλουσει ασφαλεια για την τσαντα που κρατουσα...λεγοντας μου οτι ειναι ακριβη κτλ...

Επεξ/σία από ppaio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ζητήστε γραπτά τις αναλυτικές χρεώσεις για το άνοιγμα λογαριασμού για "να το σκεφτείτε αν σας συμφέρει" και θα δείτε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος!

Αν σε δουν οτι βιάζεσαι να ανοίξεις λογαριασμό θα σου πλασάρουν ότι έχουν και δεν έχουν (ο πνιγμένος από τα μαλλιά πιάνεται)...

Σε άλλη τράπεζα περιμένοντας στην ουρά μου έλεγε ένας άνθρωπος οτι δεν έβγαλε κάρτα ATM γιατί του ζήτησαν 50 ευρώ για να την βγάλουν!

Τι κοροϊδία έχει φάει ο κόσμος...

 

 

 

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να φτιάξω έναν ακόμα λογαριασμό στην εθνική μέσω του ebanking και μου λέει πρέπει να ενημερώσω το εκκαθαριστικο σημείωμα, παω να το ανεβάσω και δεν με αφήνει βγάζει αυτό το μύνημα  

H ταυτοποίηση των στοιχείων από εκκαθαριστικά  με μηδενικό εισόδημα δεν είναι δυνατή.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, panos0100 είπε

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να φτιάξω έναν ακόμα λογαριασμό στην εθνική μέσω του ebanking και μου λέει πρέπει να ενημερώσω το εκκαθαριστικο σημείωμα, παω να το ανεβάσω και δεν με αφήνει βγάζει αυτό το μύνημα  

H ταυτοποίηση των στοιχείων από εκκαθαριστικά  με μηδενικό εισόδημα δεν είναι δυνατή.

Ίσως να θέλει κάποια υπεύθυνη δήλωση, με ένα τηλεφώνημα στην εξυπηρέτηση πελατών της Εθνικής θα σε ενημερώσουν για το τι χρειάζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Joshua21 είπε

Ίσως να θέλει κάποια υπεύθυνη δήλωση, με ένα τηλεφώνημα στην εξυπηρέτηση πελατών της Εθνικής θα σε ενημερώσουν για το τι χρειάζονται.

Κάλεσα στην εξυπηρέτηση της τράπεζας και μου είπανε να παω από το κατάστημα να ανοίξω τον λογαριασμό, για την μητέρα μου είναι, αλλά αν πάμε στο κατάστημα χρεώνει λεει καθε μηνα 2€ απο τον λογαριασμό, και δεν μου βρηκε αλλη λυση η υπαλληλος, λεω  το βρισκεται σωστο να παιρνει 2€ τον μηνα η τραπεζα για ενα εκκαθαριστικο που δεν το δεχεται ηλεκτρονικα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, panos0100 είπε

Κάλεσα στην εξυπηρέτηση της τράπεζας και μου είπανε να παω από το κατάστημα να ανοίξω τον λογαριασμό, για την μητέρα μου είναι, αλλά αν πάμε στο κατάστημα χρεώνει λεει καθε μηνα 2€ απο τον λογαριασμό, και δεν μου βρηκε αλλη λυση η υπαλληλος, λεω  το βρισκεται σωστο να παιρνει 2€ τον μηνα η τραπεζα για ενα εκκαθαριστικο που δεν το δεχεται ηλεκτρονικα; 

Μην πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό.

Ξαναπάρε την εξυπηρέτηση αλλά αυτή τη φορά μην πεις πως θέλει να ανοίξει λογαριασμό, πες πως θέλει να κάνει επικαιροποίηση στοιχείων και ρώτα τι εναλλακτική υπάρχει αντί για εκκαθαριστικό που δεν το δέχεται το σύστημα. Ε μόλις γίνει η επικαιροποίηση, ανοίγεις τον λογαριασμό μέσα από το i-bank.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω κάτω όλες οι τράπεζες κάνουν κάτι ανάλογο.
Ή θα πρήζουν για ανύπαρκτες υπηρεσίες/υπηρεσίες που είναι δωρεάν ή θα προσπαθούν να πουλήσουν ασφάλεια κλοπή κάρτας/πορτοφολιού και δεν ξέρω και γω τι. Ειδικά για την κλοπή της κάρτας πολύ θα ήθελα να μάθω τι ποσό πήρε τελικά κάποιος ασφαλισμένος για το πορτοφόλι/τσάντα, για τη κάρτα, για τα μετρητά, για τα κλειδιά και για τα προσωπικά έγγραφα...

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, panos0100 είπε

να παω από το κατάστημα να ανοίξω τον λογαριασμό, για την μητέρα μου είναι,

Θα ανοίξεις λογαριασμό στο όνομά σου για τη μητέρα σου? Η θέλεις να ανοίξεις λογαριασμό στο όνομά της?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Muchacho είπε

Πάνω κάτω όλες οι τράπεζες κάνουν κάτι ανάλογο.
Ή θα πρήζουν για ανύπαρκτες υπηρεσίες/υπηρεσίες που είναι δωρεάν ή θα προσπαθούν να πουλήσουν ασφάλεια κλοπή κάρτας/πορτοφολιού και δεν ξέρω και γω τι. Ειδικά για την κλοπή της κάρτας πολύ θα ήθελα να μάθω τι ποσό πήρε τελικά κάποιος ασφαλισμένος για το πορτοφόλι/τσάντα, για τη κάρτα, για τα μετρητά, για τα κλειδιά και για τα προσωπικά έγγραφα...

2 φορές μέσα σε 3 χρόνια  πήραμε όσα είχαν και οι αποδείξεις( 200€+ )  που προσκομίσαμε + φυσικά το αντίγραφο από την αναφορά στην αστυνομία. Μιλάω για ΑΛΦΑ, που προσωπικά δεν είμαι ικανοποιημένος για άλλου λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Nabuko είπε

Θα ανοίξεις λογαριασμό στο όνομά σου για τη μητέρα σου? Η θέλεις να ανοίξεις λογαριασμό στο όνομά της?

Θέλω να ανοίξω έναν λογαριασμό για την μητέρα μου για να κάνουμε αίτηση για το ΚΕΑ εχει εναν λογαριασμό και θέλουμε αλλον εναν να ανοίξουμε, πηρα την τραπεζα τηλέφωνο και με ειπε η κοπέλα δυστυχώς πρεπει να παμε απο την τράπεζα, την λεω οτι ειχα πάει στην τράπεζα και με ειπε ο υπάλληλος να παω απο το σπιτι να κανω τον λογαριασμό γιατι χρεώνει 2€ τον μηνα, αλλα είναι για αλλους λογαριασμούς αυτη η χρέωση εμείς θέλουμε εναν απλο, οτι να ναι δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, panos0100 είπε

Θέλω να ανοίξω έναν λογαριασμό για την μητέρα μου για να κάνουμε αίτηση για το ΚΕΑ εχει εναν λογαριασμό και θέλουμε αλλον εναν να ανοίξουμε, πηρα την τραπεζα τηλέφωνο και με ειπε η κοπέλα δυστυχώς πρεπει να παμε απο την τράπεζα, την λεω οτι ειχα πάει στην τράπεζα και με ειπε ο υπάλληλος να παω απο το σπιτι να κανω τον λογαριασμό γιατι χρεώνει 2€ τον μηνα, αλλα είναι για αλλους λογαριασμούς αυτη η χρέωση εμείς θέλουμε εναν απλο, οτι να ναι δηλαδή

Λύση 1:

Ζήτα γραπτώς στο τιμολόγιό τους που είναι οι χρεώσεις. Απλός λογαριασμός ταμιευτηρίου δεν έχει κανένα έξοδο (ακόμα τουλάχιστον). Το τιμολόγιό τους το έχουν αναρτημένο υποχρεωτικά σε εμφανή θέση, πες του δεν λέει για απλό ταμιευτήριο τπτ υποχρεωτικό. Επέμεινε ή αλλιώς ζήτα το τηλέφωνο παραπόνων να δεις τι καλά θα σου ανοίξουν.

 

Λύση 2:

Πήγαινε τη μητέρα σου με το εκκαθαριστικό και ότι άλλο χρειάζεται να κάνουν εκεί επιβεβαίωση και μετά πήγαινε από το internet banking (της μητέρας σου) και άνοιξε λογαριασμό. Λάβε υπόψη ότι με άνοιγμα από ίντερνετ δε νομίζω να μπορείς να βάλεις συνδικαιούχο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panostza είπε

Λύση 1:

Ζήτα γραπτώς στο τιμολόγιό τους που είναι οι χρεώσεις. Απλός λογαριασμός ταμιευτηρίου δεν έχει κανένα έξοδο (ακόμα τουλάχιστον). Το τιμολόγιό τους το έχουν αναρτημένο υποχρεωτικά σε εμφανή θέση, πες του δεν λέει για απλό ταμιευτήριο τπτ υποχρεωτικό. Επέμεινε ή αλλιώς ζήτα το τηλέφωνο παραπόνων να δεις τι καλά θα σου ανοίξουν.

 

Λύση 2:

Πήγαινε τη μητέρα σου με το εκκαθαριστικό και ότι άλλο χρειάζεται να κάνουν εκεί επιβεβαίωση και μετά πήγαινε από το internet banking (της μητέρας σου) και άνοιξε λογαριασμό. Λάβε υπόψη ότι με άνοιγμα από ίντερνετ δε νομίζω να μπορείς να βάλεις συνδικαιούχο.

 

Μάλιστα το 2 μαλον θα κάνουμε, για να ξεπεραστεί αυτό το εμπόδιο του εκκαθαριστικού, δεν μπωρο να καταλάβω γιατί το δικο μου και του πατερα μου τα δέχτηκε, εκανα μια δοκιμή και δεν έβγαλε κάποιο μυνημα, και της μητέρας μου δεν το δέχεται μήπως επειδή δεν εχει δουλέψει ποτέ; γιατί κατι λεει για μη μηδενικο εισόδημα και τέτοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...