Προς το περιεχόμενο

[FREE] Astronomer Apache Airflow Fundamentals Course & Certification


liakos18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο παρακάτω λινκ μπορείτε να βρείτε ένα course προετοιμασίας για την εξέταση του Astronomer Certification: Apache Airflow Fundamentals καθώς και να «αγοράσετε» τη συμμετοχή σε μια εξέταση.

https://academy.astronomer.io/page/astronomer-certification

Με το κουπόνι EARLYBIRD μπορείτε να τα πάρετε και τα δύο δωρεάν (από αρχική 150$ για το καθένα).

Ισχύει μέχρι τέλος Μαρτίου.

  • Like 4
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελείως συμπτωματικα, αρχισα να ασχολουμαι πολυ προσφατα με το Apache Airflow. Ψαχνω να βρω γενικα υλικο σχετικα με αυτο, εκτος απο τα tutorials της επισημης σελιδας, και το μόνο που βρήκα είναι ένα βιβλίο, το οποίο ακομα δεν εχει εκδοθεί (θα εκδοθει τελη απριλη). Εχω δει καποια online courses αλλα ειμαι πιο πολυ τυπος που μαθαινει απο βιβλια. Γενικα εχει ασχοληθει καποιος με το Apache Airflow να πει την γνωμη του, χρησιμες πληροφοριες κλπ;

Επεξ/σία από Aggeluska
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Aggeluska είπε

Τελείως συμπτωματικα, αρχισα να ασχολουμαι πολυ προσφατα με το Apache Airflow. Ψαχνω να βρω γενικα υλικο σχετικα με αυτο, εκτος απο τα tutorials της επισημης σελιδας, και το μόνο που βρήκα είναι ένα βιβλίο, το οποίο ακομα δεν εχει εκδοθεί (θα εκδοθει τελη απριλη). Εχω δει καποια online courses αλλα ειμαι πιο πολυ τυπος που μαθαινει απο βιβλια. Γενικα εχει ασχοληθει καποιος με το Apache Airflow να πει την γνωμη του, χρησιμες πληροφοριες κλπ;

Για βιβλίο δεν έχω κάτι υπόψη μου αλλά νομίζω ότι το course της προσφοράς είναι μια καλή αρχή (είναι και δωρεάν). Ο ίδιος instructor έχει και κάποια courses στο Udemy τα οποία τα θεωρώ αρκετά αξιόλογα. Μπορείς να τα βρεις εδώ:

https://www.udemy.com/user/lockgfg/

Όπως είναι γνωστό, τα μαθήματα του Udemy βγαίνουν αρκετά συχνά σε προσφορά στα 10-12€ οποτε δεν αξίζει να τα πάρεις στην αρχική τιμή τους.

Αν θες κάποια άλλη πληροφορία για το Airflow μπορείς να μου στείλεις ινμποξ ή ακόμα καλύτερα να ανοίξεις ένα ξεχωριστό thread στο υπο-φόρουμ του προγραμματισμού ώστε να συμμετάσχουν κι άλλοι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...