Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft ολοκλήρωσε την εξαγορά της Bethesda φτάνοντας συνολικά τα 23 studio


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Nvidiaman είπε

Εγω εννουσα την αντιπαραθεση xbox vs playstation. Δεν εχει νοημα.

Ναι άλλα έφερες για παράδειγμα εμάς, για αυτό το διευκρινίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Ναι άλλα έφερες για παράδειγμα εμάς, για αυτό το διευκρινίζω.

Ναι γενικα τα ΕΜΕΙΣ και τα ΕΣΕΙΣ μου χτυπανε καπως μετα απο 30 χρονια gaming και αντιδρω αμεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γελάω με όλους εσάς που με το μόνο που θα μπορείτε να παίξετε θα είναι....ξέρετε ποιο. Κάρτες γραφικών θα βρείτε για να παίξετε; Σε λίγο οι miners θα αρχίσουν να αγοράζουν και τις καφετιέρες ρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bahamut_zero είπε

Προσωπικα αγαπαω την λογικη των exclusives, δινουν ταυτοτητα στις κονσολες, οποτε ελπιΩ συντομα να εχουμε δυνατα exclusives στο Xbox 

Εγώ πάλι προτιμώ να υπήρχε μια κονσόλα/pc.

Πρώτα η τσέπη μας και ειρήνη στη κοινότητα παρά ένα σκασμό λεφτά για 1-2 κονσόλες και ίσως και pc και να μαλώνουν οι μισοί στα φόρουμ για το τι είναι καλύτερο.

Τέλος το να κυκλοφορεί κάτι για όλους μας γλιτώνει απο μια μεγάλη μάστιγα , αυτή του hype και τον overrated exclusives...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Chocobo είπε

Εγώ πάλι προτιμώ να υπήρχε μια κονσόλα/pc.

Πρώτα η τσέπη μας και ειρήνη στη κοινότητα παρά ένα σκασμό λεφτά για 1-2 κονσόλες και ίσως και pc και να μαλώνουν οι μισοί στα φόρουμ για το τι είναι καλύτερο.

Τέλος το να κυκλοφορεί κάτι για όλους μας γλιτώνει απο μια μεγάλη μάστιγα , αυτή του hype και τον overrated exclusives...  

Σιγά το πρόβλημα τα console wars, απλά αγνοείς. Είναι αναπόφευκτο και συνδέεται κυρίως με συγκεκριμένες ηλικίες που τα βλέπουν όλα σαν πολέμο. Μ'αρέσει το hype και τα exclusives.

Επεξ/σία από whoever81
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, seithan είπε

Πόσες ελπίδες υπάρχουν από φανατικούς τίτλων της Bethesda, πχ. FA76, οτι και καλά τώρα η Μικρο θα ρίξει development. 

Απλά γελάω. 

Γτ τόσο κόμπλεξ και ζήλια ρε μάστορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, whoever81 είπε

Σιγά το πρόβλημα τα console wars, απλά αγνοείς. Είναι αναπόφευκτο και συνδέεται κυρίως με συγκεκριμένες ηλικίες που τα βλέπουν όλα σαν πολέμο. Μ'αρέσει το hype και τα exclusives.

Aν συγκεκριμένες ηλικίες εννοείς απο 10 έως 45 τότε ναι.

Σου αρέσει το hype ? Για δώσε μερικά (λογικά) επιχειρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, fanboy said:

Γτ τόσο κόμπλεξ και ζήλια ρε μάστορα;

Μάλλον έχω παρεξηγηθεί οικτρά :

Το αρχικό ποστ έχει να κάνει με το ποσό - άραγε- θα ωφεληθούν τα ήδη υπάρχων παιχνίδια από την συμφωνία MS/Bethesda, και ευελπιστώ ότι κάτι θα γίνει και για το FA76 (αν και πολύ αμφιβάλλω). 

Οπότε με την σειρά μου αναρωτιέμαι, γιατί τόσο ζήλια και κόμπλεξ, από που προκύπτει; 

 

Επεξ/σία από seithan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, seithan είπε

Μάλλον έχω παρεξηγηθεί οικτρά :

Το αρχικό ποστ έχει να κάνει με το ποσό - άραγε- θα ωφεληθούν τα ήδη υπάρχων παιχνίδια από την συμφωνία MS/Bethesda, και ευελπιστώ ότι κάτι θα γίνει και για το FA76 (αν και πολύ αμφιβάλλω). 

Οπότε με την σειρά μου αναρωτιέμαι, γιατί τόσο ζήλια και κόμπλεξ, από που προκύπτει; 

 

Αν σε παρεξήγησα ζητώ συγνώμη τότε με την σειρά μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως ήδη θα έρχονται όλοι οι τίτλοι σε gamepass για pc/xbox και σε άλλη κονσόλα θα σκας 60-70€ για να παίξεις day 1, αυτό είναι μεγάλο οικονομικό κίνητρο στο οικοσύστημα, ότι και να λέει ο καθένας όταν με 60€/έτος έχω gamepass Ultimate μέσω προσφορών εδώ κ δύο χρόνια. Κ οταν ξαναβγεί προσφορά θα στακαρω συνδρομές για επόμενα 3 να έχω λύσει το θέμα gaming. 

Κ ας μην τα έχει exclusive, και να τα έχει το ίδιο μας κάνει. Θα τα παίζουμε είτε με 60€/έτος όλα, είτε με 60-70€/game. 

Ο καθένας διαλέγει και παίρνει. 

Κατ' εμέ είναι προφανές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, seithan είπε

Πόσες ελπίδες υπάρχουν από φανατικούς τίτλων της Bethesda, πχ. FA76, οτι και καλά τώρα η Μικρο θα ρίξει development. 

Απλά γελάω. 

Εχεις παιξει καθολου το FA76 η ακομα στηριζεσαι στα βιντεο του 2018. Δεν εχει καμια σχεση η εδω και 1μιση χρονο εκδοση του με αυτη του 2018 οταν πρωτοβγηκε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Mythodeas said:

Εχεις παιξει καθολου το FA76 η ακομα στηριζεσαι στα βιντεο του 2018. Δεν εχει καμια σχεση η εδω και 1μιση χρονο εκδοση του με αυτη του 2018 οταν πρωτοβγηκε. 

Έχω παίξει μέχρι και το τελευταίο update με τους BOS, αλλά προσωπικά θέλει content που να συνδιάζεται με multiplayer. Εκεί υστερεί πάρα πολύ (είναι περισόττερο single με coop στοιχεία, παρά mmo εάν εξαιρέσεις την Queen).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...