Προς το περιεχόμενο

Fenix 6 VS Fenix 6 Pro - Navigation Feature


tourist23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά , γνωρίζει κάποιος τις διαφορές μεταξύ fenix 6 και fenix 6 pro ως προς τη λειτουργία της πλοήγησης? Θεωρούσα ότι το να φορτώσεις διαδρομή και να τη βλέπεις στο ρολόι ειναι αποκλειστικά στο fenix 6 pro (καθώς το 6 διάβασα οτι δεν έχει MAPS). Παρόλα αυτά σε πολλά video χρηστών βλέπω ότι η πλοήγηση δουλεύει και στο fenix 6. 

Αρα πέρα απο τεχνικά χαρακτηριστικά, όπως μέγεθος οθόνης κλπ. Η λειτουργία Maps που έχει η σειρά Pro (και το forerunner 945) και δεν εχει το fenix 6 σε τι εξυπηρετεί;; Γιατί προφανώς ειχα καταλάβει λάθος τη λειτουργία αυτη.

Ειμαι κάτοχος απο το 2016 του Forerunner 235 και θα ήθελα να αναβαθμίσω σε νέο μοντέλο, με προτεραιότητα μου την πλοήγηση (και τους σένσορες παλμών εννοείται που τους θεωρώ ισάξιους και στα 2). Οι κύριες λειτουργίες ειναι τρέξιμο σε βουνό, τρέξιμο δρόμου, ποδήλατο, γυμανστήριο και ποδόσφαιρο (golf, skateboard Κλπ οχι!) 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δεις εδώ:

 

https://support.garmin.com/en-US/?faq=xr1TBZSE1r84GMfzvGlQ36

Τα Pro μοντέλα έχουν pre loaded χάρτες.

Να τσεκάρεις πάνω στην συσκευασία να γράφει PRO! Ή κάτω από το ρολόι!

FYI: Σε περίπτωση που ενδιαφέρεσαι έχω μια αγγελία για το 6S PRO σε μαύρο. Θέλω να πάρω το μεγαλύτερο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ. Αυτό είναι που με έχει μπερδέψει..εμένα το feature που θα χρησιμοποιώ είναι να τρέχω μια προδιαγεγραμμένη διαδρομή.. να διαλέξω στο pc πχ από το garmin connect μια διαδρομή 20χλμ και αυτό να Μ δείχνει που να πηγαίνω κλπ. 

Δε με ενδιαφέρει να φορτώσω χάρτες μιας νέας περιοχής για να πλοηγηθω σε εστιατόρια ή άλλα σημεία..Έχω πάντα το κινητό για αυτά.

Αυτό που περιγράφω γίνεται μόνο στο PRO?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...