Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2021


Βασίλης_29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απίστευτη κομματάρα το τραγούδι της Ιταλίας. Εντελώς άλλο επίπεδο. Και τα υπόλοιπα φαβορί είναι καλά, αλλά για εμένα τουλάχιστον είναι στην κατηγορία τραγουδιών που υπάρχουν απλά για τον διαγωνισμό και σε 2 εβδομάδες δε θα τα θυμάται κανείς. Της Ιταλίας αν σου αρέσει η ροκ μουσική, πιστεύω πως έχει μια θέση στην Playlist σου.

Αλλά για να κάνω και την πρόγνωση μου. Επειδή νομίζω όλοι ξέρουμε τι σημαίνει Eurovision. Ποντάρω τα λεφτά μου στην ανοησία της Ισλανδίας.

Όσο για το δικό μας, σε σχέση με κάτι άλλα που στείλαμε τα τελευταία χρόνια το βρήκα καλό, πολύ ταλέντο η μικρή.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ακούσει τα περισσότερα κομμάτια πριν κανένα μήνα. Αυτά που με εντυπωσίασαν ήταν της Ιταλίας οπωσδήποτε, τρελή έμπνευση όσοι έγραψαν αυτό το κομμάτι και σε ένα είδος που κακά τα ψέμματα δεν έχει ιδιαίτερα την τιμιτικη του τόσο στην eurovision όσο και στις μέρες μας βρίσκεται σε πτωτική πορεία. 

Η Ολλανδία μου άρεσε αρκετά, κάτι σαν gospel νομίζω είχανε. Μου άρεσε και η Πολωνία, δεν θυμάμαι αν πέρασε. Πολύ ωραία σκηνικά και η Νορβηγία. Ενδιαφέρον έχει να δούμε πως θα πάει η Γαλλία. 

Όσο για εμάς και την Κύπρο. Η φετινή μας συμμετοχή με εντυπωσίασε αρκετά, πίστευα πως είμαστε σχεδόν σίγουρα πρώτοι μαζί με Κύπρο μέχρι να ακούσω και τα υπόλοιπα κομμάτια και να αλλάξω γνώμη. Καλά θα είναι αν βρεθούμε μέσα στην δεκάδα μαζί με Κύπρο. 

Οι ψηφοφορίες έτσι όπως διεξάγονται με ψήφο από το κοινό μαζί με τις επιτροπές έχουν γίνει σχεδόν απρόβλεπτες και μόνο μια γενική εικόνα μπορείς να έχεις για το πως θα πάνε τα πράγματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H εικόνα που μεταδίδει η ΕΡΤ παραπέμπει σε άλλες εποχές, όταν ακόμα δεν είχε ανακαλυφθεί η τηλεόραση.  

Όσο για τον σχολιασμό, ας μην πω τίποτα καλύτερα.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μια χαρά μου φαίνεται η εικόνα, εκτός αν φαίνεται κάποια ατέλεια που δεν μπορώ να διακρίνω. 

Από τραγούδια, με εξέπληξε θετικά ή Ουκρανία, δεν την είχα ακούσει. Πολύ ωραία και η Ελβετία. 

Όσο για εμας, δεν ξέρω κατά πόσο βοήθησε η σκηνική παρουσία και δεν μας έθαψε, προσπαθήσαμε να αντιγράψουμε αυτό που είχε κάνει η Σουηδία λίγα χρόνια αλλά με κακό και ανιαρό τρόπο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι hooverphonic ειναι η μοναδικη σοβαρη μπαντα που πηρε μερος στο διαγωνισμο, αλλα δε νομιζω οτι ειναι το τραγουδι για να κερδισουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πολλά χρόνια να δω να κερδίζει το όντως καλύτερο τραγούδι του διαγωνισμού.

Από εκεί και πέρα ότι είπε και ο παικταράς

ROCK'N ROLL NEVER DIES

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Mπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς προκύπτει ο βαθμός που προστίθεται από το κοινό;

Δηλαδή, αν κάποιος πάρει 50 βαθμούς από το κοινό, σε τι αριθμό μηνυμάτων αντιστοιχεί;

Για να καταλάβω πόσοι ψηφίζουν.

Υ.Γ. Χίλιες φορές καλύτερα της Ιταλίας από τα δύο νερόβραστα γαλλόφωνα τραγούδια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραματικα αδικια για την ελενα τσαγκρινου,μαλλον δεν επιασαν το νοημα του τραγουδιου δεν εξηγειται αλιωσ

η στεφανια εσκισε αλλα περιμενα λιγο διαφορετικα visuals

το τραγουδι παντωσ σουπερ και κατι διαφορετικο .και μετα απο πολλλααααααααααααααααα χρονια το πηρε η ιταλια

οι παρουσιαστεσ μου ΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ με το να μιλανε και να γελανε σε κρισιμεσ στιγμεσ ιδιωσ voting

σε μια στιγμη μου λειπε η Μποκοτα λολ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Snoob είπε

Mπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς προκύπτει ο βαθμός που προστίθεται από το κοινό;

Δηλαδή, αν κάποιος πάρει 50 βαθμούς από το κοινό, σε τι αριθμό μηνυμάτων αντιστοιχεί;

Για να καταλάβω πόσοι ψηφίζουν.

Υ.Γ. Χίλιες φορές καλύτερα της Ιταλίας από τα δύο νερόβραστα γαλλόφωνα τραγούδια.

 

Νομίζω πάει αναλογικά ανά χώρα δηλαδή most msgs = 12 points και κατεβαίνει και μετά αθροίζονται όλα μαζί. Άρα πχ 12 από Χ, 10 από Ψ κτλ κτλ 200 πόντους συνολικά.

Επεξ/σία από jmirko15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εντάξει, αυτό το όνειδος με την καβάτζα του σχολιασμού κάθε χρόνο από τους ίδιους, θα έπρεπε κάποια στιγμή να λήξει.

Δηλαδή, οκ, φάγαμε κάτι δεκαετίες τη Δάφνη στη μάπα, τώρα θα έχουμε τον Καπουτζίδη μέχρι τελικής πτώσης;

2 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Νομίζω πάει αναλογικά ανά χώρα δηλαδή most msgs = 12 points και κατεβαίνει και μετά αθροίζονται όλα μαζί. Άρα πχ 12 από Χ, 10 από Ψ κτλ κτλ 200 πόντους συνολικά.

Λογικό μου ακούγεται, κάποια στιγμή έδειξαν και πώς ψηφίσαμε, 12 η Κύπρος, 10 η Ιταλία. Που σημαίνει πως η Ιταλία σάρωσε σε όλες τις χώρες, ακόμη και εκεί όπου το 12 θα πάει καρφί κάπου (καλή ώρα Ελλάδα-Κύπρος) πρώτη προτίμηση ήταν η Ιταλία.

Ενδιαφέρον τραγούδι, τώρα που κέρδισαν ας φτιάξουν κι ένα βίντεο καλό, το "επίσημο" είναι πάρα πολύ ερασιτεχνικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...