Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2021


Βασίλης_29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, *nenya* είπε

ΕΛΒΕΤΕ ΠΟΝΑΑΑΑΑΣ;

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ! 

 

Δεν κέρδισε ο Ολυμπιακός το κύπελλο αλλά η νίκη της Ιταλίας ήταν λες και το κέρδισε. 

Να πάρει και ο Verstappen αύριο πρώτη θέση στο Μονακό και θα είμαι ευτυχισμένος 😂

Επεξ/σία από Dinos_12345
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαγεία το γαλλικό all around, κρίμα.

Καλό το ιταλικό για το είδος του, θα ξεχαστεί λείαν συντόμως κι αυτό αλλά καλύτερα απ' το να έβγαιναν τα μπουρδοdance της σειράς.

Hooverphonic ...γιατί ρε μάνα μου;

Επεξ/σία από scullyist
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως γίνεται να τα πηγαίνει τόσο χάλια η Αγγλία.... Μάλλον θέλουν απλά να στείλουν ένα τραγούδι να ακουστεί και να τελειώνουν, δεν ενδιαφέρονται να πάρουν όσο υψηλότερη θέση μπορούν.

Το κομμάτι της Γερμανίας θα είχε πάρει καλή θέση αν εμφανιζόταν σε καμιά eurovision του 70-80.

 

 

Επεξ/σία από Basilhs23___
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τραγουδι της Ουκρανιας μου αρεσε πολυ, εκτιμω ιδιαίτερα προσπάθειες εκμοντερνισμου παραδοσιακης μουσικης (electro - folk) κ ηταν πολυ ιδιαίτερο, μου θύμισε πολυ τους δικους μας Villagers of Ioannina City αλλα με αλλο στυλ.

Της Ιταλιας ηταν ενα μετριο, κοινο rock κομμάτι, οπως ηταν των Lordi ενα μετριο light metal κομμάτι. αλλα σε σχεση με την βαρετη απελπισια που ειχε κερδίσει πριν 2 χρονια η Ολλανδια, πολυ πολυ καλυτερο.

Δε καταλαβα ποτε βεβαια πως πηρε τοσους βαθμους η Ελβετια...

Για την Αγγλια παλι, η χωρα εχει τρομερους κ ταλαντουχους μουσικους. Αλλα εδω κ χρονια επιμένει να στέλνει το "μπουζουκοποπ" των reality της, με σχεδόν όλους τους τραγουδιστες της να ειναι autotuned μεχρι θανατου κ την φωνη τερμα ηλεκτρονική ως εκει που δε παει. Και μετα κλαίγονται "μας μισει η ευρωπη", που καταφέρνουν σε διαγωνισμό που ειναι γενικοτερο καρναβάλι, να στέλνουν κομμάτια για μεθυσμένους στα Weatherspoons.

YΓ: οποιος σχεδιασε το φόρεμα για την Στεφανία, επαιζε μικρος ΠΟΛΥ Tekken 3.
nina-williams-tekken-1.jpgstefania105ga-682x384-1.jpg

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To εντυπωσιακό είναι ότι κέρδισαν οι Ιταλοί έχοντας πάρει μηδέν (0) από τις κριτικές επιτροπές τόσο του Σαν Μαρίνο, όσο και της Μάλτας.  Δε βασίστηκαν δηλαδή σε φιλίες και γειτονίες αλλά καθαρά στην κρίση του κοινού που τους υπερψήφισε και κάλυψαν τη διαφορά από Γαλλίδες, Αλβ.... εεε, Ελβετίδες και Μαλτέζες.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

Της Ιταλιας ηταν ενα μετριο, κοινο rock κομμάτι, οπως ηταν των Lordi ενα μετριο light metal κομμάτι.

Mετριο light κομματι ηταν των Lordi?? 😮

Εγω θεωρω οτι δικαιως ειχε κερδισει - σε αντιθεση με της Ιταλιας χτες που δεν ελεγε τιποτα και σαφως κερδισε απο σκοπιμοτητα.

Και να σκεφτεις οτι δεν ακουω σχεδον καθολου ροκ 🙂

Στις 22/5/2021 στις 11:36 ΜΜ, Basilhs23___ είπε

Όσο για εμας, δεν ξέρω κατά πόσο βοήθησε η σκηνική παρουσία και δεν μας έθαψε, προσπαθήσαμε να αντιγράψουμε αυτό που είχε κάνει η Σουηδία λίγα χρόνια αλλά με κακό και ανιαρό τρόπο. 

Θα ελεγα οτι η σκηνικη παρουσια και τα graphics αυτα βοηθησαν αρκετα το μετριο τραγουδι μας.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, rus είπε

Mετριο light κομματι ηταν των Lordi?? 😮

 

το βλεπω απο μουσικης άποψης, λιγο μουσικη να ξερεις να παιζεις κ λιγο τριβη να εχεις με το metal (που ειχα πολυ), ε οκ, ειναι παντελως "αδειο" ως κομμάτι metal. :)
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως φέτος ήταν πολύ λίγες οι κιτς εμφανίσεις.. τι θα γίνει παιδιά, με swarovski θα τη βγάλουμε τη Eurovision?? αν δεν έχει τουλάχιστον 5 κιτς εμφανίσεις, δεν λέει!!! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

το βλεπω απο μουσικης άποψης, λιγο μουσικη να ξερεις να παιζεις κ λιγο τριβη να εχεις με το metal (που ειχα πολυ), ε οκ, ειναι παντελως "αδειο" ως κομμάτι metal. :)
 

Εγω κρινω απλα ως τραγουδι, οχι για το ειδος του. Ξανακουγοντας το μετα απο καιρο διαπιστωνω οτι η χροια της φωνης του mr Lordi ειναι λιγο ενοχλητικη.  Φανταζομαι ομως ταιριαστη για τους χεβιμεταλαδες.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν παρακολουθω eurovision, αλλα ετυχε να δω στις ειδησεις, την παρουσιαση της ελλαδας πριν τον διαγωνισμο. και η πρωτη μου σκεψη ηταν οτι ο σκηνοθετης μολις ανακαλυψε το green screen, και εφτιαξε το πρωτο του ερασιτεχνικο βιντεο με late 80s/early 90s cheesy αισθητικη. Μετα τον διαγωνισμο, εμαθα οτι οντως εγινε χρηση green screen για πρωτη φορα στα χρονικα του θεσμου, και οτι οι πειραματισμοι αυτοι στοιχισαν μια υψηλοτερη θεση στην Ελλαδα.

μαλιστα. με τι κριτιρια γινεται εδω περα η επιλογη  του σκηνοθετη, που θα στησει το ολο θεαμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, KilliK είπε

δεν παρακολουθω eurovision, αλλα ετυχε να δω στις ειδησεις, την παρουσιαση της ελλαδας πριν τον διαγωνισμο. και η πρωτη μου σκεψη ηταν οτι ο σκηνοθετης μολις ανακαλυψε το green screen, και εφτιαξε το πρωτο του ερασιτεχνικο βιντεο με late 80s/early 90s cheesy αισθητικη. Μετα τον διαγωνισμο, εμαθα οτι οντως εγινε χρηση green screen για πρωτη φορα στα χρονικα του θεσμου, και οτι οι πειραματισμοι αυτοι στοιχισαν μια υψηλοτερη θεση στην Ελλαδα.

μαλιστα. με τι κριτιρια γινεται εδω περα η επιλογη  του σκηνοθετη, που θα στησει το ολο θεαμα;

Μου είπαν ότι στις πρόβες ήταν καλύτερα τα πράγματα και δεν έκανε μπαμ όπως στο live που φαίνονταν οι σκιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μου άρεσε πολύ το τραγούδι των Ιταλών, και περίμενα πως και πως να κερδίσουν.

Επίσης θεωρώ πως των Lordi , ήταν το καλύτερο νικιτήριο τραγούδι από Eurovision.

Της Ελλάδας φέτος ήταν μέτριο, το κοριτσάκι είχε τρελό άγχος και φαινόταν.

Της Κύπρου επίσης μου άρεσε αρκετά, όπως και της Ουκρανίας το οποίο μου θύμισε αυτό

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/5/2021 στις 7:53 ΜΜ, KilliK είπε

δεν παρακολουθω eurovision, αλλα ετυχε να δω στις ειδησεις, την παρουσιαση της ελλαδας πριν τον διαγωνισμο. και η πρωτη μου σκεψη ηταν οτι ο σκηνοθετης μολις ανακαλυψε το green screen, και εφτιαξε το πρωτο του ερασιτεχνικο βιντεο με late 80s/early 90s cheesy αισθητικη. Μετα τον διαγωνισμο, εμαθα οτι οντως εγινε χρηση green screen για πρωτη φορα στα χρονικα του θεσμου, και οτι οι πειραματισμοι αυτοι στοιχισαν μια υψηλοτερη θεση στην Ελλαδα.

μαλιστα. με τι κριτιρια γινεται εδω περα η επιλογη  του σκηνοθετη, που θα στησει το ολο θεαμα;

και εγώ αυτή την εντύπωση είχα, ΠΑΡΟΛΑ αυτά δεν πιστεύω πως το ότι δεν λειτουργησε καλά κόστισε βαθμούς στην Ελλάδα. Αυτά είναι μπούρδες των κουτσομπολίστικων που ΠΑΝΤΑ λένε ότι σνομπάρουν την Ελλάδα και μόνο την Ελλάδα οι εκάστοτε διοργανωτές....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...