Προς το περιεχόμενο

Αγορα αυτοκινητου εως 22 χιλιαρικα.


anso

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας.εδω και λιγο καιρό σκέφτομαι σοβαρα να αγοράσω νεο αυτοκίνητο .

Μπορω να κοιτάξω μαξ εως 22 χιλιαρικα ειτε καινούριο ειτε ελαφρως μεταχειρισμενο.

Ειμαι σε επαρχία, κύριος λόγος μετακινησης ειναι σπιτι δουλειά και γενικα οτι χιλιόμετρα κανω σε βόλτες ή διακοπές. Κάνω περίπου 10-14 χιλιάδες χλμ το χρόνο απ οσο μπορω να υπολογισω, όπως τα υπολόγισα με το προηγούμενο οχημα.Οικογενεια δεν εχω ακομα. Τα αυτοκίνητα που μου χουν κεντρίσει το ενδιαφέρον ειναι η Τζουλιέτα μοντέλα 19+ , honda civic,audi a3 το νεο μοντελο και το c-hr.Αλλα μοντελα που μου εκαναν εντύπωση ηταν το 208,arona,focus,puma,a-class,stonic,xceed,ceed, corolla κ corsa.

Να παω βενζίνη ή πετρελαιο;

Τι γνωμη εχετε για τα προαναφερθέντα και αν εχετε να προτείνετε κατι αλλο δεκτο.

ΤΟ αμαξι πουχω τωρα ειναι ενα civic 2003 sedan και το χω απο 2010 κ εχω κανει γυρωστα 130 χιλιαδες χιλιομετρα.

ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

.... έχεις οδηγήσει (td) κάποια απο αυτά που προτείνεις?

Στο 208 (gt line) μου άρεσε η θέση οδήγησης γιατί είναι σχεδόν πιλοτήριο.

Αν ήμουν στη θέση σου,θα γλυκο-κοιταζα giuletta επηρεασμένος απο την "σχολή των alfisti" αλλά κ επειδή συνδιάζει ωραία λειτουργία κ συμπεριφορά στο δρόμο, ισχύ κ ποιοτικό σαλόνι. (Τουλάχιστον αυτή που οδήγησα)

Επεξ/σία από TechnoState
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Αυτό από μένα

Πολυ ωραιο αμαξι ειδικα το εσωτερικο του είναι απιστευτα ωραιο

1 ώρα πριν, TechnoState είπε

.... έχεις οδηγήσει (td) κάποια απο αυτά που προτείνεις?

Στο 208 (gt line) μου άρεσε η θέση οδήγησης γιατί είναι σχεδόν πιλοτήριο.

Αν ήμουν στη θέση σου,θα γλυκο-κοιταζα giuletta επηρεασμένος απο την "σχολή των alfisti" αλλά κ επειδή συνδιάζει ωραία λειτουργία κ συμπεριφορά στο δρόμο, ισχύ κ ποιοτικό σαλόνι. (Τουλάχιστον αυτή που οδήγησα)

Κοιτουσα το gt line το 208 η αληθεια ειναι.δε ξερω μεσα δε με ξετρελαίνει τοσο.

Η αληθεια ειναι κ γω περισσότερο για Τζουλιέτα με κοβω και μετά α3 κ civic τα οποία ανεβαίνει και η τιμη τους.δυστυχως τεστ ντραιβ δεν εχω μπορέσει να κάνω ακόμα λογω του κοβιντ.μολις βρω ευκαιρια θα παω να δοκιμάσω giulietta,c-hr,civic,208,a3 .ποια έκδοση ειχες οδηγησει;

7 λεπτά πριν, Jos3ph είπε

Καλημέρα , θα πάρεις αυτό που σου αρέσει πιο πολύ

Μωρε μ αρεσει και το α3 και το σιβικ και η Τζουλιέτα και το c-hr απλα θελω και μια γενική εικονα για οποιον έχει ιδέα.περιμενω λιγο να ανοιξει η μετακινηση για να ξεκινησω κ μερικα τεστ ντραιβ η αληθεια ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπεις εδώ και θα ρωτήσεις απόψεις, σίγουρα όλα αυτά τα έχουν δοκιμάσει αρκετά άτομα.

Κάνε test drive και πάρε αυτό που τικάρει τα περισσότερα κουτάκια που θες, τέλειο αμάξι δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@anso .....αν θυμάμαι καλά, μια 2λιτρων ντίζελ (που μόνο σαν ντίζελ μεκ δεν ακούγεται ) με 170hp ήταν.

Δεν είχα δώσει μεγάλη προσοχή σε νούμερα κ κόστη γιατί δεν ήταν η κατηγορία που με ενδιέφερε.

Εντελώς κατά τύχη έκανα ενα ταξίδι με το όχημα αυτό....μου άφησε πολύ θετικές εντυπώσεις πάντως.

Επεξ/σία από TechnoState
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, anso είπε

Καλησπερα σας.εδω και λιγο καιρό σκέφτομαι σοβαρα να αγοράσω νεο αυτοκίνητο .

Μπορω να κοιτάξω μαξ εως 22 χιλιαρικα ειτε καινούριο ειτε ελαφρως μεταχειρισμενο.

Ειμαι σε επαρχία, κύριος λόγος μετακινησης ειναι σπιτι δουλειά και γενικα οτι χιλιόμετρα κανω σε βόλτες ή διακοπές. Κάνω περίπου 10-14 χιλιάδες χλμ το χρόνο απ οσο μπορω να υπολογισω, όπως τα υπολόγισα με το προηγούμενο οχημα.Οικογενεια δεν εχω ακομα. Τα αυτοκίνητα που μου χουν κεντρίσει το ενδιαφέρον ειναι η Τζουλιέτα μοντέλα 19+ , honda civic,audi a3 το νεο μοντελο και το c-hr.Αλλα μοντελα που μου εκαναν εντύπωση ηταν το 208,arona,focus,puma,a-class,stonic,xceed,ceed, corolla κ corsa.

Να παω βενζίνη ή πετρελαιο;

Τι γνωμη εχετε για τα προαναφερθέντα και αν εχετε να προτείνετε κατι αλλο δεκτο.

ΤΟ αμαξι πουχω τωρα ειναι ενα civic 2003 sedan και το χω απο 2010 κ εχω κανει γυρωστα 130 χιλιαδες χιλιομετρα.

ευχαριστώ.

Ψαχνω κι εγω τζουλιετα.

βρισκεις και με κατω απο 15χιλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Θα μπεις εδώ και θα ρωτήσεις απόψεις, σίγουρα όλα αυτά τα έχουν δοκιμάσει αρκετά άτομα.

Κάνε test drive και πάρε αυτό που τικάρει τα περισσότερα κουτάκια που θες, τέλειο αμάξι δεν υπάρχει.

Ρε συ αποψεις θελω μην παω να κανω 10 οχηματα τεστ ντραιβ.δεν ειναι κ ευκολο λογω κοβιντ.ανεφερα ποια μου εχουν κανει ενα κλικ παραπανω αλλα παντα εκτιμω καποια αποψη απο καποιον που μπορει να ξερει κατι παραπανω

17 λεπτά πριν, TechnoState είπε

@anso .....αν θυμάμαι καλά, μια 2λιτρων ντίζελ (που μόνο σαν ντίζελ μεκ δεν ακούγεται ) με 170hp ήταν.

Δεν είχα δώσει μεγάλη προσοχή σε νούμερα κ κόστη γιατί δεν ήταν η κατηγορία που με ενδιέφερε.

Εντελώς κατά τύχη έκανα ενα ταξίδι με το όχημα αυτό....μου άφησε πολύ θετικές εντυπώσεις πάντως.

Ωραιο το δίλιτρο αλλα εδω ελλαδα κοπανανε τελη δεν αξιζει.σ αλλες χωρες εχουν αρκετες πωλησεις σε σχεση μ άλλες εκδόσεις

10 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Ψαχνω κι εγω τζουλιετα.

βρισκεις και με κατω απο 15χιλ.

Νταξ ψαχνω κατι μετα του 2018 με τα εξτραδακια του πανω η αληθεια ειναι τα οποια την κανουν ακομα πιο κουκλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, anso είπε

Ρε συ αποψεις θελω μην παω να κανω 10 οχηματα τεστ ντραιβ.δεν ειναι κ ευκολο λογω κοβιντ.ανεφερα ποια μου εχουν κανει ενα κλικ παραπανω αλλα παντα εκτιμω καποια αποψη απο καποιον που μπορει να ξερει κατι παραπανω

Δεν αγοράζεις πουκάμισο σε μέγεθος αλλού όμως....  εσύ θα το χρυσοπληρωσεις, αν εσένα δε σου κάθεται καλά πόση σημασία έχει αν εμένα μου πάει γάντι για τα θέλω μου; 

Ο καθένας έχει το σωματοτυπο του, τα γούστα του, τις γκ@@λες του, τα κολλήματα του,ανεκπλήρωτα όνειρα, απωθημένα κτλ κτλ. 

Εγώ θα σου πω να δεις μοντέλα cng φυσικού αερίου, για να έχεις οικονομική μετακίνηση, άλλος θα σου πει το αμάξι που του έχει μείνει απωθημένο αλλά λόγω χ-ψ γεγονότων δεν μπορεί να το αποκτήσει.. 

Κάνεις μια λίστα με αυτά που σε ενδιαφέρουν και ξεκινάς επαφές με αντιπροσωπείες για προσφορές (τουλάχιστον 2 ξεχωριστές, άλλων νομών) και φυσικά test drives, που και πάλι με ένα απλό td δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα. 

Αν πας όπου σε τραβάει το μάτι, κι όχι η καρδιά για όταν είναι να οδηγήσεις να έχεις χαμόγελο πλατύ και να το απολαμβάνεις ΟΔΗΓΙΚΑ, τότε πάρε ότι σου αρέσει... αλλιώς έχεις "τρέξιμο" +&- σε χαρτί και τελική απόφαση ΔΙΚΗ ΣΟΥ! 

Προσωπικά στα 22Κ θα κοιτούσα τα νέο leon, νέο Α3, octavia & Kamiq όλα σε φυσικό αέριο.... μεταχειρισμένο όχι!! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, anso είπε

Ρε συ αποψεις θελω μην παω να κανω 10 οχηματα τεστ ντραιβ.δεν ειναι κ ευκολο λογω κοβιντ.ανεφερα ποια μου εχουν κανει ενα κλικ παραπανω αλλα παντα εκτιμω καποια αποψη απο καποιον που μπορει να ξερει κατι παραπανω

Ωραιο το δίλιτρο αλλα εδω ελλαδα κοπανανε τελη δεν αξιζει.σ αλλες χωρες εχουν αρκετες πωλησεις σε σχεση μ άλλες εκδόσεις

Νταξ ψαχνω κατι μετα του 2018 με τα εξτραδακια του πανω η αληθεια ειναι τα οποια την κανουν ακομα πιο κουκλα

https://www.car.gr/classifieds/cars/?fs=1&make=1&model=19&registration-from=>2017&mileage-to=<90000&engine_power-from=>120

 

τα αυτοκινητα εχουν πλεον τελει βασει ρυπων και οχι κυβισμου

Επεξ/σία από Ntinaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Shyn είπε

Δεν ξερω βεβαια στα 22Κ τι εκδοση Α3 παιρνεις. Φανταζομαι θα ειναι σχετικα φτωχο απο εξοπλισμο. 

999/110ps 

Από τα online διαθέσιμα στα 22,434€ χωρίς έξοδα πινακίδων και κάτι ακόμα ...αυτός είναι ο  εξοπλισμός  , από αντιπροσωπεία δε ξέρω αν βρει κάτι καλύτερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, anso είπε

Ρε συ αποψεις θελω μην παω να κανω 10 οχηματα τεστ ντραιβ.δεν ειναι κ ευκολο λογω κοβιντ.ανεφερα ποια μου εχουν κανει ενα κλικ παραπανω αλλα παντα εκτιμω καποια αποψη απο καποιον που μπορει να ξερει κατι παραπανω

Sorry έκανα ένα λάθος, δεν έβαλα το λινκ...😅

 

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...