Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες φωτογραφίες των Huawei P50 Pro και P50 φανερώνουν τεράστιο σύστημα καμερών


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις πρώτες φωτογραφίες των επερχομένων των P50 Pro και P50 δημοσίευσε ο λογαριασμός @onleaks στο Twitter.

Ο σχεδιασμός του νέου smartphone της Huawei που αναμένεται να ανακοινωθεί τον επόμενο μήνα, δεν διαφέρει στο μεγαλύτερο μέρος του από τον προκάτοχό του πέρα από δύο αλλαγές. Η πρώτη βρίσκεται στο πίσω μέρος όπου υπάρχει χρήση γυαλιού ενώ στο πάνω και κάτω μέρος της οθόνης, η Huawei έχει επιλέξει επίπεδες πλευρές έναντι κυρτών πλευρών στο P40 Pro. Με διαστάσεις 159 x 73 x 8.6 χιλ., το P50 Pro θα διαθέτει οθόνη 6,6 ιντσών όπου στο άνω μέρος και στη μέση θα υπάρχει η selfie κάμερα πίσω από μια μικρή οπή, με μέγεθος αρκετά μικρότερο από την περσινή έκδοση. Κάτω από την οθόνη θα υπάρχει ο ανανγώστης δακτυλικών αποτυπωμάτων, ο οποίος θα λειτουργεί πιο γρήγορα. 

Huawei-P50-Pro-leaked-renders.jpeg.005ac6aeb473aada6f76f9b48771d5c2.jpeg

Αυτό που ξεχωρίζει πάντως στο νέο σχεδιασμό είναι η διάταξη των καμερών που καταλαμβάνει πολύ μεγάλο μέρος από την πίσω επιφάνεια, κάτι που φανερώνει ότι φιλοξενεί πολλαπλούς φακούς, χωρίς για την ώρα να έχουμε περισσότερες πληροφορίες. Ο κύριος αισθητήρας πάντως αναμένεται να είναι ο IMX800 της Sony που θα ανακοινωθεί το ίδιο διάστημα, με πιθανή ανάλυση 50MP αλλά και μέγεθος 1 ίντσας.

Επίσημες φωτογραφίες έχουμε όμως και από το P50 που θα αποτελέσει μια πιο οικονομική πρόταση, έχοντας όμως αρκετά κοινά τεχνικά χαρακτηριστικά με το μεγαλύτερο μοντέλο. Η οθόνη στην περίπτωση του «απλού» μοντέλου έχει διαστάσεις 6,3 ιντσών, ενώ και πάλι βλέπουμε το μεγάλο μέρος που καταλαμβάνει το σύστημα καμερών στο πίσω μέρος.

Huawei-P50-renders-3-scaled.jpeg.4911ab5c0a6eb1859533c8810cdda850.jpeg

Huawei-P50-renders-2-scaled.jpeg.d6f27762068e3f00a94e96684a1bf4c4.jpeg Huawei-P50-renders-1-scaled.jpeg.c5603baa85e40dea74fc4cf6c3a516d3.jpeg


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν ξέρω αν θα κάνουν σωστό implementation αλλά θα χαρώ αν η βιομηχανία κινηθεί προς αυτή την κατεύθυνση .Φτάνει με τις 50 κάμερες στην πλάτη. Ένας κανονικός φακός και ένας ultra wide στη μια ίντσα δεν ακούγεται άσχημο. Να θυμηθούμε λίγο Nokia 808.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NikosKor1 είπε

Το συστημα φακων θα χρησιμοποιειτε για να δουν οι χρηστες τα Google Services.  (με το κυαλι)

Εγω δηλαδή με το Ρ40 pro που εχω Google Services?

  • Like 3
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Εσύ περίμενε το update με το HarmonyOS και ύστερα μίλα…

Nα στο πω διαφορετικα

Εγω δηλαδη που εχω P40 PRO με περασμενο το update Harmony OS και εχω Google Service?

  • Like 5
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SKOKMAN είπε

Nα στο πω διαφορετικα

Εγω δηλαδη που εχω P40 PRO με περασμενο το update Harmony OS και εχω Google Service?

Θα ρωτήσω διαφορετικά... σε κάθε update του OS, security update ή των εφαρμογών, δεν τρέμει το φυλλοκάρδι σου για το αν θα συνεχίζουν να λειτουργούν τα services της Google???

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πρεπει να ειμαι παραξενος γιατι εμενα μου αρεσει η διαταξη των καμερων...

Κατα τα αλλα η ελλειψη google services ειναι ανασταλτικος παραγοντας....προτιμω την αβεβαιοτητα του harmony που εκει τουλαχιστον θα ξερεις οτι οσες εφαρμογες ειναι διαθεσιμες θα λειτουργουν απο τωρα που ειναι κορωνα γραμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ προβλέψιμα τα σχόλια. Πάλι με το GSM, εδώ έχουμε μια παρουσίαση του hardware της συσκευής, τι σχέση έχει ο κάθε κολλημένος με την Google? Η συσκευή δεν απευθύνεται μόνο τη στην σουλα από τα Πετράλωνα που πλήρωνει YouTube premium. Ούτως ή άλλως Ελλάδα επίσημα δεν παίζει να έρθει, τα κομμάτια δεν φτάνουν ούτε για το Πεκίνο 

Επεξ/σία από Macosj
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Macosj είπε

Πολύ προβλέψιμα τα σχόλια. Πάλι με το GSM, εδώ έχουμε μια παρουσίαση του hardware της συσκευής, τι σχέση έχει ο κάθε κολλημένος με την Google? Η συσκευή δεν απευθύνεται μόνο την σουλα από τα Πετράλωνα που πλήρωνα YouTube premium

Μαζί με το hardware αγοράζεις όμως και ένα “κουτσό” software τουλάχιστον για τα δυτικά δεδομένα, άσε που οι πωλήσεις δείξανε ότι οι Σούλες από τα Πετράλώνα είναι πάρα πολλές...

  • Like 4
  • Thanks 7
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι Leica άραγες;

PS: Ούτε 5 μήνες δεν πέρασαν που βγήκε το mate 40 pro..  ενω απο την αρχη της mate σειράς έβγαινε κάθε χρόνο οκτ-νοεμβ ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά κάποιοι δεν έχετε βαρεθεί να περίμενε πως και πως ποστ για να ξεκατινιαστείτε! Γιατί αυτό γιατί εκείνο, ας δούμε τι μπορεί να φέρει στην κινητή φωτογραφία ένας αισθητήρας 1 ίντσα και ας κρατήσουμε επιτέλους τα δάχτυλα λιγο μακριά από το πληκτρολόγιο. 

  • Like 7
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...