Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες φωτογραφίες των Huawei P50 Pro και P50 φανερώνουν τεράστιο σύστημα καμερών


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, TomAris1914 είπε

Για να δείτε πόσο άκυροι είστε μερικοί…

Περιμένω απάντηση μόνο από εσάς… εσάς  που έχετε φαγωθεί με τα GS…

Έχω το p40 αξίζει να  πάρω το p50;;;

Αν μας απαντήσεις στο αν θα έχει Android ή κάποια Android διανομή χωρίς να το γράφει πουθενά ή τύπου Android λειτουργικό όπως υποσχέθηκε η Huawei ίσως να σε βοηθήσουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κακά τα ψέματα χωρίς Google Services θα πάει πάτο. Στο θέμα φωτογραφίας όμως σίγουρα δεν θα έχει αντίπαλο. Όποιος το θέλει σαν κύριο λόγο την φωτογραφία το παίρνει με κλειστά τα μάτια.

Επεξ/σία από BeSt_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Αν μας απαντήσεις στο αν θα έχει Android ή κάποια Android διανομή χωρίς να το γράφει πουθενά ή τύπου Android λειτουργικό όπως υποσχέθηκε η Huawei ίσως να σε βοηθήσουμε...

οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συσκευή θα αξίζει τα λεφτά της 100%. Το θέμα είναι να έχεις υπομονή, να βρεις τις εφαρμογές που χρειάζεσαι για να συνεχίσεις να κάνεις τη δουλειά σου. Σαν πρώην Samsung χρήστης, μετά το s20 ultra, εμπιστευτικά τη Huawei (χρήστης p40 pro) & δεν το μετάνιωσα. Στην αρχή ψιλοδυσκολεύτικα αλλά βρήκα λύσεις. Τα έχω συγχρονίσει όλα & μια χαρά. Έβαλα & το gspace το οποίο τελικά δεν το χρησιμοποιώ. Το λειτουργικό του πολύ πιο smooth από τα galaxy. Μπαταρία υπερκομπλέ. Κάμερα σούπερ. Όλα μια ιδέα είναι τελικά, μια συνήθεια που τελικά αν ψαχτείς στο τέλος θα είναι σα να μην έχει αλλάξει κάτι. Η διαφορά με τη Microsoft είναι ότι ποτέ δεν τα πίστεψε τα Windows Phone. Η Huawei δείχνει το ακριβώς αντίθετο & ευτυχώς διότι είμαστε εξαρτημένοι από μία μόνο εταιρεία & μόνο καλό δεν κάνει στον ανταγωνισμό. Μπορεί να είναι στην αρχή ακόμα ωστόσο με μεγάλα βήματα προόδου. Εταιρείες όπως η oppo, η vivo & η xiaomi ενδιαφέρονται για το harmony os & μόνο τυχαίο δεν είναι αυτό. Απλά χρειάζεται υπομονή. Γνώμη μου, δε χρειάζεται να την αφουγκραστεί κανείς. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Konstantine4U είπε

Η συσκευή θα αξίζει τα λεφτά της 100%. Το θέμα είναι να έχεις υπομονή, να βρεις τις εφαρμογές που χρειάζεσαι για να συνεχίσεις να κάνεις τη δουλειά σου. Σαν πρώην Samsung χρήστης, μετά το s20 ultra, εμπιστευτικά τη Huawei (χρήστης p40 pro) & δεν το μετάνιωσα. Στην αρχή ψιλοδυσκολεύτικα αλλά βρήκα λύσεις. Τα έχω συγχρονίσει όλα & μια χαρά. Έβαλα & το gspace το οποίο τελικά δεν το χρησιμοποιώ. Το λειτουργικό του πολύ πιο smooth από τα galaxy. Μπαταρία υπερκομπλέ. Κάμερα σούπερ. Όλα μια ιδέα είναι τελικά, μια συνήθεια που τελικά αν ψαχτείς στο τέλος θα είναι σα να μην έχει αλλάξει κάτι. Η διαφορά με τη Microsoft είναι ότι ποτέ δεν τα πίστεψε τα Windows Phone. Η Huawei δείχνει το ακριβώς αντίθετο & ευτυχώς διότι είμαστε εξαρτημένοι από μία μόνο εταιρεία & μόνο καλό δεν κάνει στον ανταγωνισμό. Μπορεί να είναι στην αρχή ακόμα ωστόσο με μεγάλα βήματα προόδου. Εταιρείες όπως η oppo, η vivo & η xiaomi ενδιαφέρονται για το harmony os & μόνο τυχαίο δεν είναι αυτό. Απλά χρειάζεται υπομονή. Γνώμη μου, δε χρειάζεται να την αφουγκραστεί κανείς. 

Φίλε μου η γνώμη σου όπως και όλων εδώ μέσα είναι σεβαστή και μάλιστα δεν διαφέρει καθόλου από αυτή του κολλητού μου που επέλεξε να συνεχίζει να αγοράζει ναυαρχίδας της Huawei... το πρόβλημα ξεκινάει όταν ένα αντικειμενικό πρόβλημα που αντιμετωπίζουν εκατομμύρια αγοραστές αυτών των συσκευών, αντιμετωπίζεται ως ελάσσων και μάλιστα το γυρνάμε και το ρίχνουμε στους χρήστες... 

Κανείς δεν κατέκρινε την επιλογή στην αγορά ενός Huawei κινητού όπως νομίζει ο από πάνω σου κύριος που ανάθεμα και αν κατάλαβε τι γράψαμε, απεναντίας λόγω των επιλογών σας, βοηθάτε και άλλους χρήστες εδώ μέσα ώστε αν θέλουν να αγοράσουν να μην τους είναι βουνό η μετάβαση...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω χανετε την ουσια του θεματος. Εαν πετυχει, θα αρχισουν και αλλες εταιριες να χρησιμοποιουν φακους της μιας ιντσας.

Η Sony αλλο που δεν θελει να πουλησει σε ολους. Και θα εχετε και gapps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω οτι για καποιον που ασχολείται με την τεχνολογία θα εμποδιστεί να παρει το κινητο γιατι δεν έχει Google , για αυτον που θέλει να παρει κατι έτοιμο απ το κουτί να δουλέψει δεν προτείνεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Black Demis είπε

προφανώς εχεις δίκαιο αλλά όταν το κινιτο πριν απευθυνόταν από 100 άτομα στα 95 τώρα απευθύνεται από 100 άτομα στα 5, φυσικά και δεν θα περπατήσει και σιγά σιγά θα χαθεί (όπως οτιδήποτε άλλο έχει βγει και δεν το αγκάλιασαν η μάζες), το πρόβλημα ποιο πολύ ειναι του κατασκευαστή καθώς ουτε θα πουλήσει όπως πριν (βλ εποχές p30 pro που σε όλους τρέχαν σάλια να το πάρουν και πούλησε άπειρα) και βλ το μετά, ετσι αυτομάτως πέφτει τρελά το μερίδιο του και σαν συνέπεια το τελικό κέρδος.

Πολύ σωστό, μόνο που η αναλογία 95:5 είναι στην δύση, στην συνολική παγκόσμια αγορά ούτε 60:40 δεν είναι. Η εταιρία μόνο στην Κίνα να πουλάει θα παραμένει μια από τις μεγαλύτερες στον χώρο. Αυτή τη στιγμή η Huawei μόνο γαι το αν θα πουλήσει δεν ανησυχεί, διότι όπως το Mate 40 τα κομμάτια είναι ελάχιστα και θα εξαφανιστούν τις πρώτες ώρες. Το πρόβλημα είναι ο επεξεργαστής, μετά το τέλος των προμηθειών. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι και όλοι να ήθελαν να αγοράσουν το p50 όπως τότε με το P30 η εταιρία δεν μπορεί να καλύψει τέτοια ζήτηση. Επίσης, κάποιος με είπε φαν της Huawei, που εγώ ήμουν από τους πρώτους που είπα ότι το harmony OS είναι αστείο σε σχέση με όσα έλεγαν, αφού ο kernel είναι Android. Ουσιαστικά θα αποτελεί μια αιώνια έκδοση του Android 11 που το μόνο που θα αλλάζει θα είναι ο αριθμός στο harmony ωστε να νομίζει ο άλλος οτι παίρνει update. 

Επεξ/σία από Macosj
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Macosj είπε

Πολύ σωστό, μόνο που η αναλογία 95:5 είναι στην δύση, στην συνολική παγκόσμια αγορά ούτε 60:40 δεν είναι. Η εταιρία μόνο στην Κίνα να πουλάει θα παραμένει μια από τις μεγαλύτερες στον χώρο. Αυτή τη στιγμή η Huawei μόνο γαι το αν θα πουλήσει δεν ανησυχεί, διότι όπως το Mate 40 τα κομμάτια είναι ελάχιστα και θα εξαφανιστούν τις πρώτες ώρες. Το πρόβλημα είναι ο επεξεργαστής, μετά το τέλος των προμηθειών. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι και όλοι να ήθελαν να αγοράσουν το p50 όπως τότε με το P30 η εταιρία δεν μπορεί να καλύψει τέτοια ζήτηση. Επίσης, κάποιος με είπε φαν της Huawei, που εγώ ήμουν από τους πρώτους που είπα ότι το harmony OS είναι αστείο σε σχέση με όσα έλεγαν, αφού ο kernel είναι Android. Ουσιαστικά θα αποτελεί μια αιώνια έκδοση του Android 11 που το μόνο που θα αλλάζει θα είναι ο αριθμός στο harmony ωστε να νομίζει ο άλλος οτι παίρνει update. 

για την ευρωπη αμερικη κλπ μηλαμε στην κίνα ειναι άλλος κόσμος και για μας ειναι πραγματικά αδιάφορος (από κάθε άποψη)
το ποοι πηθανο βεβαια το επομενο βιμα θα ειναι να περιοριστει μονο στην τοπική αγορα της κινας η huawei όπου πηγαίνει πολυ καλά (αν και χωρίς τα Kyrin δεν ξερω κατά πόσο καλά θα τα πάει και εκεί απο ένα σημείο και μετά)

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Black Demis είπε

για την ευρωπη αμερικη κλπ μηλαμε στην κίνα ειναι άλλος κόσμος και για μας ειναι πραγματικά αδιάφορος (από κάθε άποψη)
το ποοι πηθανο βεβαια το επομενο βιμα θα ειναι να περιοριστει μονο στην τοπική αγορα της κινας η huawei όπου πηγαίνει πολυ καλά (αν και χωρίς τα Kyrin δεν ξερω κατά πόσο καλά θα τα πάει και εκεί απο ένα σημείο και μετά)

Όχι δεν μιλάμε μόνο για Ευρώπη και Αμερική. Αρχικά Αμερική δεν πατάει Κινέζος μόνο Apple και Samsung ξέρουν. Και τότε που πήγαινε καλά η Huawei δεν είχε σημαντικό μερίδιο εκεί. Η παγκόσμια αγορά έχει το μεγαλύτερο μερίδιο στην ανατολή όσο και αν σοκάρει κάποιους. Το να λες πρόβλημα στο λογισμικό κάτι που δεν βολεύει εσένα είναι ακραίο. Τους 1,3 δισ Κινέζους τους βολεύει, όπως και εκατομμύρια Ιρανούς, Ρώσους, Τούρκους, άραβες κτλ. Αλλά ακόμα και όσους έχουν κινητό χωρίς GMS. Αρα το πρόβλημα που θεωρείς εσύ δεν είναι αντικειμενικο δηλαδή της συσκευής αλλα δικό σου και των συνηθειών σου απέναντι σε ένα νέο περιβάλλον. Είναι απλά τα πράγματα και λυπάμαι που λέμε εδώ και 3 σελίδες τα αυτονόητα. 

Επεξ/σία από Macosj
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Macosj είπε

Όχι δεν μιλάμε μόνο για Ευρώπη και Αμερική. Αρχικά Αμερική δεν πατάει Κινέζος μόνο Apple και Samsung ξέρουν. Και τότε που πήγαινε καλά η Huawei δεν είχε σημαντικό μερίδιο εκεί. Η παγκόσμια αγορά έχει το μεγαλύτερο μερίδιο στην ανατολή όσο και αν σοκάρει κάποιους. Το να λες πρόβλημα στο λογισμικό κάτι που δεν βολεύει εσένα είναι ακραίο. Τους 1,3 δισ Κινέζους τους βολεύει, όπως και εκατομμύρια Ιρανούς, Ρώσους, Τούρκους, άραβες κτλ. Αλλά ακόμα και όσους έχουν κινητό χωρίς GMS. Αρα το πρόβλημα που θεωρείς εσύ δεν είναι αντικειμενικο δηλαδή της συσκευής αλλα δικό σου και των συνηθειών σου απέναντι σε ένα νέο περιβάλλον. Είναι απλά τα πράγματα και λυπάμαι που λέμε εδώ και 3 σελίδες τα αυτονόητα. 

Και οι Άγγλοι φίλε μου έχουν το τιμόνι στα δεξιά, δεν σημαίνει ότι θα προτείνουμε να αγοράσουν όλοι αυτοκίνητο από Αγγλία επειδή εσένα και καμιά πενηνταριά άλλων σας αρέσει μια μάρκα που δεν βγάζει τα μοντέλα της με την θέση του τιμονιού στα αριστερά, ούτε θα πούμε ότι αφού αυτοί μαζί με τους κύπριους, τους χονγκονέζους, τους ινδούς και τους αυστραλούς το οδηγούν έτσι θα πρέπει και εσείς να το υποστείτε, ούτε βέβαια θα κατηγορήσουμε αυτούς που έχουν πρόβλημα και δεν μπορούν να οδηγήσουν από την θέση του συνοδηγού...

Ξανά λέω ΟΛΕΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ που κυκλοφορούν τα κινητά τους με android έχουν υπηρεσίες της Google με 100% συμβατότητα σε όλες τις εφαρμογές, η μόνη εταιρία που δεν τις παρέχει είναι η Huawei!!! Τώρα αν εσύ δεν βλέπεις το πρόβλημα, μην το λες σε εμένα, πήγαινε έξω από ένα κατάστημα που πουλάει κινητά και άρχισε να πείθεις τον κόσμο να αγοράσει Huawei... Βάζω στοίχημα θα το εκτιμήσει η εδώ αντιπροσωπία η οποία ούτε η ίδια δεν πιστεύει στα προϊόντα τους και που έβαλε ή θα βάλει αυτοκόλλητο που θα ενημερώνει τους πελάτες της για την έλλειψη των τόσο ασήμαντων για σενα GS...!

Τέλος αν εσύ θέλεις, αγόρασε ότι γουστάρεις, κανένας δεν σε κατηγορεί... αλλά μια έλλειψη τόσο σημαντική για τους περισσότερους μη κινέζους χρήστες, μην το κάνουμε γαργάρα...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, AtiX είπε

Φίλε μου η γνώμη σου όπως και όλων εδώ μέσα είναι σεβαστή και μάλιστα δεν διαφέρει καθόλου από αυτή του κολλητού μου που επέλεξε να συνεχίζει να αγοράζει ναυαρχίδας της Huawei... το πρόβλημα ξεκινάει όταν ένα αντικειμενικό πρόβλημα που αντιμετωπίζουν εκατομμύρια αγοραστές αυτών των συσκευών, αντιμετωπίζεται ως ελάσσων και μάλιστα το γυρνάμε και το ρίχνουμε στους χρήστες... 

Κανείς δεν κατέκρινε την επιλογή στην αγορά ενός Huawei κινητού όπως νομίζει ο από πάνω σου κύριος που ανάθεμα και αν κατάλαβε τι γράψαμε, απεναντίας λόγω των επιλογών σας, βοηθάτε και άλλους χρήστες εδώ μέσα ώστε αν θέλουν να αγοράσουν να μην τους είναι βουνό η μετάβαση...

Συμφωνώ φίλε μου. Ήμουν σκεπτικός στην αρχή να πω την αλήθεια αλλά είπα να δοκιμάσω την εμπειρία χρήσης ενός Huawei χωρίς τις λεγόμενες υπηρεσίες google με ότι συνεπάγεται. Τώρα πλέον όχι μόνο δεν έχω καταλάβει διαφορά αλλά αυτά που θέλω εγώ προσωπικά να κάνω μου φαίνονται πιο εύκολα στη συσκευή που κρατάω τώρα. Άλλοι έχουν άλλες απαιτησεις οι οποίες μπορεί να σχετίζονται για παράδειγμα με παιχνίδια. & πάλι έχω το more apps, κατεβάζω αυτό που δεν έχω στο AppGallery ακόμα & είμαι έτοιμος. & μου έρχονται & ενημερώσεις. Τώρα αν θες ντε & καλά να βλέπεις playstore κατέβασε από AppGallery το gspace & είσαι κομπλέ. Τα γράφω αυτά όχι μόνο για σένα, απλά όπως εσύ διάβασες αυτό το κείμενο & με τη σειρά μου διάβασα ότι είδα & εγώ εδώ γενικά έτσι θα το διαβάσουν όπως πολύ σωστά είπες & άλλοι ώστε να πάρουν μια ιδέα για τη μετάβαση. Πάλι πολλά είπα, καλή συνέχεια φίλε μου 👍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...