Προς το περιεχόμενο

samsung j7 2017


vag21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια μια βοηθεια,πως μπορω να περασω τις εφαρμογες που εχω κατεβασμενες απο το play store στην εξωτερικη καρτα μνημης?το κινητο ειναι το samsung j7 2017 και θελω με αυτον τον τροπο να απελευθερωσω λιγο τον χωρο της εσωτερικης μνημης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, vag21 είπε

παιδια μια βοηθεια,πως μπορω να περασω τις εφαρμογες που εχω κατεβασμενες απο το play store στην εξωτερικη καρτα μνημης?το κινητο ειναι το samsung j7 2017 και θελω με αυτον τον τροπο να απελευθερωσω λιγο τον χωρο της εσωτερικης μνημης.

Νομιζω οτι για αυτον το λογο ειχα καποτε το app2sd ή καπως ετσι. Βεβαια υπηρχανε και κατι εφαρμογες που δεν το κουνουσανε με τιποτα.

Δεν εχω πλεον Android οποτε δεν ξερω και αν υπαρχει αυτη η εφαρμογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χοντρικά, θα πρέπει πρώτα να ορίσεις την εξωτερική κάρτα μνήμης σαν επέκταση του εσωτερικού χώρου.
Κάτι που θα κάνει λίγο πιο αργό το κινητό σου.
Στην συνέχεια, θα δεις ποιες εφαρμογές μπορούν να μεταφερθούν στην επέκταση. Και όσες μεταφερθούν θα πηγαίνουν αισθητά πιο αργά.

Κάπως έτσι είναι η διαδικασία, όσο την θυμάμαι κι εγώ τώρα, που έχω να την κάνω κάποια χρόνια. Και δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κιολας.

Πάντως, μου φαίνεται λίγο περίεργο να έχει γεμίσει η μνήμη μόνο με εφαρμογές.
Συνήθως πολυμέσα, βίντεο και φωτογραφίες γεμίζουν τον χώρο.

 

Έντιτινκ: εδώ οι πρώτες οδηγίες που βρήκα γκουγκλάροντας. Και βλέπω ότι έχει μόνο 16gb εσωτερική μνήμη η συσκευή, άρα, αν το λειτουργικό πιάνει 7-8 γίγα, δεν μένουν πολλά. Δεν μένουν και λίγα, έχεις εγκαταστήσει και συ πολλές εφαρμογές αλλά δεν είναι πάρα πολλά για να απορώ πως έγινε.

Επεξ/σία από ekkli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...