Προς το περιεχόμενο

HP Pavillion dv5-1120ev νέκρωσε ξαφνικά


doctorized

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα HP Pavillion dv5-1120ev, ξέρω είναι παλιό, το οποίο μέχρι πριν λίγες μέρες δούλευε κανονικά χωρίς πρόβλημα. Η μπαταρία έχει πεθάνει εδώ και καιρό και την έχω αφαιρέσει αλλά δούλευε κανονικά στο ρεύμα. Προχτές ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει το mouse pad. Έχω και ένα ποντίκι USB οπότε συνέχισα τη χρήση του χωρίς πρόβλημα.  Σήμερα σταμάτησε να δουλεύει εντελώς. Πατάω το κουμπί power on αλλά δε γίνεται τίποτε, κανένας θόρυβος, καμία αντίδραση λες και δεν είναι στην πρίζα, τελείως νεκρό. Από την άλλη, το λεντάκι που βρίσκεται δίπλα από την υποδοχή του καλωδίου ρεύματος ανάβει λευκό μόνιμα που σημαίνει ότι παίρνει ρεύμα η μητρική άρα δεν έχει κοπεί το καλώδιο. Δοκίμασα να κάνω reset αφαιρώντας το καλώδιο του ρεύματος από το λάπτοπ και πάτησα το κουμπί power on για μισό λεπτό περίπου χωρίς να αλλάξει κάτι. Επίσης, άνοιξα τα καπάκια που έχει από κάτω να δω μήπως φαίνεται εκεί κάτι και διαπίστωσα ότι η μπαταρία η μικρή του BIOS, που είναι σαν κουμπί, να έχει φύγει από τη θέση της και την τοποθέτησα ξανά. Τι στο καλό έγινε; Να υποθέσω ότι ήρθε το τέλος του οπότε να το ξεχάσω ή σώζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ο ένας άνοιξε το θέμα 12 Μαρτίου και ο άλλος πόσταρε χθες και πραγματικά χάνω την μπάλα.....δε χρειάζεται να γνωρίζει κάποιος από υπολογιστές αλλά να έχει λίγη κοινή λογική και να μην περιμένει να μυρίσουν τα νύχια τους κάποιοι και να μαντέψουν τι πρόβλημα έχει ένα λάπτοπ πολύ δε περισσότερο να το λύσουν κι όλας.......

Και μπορεί ο ts να είναι μαθητής πάει στα κομμάτια ό έτερος 35ετών ενήλικας με σκέψη .....παιδική just my 2 cents

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...