Προς το περιεχόμενο

Νέο μήνυμα ενημέρωσης του Netflix για όσους διαμοιράζονται το λογαριασμό τους


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, forgotten είπε

αισθανεται απο οτι φαινεται ετοιμο να μειωσει την πελατεια του, σιγα σιγα αντι να βελτιωνεται σε παροχες ανεβαζει τιμες και ξεκινα το κυνηγι χρηστων . υπαρχουν εναλλακτικες και μαλιστα με αρκετα ανταγωνιστικο περιεχομενο. Πιστευω οτι η κινηση του αυτη θα του γυρισει μπουμερανγκ. και ναι δεν ειναι το κοστος οσο το τι επεται με τετοια κινηση...

Δύσκολο, όταν όλοι οι ανταγωνιστές του κάνουν το ίδιο...ολιγοπώλειο γαρ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, Physics_Rulez είπε

Συγνώμη, υπάρχει κανένας λογικός άνθρωπος που θα κάνει οικογενειακό λογαριασμό με 4 χρήστες για να βλέπουν netflix μέσα στο ίδιο σπίτι;

4 σελίδες για τον λογαριασμό…. 
εχω για 4 άτομα η συσκευές ταυτόχρονα 

Δεν είδα πουθενά να λέει από ποιο (από τα 3 σπίτια μου) θα το δω. 
γιατι τόσος πανικός ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικα εχω λογαριασμο για 4 ατομα γιατι βλεπω εγω οταν ειμαι στην δουλεια απο το λαπτοπ, η γυναικα  στο σπιτι και η μανα μου στο δικο της..Δηλαδη και η μανα μου να μην βλεπει που πες ειναι αλλο σπιτι..Δηλαδη θα φαω ακυρο επειδη θα βλεπω απο την δουλεια αν το κανουν θα φανε πολλα ακυρα απο πολλους συνδρομητες...Βασικα δεν νομιζω να το κανουν μεσω ip...φανταζομαι θα χρησιμοποιουν το mac address της συσκευης και εκει θα πρεπει να κανεις verify και λογικα θα σε αφηνει να βαλεις ως 4 συσκευες.Και αν θες θα σβηνεις καποια συσκευη που και αυτο βλακεια ειναι σαν ιδεα γιατι εγω μπορει στο σπιτι μου να βλεπω απο λαπτοπ,τηλεοραση,κινητο,pc,tablet,κονσολα και παει λεγοντας.Δεν ξερω πως θα το χειριστουν αλλα η ip θα ειναι τρελη βλακεια αν οντως το κανουν.Προσωπικα δεν θα εχω λογο να πληρωνω 14 ευρω και να μην μπορω να το χρησιμοποιησω οπου θελω και να ειμαι υποχρεωμενος να βλεπω μονο απο το σπιτι.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Netflix εχει official mobile app

Mobile

Ποιος ο λογος να εχει mobile app αν θέλει να ειναι ολοι ανα πασα στιγμή στο ιδιο σπιτι (IP)?

Θεωρώ οτι κάποιοι - δεν νομιζω στην Ελλάδα - πρέπει να το έχουν κανει μπίζνα

Ενας λογαριασμός, 4 χρήστες, πουλάνε προσβαση στο account σε διαφορες χώρες και με ένα λογαριασμό μπαίνουν 40 διαφορετικοί άνθρωποι. Αυτούς ας τους κλείσει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ παιδιά δε νομίζω ότι έχει καν περιορισμό 4 συσκευές (ταυτόχρονα).. έχω χάσει μέτρημα..

Ο κάθε διαφορετικός χρήστης πρακτικά πρέπει να έχει να κάνει με τις λίστες αυτών που βλέπεις και που είχε μείνει αυτό που έβλεπες στον "κάθε χρήστη" 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, jon_pallis είπε

Το Netflix εχει official mobile app

Mobile

Ποιος ο λογος να εχει mobile app αν θέλει να ειναι ολοι ανα πασα στιγμή στο ιδιο σπιτι (IP)?

Θεωρώ οτι κάποιοι - δεν νομιζω στην Ελλάδα - πρέπει να το έχουν κανει μπίζνα

Ενας λογαριασμός, 4 χρήστες, πουλάνε προσβαση στο account σε διαφορες χώρες και με ένα λογαριασμό μπαίνουν 40 διαφορετικοί άνθρωποι. Αυτούς ας τους κλείσει.

 

Αυτό δεν ξέρω πως γίνεται…να το δείχνουν σε τόσους πολλούς 

παντως μια φορά, ο μικρός αδερφός μου έδωσε το account σε κάτι φιλαράκια του (ναι συμβαίνουν και αυτά) 

Και μου έβγαλε μήνυμα (no access) με αποτέλεσμα να κάνω χειροκίνητα ban τις συσκευές. 
Εγώ το έχω σε 3 σπίτια, και ο καθένας το προφίλ του. Άλλες ip δεν βλέπει η σύνδεση 

ερώτηση έκανα τώρα στο chat, και απάντησαν 4 συσκευές ανεξαρτήτως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Clickbait άρθρο που μιλά για τις συνδρομές ενός ατόμου, αλλά αφήνει να εννοηθεί πως μιλά για τις premium όπου κανείς διαμοιρασμό κανονικά σε 4 διαφορετικά μέρη ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλουν να κόψουν το παράνομο reselling,
οχι το sharing που ούτως η άλλως δεν τους αφαιρεί άμεσα εσοδα, σχετικά ψιχουλα...

Εν μέσω καραντίνας οικογένεια με 2 παιδια, χρειάζεται συχνά πυκνά 3 συσκευές ταυτόχρονα, αλλιως, δεν μπορείς να κυνηγάς κάθε εναν να κλείσει το κινητό/tablet/laptop για να δεις εσύ. ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί θα χάσουν. Κατέβασμα όλα τα σημαντικά που θέλει να δει κανείς και plex. Και έχεις και το χαβαλε της δικιάς σου συλλογής.  Βασικά αερολογιες λένε. Δεν τους συμφέρει. Δεν πρόκειται να γίνει τίποτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsarouc είπε

Αυτοί θα χάσουν. Κατέβασμα όλα τα σημαντικά που θέλει να δει κανείς και plex. Και έχεις και το χαβαλε της δικιάς σου συλλογής.  Βασικά αερολογιες λένε. Δεν τους συμφέρει. Δεν πρόκειται να γίνει τίποτε. 

Για εναν αντε 2 σε μία οικογένεια ναι, για παραπάνω, βγαίνουν πολλα τα ΤΒ, και οι χρόνοι να βρεις κατι, να το κατεβάσεις, να περιμένεις υπότιτλους κλπ.

Ειχα serviio και τώρα Plex με 6ΤΒ ταινίες, σειρές και παιδικά, απο όταν έβαλα Netflix,
κάνεις δεν ασχολήθηκε να ζητήσει κάτι για κατέβασμα... .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, forgotten είπε

αισθανεται απο οτι φαινεται ετοιμο να μειωσει την πελατεια του, σιγα σιγα αντι να βελτιωνεται σε παροχες ανεβαζει τιμες και ξεκινα το κυνηγι χρηστων . υπαρχουν εναλλακτικες και μαλιστα με αρκετα ανταγωνιστικο περιεχομενο. Πιστευω οτι η κινηση του αυτη θα του γυρισει μπουμερανγκ. και ναι δεν ειναι το κοστος οσο το τι επεται με τετοια κινηση...

ενω τωρα που ενα account το εχουν παρανομα 5 ατομα δεν χανει. Οτι καλυτερο εχει κανει το netflix εναντια στους τζαμπατζιδες

Επεξ/σία από stifler12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 ώρες πριν, sunseeker είπε

Δεν πάει να κλείσει να τελειώνουμε. Σιγά τις Αμερικανιές τις βλακείες που προσφέρει.

Εσυ εισαι φαν του Ευρωπαϊκού κινηματογράφου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...