Προς το περιεχόμενο

Νέο μήνυμα ενημέρωσης του Netflix για όσους διαμοιράζονται το λογαριασμό τους


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη κάνουν τη στραβή και κλείσουν την κάνουλα, γιατί ήδη έχουν λαλήσει τα γερόντια που βλέπουν από το πρωί μέχρι το βράδυ και δε τολμάνε να βγουν έξω.😁 Φαντάσου να μην έχουν να κάνουν τίποτα όλη μέρα τι θα τραβήξουν οι γριές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 ώρες πριν, forgotten είπε

αισθανεται απο οτι φαινεται ετοιμο να μειωσει την πελατεια του, σιγα σιγα αντι να βελτιωνεται σε παροχες ανεβαζει τιμες και ξεκινα το κυνηγι χρηστων . υπαρχουν εναλλακτικες και μαλιστα με αρκετα ανταγωνιστικο περιεχομενο. Πιστευω οτι η κινηση του αυτη θα του γυρισει μπουμερανγκ. και ναι δεν ειναι το κοστος οσο το τι επεται με τετοια κινηση...

σαν ελεύθερος επαγγελματίας και εγώ μετα απο χρονια εμαθα οτι τους τζαμπατζιδες πρεπει να τους δινεις 20 ευρω για να μην εμφανιστούν

παλι μπροστα σου .... λες και το νετφλιξ απευθύνεται σε ελληνες μιζερους που δεν θελουν να δινουν 5 ευρω τν μηνα αλλα δινουν τν ημερα 10 για καφε και τσιγαρα     

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, seventh_son είπε

Καλά όταν το κάνουν θα φύγουν παραπάνω απο τους μισούς στην Ελλάδα. Δεν.αξίζει ούτε για πλάκα τα 14€ που ζητάει για ένα άτομο. Δια τέσσερα λες οκ μωρέ τι ψυχή εχουν 3.5€. Αν το κόψουν απλά θα γελάσουμε.

14 ευρω το μηνα είναι 2 επισκέψεις σε κινηματογράφο.. σκεψου το κ έτσι... δεν είναι τρελό πόσο... τωρα αν ο Ελληναρας τζαμπατζης τα βρίσκει πολλα μπορεί κάλλιστα να παρακολουθήσει digea κ να πήξει στις επαναλήψεις κ στη trash tv...γνώμη μου πάντα.... 

Επεξ/σία από newborn1981
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Cocomel είπε

σαν ελεύθερος επαγγελματίας και εγώ μετα απο χρονια εμαθα οτι τους τζαμπατζιδες πρεπει να τους δινεις 20 ευρω για να μην εμφανιστούν

παλι μπροστα σου .... λες και το νετφλιξ απευθύνεται σε ελληνες μιζερους που δεν θελουν να δινουν 5 ευρω τν μηνα αλλα δινουν τν ημερα 10 για καφε και τσιγαρα     

Δεν έχεις δικιο.Να ξέρεις ότι και οι τζαμπατζήδες έχουν να λένε για τους ελεύθερους επαγγελματίες.Δε νομίζω παντως πως η συγκεκριμένη είδηση έχει να κάνει με το οικονομικό απαραίτητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, bill999r είπε

Το ελληνικό δαιμόνιο θα βρει λύση....

Το ελληνικό δαιμόνιο πληρώνει σε τουρκικές λίρες για οικονομία 😂 6€ η ακριβή συνδρομή 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, forgotten είπε

αισθανεται απο οτι φαινεται ετοιμο να μειωσει την πελατεια του, σιγα σιγα αντι να βελτιωνεται σε παροχες ανεβαζει τιμες και ξεκινα το κυνηγι χρηστων . υπαρχουν εναλλακτικες και μαλιστα με αρκετα ανταγωνιστικο περιεχομενο. Πιστευω οτι η κινηση του αυτη θα του γυρισει μπουμερανγκ. και ναι δεν ειναι το κοστος οσο το τι επεται με τετοια κινηση...

για πες εναλλακτικες με μαλιστα αρκετα ανταγωνιστικο περιεχομενο, για την Ελλαδα μιλαμε παντα. και χωρις να μου αρχισεις vpn και αλλα τετοια.
Μιλαμε παντα για τον μεσο ελληνα χρηστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Stogianz είπε

Το ελληνικό δαιμόνιο πληρώνει σε τουρκικές λίρες για οικονομία 😂 6€ η ακριβή συνδρομή 😛

Και να τουρκέψουν και να φορέσουν φέσι παίζει για 8 ευρώ το μήνα διαφορά.

6 / 4 = 1 και μισό γιούρο το μήνα.

Μπιραλάχ 🤣

11 λεπτά πριν, verylife78 είπε

για πες εναλλακτικες με μαλιστα αρκετα ανταγωνιστικο περιεχομενο, για την Ελλαδα μιλαμε παντα. και χωρις να μου αρχισεις vpn και αλλα τετοια.
Μιλαμε παντα για τον μεσο ελληνα χρηστη

Κοιτά μπορεί να βάλει πχ vodafone, έχει όλα τα HBO originals και τα HBO Max originals.

Vodafone TV, The home of HBO στην Ελλάδα

https://www.vodafone.gr/tv/hbo/

https://www.vodafone.gr/tv/ksenes-seires-vodafone-tv/

Μια χαρά υλικό έχει. Προσωπικά έβαλα Vodafone fiber 100, τηλέφωνο και vodafone tv (που έχει το HBO) στα 43 ευρώπουλα.

Ειλικρινά θεωρώ ότι μου δίνουν το HBO τζάμπα στη κυριολεξία.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, verylife78 είπε

θεωρεις δηλαδη το περιεχομενο που σου προσφερει το vodafone tv ειναι περισσοτερο απο το περιεχομενο που εχει το Netflix στην Ελλαδα?

Όχι αλλά σημασία για μένα δεν έχει η ποσότητα αλλά η ποιότητα.

Κι όταν μου το δίνουν σε τέτοια τιμή...

Για να είμαι πιο ακριβής, έχω Netflix αλλά όταν στο τέλος του έτους έρθει το Disney+ θα το σκεφτώ αν θα κρατήσω το Netflix.

Είναι σίγουρο ότι θα έρθει το Δεκέμβριο, έχει κλειδώσει η ημερομηνία για την ανατολική Ευρώπη.

Έχοντας HBO, τα Max originals, το Discovery+, το Disney+ και το Star και το National Geographic που συμπεριλαμβάνει δεν νομίζω ότι θα μου λείψει το Netflix αν το κόψω.

Με το ετήσιο πακετάκι, το Disney+ μαζί με το Star θα μου βγαίνει 7,5 ευρώ το μήνα και για το HBO και το Discovery+ ουσιαστικά δεν πληρώνω κάτι, ουσιαστικά μου τα δίνουν δωρεάν για να έχω internet από τη Vodafone.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Stogianz είπε

Το ελληνικό δαιμόνιο πληρώνει σε τουρκικές λίρες για οικονομία 😂 6€ η ακριβή συνδρομή 😛

Τι είπες τώρα;;; 

Εντάξει έχουμε τα δυνατότερα μυαλά στον πλανήτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Physics_Rulez είπε

Συγνώμη, υπάρχει κανένας λογικός άνθρωπος που θα κάνει οικογενειακό λογαριασμό με 4 χρήστες για να βλέπουν netflix μέσα στο ίδιο σπίτι;

Δεν σε καταλαβαινω τι εννωεις. Το ξερεις οτι στα περισσοτερα σπιτια εχει ο καθενας απο μια οθονη και βλεπει τα δικα του. Δεν ειμαστε στα 90'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...να εντοπίσει όσους συνδρομητές του μοιράζονται μια συνδρομή με άτομα εκτός της οικογενειακής εστίας.

Μωρή NETFLIX τι πάει να πει πάλι αυτό και που κολλάει το Αρχικό, Τυπικό, Πλήρες πακέτο με το Οικογενειακό; Από πότε υπάρχει οικογενειακό και που αναφέρεται στα προγράμματα και τιμές πως οι προβολές θα πρέπει σώνει και καλά να είναι κάτω από την ίδια κεραμίδα;  

Το που θα μένω και σε ποιον θα δίνω από τη στιγμή που σε πληρώνω είναι νόμιμο δικαίωμά μου.

Verification Code λέει... ούτε στο e-banking τέτοιο χάλι.

Εδώ δεν έχει να κάνει με τα υπέρ και τα κατά του καταναλωτή ή της NETFLIX, έχει να κάνει με μια μ@λ@κ@ και μισή που την είπε ένας της NETFLIX και χωρίς ζύγισμα το ανακοίνωσαν στεγνά. Που είναι η σοβαρότητα της εταιρείας; Η νομική της ομάδα να της πει ένα "ώπα μισό".

Ότι και με το spotify που εκεί τουλάχιστον είχε και ένα Family πακέτο που και πάλι το πήραν πίσω με τις αρλούμπες που αμόλησαν τότε.

Ας σοβαρευτεί πρώτα με το πλήρες πακέτο και το ULTRA HD κι ας κόψει τον μοιρασμό της συνδρομής αφού εγγυήθεί ανάλυση.

 

Κλείνοντας πριν βγείτε εσείς οι "πληρώνω και τον αέρα που αναπνέω" με τα αντιtorrent καυστικά σας σχόλια, καιάδα στους τζαμπατζήδες και φωτιά τους VPNέδες αξίζει να σκεφτείτε λίγο κατά πόσο στέκει κάτι τέτοιο. Είναι δυνατόν να πληρώνω ΟΤΕ και να βγει ξαφνικά και να μου πει που θα δίνω το WIFI για να αναγκάσει και τον γείτονα να βάλει ADSL;

Εφόσον ΔΕΝ βλέπω κάτι, δεν επηρεάζω με κάποιο τρόπο των αριθμό των προβολών και αποφασίζω να το δώσω στον απέναντι τι κουμάντο είναι αυτό στα λεφτά μου απορώ. Έστω πως ο γείτονας δεν έχει λεφτά για Netflix, και για ΟΤΕ, ενοχλώ κάποιον με το να δώσω τα δικά μου σε όποιον γουστάρω;

Εδώ ο κόσμος καίγεται, εδώ δεν πληρώνουν ένα 20άρικο για στεθερό ίντερνετ και θα δώσει ο κόσμος 15 ευρώ για NETFLIX; Είναι τελείως παλαβοί εκεί στη NETFLIX.

Συνδρομή για το ένα συνδρομή για το άλλο κι όταν φτάνεις στο σημείο να πληρώνεις τα πάγια έξοδα να σου φρενάρουν το που και το πως.

Προφανώς και είναι τραγικό ποσό το 15άρικο και πόσο μάλλον όταν δεν βλέπεις κιόλας. Δηλαδή να το πληρώνω και να κάθεται; Εγώ γουστάρω όοοταν έχω χρόνο και γυρίσω σπίτι μετά από δουλειά να δώ μια ταινία μια στο τόσο, απ το να κόβω τη συνδρομή και να την ανοίγω ξανά επιλέγω να το πληρώνω εγώ που μπορώ και αντίστοιχα να το δίνω σε 1,2,5,10 άτομα κι όποιος προλάβει για να δουν. Αν αυτό είναι πρόβλημα εξαπάτησης ε να φύγουμε τότε επειδή όσοι το πληρώνουν να ξέρετε βλέπουν και λιγότερο. 

4 προφίλ έχω, και τα 4 τα έχω με ονομασία Ριο Τζα Μπατζείρο και το δίνω παντού, αίντε!

Και πολύ λίγες είναι οι 4 προβολές για λεφτά που ζητάνε, μην τρελαθούμε.

 

Επεξ/σία από d4mage
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Stogianz είπε

Το ελληνικό δαιμόνιο πληρώνει σε τουρκικές λίρες για οικονομία 😂 6€ η ακριβή συνδρομή 😛

Φαντάζομαι με vpn.

Θέλει μόνιμα ip Τουρκίας ή μόνο κατά την πρώτη ενεργοποίηση του account;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, d4mage είπε

...να εντοπίσει όσους συνδρομητές του μοιράζονται μια συνδρομή με άτομα εκτός της οικογενειακής εστίας.

Μωρή NETFLIX τι πάει να πει πάλι αυτό και που κολλάει το Αρχικό, Τυπικό, Πλήρες πακέτο με το Οικογενειακό; Από πότε υπάρχει οικογενειακό και που αναφέρεται στα προγράμματα και τιμές πως οι προβολές θα πρέπει σώνει και καλά να είναι κάτω από την ίδια κεραμίδα;  

Το που θα μένω και σε ποιον θα δίνω από τη στιγμή που σε πληρώνω είναι νόμιμο δικαίωμά μου.

Verification Code λέει... ούτε στο e-banking τέτοιο χάλι.

Εδώ δεν έχει να κάνει με τα υπέρ και τα κατά του καταναλωτή ή της NETFLIX, έχει να κάνει με μια μ@λ@κ@ και μισή που την είπε ένας της NETFLIX και χωρίς ζύγισμα το ανακοίνωσαν στεγνά. Που είναι η σοβαρότητα της εταιρείας; Η νομική της ομάδα να της πει ένα "ώπα μισό".

Ότι και με το spotify που εκεί τουλάχιστον είχε και ένα Family πακέτο που και πάλι το πήραν πίσω με τις αρλούμπες που αμόλησαν τότε.

Ας σοβαρευτεί πρώτα με το πλήρες πακέτο και το ULTRA HD κι ας κόψει τον μοιρασμό της συνδρομής αφού εγγυήθεί ανάλυση.

 

Κλείνοντας πριν βγείτε εσείς οι "πληρώνω και τον αέρα που αναπνέω" με τα αντιtorrent καυστικά σας σχόλια, καιάδα στους τζαμπατζήδες και φωτιά τους VPNέδες αξίζει να σκεφτείτε λίγο κατά πόσο στέκει κάτι τέτοιο. Είναι δυνατόν να πληρώνω ΟΤΕ και να βγει ξαφνικά και να μου πει που θα δίνω το WIFI για να αναγκάσει και τον γείτονα να βάλει ADSL;

Εφόσον ΔΕΝ βλέπω κάτι, δεν επηρεάζω με κάποιο τρόπο των αριθμό των προβολών και αποφασίζω να το δώσω στον απέναντι τι κουμάντο είναι αυτό στα λεφτά μου απορώ. Έστω πως ο γείτονας δεν έχει λεφτά για Netflix, και για ΟΤΕ, ενοχλώ κάποιον με το να δώσω τα δικά μου σε όποιον γουστάρω;

Εδώ ο κόσμος καίγεται, εδώ δεν πληρώνουν ένα 20άρικο για στεθερό ίντερνετ και θα δώσει ο κόσμος 15 ευρώ για NETFLIX; Είναι τελείως παλαβοί εκεί στη NETFLIX.

Συνδρομή για το ένα συνδρομή για το άλλο κι όταν φτάνεις στο σημείο να πληρώνεις τα πάγια έξοδα να σου φρενάρουν το που και το πως.

Προφανώς και είναι τραγικό ποσό το 15άρικο και πόσο μάλλον όταν δεν βλέπεις κιόλας. Δηλαδή να το πληρώνω και να κάθεται; Εγώ γουστάρω όοοταν έχω χρόνο και γυρίσω σπίτι μετά από δουλειά να δώ μια ταινία μια στο τόσο, απ το να κόβω τη συνδρομή και να την ανοίγω ξανά επιλέγω να το πληρώνω εγώ που μπορώ και αντίστοιχα να το δίνω σε 1,2,5,10 άτομα κι όποιος προλάβει για να δουν. Αν αυτό είναι πρόβλημα εξαπάτησης ε να φύγουμε τότε επειδή όσοι το πληρώνουν να ξέρετε βλέπουν και λιγότερο. 

4 προφίλ έχω, και τα 4 τα έχω με ονομασία Ριο Τζα Μπατζείρο και το δίνω παντού, αίντε!

Και πολύ λίγες είναι οι 4 προβολές για λεφτά που ζητάνε, μην τρελαθούμε.

 

Με αυτή τη λογική μάζεψε την παρέα σου και πήγαινε κινηματογράφο. Θα απαιτήσεις να πληρώσεις ένα εισιτήριο αλλά θα μπείτε δέκα μέσα να δείτε την ταινία ή ακόμα καλύτερα με ένα εισιτήριο να πάει ο καθένας να δει ότι γουστάρει. Αυτό ακριβώς λες, καμιά διαφορά. Αν σου φαίνεται λογικό πάω πάσο.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...