Προς το περιεχόμενο

Phil Spencer: Η συμφωνία με την Bethesda έγινε για αποκλειστικά παιχνίδια του Xbox Game Pass


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, auron12 είπε

Δεν θα σου απαντούσα αλλα θα ασχοληθώ μπας και βγεις απο την πλανη σου μιας και ειπες οτι λεω ανοησιες.Για να δουμε λοιπον τις δικες σου ανοησιες.Αρχικα θα πρεπει να διορθώσεις την αντιληψη σου για τα exclusive.Πρεπει λοιπον να μαθεις πως οταν ενα παιχνιδι αναπτυσσεται και για windows ΔΕΝ ειναι exclusive.Απο εκει και περα.

Halo multiplatform.Psychonauts 2 multiplatform.Project κατι πειραματικο απο ninja theory ,Grounded multi,Avowed επεσες και σε ενα μεσα!,φημη multi...κατσε,ειναι αυτο καν παιχνιδι;Fable multi Perfect dark αντε να στο δωσω,Forza motorsport multi για να μην τα πολυλογω,ολα σχεδον βγαινουν και σε pc.Αρα το ερωτημα παραμενει.Γιατι οχι pc?

Τωρα οσο για τα υπολοιπα καταλαβαμε ολοι οτι λατρευεις τα παιχνιδια της sony και εισαι αμεροληπτος για τα υπολοιπα...

Μόλις μου βρεις PC να έχει την απόδοση του Series X στα 500 ευρώ θα το λάβω υπόψη. Σύμφωνα με το PC Mag το bare minimum σε GPU Για 4K είναι η 3070 με αρχική τιμή τα 500 δολάρια. Και εσύ μου βάζεις στην εξίσωση ένα μηχάνημα που ένα μόνο Εξαρτημα του κοστίζει όσο το xbox. 

Να το θεώ διαφορετικά. Όχι PC γιατί η πλειοψηφία δεν ενδιαφέρεται να δώσει 2000 για μηχάνημα. Όχι PC γιατί στα λεφτά του  xbox δεν βρίσκεις PC να παίζει 4K 60, να έχει 4K blu Ray και υποστήριξη για Dolby atmos και vision. Αν λοιπον Πο όλα όσα έγραψα σε ενόχλησε αυτό, διάβασε το ξανά και όπου exclusive βάλε console exclusive. 

 

ΥΓ. Κανένας δεν είναι αμερόληπτος. Όλοι έχουμε προτιμήσεις. Η διαφορά μας είναι ότι εγώ δεν προσπαθώ να βγάλω άχρηστο το PS5 επειδή προτιμώ xbox. Γιατί αν ανατρέξεις τον τελευταίο. Καιρό σε θέματα gaming όλα τα threads είναι γεμάτα ps fans που δεν τους αρκεί να διασκεδάζουν με την αγορά τους. Πρέπει αναγκαστικά να είναι οι υπόλοιποι άσχετοι 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 14/3/2021 στις 9:41 ΠΜ, thomason993 είπε

Δηλαδή τι περιμένατε? Οτι έδωσε 7.5 δισ. για να πουλάει παιχνίδια στο PS5 με 30% ταρίφα? 

εσυ δλδ πιστευεις οτι εδωσαν 7,5 δις για να τα δινει τσαμπα στο gamepass; χαχα κατσε γτ θα τρελαθουμε. 

προφανως και θα τιμησει τις συμφωνιες που υπαρχουν για τους τιτλους σε ολες τις πλατφορμες ηδη , παρελθοντικα και μελλοντικα. Δεν νομιζω οτι θα σταματησουν να υποστηριζουν τις υπολοιπες πλατφορμες. Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη. Δλδ εσυ πιστευεις οτι θα αποκλεισει ολες τις κονσολες Nintendo και Playstation απο μελλοντικες κυκλοφοριες ; Μιλαμε για εκατομμυρια κονσολες. Το πιο πιθανο ειναι νομιζω να το κανουν με χρονικο οριζοντα, δλδ διαθεσιμο αποκλειστικα σε PC και xbox για 1 χρονο και μετα στα υπολοιπα κτλ. η κατι παρομοιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, tsibosp said:

εσυ δλδ πιστευεις οτι εδωσαν 7,5 δις για να τα δινει τσαμπα στο gamepass; χαχα κατσε γτ θα τρελαθουμε. 

προφανως και θα τιμησει τις συμφωνιες που υπαρχουν για τους τιτλους σε ολες τις πλατφορμες ηδη , παρελθοντικα και μελλοντικα. Δεν νομιζω οτι θα σταματησουν να υποστηριζουν τις υπολοιπες πλατφορμες. Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη. Δλδ εσυ πιστευεις οτι θα αποκλεισει ολες τις κονσολες Nintendo και Playstation απο μελλοντικες κυκλοφοριες ; Μιλαμε για εκατομμυρια κονσολες. Το πιο πιθανο ειναι νομιζω να το κανουν με χρονικο οριζοντα, δλδ διαθεσιμο αποκλειστικα σε PC και xbox για 1 χρονο και μετα στα υπολοιπα κτλ. η κατι παρομοιο. 

the denial is strong 🤣

εδωσαν 7.5 δις γνα να προσελκυσουν κοσμο στο gamepass. O Σπενσερ το ειπε οσο πιο ευγενικα μπορουσε. Εαν θελετε παιχνιδια της Bethesda ψαχτε για PC/xbox. 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tsibosp είπε

εσυ δλδ πιστευεις οτι εδωσαν 7,5 δις για να τα δινει τσαμπα στο gamepass; χαχα κατσε γτ θα τρελαθουμε. 

προφανως και θα τιμησει τις συμφωνιες που υπαρχουν για τους τιτλους σε ολες τις πλατφορμες ηδη , παρελθοντικα και μελλοντικα. Δεν νομιζω οτι θα σταματησουν να υποστηριζουν τις υπολοιπες πλατφορμες. Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη. Δλδ εσυ πιστευεις οτι θα αποκλεισει ολες τις κονσολες Nintendo και Playstation απο μελλοντικες κυκλοφοριες ; Μιλαμε για εκατομμυρια κονσολες. Το πιο πιθανο ειναι νομιζω να το κανουν με χρονικο οριζοντα, δλδ διαθεσιμο αποκλειστικα σε PC και xbox για 1 χρονο και μετα στα υπολοιπα κτλ. η κατι παρομοιο. 

Ναι θα το κανει. Γιατι το gamepass ειναι ακομα στα σπαργανα. Και 14 ευρω το μηνα ειναι ηδη λιγα για οσα προσφερει. Οταν θα αρχισουν να πεφτουν day one το ενα μετα το αλλο τα triple A exclusives των 24 studios η τιμή του gamepass θα ανεβει. Και εγω σου λεω οτι θα παει στα 25. Δεν πιστευω οτι θα ανεβει τοσο πολυ  αμεσως (που και παλι θα συμφερει) αλλα για την κουβεντα. Το gamepass ειναι ηδη στα 18 μυρια και ανεβαινει. Lets say σε 1μιση χρονο θα εχει 25 μυρια. 25 μυρια 25αρια ειναι 625.000.000 ΤΟΝ ΜΗΝΑ. Εσυ σαν tsibosp τι πιστευεις ειναι καλυτερο; Να σου παρει μια φορα 70 ευρω η να σου παιρνει καθε μηνα 25;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Ναι θα το κανει. Γιατι το gamepass ειναι ακομα στα σπαργανα. Και 14 ευρω το μηνα ειναι ηδη λιγα για οσα προσφερει. Οταν θα αρχισουν να πεφτουν day one το ενα μετα το αλλο τα triple A exclusives των 24 studios η τιμή του gamepass θα ανεβει. Και εγω σου λεω οτι θα παει στα 25. Δεν πιστευω οτι θα ανεβει τοσο πολυ  αμεσως (που και παλι θα συμφερει) αλλα για την κουβεντα. Το gamepass ειναι ηδη στα 18 μυρια και ανεβαινει. Lets say σε 1μιση χρονο θα εχει 25 μυρια. 25 μυρια 25αρια ειναι 625.000.000 ΤΟΝ ΜΗΝΑ. Εσυ σαν tsibosp τι πιστευεις ειναι καλυτερο; Να σου παρει μια φορα 70 ευρω η να σου παιρνει καθε μηνα 25;  

Δεδομένου του ότι πήγαν να κάνουν μια αύξηση τις προάλλες πολύ μικρότερη από το 25αρι που αναφέρεις και τα μάζεψαν κακήν κακώς μετά το κράξιμο που έπεσε νομίζω ότι θα διαφωνήσω. Προφανώς και είναι καλύτερο οικονομικά για την εταιρεία να μου παίρνει 25 το μήνα συν του ότι μετά από ένα Χ διάστημα τους τίτλους θα τους βγάζει και τότε αν για οποιοδήποτε λόγο δεν έχεις προλάβει να παίξεις στο gamepass κατι θα το αγοράσεις. Απλά όπως έχει γραφτεί και λες και εσύ άλλωστε, δεν είναι βιώσιμο με τις τιμές που παίζουν. Εγώ αύξηση δεν βλέπω να κάνουν χωρίς να χάνουν αρκετό κόσμο ειδικά της τάξης που λες. Επίσης όταν αρχίσουν να πέφτουν το ένα μετά το άλλο τα ΑΑΑ που θα δικαιολογούν αυτή την αύξηση το ξανασυζητάμε Γτ ακόμη δεν έχει καν ανακοινωθεί κανένα και όπως όλοι γνωρίζουμε η ανάπτυξη ενός ΑΑΑ παίρνει χρόνια . Μην ξεχνάμε ότι ο Φιλ και ο κάθε Φιλ δίνει λογαριασμό στους μετόχους δεν κάνει ότι θέλει και τελικά το θέμα είναι να βγάλουν όσα περισσότερα χρήματα μπορούν, όσο γρηγορότερα μπορούν. Βάση αυτών δεν νομίζω λοιπόν να αποκλείσουν εκατομμύρια κονσόλες και δυνητικά κέρδη από Nintendo - Sony τουλάχιστον για την ώρα. Ο χρόνος θα δείξει βέβαια. 

4 ώρες πριν, privateer είπε

the denial is strong 🤣

εδωσαν 7.5 δις γνα να προσελκυσουν κοσμο στο gamepass. O Σπενσερ το ειπε οσο πιο ευγενικα μπορουσε. Εαν θελετε παιχνιδια της Bethesda ψαχτε για PC/xbox. 

Επειδή μάλλον, χωρίς παρεξήγηση, δεν τα μιλάς τα "εταιρικά" καλά ο Φιλ είπε ακριβώς το αντίθετο από αυτό που λες. Είπε ότι θα τηρηθούν ουσιαστικά όλες οι συμφωνίες που αφορούν παρελθοντικους, μελλοντικούς τίτλους, ότι οι επερχόμενοι τίτλοι που δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμη θα συνεχίσουν να βγαίνουν για όλους(με ένα αστεράκι για exclusives που κατά πάσα πιθανότητα θα είναι timed όπως είχε κάνει η Sony) ΑΛΛΆ διαβεβαιώνει τους πελάτες gamepass ότι απώτερος στόχος της εταιρείας είναι κάποια στιγμή (ακαθοριστη μελλοντική) να βγαίνουν τίτλοι αποκλειστικά για PC και xbox. Κοίτα προσωπικά δεν θα χρειαστεί να πάω και πολύ μακρυά για να ψάξω, μόλις μέχρι το σαλόνι μου απλά το αναφέρω για να ξέρουμε και τι διαβάζουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, tsibosp είπε

εσυ δλδ πιστευεις οτι εδωσαν 7,5 δις για να τα δινει τσαμπα στο gamepass; χαχα κατσε γτ θα τρελαθουμε. 

προφανως και θα τιμησει τις συμφωνιες που υπαρχουν για τους τιτλους σε ολες τις πλατφορμες ηδη , παρελθοντικα και μελλοντικα. Δεν νομιζω οτι θα σταματησουν να υποστηριζουν τις υπολοιπες πλατφορμες. Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη. Δλδ εσυ πιστευεις οτι θα αποκλεισει ολες τις κονσολες Nintendo και Playstation απο μελλοντικες κυκλοφοριες ; Μιλαμε για εκατομμυρια κονσολες. Το πιο πιθανο ειναι νομιζω να το κανουν με χρονικο οριζοντα, δλδ διαθεσιμο αποκλειστικα σε PC και xbox για 1 χρονο και μετα στα υπολοιπα κτλ. η κατι παρομοιο. 

Εσυ πιστευεις οτι οι κατοχοι ps και νιντεντο δεν θα βαλουν game pass σπιτι τους;ηδη εχει ξεκινησει.. χτιζεται μια αυτοκρατορια εδω ,η οποια εχει την δυνατοτητα να ειναι μονοπώλιο, ωραιο το ps και το nintendo τα εχω και τα 2.. αλλα το gamepass θα ειναι σαν να σου λειπει η κεραια απο την τηλεοραση. Πιστευω το παν για πολλα εκατομμυρια συνδρομητες σε βαθος χρονου.. δεν θα μοιρασουν τπτ δεξια και αριστερα.μονο οτι εχει υπογραφει πιο πριν. Το τι εχει υπογραφει πιο πριν δεν  ξερει κανεις μας. Πιο καθαρα δεν γινοταν να το πει.exlusives οπου υπαρχει και θα υπαρξει game pass.διαφορετικα δεν θα τους βγει.

3 ώρες πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Ναι θα το κανει. Γιατι το gamepass ειναι ακομα στα σπαργανα. Και 14 ευρω το μηνα ειναι ηδη λιγα για οσα προσφερει. Οταν θα αρχισουν να πεφτουν day one το ενα μετα το αλλο τα triple A exclusives των 24 studios η τιμή του gamepass θα ανεβει. Και εγω σου λεω οτι θα παει στα 25. Δεν πιστευω οτι θα ανεβει τοσο πολυ  αμεσως (που και παλι θα συμφερει) αλλα για την κουβεντα. Το gamepass ειναι ηδη στα 18 μυρια και ανεβαινει. Lets say σε 1μιση χρονο θα εχει 25 μυρια. 25 μυρια 25αρια ειναι 625.000.000 ΤΟΝ ΜΗΝΑ. Εσυ σαν tsibosp τι πιστευεις ειναι καλυτερο; Να σου παρει μια φορα 70 ευρω η να σου παιρνει καθε μηνα 25;  

25 δεν παει ουτε που να βαλει μεσα ολες τις πλατφορμες με τα games  τους.. πανω απο 15 πιστευω δεν θα το ξεπερασουν ποτε..ο στοχος τους δεν ειναι η ακριβη τιμη αλλα η ποσοτητα συνδρομητων. Σε εναμιση χρονο απο τωρα οχι 25 αλλα μπορει να χτυπήσει και 40 μυρια συνδρομητες.αυτοι πανε να ξεπερασουν τους 100 σε βαθος χρονου. Και οταν λεω βαθος χρονου δεν ενοω 10 χρονια.Τα δεδομενα αλλαζουν πολυ πιο γρηγορα απο τι νομιζουμε. 2 καλα games να πεταξουν μεσα που να γινει ντορος ,οι συνδρομητες εκτοξευονται για πλακα. 3bilion gamers εκει εξω. βαση αυτο το νουμερο πιστευω κινουνται.το 5% μονο απο αυτους ειναι 150 εκατομμυρια συνδρομητές.οι αγορες στουντιο devopers κτλπ  θα συνεχισει... εδω παει να πεχτει η μεγαλυτερη μπιζνα του αιωνα στην gaming βιομηχανια.

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, tsibosp said:

Δεδομένου του ότι πήγαν να κάνουν μια αύξηση τις προάλλες πολύ μικρότερη από το 25αρι που αναφέρεις και τα μάζεψαν κακήν κακώς μετά το κράξιμο που έπεσε νομίζω ότι θα διαφωνήσω. Προφανώς και είναι καλύτερο οικονομικά για την εταιρεία να μου παίρνει 25 το μήνα συν του ότι μετά από ένα Χ διάστημα τους τίτλους θα τους βγάζει και τότε αν για οποιοδήποτε λόγο δεν έχεις προλάβει να παίξεις στο gamepass κατι θα το αγοράσεις. Απλά όπως έχει γραφτεί και λες και εσύ άλλωστε, δεν είναι βιώσιμο με τις τιμές που παίζουν. Εγώ αύξηση δεν βλέπω να κάνουν χωρίς να χάνουν αρκετό κόσμο ειδικά της τάξης που λες. Επίσης όταν αρχίσουν να πέφτουν το ένα μετά το άλλο τα ΑΑΑ που θα δικαιολογούν αυτή την αύξηση το ξανασυζητάμε Γτ ακόμη δεν έχει καν ανακοινωθεί κανένα και όπως όλοι γνωρίζουμε η ανάπτυξη ενός ΑΑΑ παίρνει χρόνια . Μην ξεχνάμε ότι ο Φιλ και ο κάθε Φιλ δίνει λογαριασμό στους μετόχους δεν κάνει ότι θέλει και τελικά το θέμα είναι να βγάλουν όσα περισσότερα χρήματα μπορούν, όσο γρηγορότερα μπορούν. Βάση αυτών δεν νομίζω λοιπόν να αποκλείσουν εκατομμύρια κονσόλες και δυνητικά κέρδη από Nintendo - Sony τουλάχιστον για την ώρα. Ο χρόνος θα δείξει βέβαια. 

Επειδή μάλλον, χωρίς παρεξήγηση, δεν τα μιλάς τα "εταιρικά" καλά ο Φιλ είπε ακριβώς το αντίθετο από αυτό που λες. Είπε ότι θα τηρηθούν ουσιαστικά όλες οι συμφωνίες που αφορούν παρελθοντικους, μελλοντικούς τίτλους, ότι οι επερχόμενοι τίτλοι που δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμη θα συνεχίσουν να βγαίνουν για όλους(με ένα αστεράκι για exclusives που κατά πάσα πιθανότητα θα είναι timed όπως είχε κάνει η Sony) ΑΛΛΆ διαβεβαιώνει τους πελάτες gamepass ότι απώτερος στόχος της εταιρείας είναι κάποια στιγμή (ακαθοριστη μελλοντική) να βγαίνουν τίτλοι αποκλειστικά για PC και xbox. Κοίτα προσωπικά δεν θα χρειαστεί να πάω και πολύ μακρυά για να ψάξω, μόλις μέχρι το σαλόνι μου απλά το αναφέρω για να ξέρουμε και τι διαβάζουμε. 

μαλλον εσυ δεν θελεις να καταλαβεις τι γινεται. Τα πραγματα ειναι απλα για οποια παιχνιδια υπαρχουν συμφωνιες συνεχιζουν να υφιστανται. Οποτε παιχνιδια οπως Ghostwire/Deathloop που ειναι time exclusive στο πσ5 θα βγουνε κανονικα εκει. επισης παιχνιδια legacy οπως fallout 76, ESO και αυτα συνεχιζουν κανονικα παντου. Ολα τα υπολοιπα θα ειναι exclusive οπου υπαρχει gamepass. Οποτε μην περιμενεις το επομενο Elder Scrolls/Fallout/Doom κτλ στο ps5. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, tsibosp είπε

Δεδομένου του ότι πήγαν να κάνουν μια αύξηση τις προάλλες πολύ μικρότερη από το 25αρι που αναφέρεις και τα μάζεψαν κακήν κακώς μετά το κράξιμο που έπεσε νομίζω ότι θα διαφωνήσω. Προφανώς και είναι καλύτερο οικονομικά για την εταιρεία να μου παίρνει 25 το μήνα συν του ότι μετά από ένα Χ διάστημα τους τίτλους θα τους βγάζει και τότε αν για οποιοδήποτε λόγο δεν έχεις προλάβει να παίξεις στο gamepass κατι θα το αγοράσεις. Απλά όπως έχει γραφτεί και λες και εσύ άλλωστε, δεν είναι βιώσιμο με τις τιμές που παίζουν. Εγώ αύξηση δεν βλέπω να κάνουν χωρίς να χάνουν αρκετό κόσμο ειδικά της τάξης που λες. Επίσης όταν αρχίσουν να πέφτουν το ένα μετά το άλλο τα ΑΑΑ που θα δικαιολογούν αυτή την αύξηση το ξανασυζητάμε Γτ ακόμη δεν έχει καν ανακοινωθεί κανένα και όπως όλοι γνωρίζουμε η ανάπτυξη ενός ΑΑΑ παίρνει χρόνια . Μην ξεχνάμε ότι ο Φιλ και ο κάθε Φιλ δίνει λογαριασμό στους μετόχους δεν κάνει ότι θέλει και τελικά το θέμα είναι να βγάλουν όσα περισσότερα χρήματα μπορούν, όσο γρηγορότερα μπορούν. Βάση αυτών δεν νομίζω λοιπόν να αποκλείσουν εκατομμύρια κονσόλες και δυνητικά κέρδη από Nintendo - Sony τουλάχιστον για την ώρα. Ο χρόνος θα δείξει βέβαια. 

Επειδή μάλλον, χωρίς παρεξήγηση, δεν τα μιλάς τα "εταιρικά" καλά ο Φιλ είπε ακριβώς το αντίθετο από αυτό που λες. Είπε ότι θα τηρηθούν ουσιαστικά όλες οι συμφωνίες που αφορούν παρελθοντικους, μελλοντικούς τίτλους, ότι οι επερχόμενοι τίτλοι που δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμη θα συνεχίσουν να βγαίνουν για όλους(με ένα αστεράκι για exclusives που κατά πάσα πιθανότητα θα είναι timed όπως είχε κάνει η Sony) ΑΛΛΆ διαβεβαιώνει τους πελάτες gamepass ότι απώτερος στόχος της εταιρείας είναι κάποια στιγμή (ακαθοριστη μελλοντική) να βγαίνουν τίτλοι αποκλειστικά για PC και xbox. Κοίτα προσωπικά δεν θα χρειαστεί να πάω και πολύ μακρυά για να ψάξω, μόλις μέχρι το σαλόνι μου απλά το αναφέρω για να ξέρουμε και τι διαβάζουμε. 

Το, σωστό, κράξιμο που εφαγαν δεν ειχε να κανει με την αυξηση αλλά με το οτι ηταν εκβιαστικος τροπος να σε οδηγησει στο gamepass. Αυτη την στιγμή το μονο system seller στο gaming ειναι το Gamepass. Ποσο μαλλον οταν σε λιγο θα αρχισουν να μπαινουν τα first party. Σκεψου μονο αυτο. 24-40 first pary exclusive games ειναι σε development αυτη τη στιγμη. Ολα day one με 13,99. Για τα 15 exclusive της Sony θες 1200 ευρω. 

Οσο για τα games. Deathloop και Ghostwire Tokyo θα βγουνε κανονικα γιατι θα τηρηθουν οι συμφωνιες. Ετσι κι αλλιως ειναι timed exclusives οποτε σε 12 μηνες θα τα βαλει στο gamepass με ολα τα DLC. Το legacy που ανεφερε εχει να κανει με games-as-a-service κτλ. Δηλαδή ναι το Minecraft θα συνεχισει να βγαινει παντου. Τα MMO της Zenimax Online το ιδιο. Η παιχνιδια οπως το Fallout 76. Επίσης οπως καταλαβαίνω το legacy θεωρω οτι εννοει και τα DLC. Δηλαδη αφου πχ το Doom Eternal βγηκε στο PS, ειναι αντιconsumer να σου πει αν θες το DLC παρε xbox. Οποτε θα βγει. Αλλα το επομενο Doom οχι. Είπε ομως ο  Phil oτι το πλανο ειναι να φερει great exclusive games σε πλατφορμες με gamepass. Αυτες ειναι 3. Xbox, PC και mobile. Τώρα, δεν μπορώ να ξέρω αν σε 3 χρονια η Sony επιτρέψει στην MS να βγάλει ενα Gamepass app στο PS Store. Αλλά με τα τωρινα δεδομενα, αν εισαι κατοχος PS5 και θες να παιξεις Starfield ή Elder Scrolls 6 θα πρεπει να παρεις PC ή Xbox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Εσυ πιστευεις οτι οι κατοχοι ps και νιντεντο δεν θα βαλουν game pass σπιτι τους;ηδη εχει ξεκινησει.. χτιζεται μια αυτοκρατορια εδω ,η οποια εχει την δυνατοτητα να ειναι μονοπώλιο, ωραιο το ps και το nintendo τα εχω και τα 2.. αλλα το gamepass θα ειναι σαν να σου λειπει η κεραια απο την τηλεοραση. Πιστευω το παν για πολλα εκατομμυρια συνδρομητες σε βαθος χρονου.. δεν θα μοιρασουν τπτ δεξια και αριστερα.μονο οτι εχει υπογραφει πιο πριν. Το τι εχει υπογραφει πιο πριν δεν  ξερει κανεις μας. Πιο καθαρα δεν γινοταν να το πει.exlusives οπου υπαρχει και θα υπαρξει game pass.διαφορετικα δεν θα τους βγει.

25 δεν παει ουτε που να βαλει μεσα ολες τις πλατφορμες με τα games  τους.. πανω απο 15 πιστευω δεν θα το ξεπερασουν ποτε..ο στοχος τους δεν ειναι η ακριβη τιμη αλλα η ποσοτητα συνδρομητων. Σε εναμιση χρονο απο τωρα οχι 25 αλλα μπορει να χτυπήσει και 40 μυρια συνδρομητες.αυτοι πανε να ξεπερασουν τους 100 σε βαθος χρονου. Και οταν λεω βαθος χρονου δεν ενοω 10 χρονια.Τα δεδομενα αλλαζουν πολυ πιο γρηγορα απο τι νομιζουμε. 2 καλα games να πεταξουν μεσα που να γινει ντορος ,οι συνδρομητες εκτοξευονται για πλακα. 3bilion gamers εκει εξω. βαση αυτο το νουμερο πιστευω κινουνται.το 5% μονο απο αυτους ειναι 150 εκατομμυρια συνδρομητές.οι αγορες στουντιο devopers κτλπ  θα συνεχισει... εδω παει να πεχτει η μεγαλυτερη μπιζνα του αιωνα στην gaming βιομηχανια.

μα δεν με καταλαβες, εννοειται οτι αξιζει να βαλεις. Και εγω προσωπικα θα βαλω, ειναι πολυ καλη υπηρεσια, για το pc μου. Οχι ακομα βεβαια αλλα μολις αρχισουν και μπαινουν καποιοι τιτλοι που με ενδιαφερουν σιγουρα. Απλα ειμαι πολυ περιεργος πως θα το διαχειριστουν οικονομικα , αν θα το πανε safe οπως θεωρω εγω δλδ οτι ειναι το πιο πιθανο η αν θα πονταρουν - ρισκαρουν σε μια ραγδαια αυξηση συνδρομητων λογω αξιας/περιεχομενου/επιθετικης διαφημισης για να βγαλουν τα σπασμενα κτλ. Μην ξεχναμε οτι λογοδοτουν οικονομικα οι εταιρειες στους μετοχους, εχουν να παρουσιασουν οικονομικες αναφορες ανα 3-4 μηνες κτλ. Δεν ειναι απλα εχω ενα προιον που στα χαρτια σκοτωνει, παιδια αφηστε μας να κανουμε οτι νομιζουμε. Μακαρι να τους βγει , οχι μονο θα πεσουν οι τιμες και στα digital και στα disk, θα ωθησουν τον ανταγωνισμο, θα δουμε ωραια πραγματα και μακαρι οπως ειπε και ενας αλλος φιλος να δουμε και την υπηρεσια σε οικοσυστηματα "ανταγωνιστων" καποια στιγμη,οχι μονο σε κινητα. Το ανταγωνιστων σε εισαγωγικα φυσικα γτ πλεον δεν ειναι η MS σε ευθυ ανταγωνισμο με SONY-Nintendo , εχει τελειως αλλο μοντελο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...