Προς το περιεχόμενο

Πιστοποιητικά εμβολιασμού με τεχνολογία NFC θέλει να φέρει η Σουηδία


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, jimmakoss E30 είπε

Εχεις εμβολιαστει, εχεις παρει πιστοποιητικο αλλα μπορεις να μεταδωσεις τον ιο (!!!) και μπορεις να κυκλοφορεις ελευθερος...

Δεν εχεις εμβολιαστει, εχεις φυσικη ανοσια δεν μεταδιδεις τον ιο αλλα δεν εχεις πιστοποιητικο, καραντινα!

ΧΜΜΜΜΜΜΜ!!!!!!!!!!!!!!!! Τι να προτεινω, πραγματικο αδιεξοδο

Για λέγε... για λέγε... α) είσαι σίγουρος ότι αν και εμβολιασμένος μεταδίδεις τον ιό και β) ποιος λέει ότι πιστοποιητικό θα πάρεις μόνο αν εμβολιαστείς???

Δεν θέλω την γνώμη σου, στοιχεία επίσημα θέλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
6 λεπτά πριν, AtiX είπε

Για λέγε... για λέγε... α) είσαι σίγουρος ότι αν και εμβολιασμένος μεταδίδεις τον ιό και β) ποιος λέει ότι πιστοποιητικό θα πάρεις μόνο αν εμβολιαστείς???

Δεν θέλω την γνώμη σου, στοιχεία επίσημα θέλω...

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/fully-vaccinated.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Kercyn είπε

Επειδή είναι δύσκολη ώρα, πες τι γράφει...

ΥΓ: που χάθηκες βρε? 😊

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 λεπτά πριν, AtiX είπε

Επειδή είναι δύσκολη ώρα, πες τι γράφει...

ΥΓ: που χάθηκες βρε? 😊

Κάτω-κάτω, στην τελευταία παράγραφο:

  • We’re still learning how well COVID-19 vaccines keep people from spreading the disease.

Άρα και εμβολιασμένος να είσαι, κανείς δε σου εγγυάται ότι δε θα κολλήσεις άλλους. Με τα λίγα που διαβάζω από δω κι από κει, το μόνο που φαίνεται να κάνει το εμβόλιο είναι να σου επιτρέπει να περνάς πιο ήπια αν κολλήσεις. Δε σου προσφέρει ανοσία και μπορείς ακόμα να κολλήσεις άλλους. Δεν ξέρουμε ακόμα ούτε για πόσο διαρκεί. Δεν παίρνω θέση στο αν θα πρέπει κάποιος να το κάνει ή όχι γιατί δεν είμαι ειδικός.

Τον τελευταίο καιρό παρακολουθώ πιο πολύ παρά γράφω, έχω γεράσει και δε μπορώ πια να τσακώνομαι στα ίντερνετς για τα πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kercyn είπε

 

Τον τελευταίο καιρό παρακολουθώ πιο πολύ παρά γράφω, έχω γεράσει και δε μπορώ πια να τσακώνομαι στα ίντερνετς για τα πάντα.

Μπορείς να με μάθεις πως το κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Kercyn είπε

Κάτω-κάτω, στην τελευταία παράγραφο:

  • We’re still learning how well COVID-19 vaccines keep people from spreading the disease.

Άρα και εμβολιασμένος να είσαι, κανείς δε σου εγγυάται ότι δε θα κολλήσεις άλλους. Με τα λίγα που διαβάζω από δω κι από κει, το μόνο που φαίνεται να κάνει το εμβόλιο είναι να σου επιτρέπει να περνάς πιο ήπια αν κολλήσεις. Δε σου προσφέρει ανοσία και μπορείς ακόμα να κολλήσεις άλλους. Δεν ξέρουμε ακόμα ούτε για πόσο διαρκεί. Δεν παίρνω θέση στο αν θα πρέπει κάποιος να το κάνει ή όχι γιατί δεν είμαι ειδικός.

Ευχαριστώ για την απάντηση... μόνο που ακριβώς πάρα κάτω λέει ότι τα πρώτα στοιχεία δείχνουν ότι τα εμβόλια βοηθούν στην μη εξάπλωση του ιού...

Αυτό σε συνδυασμό με τον εμβολιασμό και του υπόλοιπου πληθυσμού δείχνει σαν την μοναδική λύση στο πρόβλημα...

Ξανά λέω, όχι σε εσένα, είναι πολύ εύκολο να κάνεις κριτική επειδή έτσι γουστάρεις, όταν όμως σε ρωτάνε πες κάτι εναλλακτικό η απάντηση είναι δεν ξέρω, δεν απαντώ και δεν είναι δικό μου πρόβλημα... 

Να που τώρα γίνεται γίνεται και δικό σου πρόβλημα... 

40 λεπτά πριν, Kercyn είπε

Τον τελευταίο καιρό παρακολουθώ πιο πολύ παρά γράφω, έχω γεράσει και δε μπορώ πια να τσακώνομαι στα ίντερνετς για τα πάντα.

828fdef4d2fbb0e19a25f846a06dd942.jpg.945b40a3fd0b434b189d16035d63d8ce.jpg

χιούμορ κάνω μιας και απολάμβανα ακόμα και τις κόντρες μας... 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...