Προς το περιεχόμενο

[Εξελιξη παραγγελιων] Παραλαβες παραγγελιων μεσω ΕΛΤΑ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, lefta_yparxoun είπε

Δεν ξέρω αν πήγες στο κεντρικό ταχυδρομείο, εκεί δεν εξυπηρετεί τα δέματα κυρία 

Σταν ΕΛΤΑ στο Ζέφυρος πήγα εάν ξέρεις από Ρόδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

17 ώρες πριν, StavrosD είπε

Ελπίζω να μην περιμένετε παραγγελίες από Κίνα/Ασία
https://www.bbc.com/news/world-middle-east-56516151

Κόλλησε καράβι στην διώρυγα του Σουέζ, τουλάχιστον 100 καράβια η ουρά.

image.png.116e75d226dc6bc7e23a902e780bac5b.png

 

Spoiler

spacer.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, netwix447 είπε

Σταν ΕΛΤΑ στο Ζέφυρος πήγα εάν ξέρεις από Ρόδο

Από εκεί πήγα κι εγώ. Την πρώτη φορά μου το έδωσε ένα παλικάρι και τη δεύτερη μια κυρία.  Ίσως να την πέτυχα σε "καλή" ημέρα :P (αν είναι η ίδια φυσικά).

EDIT:

Αναφέρομαι στο κατάστημα ΕΛΤΑ και όχι στη Μ.Δ. ΡΟΔΟΥ που βρίσκεται ακριβώς από πίσω του (προς την εφορία) .

Επεξ/σία από specre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, specre είπε

Από εκεί πήγα κι εγώ. Την πρώτη φορά μου το έδωσε ένα παλικάρι και τη δεύτερη μια κυρία.  Ίσως να την πέτυχα σε "καλή" ημέρα :P (αν είναι η ίδια φυσικά).

EDIT:

Αναφέρομαι στο κατάστημα ΕΛΤΑ και όχι στη Μ.Δ. ΡΟΔΟΥ που βρίσκεται ακριβώς από πίσω του (προς την εφορία) .

Από το Μ.Δ Ρόδου δεν μπορώ να πάω να το παραλάβω έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dompred είπε

Μπορεί να κάνω λάθος αλλά τα μικροδεματάκια που αγοράζουμε από Κίνα δεν στέλνονται αεροπορικώς;

Και με τρένο έχει τύχει να μου έρθουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, netwix447 είπε

Από το Μ.Δ Ρόδου δεν μπορώ να πάω να το παραλάβω έτσι?

Απ' όσο ξέρω όχι. Εκτός κι αν έχεις κάποιον "γνωστό" εκεί. Υπόψιν ότι (συνήθως) τα δέματα τα πάνε έως τις 14:00 στο κατάστημα των ΕΛΤΑ, που είναι λίγα μέτρα πιο μπροστά.

Επεξ/σία από specre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, specre είπε

Απ' όσο ξέρω όχι. Εκτός κι αν έχεις κάποιον "γνωστό" εκεί. Υπόψιν ότι (συνήθως) τα δέματα τα πάνε έως τις 14:00 στο κατάστημα των ΕΛΤΑ, που είναι λίγα μέτρα πιο μπροστά.

Ενώ το έβαλα να πάει στο κατάστημα των ΕΛΤΑ(Κωνσταντινίδη 22 οδώς) πήγε στο Γεννάδι,τι μπορώ να κάνω τώρα?

IMG_20210326_134705.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/3/2021 στις 1:09 ΜΜ, budha είπε

Ωραία έχω μέλλον τότε 😄

Αποστολή από Bangood Τσεχία στις 26/1/21 (EU Standard Shipping)  ακόμα δεν έχει έρθει.

Σήμερα μου ήρθε το ειδοποιητήριο να παραλάβω. Δύο μήνες ακριβώς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μου ηρθαν απο AliExpress 3 παραγγελιες απο 01/01/21 με απλες αποστολες χωρις tracking.

Μολις 82 ημερες!

Μια αποστολη απο 18/12/20 αγνοειται μαζι με κατι αλλες ακομη. Αλλα εχω παρει refund οποτε αδιαφορο πια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, netwix447 είπε

Ενώ το έβαλα να πάει στο κατάστημα των ΕΛΤΑ(Κωνσταντινίδη 22 οδώς) πήγε στο Γεννάδι,τι μπορώ να κάνω τώρα?

IMG_20210326_134705.jpg

Πάρε ένα τηλέφωνο τη Δευτέρα στο κατάστημα (οδός: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ 2, τηλ: 2241035774) και πες τους να το γυρίσουν στο κατάστημα τους και να πας να το παραλάβεις από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, specre είπε

Πάρε ένα τηλέφωνο τη Δευτέρα στο κατάστημα (οδός: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ 2, τηλ: 2241035774) και πες τους να το γυρίσουν στο κατάστημα τους και να πας να το παραλάβεις από εκεί.

Τους πείρα ναι,και μου είπαν πάρε στα ΕΛΤΑ στο Γεννάδι,πέρνω και εκεί μετά από 15 αναπάντητες που με έγραψαν απάντησαν και λέει θα το στείλουνε πίσω την Δευτέρα αν και νομίζω ότι θα με γράψουνε κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, netwix447 είπε

Τους πείρα ναι,και μου είπαν πάρε στα ΕΛΤΑ στο Γεννάδι,πέρνω και εκεί μετά από 15 αναπάντητες που με έγραψαν απάντησαν και λέει θα το στείλουνε πίσω την Δευτέρα αν και νομίζω ότι θα με γράψουνε κανονικά

Υπομονή. Πιστεύω ότι Δευτέρα θα το δεις να επιστρέφει και να το παραλαμβάνεις έως την Τρίτη.  :cool:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Μ.Δ - Δ.Σ εχω παραλαβει αρκετες φορες,απλα δινω το tracking number και μου λενε πηγαινε επανω στο γραφειο,πηγαινω σε ενα γραφειο και ξαναδινω tracking και μου το δίνουν με ταυτοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο μήνες στο αεροδρόμιο. Τραγικό, θα έχει ξεπέσει σε κάνα τσουβάλι. Το κακό είναι σε δυο μέρες λήγει και η παραγγελια μου στο Ali. Προσπαθώ να ζητήσω extension και ο Κινεζος με το δίκιο του κάνει τον κινέζο. Μου λέει πάρε στο ταχυδρομείο. 

1006B322-DE5D-4F08-A80F-DD8486C806F2.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...