Προς το περιεχόμενο

[Εξελιξη παραγγελιων] Παραλαβες παραγγελιων μεσω ΕΛΤΑ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.εχω ενα δεμα εξωτερικου που εφτασε στο κατάστημα της περιοχής μου και στον εντοπισμό γραφει: εισαγωγη στη θυρίδα..τι σημαίνει αυτο, πρωτη φορα το ειδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Ας γραψω και εγω.

Καμια 10αρια πραγματακια, απο 10-25 Νοεμβρη, φαινεται οτι μπηκαν Ελλαδα 5-10-20 Δεκεμβρη, ακομα περιμενω.

Κάτσε εσύ το τερμάτισες. Δεν γίνεται να κάνουν 6 μήνες να παραδώσουν ένα δέμα τα ελτα. Κάπου πρέπει να υπάρχει προθεσμία στην ΕΕΤΤ. Εγώ σε όσες περιπτώσεις ξεπερνάει τη προθεσμία που δίνει το κατάστημα κάνω την επόμενη μέρα refund και κάποια έχουν έρθει άλλα όχι. Ακόμα και σε παραγγελία απο amazon (τα op bullets z @16e) την άργησαν τόσο τα ΕΛΤΑ που πήρα τα λεφτά μου πίσω και κάποιες βδομάδες μετά τα έφεραν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, JohnnyX είπε

Εχω παρα πολλα δεματα τα οποια εχουν κολλησει (το πιο παλιο 3/3) για κατι που εχει δει το φως της δημοσιοτητας σε πολλα site.

Εχουν κολλησει στο ΚΔ θεσ/νικης και δεν προωθούνται στο ΜΔ ανατολικης θεσ/νικης, επειδη ειναι κλειστο εδω και 2 βδομαδες . Ειχε γινει κορονοπαρτυ μεσα στο ΜΔ , κολλησαν παρα πολλοι υπαλληλοι και το κλεισαν. (με την εθελουσια που βγηκαν πολλοι ειπαν καποιοι να κανουν εξοδο οχι μονο απο την εργασιακη..αλλα και απο τη ζωη γενικα...)

Εξελιξη της στιγμης...το ΜΔ Ανατ. θεσ/νικης ανοιξε ..περασαν 2 βδομαδες, η περιοδος της καραντινας δηλαδη, και οπως φαινεται ανοιγοντας η μοναδα αρχισαν σιγα σιγα να διακινουνται τα δεματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελευταία παραλαβή απο banggood με ελτά έκανε 1 μήνα περίπου. 

με ελτά courier παραλαμβάνω την επόμενη μέρα..

image.png

Επεξ/σία από madnifestah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κάποια τυχαία δέματα. το έχουν ξεφτιλίσει τα ελτα. απο εκεί που λέγαμε "ναι θα παρεις κατι φθηνα απο κινα αλλά θα κάνει ένα μήνα να έρθει" τώρα θα λέμε "θα κάνει μισό χρόνο"

εν το μεταξύ απο εκεί που παραλάμβανα για λογαριασμό της εταιρίας 10-15 φακέλους τη μέρα (απο ελτα) απο το καλοκαίρι φέρνουν 2-3 φακελάκια μόνο

 

 

 

Screenshot_2.jpg

Screenshot_3.jpg

Screenshot_4.jpg

Επεξ/σία από jackess
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 Οκτωβρίου έστειλαν καλώδιο από το επίσημο κατάστημα της Baseus στο ebay και ακόμα τίποτα. Βασικά δεν το περιμένω πια, έδιναν expected μέχρι μέσα Ιανουαρίου. Το tracking number είναι του ebay και όχι της μορφής κρατικών ταχυδρομείων. Σε αντίστοιχες περιπτώσεις είχα παραλάβει μετά από ένα μήνα από τα ελτα, άρα υποθέτω η περίπτωσή μου είναι στα χαμένα αντικείμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, jackess είπε

Κάτσε εσύ το τερμάτισες. Δεν γίνεται να κάνουν 6 μήνες να παραδώσουν ένα δέμα τα ελτα. Κάπου πρέπει να υπάρχει προθεσμία στην ΕΕΤΤ. Εγώ σε όσες περιπτώσεις ξεπερνάει τη προθεσμία που δίνει το κατάστημα κάνω την επόμενη μέρα refund και κάποια έχουν έρθει άλλα όχι. Ακόμα και σε παραγγελία απο amazon (τα op bullets z @16e) την άργησαν τόσο τα ΕΛΤΑ που πήρα τα λεφτά μου πίσω και κάποιες βδομάδες μετά τα έφεραν.

Ειχα δέμα που ειχε αποσταλλει 13/11/20 απο κίνα. Πριν 15 ημερες επικοινωνησα με τον αποστολεα και τον ενημέρωσα ότι δεν έιχε φτάσει ακόμα. ΜΟυ ειπε να περιμενω. Το παρέλαβα την προηγουμενη εβδομαδα.

Χανια κρητης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, louben είπε

Ειχα δέμα που ειχε αποσταλλει 13/11/20 απο κίνα. Πριν 15 ημερες επικοινωνησα με τον αποστολεα και τον ενημέρωσα ότι δεν έιχε φτάσει ακόμα. ΜΟυ ειπε να περιμενω. Το παρέλαβα την προηγουμενη εβδομαδα.

Χανια κρητης.

έχουν πάρει χαμπάρι και αυτοί τι παίζει. αν παρατηρήσεις στο ebay παλιά έδινε estimate 30-40 ημερολογιακές ημέρες. πλέον δίνουν και 90 πριν μπορείς να κάνεις refund. τα tracking που ανέβασα έχουν estimate ιούνιο, για παραγγελίες αρχές φλεβάρη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, elias.kaz είπε

Καλησπέρα.εχω ενα δεμα εξωτερικου που εφτασε στο κατάστημα της περιοχής μου και στον εντοπισμό γραφει: εισαγωγη στη θυρίδα..τι σημαίνει αυτο, πρωτη φορα το ειδα..

Εχει τυχει σε κανέναν? Ξερει κάποιος τι σημαίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελια που εγινε 31 Δεκεμβριου, σταλθηκε με PostNL και στο tracking δεν εχει φτασει καν Ελλαδα ακομα... 

Παραγγελια 17 Ιανουαριου με PostNL παλι λεει " ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ " στις 19/2 και απο τοτε τιποτα

2 Παραγγελιες απο 26 Νοεμβριου 2020 σταλθηκαν untracked με Cainiao Economy Shipping και δεν εχουν ερθει ακομα. Το aliexpress δικαιωσε τον seller οταν ανοιξα dispute

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση
11/3/2021, 13:13 ΔΙΟΙΚΗΤΗΡΙΟΥ (Θ 13) ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ
9/3/2021, 08:05 ΔΙΟΙΚΗΤΗΡΙΟΥ (Θ 13) ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΔΙΟΙΚΗΤΗΡΙΟΥ (Θ 13)
8/3/2021, 07:35 Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
8/3/2021, 07:35 Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ
8/3/2021, 07:34 Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ
4/3/2021, 08:32 Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
3/3/2021, 11:19 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
3/3/2021, 09:19 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
2/3/2021, 17:47 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
2/3/2021, 09:52 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.)
2/3/2021, 07:25 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
31/1/2021, 13:19 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
11/1/2021, 07:26 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ
9/1/2021, 12:36 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ
8/12/2020, 15:25 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...