Προς το περιεχόμενο

[Εξελιξη παραγγελιων] Παραλαβες παραγγελιων μεσω ΕΛΤΑ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Αν τα αγοράσει η ACS ας πούμε, τι θα αλλάξει δηλαδή?

Οτι συμβαινει σε καθε ιδιωτικη επιχειρηση που δεν λειτουργει σωστα. Θα τρωνε καταγγελια και βαση αυτης θα πεφτει και και κανα προστιμο. Οταν σε τσουζει το προστιμο δεν πετας αετο οπως κανουν αυτοι τωρα.

Επεξ/σία από Crus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Γιατι να μην παει στο εξωτερικο πχ?

CVC Capital Partners? 

1 λεπτό πριν, Crus είπε

Οτι συμβαινει σε καθε ιδιωτικη επιχειρηση που δεν λειτουργει σωστα. Θα τρωνε καταγγελια και βαση αυτης θα πεφτει και και κανα προστιμο. Οταν σε τσουζει το προστιμο δεν πετας αετο οπως κανουν αυτοι τωρα.

Θα πάρει η ACS όλο το πελατολόγιο των Ελτα και θα τη νοιάξει αν φάει κανένα προστιματάκι? και οι τιμές προς τα πάνω φυσικά. Λογαριασμούς ευδάπ πήρανε και μου τους έφερναν αφού είχαν λήξει, με τα ελτα όσο χάλια και να είναι δεν είχε συμβεί ποτέ αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Αν τα αγοράσει η ACS ας πούμε, τι θα αλλάξει δηλαδή?

 

6 λεπτά πριν, Crus είπε

Οτι συμβαινει σε καθε ιδιωτικη επιχειρηση που δεν λειτουργει σωστα. Θα τρωνε καταγγελια και βαση αυτης θα πεφτει και και κανα προστιμο. Οταν σε τσουζει το προστιμο δεν πετας αετο οπως κανουν αυτοι τωρα.

Αυτό...

τα ΕΛΤΑ και να τα καταγγείλεις σάλιο σπαταλάς... κόρακας κοράκου μάτι δε βγάζει. 
 

βεβαια πηγές στο ακραίο παράδειγμα της acs που είναι μακράν τραγικότερη από τα Ελτα αλλά τεσπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Nabuko είπε

CVC Capital Partners? 

Θα πάρει η ACS όλο το πελατολόγιο των Ελτα και θα τη νοιάξει αν φάει κανένα προστιματάκι? και οι τιμές προς τα πάνω φυσικά. Λογαριασμούς ευδάπ πήρανε και μου τους έφερναν αφού είχαν λήξει, με τα ελτα όσο χάλια και να είναι δεν είχε συμβεί ποτέ αυτό

Αυτο για την ACS ειναι υποθεση εργασιας και ανουσιο. Οποιαδηποτε ιδιωτικη εταιρεια τους παρει, επειδη ακριβως λειτουργει κατω απο το καθεστως του ελεγχου, θα εχεις δικαιωμα να κανεις καταγγελια. Το τι αποτελεσμα θα εχει η καταγγελια θα το δουμε. Εγω προσωπικα οσες φορες πηγα στην ΕΕΕΤ ειχα καλη αντιμετωπιση, αλλοι οχι. Προστιμα ομως εχει ριξει κατα καιρους.

Η διαφορα με το τωρα ειναι οτι και να βρεις καπου να διαμαρτυρηθεις σε γραφουν κανονικα, προστιμα δεν προκειται να πεσουν και κανενας δεν ασχολειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Γνωριζουμε απο Γερμανια ποσο κανουν? Ειναι με την dhl international απο Καναδα (dbrand)

image.png.f9fe1ee0655835bb5d87f57a734ca563.png

Me dhl απο Γερμανια που παρηγγειλα προ 2 μηνων μου ηρθαν προχθες . Συγκεκριμενα απτην adidas της γερμανιας , δεν γνωριζω κατα ποσο βοηθα αυτο απλα το αναφερω .

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, paylidis είπε

βεβαια πηγές στο ακραίο παράδειγμα της acs που είναι μακράν τραγικότερη από τα Ελτα αλλά τεσπα...

Πήγα στην acs γιατί ο ιδιοκτήτης της (και πρόεδρος του ΣΕΒ) έχει κονέ με την κυβέρνηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Filippos12 είπε

Me dhl απο Γερμανια που παρηγγειλα προ 2 μηνων μου ηρθαν προχθες . Συγκεκριμενα απτην adidas της γερμανιας , δεν γνωριζω κατα ποσο βοηθα αυτο απλα το αναφερω .

Λιγότερο από μήνα από Γερμανία .

 

IMG_20210331_161832.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, visualizer είπε

Λιγότερο από μήνα από Γερμανία .

 

IMG_20210331_161832.jpg

Τυχερος το λιγοτερο , βεβαια η καθε κατασταση παραγγελιας εχει να κανει με το καταστημα απτο οποιο ψωνιζεις , συν την οποιαδηποτε κινηση που μπορει να  προκυψει ( και απτο καταστημα το ιδιο ή κατα την μεταφορα )...

ΥΓ. (Η παραγγελια μου καταχωρηθηκε στις 19.1 ...)  

Επεξ/σία από Filippos12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, visualizer είπε

Λιγότερο από μήνα από Γερμανία .

 

IMG_20210331_161832.jpg

Προτιμω αυτο απο το "2 μηνες" οποτε το κραταω. :P

Οκ βλεπω αν δεν ησουν Αττικη (μιας και εκει παρουσιαζεται το μεγαλυτερο θεμα σε κουριερ/ελτα) θα το ειχες και νωριτερα, οποτε ισως δω καποια αλλαγη στο τρακινγκ μεχρι την αρχη της επομενης εβδομαδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Προτιμω αυτο απο το "2 μηνες" οποτε το κραταω. :P

Οκ βλεπω αν δεν ησουν Αττικη (μιας και εκει παρουσιαζεται το μεγαλυτερο θεμα σε κουριερ/ελτα) θα το ειχες και νωριτερα, οποτε ισως δω καποια αλλαγη στο τρακινγκ μεχρι την αρχη της επομενης εβδομαδας.

Και γω το ιδιο θα προτιμουσα αλλα δυστυχως ''πεσαμε'' στην κινηση ! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, chrismilo91 είπε

Καλησπέρα παιδιά λίγο off topic αλλά έχει παραλάβει  κάνεις τίποτα από Αγγλία με royal mail unregister για να ξέρω περίπου χρόνους ;

Αν θυμάμαι καλά 1 μήνα και κάτι ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...