Προς το περιεχόμενο

[Εξελιξη παραγγελιων] Παραλαβες παραγγελιων μεσω ΕΛΤΑ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οσοι ειμαστε βολο να ξερετε πως υπαρχει βουνο απο δεματα που δεν εχουν σκαναριστει ακομα και φαινονται ως τελευταιο σημειο διακίνησης η Λαρισα. 

Το ταχυδρομειο του Βολου εχει βαρεσει διαλυση πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, CptBill είπε

οσοι ειμαστε βολο να ξερετε πως υπαρχει βουνο απο δεματα που δεν εχουν σκαναριστει ακομα και φαινονται ως τελευταιο σημειο διακίνησης η Λαρισα. 

Το ταχυδρομειο του Βολου εχει βαρεσει διαλυση πλεον.

Την προηγούμενη εβδομάδα ήταν κοντά στα 3000 δέματα και μιλάμε μόνο για δέματα και όχι λογαριασμούς. Και οι υπάλληλοι μέσα στο κεντρικό ταχυδρομείο του Βόλου ήταν 3 και ο ένας απ' αυτούς ο προϊστάμενος. Και μιλάμε για επαρχιακή πόλη. Φανταστείτε τι γίνεται σε πολύ μεγαλύτερες πόλεις.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω διαβάσει όλα τα προηγούμενα, δεν ξέρω αν έχει γραφτεί αλλά το βρίσκω χρήσιμο και το αναφέρω.

Μόλις μίλησα με το τοπικό υποκατάστημα ΕΛΤΑ, στο Ηράκλειο που μένω. Έχω δέμα με τελευταία ενημέρωση:
30/03 - ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

Μου είπε μία ευγενέστατη αλλά πολύ πιεσμένη και αγχωμένη κυρία να πάρω τηλέφωνο στην μονάδα διανομής Ηρακλείου, να τους πω να μην περιμένουν να το δώσουν σε ταχυδρόμο και να το στείλουν στο τοπικό μου υποκατάστημα και να πάω να το παραλάβω από κει. Αυτό γιατί έχει βαρέσει διάλυση το σύστημα και εδώ, όπως παντού, όπου έληξαν οι συμβάσεις και δεν προχώρησαν σε προσλήψεις νέων με αποτέλεσμα ακόμα και στο κέντρο που μένω, ο ταχυδρόμος να περνάει μέχρι και μια φορά το μήνα.

Στην μονάδα διανομής το σήκωσε ένας νεαρός (πόσο χρονών έχω φτάσει; ) , επίσης ευγενικός και πιεσμένος, όπου του έδωσα tracking code και λοιπά στοιχεία μου για να το βρει και μου είπε ότι θα το στείλουν άμεσα στο τοπικό υποκατάστημα για να παραλάβω.

Ίσως μπορείτε να το δείτε και στις υπόλοιπες πόλεις, μια συνεννόηση, τουλάχιστον για δέματα που καιγόμαστε και εφόσον μπορούμε με τις δουλειές μας να το παραλαμβάνουμε εμείς. Η κατάσταση είναι δραματική και θα γίνει ακόμα χειρότερη, καμία κυβέρνηση δεν έχει βοηθήσει, ίσα ίσα το αντίθετο.

Υπομονή και ευγένεια και από μας για να βοηθήσουμε την κατάσταση.

Για τυχόν Ηρακλειώτες, το τηλέφωνο της ΜΔ είναι: 2810 382209

Επεξ/σία από ekkli
ξέχασα το τηλέφωνο της ΜΔ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, ekkli είπε

Δεν έχω διαβάσει όλα τα προηγούμενα, δεν ξέρω αν έχει γραφτεί αλλά το βρίσκω χρήσιμο και το αναφέρω.

Μόλις μίλησα με το τοπικό υποκατάστημα ΕΛΤΑ, στο Ηράκλειο που μένω. Έχω δέμα με τελευταία ενημέρωση:
30/03 - ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

Μου είπε μία ευγενέστατη αλλά πολύ πιεσμένη και αγχωμένη κυρία να πάρω τηλέφωνο στην μονάδα διανομής Ηρακλείου, να τους πω να μην περιμένουν να το δώσουν σε ταχυδρόμο και να το στείλουν στο τοπικό μου υποκατάστημα και να πάω να το παραλάβω από κει. Αυτό γιατί έχει βαρέσει διάλυση το σύστημα και εδώ, όπως παντού, όπου έληξαν οι συμβάσεις και δεν προχώρησαν σε προσλήψεις νέων με αποτέλεσμα ακόμα και στο κέντρο που μένω, ο ταχυδρόμος να περνάει μέχρι και μια φορά το μήνα.

Στην μονάδα διανομής το σήκωσε ένας νεαρός (πόσο χρονών έχω φτάσει; ) , επίσης ευγενικός και πιεσμένος, όπου του έδωσα tracking code και λοιπά στοιχεία μου για να το βρει και μου είπε ότι θα το στείλουν άμεσα στο τοπικό υποκατάστημα για να παραλάβω.

Ίσως μπορείτε να το δείτε και στις υπόλοιπες πόλεις, μια συνεννόηση, τουλάχιστον για δέματα που καιγόμαστε και εφόσον μπορούμε με τις δουλειές μας να το παραλαμβάνουμε εμείς. Η κατάσταση είναι δραματική και θα γίνει ακόμα χειρότερη, καμία κυβέρνηση δεν έχει βοηθήσει, ίσα ίσα το αντίθετο.

Υπομονή και ευγένεια και από μας για να βοηθήσουμε την κατάσταση.

Για τυχόν Ηρακλειώτες, το τηλέφωνο της ΜΔ είναι: 2810 382209

τριτοκοσμικες καταστασεις ,αντι να ενισχύσουν τα ελτα με κοσμο λόγω της τεραστιας αναγκης που υπάρχει ,αυτοι διώχνουν ( ο στοχος ειναι βεβαια η ιδιωτικοποίηση που έχουν υποσχεθεί σε γνωστους και φιλους επιχειρηματίες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυτικα προαστια και ο ταχυδρομος περναει μια φορα την εβδομαδα και αν. Σε μια συντομη συζητηση που εκανε ο πατερας μου μαζι του, του ελεγε βασικα αυτο που ανεφερε ο ekkli. Eχουν μεινει ελαχιστα ατομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, stavag είπε

τριτοκοσμικες καταστασεις ,αντι να ενισχύσουν τα ελτα με κοσμο λόγω της τεραστιας αναγκης που υπάρχει ,αυτοι διώχνουν ( ο στοχος ειναι βεβαια η ιδιωτικοποίηση που έχουν υποσχεθεί σε γνωστους και φιλους επιχειρηματίες)

o κοσμος που θα παρει τα Ελτα θα ειναι με 546 ευρω μισθο με συμβαση με τον μηνα απο εργολαβο οπως το λεω με τον μηνα και οχι μετα απο καιρο αοριστου προφανως κ ολο αυτο εγινε για να ειναι κερδοφορα τα ελτα και να πουληθουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αποστολή πακέτου με Bpost από Κινέζο: 4/3/2021

Άφιξη πακέτου στο «Ελευθέριος Βενιζέλος»6/4/2021

Παράδοση στο σπίτι και παραλαβή: 9/4/2021

Επεξ/σία από Aurumnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παρελαβα μικρο-παραγγελια των 4ευρω 22-11-2020 απο ali. 

Eφαγε βεβαια και ενα μηνα μεσα στην Κινα. Αλλους 3.5 στην Ελλαδα. Αυτα συμφωνα με το τρακιν ναμπερ.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκολλησε δεμα απο 16/01!!
 

9/4/2021, 06:28 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
15/2/2021, 13:33 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ
12/2/2021, 15:30 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ
26/1/2021, 14:02 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους/ες. Να ενημερώσω για την δική μου εξέλιξη και για τα νέα που έχω, μιας και είχα γράψει στο θέμα.

 

Είχα 4 απλά πακέτα με cainiao και yanwen που το τελευταίο status έγραφε πως είχαν φτάσει Αθήνα απο τον Δεκέμβρη.

Μίλησα με το ταχυδρομείο της περιοχής μου και εκέι δεν είχαν τίποτα. Μου έδωσαν το τηλ. του Κεντρου Διαλογής (Μεταξουργείο) και μίλησα με μια -ευτυχώς- εξυπηρετική κυρία. Εδωσα οτι tracking είχα και μου είπε πως γίνεται ένας χαμός απο πακετάκια και πως κάθε μέρα παραλαμβάνουν νέα. Την ίδια μέρα δεν βρήκε τίποτα. Απελπισμένη εγώ της έδωσα τηλ. επικοινωνίας και της είπα έαν έβρισκε κάτι να με καλόυσε. Ενω δεν πίστεψα πως θα με καλέσει, ύστερα απο 3 μέρες με κάλεσε και είχε 2 απλα (παραγγελία στο Aliexpress 11/11/2020), μου είπε εαν ήθελα μπορούσα να τα παραλάβω απο εκεί την ίδια μέρα και έτσι και έκανα. Της λέω θα ξανακαλέσω απο βδομάδα να δούμε εαν θα έχει και τα άλλα 2. Να μην τα πολυλογώ το ενα βρέθηκε και το παρέλαβα και αυτο (παραγγελία στο Aliexpress 7/12/2020). Σήμερα κάλεσα και πάλι αλλα το τελευταίο είναι άφαντο... μου είπε πως έχουν πάλι νεα παραλαβή και θα το έχει στα υπόψην. Την ενημέρωσα πως ταχυδρόμος δεν περνάει για ειδοποιήσεις αλλά και το πιο βασικό ουτε για λογαριασμούς, πλέον πρέπει να περνάει 1 φορά τον μήνα. Μου είπε πως τα πράγματα είναι τραγικά και έχουν μονο 2 άτομα για πολλές περιοχές και σύντομα θα γίνουν χειρότερα...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...