Προς το περιεχόμενο

[Εξελιξη παραγγελιων] Παραλαβες παραγγελιων μεσω ΕΛΤΑ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, e-tic είπε

Έτσι όπως έχει τώρα η κατάσταση με τα ΕΛΤΑ, υπολόγισε 1 μήνα τουλάχιστον.
Αν έρθει με courier τότε 2 εβδομάδες περίπου.

 

Λοιπόν μου τα στέλνουνε με το Ισπανικό ταχυδρομείο (correos) και μου έρχονται με Τα ΕΛΤΑ.Απλα λέω τώρα μήπως το παραλάβω πιο γρήγορα

1) Αποστολή 11/1 - παραλάβή 2/4

2) Αποστολή 5/2 - παραλαβή 8/3

3) Αποστολή 25/2 - παραλαβή 31/3

IMG_20210416_134430.jpg

IMG_20210416_134659.jpg

IMG_20210416_135152.jpg

Επεξ/σία από netwix447
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέμα μέσω Ολλανδίας έφτασε Ελλάδα 05.04 -  Θεσσαλονίκη 08.04

Έμεινε - για κάποιο λόγο- μια εβδομάδα στη ΜΔ και σήμερα γράφει ότι παραδόθηκε. 

Φυσικά δεν το έχω παραλάβει και στο τηλέφωνο είπαν ότι είναι λάθος του συστήματος και την Δευτέρα θα το έχω.. 

Αν τώρα γίνει η στραβή και δεν το φέρουν ή πχ το χάσουν η το κλέψουν από το γραμματοκιβώτιο , τι κάνω αφού το tracking λέει παραδόθηκε;;;; 

IMG_20210416_142440.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι αν έχει κανείς προηγούμενη εμπειρία .

Αν φέρεις ένα vintage αντίκα ράδιο από Αμερική υπάρχει τελωνείο ? και αν ναι πως υπολογίζεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, nikpap2000 είπε

Παραγγελια 26/2 έχει κολλήσει εκεί και έκανα και κάποιες άλλες αλλα τρακινκ δεν εχω ακομα για τις αλλες τι παει τοσο λαθος πια🤔

Screenshot_20210416-022325_Chrome.jpg

Μπορεί να είναι εδώ το δέμα σου, και ξαφνικά να το βλέπεις να βγαίνει από το Γ.Ε.Τ.Α.! Το έχω πάθει πολλές φορές!

2 ώρες πριν, VASKOUK είπε

Δέμα μέσω Ολλανδίας έφτασε Ελλάδα 05.04 -  Θεσσαλονίκη 08.04

Έμεινε - για κάποιο λόγο- μια εβδομάδα στη ΜΔ και σήμερα γράφει ότι παραδόθηκε. 

Φυσικά δεν το έχω παραλάβει και στο τηλέφωνο είπαν ότι είναι λάθος του συστήματος και την Δευτέρα θα το έχω.. 

Αν τώρα γίνει η στραβή και δεν το φέρουν ή πχ το χάσουν η το κλέψουν από το γραμματοκιβώτιο , τι κάνω αφού το tracking λέει παραδόθηκε;;;; 

IMG_20210416_142440.jpg

Έχουμε παράδοση χωρίς ειδοποιητήριο. Αυτό σημαίνει ότι το δέμα το παρέδωσε ο ταχυδρόμος στον παραλήπτη!!! Κατά την παράδοση, επειδή είναι συστημένο, σίγουρα έχει πάρει υπογραφή ο ταχυδρόμος! Οπότε, από εκεί θα το βρείς

Τώρα, να το σκάναραν ότι παραδόθηκε, και δεν παραδόθηκε, λίγο χλωμό το κόβω!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikosgiann78 είπε

 Αυτό σημαίνει ότι το δέμα το παρέδωσε ο ταχυδρόμος στον παραλήπτη!!! Κατά την παράδοση, επειδή είναι συστημένο, σίγουρα έχει πάρει υπογραφή ο ταχυδρόμος! Οπότε, από εκεί θα το βρείς

Λες το προφανές ! ότι για να γράφει παραδόθηκε σημαίνει οτι παραδόθηκε .

Δεν το έχω λάβει όμως και από την ΜΔ - που μίλησαν με τον ταχυδρόμο της περιοχής - είπαν ότι θα το φέρει την Δευτέρα .

1 ώρα πριν, nikosgiann78 είπε

Τώρα, να το σκάναραν ότι παραδόθηκε, και δεν παραδόθηκε, λίγο χλωμό το κόβω!

και τι λες να έγινε ;

το tracking λέει παραδόθηκε και ο ταχυδρόμος οτι θα το φέρει την δευτέρα ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, VASKOUK είπε

Λες το προφανές ! ότι για να γράφει παραδόθηκε σημαίνει οτι παραδόθηκε .

Δεν το έχω λάβει όμως και από την ΜΔ - που μίλησαν με τον ταχυδρόμο της περιοχής - είπαν ότι θα το φέρει την Δευτέρα .

και τι λες να έγινε ;

το tracking λέει παραδόθηκε και ο ταχυδρόμος οτι θα το φέρει την δευτέρα ! 

Μην αγχώνεσαι μου έχει τύχει 2 φορές αυτή η περίπτωση και το έφεραν

Δεν πρόλαβε να στο φέρει και το σκαναρε ότι παραδόθηκε

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/4/2021 στις 1:57 ΜΜ, netwix447 είπε

 

Λοιπόν μου τα στέλνουνε με το Ισπανικό ταχυδρομείο (correos) και μου έρχονται με Τα ΕΛΤΑ.Απλα λέω τώρα μήπως το παραλάβω πιο γρήγορα

1) Αποστολή 11/1 - παραλάβή 2/4

2) Αποστολή 5/2 - παραλαβή 8/3

3) Αποστολή 25/2 - παραλαβή 31/3

IMG_20210416_134430.jpg

IMG_20210416_134659.jpg

IMG_20210416_135152.jpg

Οποιός ξέρει εάν αργούν παραπάνω τώρα ή λιγότερο ας μου πει και εμένα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ08-02-202101:58ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ25-02-202110:32ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ25-02-202112:04ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ04-03-202108:12ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ

 

Παιδιά για το παραπάνω έχει νόημα να πάρω κάπου τηλέφωνο, ή θα φτάσει καααποια στιγμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 διαφορετικα πακετα (υπαρχουν πολυ περισσοτερα)
Για το 1ο ειπαν οτι ο ταχυδρομικος σακος που παρελαβαν ηταν αδειος και δεν ειχε το δεμα μου μεσα !!! Και πως το καταχωρησαν τοτε ????  Και φυσικα ποτε δε με ειδοποιησαν

 

1.jpg

Για το 3ο αν και έφυγε από Τσεχία (ευρωπαϊκή αποθήκη banggood) θα πρέπει λέει να περάσει από τελωνειο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω 7 δεματα που ειναι απο 23/3 εως 28/3 status ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

πλέον σηκώνουμε τα χερια ψηλά με την κατάσταση

μετα διαβάζεις αυτό και λες δεν μπορεί μας τρολαρουν

https://www.capital.gr/epixeiriseis/3539485/ti-fernei-i-sunergasia-tis-amazon-me-ta-elta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, JohnnyX είπε

3 διαφορετικα πακετα (υπαρχουν πολυ περισσοτερα)
Για το 1ο ειπαν οτι ο ταχυδρομικος σακος που παρελαβαν ηταν αδειος και δεν ειχε το δεμα μου μεσα !!! Και πως το καταχωρησαν τοτε ????  Και φυσικα ποτε δε με ειδοποιησαν

 

1.jpg

Για το 3ο αν και έφυγε από Τσεχία (ευρωπαϊκή αποθήκη banggood) θα πρέπει λέει να περάσει από τελωνειο. 

Γιατι αφού είναι εντός Ευρωπαϊκης ενωσης

11 λεπτά πριν, stavag είπε

εγω εχω 7 δεματα που ειναι απο 23/3 εως 28/3 status ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

πλέον σηκώνουμε τα χερια ψηλά με την κατάσταση

μετα διαβάζεις αυτό και λες δεν μπορεί μας τρολαρουν

https://www.capital.gr/epixeiriseis/3539485/ti-fernei-i-sunergasia-tis-amazon-me-ta-elta

Αυτό θα ισχύει και τα δέματα εκτός του αμαζον?

Ορίστε και το δικό μου ενώ το τσέκαρα και χθες και προχθές ήταν στο "Αποστολή αντικείμενου" και σήμερα μου γράφει ότι πριν 2 μέρες πάτησε Ελλάδα.τι φάση ?

IMG_20210419_174400.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως αυτο !!!! Γιατι αφου ειναι καθαρα απο Ευρωπη , αλλα δε βγαζεις ακρη. Πηρα εκ νεου τηλεφωνο και ειπαν οτι τα 2 τελευταια απλα δεν ανοιχτηκε ακομα ο σακος τους !!!!!!!!!!! Το 1ο επιβεβαιωση οτι αν και υπηρχε ενημερωση οτι θα επρεπε μεσα να βρεθει το πακετο δε βρεθηκε. Και πρεπει να ζητησει ο πωλητης (και μονο αυτος) αιτηση αναζητησης . Kline mine. Θα παω στο κινεζο του aliexpress κανε αυτο...παμε για refund και το δεμα ενας θεος ξερει που ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, JohnnyX είπε

Ακριβως αυτο !!!! Γιατι αφου ειναι καθαρα απο Ευρωπη , αλλα δε βγαζεις ακρη. Πηρα εκ νεου τηλεφωνο και ειπαν οτι τα 2 τελευταια απλα δεν ανοιχτηκε ακομα ο σακος τους !!!!!!!!!!! Το 1ο επιβεβαιωση οτι αν και υπηρχε ενημερωση οτι θα επρεπε μεσα να βρεθει το πακετο δε βρεθηκε. Και πρεπει να ζητησει ο πωλητης (και μονο αυτος) αιτηση αναζητησης . Kline mine. Θα παω στο κινεζο του aliexpress κανε αυτο...παμε για refund και το δεμα ενας θεος ξερει που ειναι

Ερώτηση σε ποιον αριθμό περνεις τηλ για να μάθεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...