Προς το περιεχόμενο

[Εξελιξη παραγγελιων] Παραλαβες παραγγελιων μεσω ΕΛΤΑ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν πέρασε κάποιο έλεγχο στο αεροδρόμιο. Μου έτυχε 2 φορές το τελευταίο διάστημα και έκανε περίπου 1+ μήνα για να επιστρέψει στον πωλητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, kmarios είπε

δεν πέρασε κάποιο έλεγχο στο αεροδρόμιο. Μου έτυχε 2 φορές το τελευταίο διάστημα και έκανε περίπου 1+ μήνα για να επιστρέψει στον πωλητή.

Αν απάντησες σε εμένα😅 τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση;; να ζητήσω refund ή θα το ξαναστείλει το δέμα;; είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει.. 

Επεξ/σία από AngieN11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AngieN11 είπε

Αν απάντησες σε εμένα😅 τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση;; να ζητήσω refund ή θα το ξαναστείλει το δέμα;; 

επικοινώνησε με πωλητη ,και ζητησε να το ξαναστείλει με νεο αριθμό αποστολής  ,μερικές φορες μπορεί να συμβεί κατι λαθος και απο την μεταφορική

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, AngieN11 είπε

Αν απάντησες σε εμένα😅 τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση;; να ζητήσω refund ή θα το ξαναστείλει το δέμα;; είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει.. 

Σε καθε περίπτωση ζητάς refund  ποτέ resend

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, AngieN11 είπε

Αν απάντησες σε εμένα😅 τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση;; να ζητήσω refund ή θα το ξαναστείλει το δέμα;; είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει.. 

εσύ αποφασίζεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AngieN11 είπε

Αν απάντησες σε εμένα😅 τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση;; να ζητήσω refund ή θα το ξαναστείλει το δέμα;; είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει.. 

Refund οπωσδήποτε!

Και νέα παραγγελία που θα περιλαμβάνει και τον ΦΠΑ, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, AngieN11 είπε

Αν απάντησες σε εμένα😅 τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση;; να ζητήσω refund ή θα το ξαναστείλει το δέμα;; είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει.. 

Βέβαια, αν είναι κάποιο απαγορευμένο είδος, πχ χύμα μπαταρίες λιθίου-πολυμερούς (Li-Po), τότε η πιθανότητα είναι να μην περάσει και πάλι, αν ξαναεπιχειρήσεις να το αγοράσεις.

Επεξ/σία από frap73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, AngieN11 είπε

Καλησπέρα σας!! Μια βοήθεια.. 

Έκανα μια παραγγελία απο AliExpress στις 10/5 και ξεκίνησε 13/5 από Κίνα για Ελλάδα.. 

Μέσω parcelsapp μου δείχνει αυτές τις ενημερώσεις..γιατι δείχνει ότι επιστρέφει πίσω;; 🤔🤔

Screenshot_2021-07-08-16-21-25-402_com.android.chrome.jpg

Αν μπορείς φίλες, στείλε μου σε προσωπικό μήνυμα το tracking number. Θέλω να δω τον China post agent που χρησιμοποιήθηκε για το δέμα σου. Ακόμα, πες μου τι προϊόν είναι;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μια παρεμβαση με αφορμη που μου εδωσε η ελαφρως οφτοπικ κουβεντα που διαβαζω εδω και λιγα σχολια. Αλλα και κατι τρακιν που βλεπω σποραδικα να "πεταγονται" σε σχολια και εικονες. Κατι που ισως δεν το εχουν σκεφτει καποιοι:

Το θεμα φτιαχτηκε για να αναφερουμε εξελιξη αποστολων και να εχουν ετσι ολοι μια εικονα του τι να περιμενουν. Οχι για να δινετε "στη φορα" προσωπικα σας δεδομενα (λιγο σημαντικα ή πολυ, αυτο ειναι σχετικο οπως και να εχει).

Αν καποιος δεν θελει να δινει σε αλλους (εν δυναμει) μεταξυ αλλων, ονοματεπωνυμο, διευθυνση , τηλεφωνο, ας το ξανασκεφτει.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...