Προς το περιεχόμενο

[Εξελιξη παραγγελιων] Παραλαβες παραγγελιων μεσω ΕΛΤΑ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, dimigar είπε

Αφήστε το να κοιμάται..μην το ξυπνάτε..

Snap-2021-07-17-00-46-07.png

Ακριβώς το ίδιο έχω κ εγώ. Πακέτο με dhl κ δίνει ίδια ένδειξη ίδια ημερομηνία κ ακόμη περιμενω! 

Βέβαια χθες παρελαβα κ απλό πακετο απο Αγγλία από 5/5/2021. 

🤣🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Και εγω προχθες παρελαβα πακετακι  του 1€ απο Κινα, αποστολη Οκτωβριο 2020. Σε 9 μηνες παιδι ερχεται, δεν θα ερθει πακετακι απο Κινα; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, dimigar είπε

Αφήστε το να κοιμάται..μην το ξυπνάτε..

Snap-2021-07-17-00-46-07.png

Κι ομως ηρθε περιπου στις 25/6. Με ιδια διαδρομη πριν 6 μηνες ειχε κανει διμηνο να ερθει. Ο,τι τυχει ειναι850318083_.png.7815593e2c394151c2710c4aff150a0f.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον τώρα ο φόρος περιλαμβάνεται στην τελική αξία όταν το αγοράζεις ..Εντωμεταξυ στα κωλομπαρα που συχνάζω ακούγονται φήμες πως ο Μαρινάκης θέλει να φάει την δουλειά από τα ΕΛΤΑ . 😂

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα θα απολύσουν όσο το δυνατόν περισσότερους, μετά θα φορτώσουν όλα τα χρέη στο Δημόσιο και θα τους πάρει τζάμπα, όπως πήρε και την Nova 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαφνικά ενώ έχω 3-4 παραγγελίες χαμένες από φεβρουάριο και μετά όλως τυχαίως ήρθε ειδοποίηση με 4 παραγγελίες μαζί. Έχω πάρει refund από όλες, αλλά θα έδινα τα χρήματα αν τα παραλάμβανα. Ξέχασα όμως το θέμα με το ΦΠΑ. Από ότι κατάλαβα όλα τα δέματα έχουν Φπα από εδώ και πέρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Belial είπε

ξαφνικά ενώ έχω 3-4 παραγγελίες χαμένες από φεβρουάριο και μετά όλως τυχαίως ήρθε ειδοποίηση με 4 παραγγελίες μαζί. Έχω πάρει refund από όλες, αλλά θα έδινα τα χρήματα αν τα παραλάμβανα. Ξέχασα όμως το θέμα με το ΦΠΑ. Από ότι κατάλαβα όλα τα δέματα έχουν Φπα από εδώ και πέρα; 

Παραλαμβάνεις και τέλος

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα πακέτο πίσω στο τελωνείο για επανεξέταση δασμών καθώς ήταν κάτω από το όριο των 22Ε, περίμενα σχεδόν 1 μήνα για να το δούνε και αφού επιτέλους ξεκόλλησε και πήρε το δρόμο του βλέπω σήμερα ξαναγυρίζει πίσω Αθήνα. Τι φάση ρε ΕΛΤΑ

Screenshot 2021-07-21 at 09-12-02 ΕΛΤΑ Εντοπισμός Αντικειμένου.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τωρα λογικα θα χρεωθεις σιγουρα ΦΠΑ, τουλαχιστον. Να δουμε ομως και ποια θα ειναι η πορεια του γιατι εχει ενδιαφερον. 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκουπίζουν τις αποθήκες στο αεροδρόμιο. Βάζοντάς τα 3 μήνες στην αποθήκη καταστρέφονται όλοι οι ιοί και τα είδη έρχονται covid free 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, matrixxx είπε

Τωρα λογικα θα χρεωθεις σιγουρα ΦΠΑ, τουλαχιστον. Να δουμε ομως και ποια θα ειναι η πορεια του γιατι εχει ενδιαφερον. 😛 

Θα χρεωθώ με το νέο σύστημα; Γιατί με το παλιό (όταν και είχε μπει στη χώρα) ήταν εντός της ατέλειας. Να δω σε πόσες μέρες θα παραλάβω στην τελική, ήδη έχει κλείσει η προθεσμία στο ali

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...