Προς το περιεχόμενο

[Εξελιξη παραγγελιων] Παραλαβες παραγγελιων μεσω ΕΛΤΑ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, έχεις αγοράσει κάποιος πρόσφατα από redbubble; 

Έχω κάνει μια παραγγελία απο τον Αύγουστο και ακόμη να μου έρθει. Τους εχω ενημερώσει και υποτίθεται ότι μου την έχουν στείλει 3 φορές, αλλά ακόμη τίποτα. 

Οι συγκεκριμένοι δεν βάζουν και tracking number οπότε δεν έχω ιδέα πώς να ψάξω την παραγγελία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα και από εμένα!

να ρωτήσω μήπως και γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω με τη δική μου περίπτωση που από τις 12/9/21 έχει φτάσει Ελλάδα και ακόμα δεν βλέπω καμία εξέλιξη.. 

γνωρίζει κάποιος τι μπορώ να κάνω? με ποιον να επικοινωνήσω? 

Screenshot 2021-11-27 024346.png

Επεξ/σία από lolapaloooza
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, lolapaloooza είπε

καλησπέρα και από εμένα!

να ρωτήσω μήπως και γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω με τη δική μου περίπτωση που από τις 12/9/21 έχει φτάσει Ελλάδα και ακόμα δεν βλέπω καμία εξέλιξη.. 

γνωρίζει κάποιος τι μπορώ να κάνω? με ποιον να επικοινωνήσω? 

Screenshot 2021-11-27 024346.png

Εξυπηρέτηση πελατών ΕΛΤΑ Τηλ  8001182000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, radiotv είπε

Εξυπηρέτηση πελατών ΕΛΤΑ Τηλ  8001182000

Thanx για την απάντηση αλλα λες να μην τους πήρα? Μου ειπαν οτι ειναι θεμα του ΓΕΤΑ και οτι δεν εχουν σχεση αυτοι.. Και τα σχετικά.. 

Απο τον Αννα στον Καιαφα ειναι η φαση τους.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lolapaloooza είπε

Thanx για την απάντηση αλλα λες να μην τους πήρα? Μου ειπαν οτι ειναι θεμα του ΓΕΤΑ και οτι δεν εχουν σχεση αυτοι.. Και τα σχετικά.. 

Απο τον Αννα στον Καιαφα ειναι η φαση τους.. 

Προσωπικά θα το θεωρούσα χαμένο και θα έκανα dispute... 2.5 μήνες χωρίς ενημέρωση είναι πολλοί.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2021 στις 2:45 ΠΜ, lolapaloooza είπε

καλησπέρα και από εμένα!

να ρωτήσω μήπως και γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω με τη δική μου περίπτωση που από τις 12/9/21 έχει φτάσει Ελλάδα και ακόμα δεν βλέπω καμία εξέλιξη.. 

γνωρίζει κάποιος τι μπορώ να κάνω? με ποιον να επικοινωνήσω? 

Screenshot 2021-11-27 024346.png

Φίλε, τι τύπος tracking number είναι; UH.........BE;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, lolapaloooza είπε

Αποστολή από Αγγλία είναι.. CC.......BE

Αν ήταν από Aliexpress , με αποστολή 'Cainiao super economy' και tracking number UH.........BE θα σε βοηθούσα. Δυστυχώς, δεν μπορώ να πάω παρακάτω για να σου δώσω άλλη βοήθεια :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές δέματα που έρχονται από τρίτες χώρες και δεν έχει πληρωθεί ο αναλογούν ΦΠΑ και είναι να εκτελωνιστουν, έχει μειωθεί σε αυτά ο χρόνος εκτελωνισμου από τα ΕΛΤΑ ή παραμένει κοντά στο 2μηνο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, grip είπε

Σε γενικές γραμμές δέματα που έρχονται από τρίτες χώρες και δεν έχει πληρωθεί ο αναλογούν ΦΠΑ και είναι να εκτελωνιστουν, έχει μειωθεί σε αυτά ο χρόνος εκτελωνισμου από τα ΕΛΤΑ ή παραμένει κοντά στο 2μηνο; 

Ένα δέμα από Αμερική που μου ήρθε με πληρωμένο ΦΠΑ πριν 4 μέρες ήρθε με 2.5 ευρώ φέσι εκτελωνισμου στον 1 μήνα και 2 μέρες που έμεινε στο τελωνείο. Γενικά υπολόγισε από 1 μήνα μέχρι 1.5. Έχει δεν εχει πληρωθεί ο ΦΠΑ, αν μπει μέσα, τον ίδιο χρόνο κάνει πάνω κάτω σε όλα. 

Δεν ξέρω βέβαια τώρα με τις γιορτές τι θα γίνει.. (περιμένω και ένα δεύτερο πάλι από Αμερική, που φαίνεται στην εικόνα) 

Screenshot_20211126-235423_Chrome.jpg

Επεξ/σία από FeVerSeCtioN
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα εχει φτάσει εδώ και 20 μέρες και ακόμα να παραλάβω

Φανταστείτε να μην ειχαν αναλάβει και τα ρομπότ . Τραγικοί..

ΕΛΤΑ > Εταιρία > Γραφείο Τύπου > Δελτία Τύπου (elta.gr)

image.png.bebee0728c1cabd75205baa4a409dc5b.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Dam_Peristeriws είπε

Εμένα εχει φτάσει εδώ και 20 μέρες και ακόμα να παραλάβω

Φανταστείτε να μην ειχαν αναλάβει και τα ρομπότ . Τραγικοί..

ΕΛΤΑ > Εταιρία > Γραφείο Τύπου > Δελτία Τύπου (elta.gr)

image.png.bebee0728c1cabd75205baa4a409dc5b.png

Τα ρομπότ 🤖 δεν στο ΚΑΤ αλλά στην διαλογή στο Κρυονέρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, FeVerSeCtioN είπε

Ένα δέμα από Αμερική που μου ήρθε με πληρωμένο ΦΠΑ πριν 4 μέρες ήρθε με 2.5 ευρώ φέσι εκτελωνισμου στον 1 μήνα και 2 μέρες που έμεινε στο τελωνείο. Γενικά υπολόγισε από 1 μήνα μέχρι 1.5. Έχει δεν εχει πληρωθεί ο ΦΠΑ, αν μπει μέσα, τον ίδιο χρόνο κάνει πάνω κάτω σε όλα. 

Δεν ξέρω βέβαια τώρα με τις γιορτές τι θα γίνει.. (περιμένω και ένα δεύτερο πάλι από Αμερική, που φαίνεται στην εικόνα) 

Screenshot_20211126-235423_Chrome.jpg

Το πρώτο δεμα ποσο σου εκανε συνολο απο την ωρα που εφυγε απο Αμερική μεχρι να το παραλάβεις? Εγω εχω ενα μη συστημένο με πληρωμενο φπα που περιμενεω απο 10/10 και ενα με πληρωμενο που ερχεται σαν το δικο σου μεσω Γερμανιας απο 17/11 και ακομα ουτε την αφιξη δεν εχουν σκαναρει στην Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/11/2021 στις 9:27 ΜΜ, sv2kgl είπε

Και τι μπορούμε να κάνουμε σ' αυτήν την περίπτωση; Υπάρχει κάποιος τρόπος να ενημερώσουμε ότι έχουμε πληρώσει ΦΠΑ;

η θα δωσεις 12 ευρω στα ελτα να το στειλεις για επανεξέταση μαζι με το τιμολογιο του ebay πχ που δειχνει την προπλρωμη και αν το εγκρίνουν σου δινουν πισω το 12αρη και το φπα ή το πιο ευκολο, στελνεις στο ebay, amazon κτλπ την απόδειξη του τελωνείου τους λες ο πωλητης τα εκανε σκατα και λογικα θα σου επιστρεψουν το ποσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...