Προς το περιεχόμενο

Δυνατότητα ανέπαφων πληρωμών προσθέτει η Εθνική Τράπεζα στην Android εφαρμογή της


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βαρέθηκα να περιμένω τις τράπεζες. Έβαλα την curve και χρησιμοποιώ όλες τις ελληνικές μου κάρτες για ανεπαφες πληρωμές σε iOS με Apple Pay και χτίζει και το αφορολόγητο. 

Επεξ/σία από Elveleg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, KOSTASGP είπε

Αν εννοεις σε apple pay, μονο η Alpha bank εχει. 
οι υπολοιπες κοιμουνται ακομα

Όχι για Apple Pay, ακόμη και μέσω του winbank app. Αν δε κάνω λάθος υπάρχει αυτή η δυνατότητα στα Android κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το δοκίμασα σήμερα δουλεύει άψογα!

6 ώρες πριν, watchinthebox είπε

Σε ποια έκδοση της εφαρμογής ενεργοποιείς αυτή την δυνατότητα??

5.0.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως είπε ο Μαλλας στους 3 στον αέρα ελληνική τράπεζα θα κανει launch Google Pay. Εκτιμώ πως θα ναι η Alpha η οποία έχει σαρώσει στο θέμα wallet. Μέχρι και το δικό της αφού πέρασε από 40 κύματα πετάει και οι αξιολογήσεις έχουν έρθει τούμπα απο 1 στο 5 (σχεδον)

Είναι η μόνη έτοιμη φαντάζομαι. Και η μόνη που υποστηρίζει Apple και Garmin. Η Πειραιως πάλι μαύρο χαλι. Το wallet της παίζει οπότε θυμάται. Επίσης πρόσφατα ήρθε η νέα κάρτα επειδή είχε λήξει. Αντί να εμφανιστεί στο app για να μπει wallet έπρεπε να πάω σε ATM για ενεργοποίηση. Πίσω από τον ήλιο 

Επεξ/σία από vagstef
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, platanos23 είπε

Το δοκίμασα σήμερα δουλεύει άψογα!

5.0.0

Στο. Playstore τελευταία έκδοση μου εμφανίζει την 4.11.0

Αυτη έχω εγκατεστημένη και δεν βλέπω κάποια αναβάθμιση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, KOSTASGP είπε

Κακη δεν ξερω αν ειναι, ακριβη σιγουρα ειναι στις προμηθειες της 😎

ολο αυτο προφανως γινεται για να μην πληρωνουν το ποσοστό προς την apple κ προσπαθουν να βγαλουν οι τραπεζες τις δικες τους εφαρμογες σε android το οποιο εχει ξεκλειδωτο nfc ομως. 
 

να τους το Ξεκλειδωσει η apple, θεωρω οτι δεν παιζει ως σεναριο, παρα μονο μεσω apple pay, αρα προς το παρον καλυπτει τους χρηστες android. 
 

μακροπροθεσμα θα φανει ποιος θα βγει κερδισμενος. 
εγω προσωπικα αν κ εχω μισθοδοσια κ υποχρεωσεις στην eurobank, κανω μεταφορες στην alpha bank ωστε να χρησιμοποιω το apple pay που με εξυπηρετει

Ναι αλλά με αυτόν τον τρόπο πληρώνεις προμήθεια για την μεταφορά από την μία τράπεζα στην άλλη .

12 ώρες πριν, KOSTASGP είπε

Κακη δεν ξερω αν ειναι, ακριβη σιγουρα ειναι στις προμηθειες της 😎

ολο αυτο προφανως γινεται για να μην πληρωνουν το ποσοστό προς την apple κ προσπαθουν να βγαλουν οι τραπεζες τις δικες τους εφαρμογες σε android το οποιο εχει ξεκλειδωτο nfc ομως. 
 

να τους το Ξεκλειδωσει η apple, θεωρω οτι δεν παιζει ως σεναριο, παρα μονο μεσω apple pay, αρα προς το παρον καλυπτει τους χρηστες android. 
 

μακροπροθεσμα θα φανει ποιος θα βγει κερδισμενος. 
εγω προσωπικα αν κ εχω μισθοδοσια κ υποχρεωσεις στην eurobank, κανω μεταφορες στην alpha bank ωστε να χρησιμοποιω το apple pay που με εξυπηρετει

Ναι αλλά με αυτόν τον τρόπο πληρώνεις προμήθεια για την μεταφορά από την μία τράπεζα στην άλλη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, madboy είπε

Στο. Playstore τελευταία έκδοση μου εμφανίζει την 4.11.0

Αυτη έχω εγκατεστημένη και δεν βλέπω κάποια αναβάθμιση. 

Κάνε υπομονή θα σου έρθει 

Screenshot_20210317-013040.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και σε εμένα με XIAOMI MI9 δεν έχει έρθει ακόμα αναβάμιση, παραμένω με τη 4.11.0

Μήπως τη 5.0.0 μπορούμε να τη κατεβάσουμε από πουθενά αλλου;

Επεξ/σία από vassar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, vassar είπε

και σε εμένα με XIAOMI MI9 δεν έχει έρθει ακόμα αναβάμιση, παραμένω με τη 4.11.0

Μήπως τη 5.0.0 μπορούμε να τη κατεβάσουμε από πουθενά αλλου;

Εψαξα να την κατεβάσω απο κάπου αλλού αλλά δεν υπάρχει. Ακόμα και απο το pc μπαίνω στο Playstore, βρίσκω την έκδοση 5.0.0 και όταν πάω να κάνω εγκατάσταση, εγκαθιστά πάλι την 4.11.0  Τζίφος η υπόθεση.

 

 

Επεξ/σία από madboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το δοκίμασα χθες να πληρώσω με τον συγκεκριμένο τρόπο , θα πω απλά κάντε ένα λογαριασμό στην Curve , φορτώστε τις κάρτες σας μέσα και παίξτε με Google Pay από κει και πέρα. Μέσω του ibank της Εθνικής (χώρια ότι κάνει πόση ώρα να ανοίξει η εφαρμογή) καθυστερεί πάρα πολύ μέχρι να εντοπίσει το POS μέσω του NFC, θέλει να το κρατήσεις μπροστά στο POS κοντά στα 3 δεύτερα. Με Google Pay από την αρχική του τηλεφώνου κιόλας (και εφόσον πρόκειται για μεγαλύτερα ποσά σου ζητάει είτε δακτυλικό είτε κωδικό για να προχωρήσει η πληρωμή).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ για τον ίδιο λόγο έφτιαξα λογαριασμό στην Curve, ώστε να μπορώ να χρησιμοποιώ το NFC αλλά τζίφος κι εκεί. Υπάρχει ένα γνωστό bug λένε που δεν επιτρέπει σε μία μικρή γκάμα χρηστών να περάσουν την Curve στο Google Pay για ανέπαφες πληρωμές. Αυτό το πρόβλημα υπάρχει από τον Νοέμβριο κι ακόμα ούτε φωνή ούτε ακρόαση για μία πιθανή λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, raptorfx είπε

Κι εγώ για τον ίδιο λόγο έφτιαξα λογαριασμό στην Curve, ώστε να μπορώ να χρησιμοποιώ το NFC αλλά τζίφος κι εκεί. Υπάρχει ένα γνωστό bug λένε που δεν επιτρέπει σε μία μικρή γκάμα χρηστών να περάσουν την Curve στο Google Pay για ανέπαφες πληρωμές. Αυτό το πρόβλημα υπάρχει από τον Νοέμβριο κι ακόμα ούτε φωνή ούτε ακρόαση για μία πιθανή λύση.

Έχεις προσπαθήσει να προσθέσεις την Curve κάρτα στο Google Pay και μέσω της Curve εφαρμογής και χειροκίνητα από το Payment Method, και δεν τα κατάφερες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...