Προς το περιεχόμενο

Εξωδικο για αξιολογηση.


aspirini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Σβήσε την κριτική και άσε μία ίδια αλλά με όνομα Νίκος Κορόμπος.

Και άστους να τρέχουν να αποδείξουν πέρα από το ότι είναι ψέματα, το ότι την έγραψες εσύ

ΝΙΚΟΣΚΟΥΚΟΣ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Eφοσον:

α) δεχτηκες εξωδικο το οποιο δεν ειναι μια απλη, συστημμενη εστω, επιστολη

β) επικοινωνησες με τον δικηγορο σου και πλεον αυτος σε κατευθυνει

και

γ) δεν ενεργησες κατα την διαρκεια των ενοχλησεων που δεχοσουν, πχ κληση στο 100 για να υπαρχει και καταγεγραμμενη αναφορα και παραπονο ή δεν πιεσες τον ιδιοκτητη που με αυτον ειχες να κανεις και οχι με τους συνεργαζομενους του εργατες-εργολαβους

η οποια συζητηση εδω οχι μονον δεν εχει νοημα αλλα ουτε και σκοπο περα απο υποδειξεις ανωνυμων για καγκουριες.

Το πραμα θα αλλαζε και θα σηκωνε συζητηση αν η φαση ηταν σε εξελιξη και προ αναρτησης κριτικης και παραλαβης εξωδικου, αν το θεμα της συζητησης αφορουσε τις κριτικες στο google ή αλλου ή  στα δικαιωματα ενος ιδιοκτητη διαμερισματος σε μια πολυκατοικια και σε εκεινα της πολυκατοικιας σε οτι αφορα τις οποιες ενοχλησεις.

Τωρα καλως τα δεχτηκες. Οχι απαραιτητα καποια κακα ή καλα κι ουτε τα σοβαρα ή  τα αστεια αλλα οπωσδηποτε ενα νεο προβλημα που εσυ πια δημιουργησες. Συμπερασμα, οτι σου πει ο δικηγορος σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να απειλα μια εταιρεια για αξιολογηση της φανερωνει και ποσο ανευ ικανοτητας ειναι να δεκτουν κριτικη ή να βελτιωθουν, συνεργαζομουν με γερμανικη εταιρεια reship service η οποια εν μια καλη μερα αποφασισε οτι το κοστος αποστολης θα διπλασιαζε χωρις ενημερωση χωρις τπτ. ειχα 3 πακετα και απο 70 ευρω συνολικο κοστος αποστολης με ταχυμεταφορα εβγαινε πλεον 200. Μιλησα μαζι τους και εμμεναν οτι αυτο ειναι πλεον το κοστος και δεν κανουμε κατι, πληρωσα πηρα τα πακετα μου και τους αφησα ωραιοτατη κριτικη , με απειλησαν οτι θα μου κανουν αγωγη εαν δεν φυγω την κριτικη μου και τους απαντησα οτι βασει στοιχειων το κοστος ανεβηκε χωρις ειδοποιηση  και καμια περιοδο προσαρμογης. Μεσα σε ενα τριμηνο ειχε τοσες αρνητικες για αυτη την ανευ δικαιολογιας συμπεριφορα που  πλεον εκλεισε....

  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, aspirini είπε

Μα οι υπηρεσιες του  ειχαν αμμεσο αντικτυπο σε εμενα  και στην ποιοτητα ζωης μου.

Τον σκυλο μου τον εκανα θεραπεια γιατι γεμισε σπυρια απο τις σκονες των μπαζων/τσιμεντων στο ανσασερ και στο διαδρομο.

 

Η γυναικα μου αναγκαστηκε να σφουγγαριζει διαδρομο κ ανσασερ μετα απο την αλεργια του σκυλου.

λαθος δικο σου από την 1η μερα που ειδες την κατασταση!!!! επρεπε να κινηθεις δικαστικα απο την αρχη, τωρα δυστυχως μπορει και να βρεθείς μπλεγμενος!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην φοβηθείς και μην κατεβάσεις καμία κριτική.

Γαβγίζουν και προσπαθούν να σε τρομάξουν, αν το συνεχίσουν αυτοί θα κατηγορηθούν για απειλές εκφοβισμού.

 

*Επίσης πόσο κότες είναι μερικοί εδώ μέσα, σιγά μην πάει να φτιάξει ψεύτικα profiles για να γράψει μια κριτική στο google. Από τη στιγμή που δεν βρίζει και δεν λέει ψέματα τότε δεν υπάρχει κανένας λόγος να την κατεβάσει. 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Billi the Kid είπε

Σβήνονται, μπορείς να βρεις όλες τις κριτικές που έχεις κάνει στον λογαριασμό σου Google να της επεξεργαστείς και να τις αλλάξεις η να τις διαγράψεις, αν εννοείς ότι δεν διαγράφονται από τους Server αυτό γίνεται μετά από 6 μήνες από την στιγμή που θα την διαγράψεις.

Νομικά η εταιρία σου κάνει το εξώδικο ως επίσημη αδιαμφισβήτητη επικοινωνία μέσω κλητήρα για να ανακαλέσεις και ότι έλαβες γνώση, μετά θα σου έρθει η αγωγή και η μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση, πολλές εταιρίες έχουν δικηγόρους που τους πληρώνουν με τον μήνα και όχι με την υπόθεση οπότε δεν τους κοστίζει τίποτα, όταν γίνει το δικαστήριο θα πρέπει να αποδείξεις ότι αυτά που έγραψες ισχύουν, πχ φωτογραφίες και μάρτυρες που θα έρθουν να καταθέσουν.

Αν καταδικαστείς εκτός από τα δικαστικά έξοδα θα πληρώσεις αποζημίωση, αν δεν έχεις να την πληρώσεις θα πάρουν νόμιμα πρόσβαση στο περιουσιολόγιο σου για να πάρουν από την περιουσία σου. Αν δεν έχεις τίποτα στο όνομα σου δεν πας φυλακή (όσον αφορά την αγωγή) αλλά όταν αποκτήσεις κάτι και το δουν θα στο πάρουν, αν έχεις στο όνομα σου κάτι από την στιγμή που σου επιδώσουν την αγωγή και το μεταβιβάσεις για να μην στο πάρουν πριν τελεσιδικήσει το δικαστήριο θα το δουν και θα μπλέξεις και ποινικά γιατί θα έχει δόλο, επίσης έχουν το δικαίωμα να ακυρώσουν το συμβόλαιο δικαστικά και μετά θα σε κυνηγά και αυτός που του πούλησες για να μην στο πάρουν.

Τον έχεις καταδικάσει ήδη.

Αν έχει δίκιο όμως;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, aspirini είπε

Με μεγαλη μου εκπληξη μεσα σε 10 μερες μου ηρθε φακελος απο την εταιρεια στην  οποια λεει οτι "λειτουργουμε με τα πιο υψηλα στανταρς και ειμαστε επαγγελματιες κλπ, και οτι εμεις τελιωσαμε στην προβλεπομενη ημερομηνια (Νοεμβριο) και απλα "ξεχασαμε" στις ταμπελες και τα διαφημηστικα στο διαμερισμα μεχρι τον Γεναρη και αλλος εκανε αυτα που περιγραφετε.

Στελνω λοιπον εμαιλ με φωτογραφιες απο το ανσανσερ  και πως το αφησαν σε διαφορες ημερες "οι επαγγελματιες"  τους .Και τους λεω οι φωτογραφιες που σας στελνω ειναι μεταξυ Σεπτεμβρη και Νοεμβρη οχι αργοτερα .Καθως και οτι αρνουμαι να διαγραψω την κριτικη για αυτον τον λογο.

αν υποθεσουμε οτι η υποθεση παει στα δικαστηρια, αυτο θα ειναι ενα κομβικο σημειο

Εβαλες κριτικη στον επαγγελματια που επρεπε ή απλα σε μια ταμπελα που ειδες; Και ποσο ευθυνεσαι για αυτο το δυνητικο λαθος σου;

Εν κατακλειδι το βλεπω δυσκολο να παει στο δικαστηριο και δυσκολο να καταδικαστεις,αλλα ολα ειναι πιθανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Τον έχεις καταδικάσει ήδη.

Αν έχει δίκιο όμως;

Απλά του λέω τι θα ακολουθήσει σε περιπτωση που χάσει.

Αυτό θα είναι σχεδόν σίγουρο αν αυτοί που έγραψαν κριτική σαν τον γείτονα του κατεβάσουν την δικιά τους αξιολόγηση, ενώ του λένε δίκιο έχεις, δεν πάνε σε κανένα δικαστήριο να το καταθέσουν και γενικά δεν προσκομίσει τίποτα στην έδρα που να αποδεικνύει τα λεγόμενα του.

Είναι σύνηθες φαινόμενο μετά να λακίζουν όλοι γιατί η εταιρία θα στραφεί και εναντίων των μαρτύρων ως ψευδομάρτυρες, οι περισσότεροι στο τέλος σε αφήνουν ξεκρέμαστο, ιδίως σε βάθος χρόνου που κρατάνε οι δίκες.

Αν κερδίσει να ζητήσει αυτός αποζημίωση για ψυχική οδύνη, και θα κερδίσει και τα δικαστικά έξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Billi the Kid είπε

Σβήνονται, μπορείς να βρεις όλες τις κριτικές που έχεις κάνει στον λογαριασμό σου Google να της επεξεργαστείς και να τις αλλάξεις η να τις διαγράψεις, αν εννοείς ότι δεν διαγράφονται από τους Server αυτό γίνεται μετά από 6 μήνες από την στιγμή που θα την διαγράψεις.

Νομικά η εταιρία σου κάνει το εξώδικο ως επίσημη αδιαμφισβήτητη επικοινωνία μέσω κλητήρα για να ανακαλέσεις και ότι έλαβες γνώση, μετά θα σου έρθει η αγωγή και η μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση, πολλές εταιρίες έχουν δικηγόρους που τους πληρώνουν με τον μήνα και όχι με την υπόθεση οπότε δεν τους κοστίζει τίποτα, όταν γίνει το δικαστήριο θα πρέπει να αποδείξεις ότι αυτά που έγραψες ισχύουν, πχ φωτογραφίες και μάρτυρες που θα έρθουν να καταθέσουν.

Αν καταδικαστείς εκτός από τα δικαστικά έξοδα θα πληρώσεις αποζημίωση, αν δεν έχεις να την πληρώσεις θα πάρουν νόμιμα πρόσβαση στο περιουσιολόγιο σου για να πάρουν από την περιουσία σου. Αν δεν έχεις τίποτα στο όνομα σου δεν πας φυλακή (όσον αφορά την αγωγή) αλλά όταν αποκτήσεις κάτι και το δουν θα στο πάρουν, αν έχεις στο όνομα σου κάτι από την στιγμή που σου επιδώσουν την αγωγή και το μεταβιβάσεις για να μην στο πάρουν πριν τελεσιδικήσει το δικαστήριο θα το δουν και θα μπλέξεις και ποινικά γιατί θα έχει δόλο, επίσης έχουν το δικαίωμα να ακυρώσουν το συμβόλαιο δικαστικά και μετά θα σε κυνηγά και αυτός που του πούλησες για να μην στο πάρουν.

Οχι, εννοώ ότι αυτός στον οποίον θα κάνεις κριτική δεν μπορεί να την σβήσει. Αυτός που την έγραψε σαφώς και μπορεί. Αφήνω έναν αστερίσκο για κριτικές που περιέχουν ύβρεις και χυδαιότητα εκεί με κάποιο report αυτουνού που κατηγορείς μπορεί να τις σβήσουν. 

2 ώρες πριν, forgotten είπε

το να απειλα μια εταιρεια για αξιολογηση της φανερωνει και ποσο ανευ ικανοτητας ειναι να δεκτουν κριτικη ή να βελτιωθουν, συνεργαζομουν με γερμανικη εταιρεια reship service η οποια εν μια καλη μερα αποφασισε οτι το κοστος αποστολης θα διπλασιαζε χωρις ενημερωση χωρις τπτ. ειχα 3 πακετα και απο 70 ευρω συνολικο κοστος αποστολης με ταχυμεταφορα εβγαινε πλεον 200. Μιλησα μαζι τους και εμμεναν οτι αυτο ειναι πλεον το κοστος και δεν κανουμε κατι, πληρωσα πηρα τα πακετα μου και τους αφησα ωραιοτατη κριτικη , με απειλησαν οτι θα μου κανουν αγωγη εαν δεν φυγω την κριτικη μου και τους απαντησα οτι βασει στοιχειων το κοστος ανεβηκε χωρις ειδοποιηση  και καμια περιοδο προσαρμογης. Μεσα σε ενα τριμηνο ειχε τοσες αρνητικες για αυτη την ανευ δικαιολογιας συμπεριφορα που  πλεον εκλεισε....

Παρόμοια περίπτωση μας είχαν αναφέρει σε ένα σεμινάριο σχετικά με αυτά, social networking και παρουσία μιας εταιρείας στο διαδίκτυο. Στις ΗΠΑ μια πιτσαρία είχε ανοίξει δεκάδες μαγαζιά και από μια άσχημη απάντηση σε κακή κριτική πελάτη στο Facebook τους πήρε η μπάλα από τον χαμό που προκλήθηκε και έκλεισαν εντελως, ούτε το συγνώμη που έγραψαν αρκούσε. Βέβαια στην Ελλαδαρα δεν ξέρω κατά πόσο λειτουργούν οι κριτικές μέσω google. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dantε είπε

Πες μας ποια εταιρεια ειναι να μπουμε να σπαμαρουμε αξιολογησεις με ακυρα προφιλ να γελασουμε λιγο μωρε...

Αυτό που γράφεις είναι λάθος συμπεριφορά πάντως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gatoskylo8 είπε

Μην φοβηθείς και μην κατεβάσεις καμία κριτική.

Γαβγίζουν και προσπαθούν να σε τρομάξουν, αν το συνεχίσουν αυτοί θα κατηγορηθούν για απειλές εκφοβισμού.

 

*Επίσης πόσο κότες είναι μερικοί εδώ μέσα, σιγά μην πάει να φτιάξει ψεύτικα profiles για να γράψει μια κριτική στο google. Από τη στιγμή που δεν βρίζει και δεν λέει ψέματα τότε δεν υπάρχει κανένας λόγος να την κατεβάσει. 

Και όλα αυτά προφανώς τα λες από την άνεση του καναπέ σου χωρίς σχετική εμπειρία από τέτοια θέματα. Επειδή λοιπόν μου έχει τύχει εμένα να έρθω σε αντιπαράθεση με κάποιον με τα επώνυμα μας στο διαδίκτυο και μου είπε μετά ότι επιφυλάσσεται και μπλα μπλα, μόνο κότα δεν θα γίνεις αν σου τύχει κάτι τέτοιο. Να πω εδώ βέβαια ότι το άτομο με το οποίο ήρθα σε αντιπαραθεσεις για κάποιους λόγους, είχε δίκιο ξεκάθαρο σε ότι υποστήριζε και αν εγώ συνέχιζα να επιμένω στα δικά μου τότε εγώ έπρεπε να "ιδρωσω" πολύ περισσότερο να αποδείξω τις δικές μου θέσεις ως σωστοτερες ενώ ο άλλος θα ήταν σε καλύτερη θέση ισχύος, τελικά μίλησα μαζί του διαδικτυακά τα βρήκαμε ζήτησα συγνώμη για όποια όχληση δημιουργήθηκε και όλα καλά. Τώρα, αν εσυ θες να ψάχνεις δικηγόρους και να τα σκας, να περιμένεις χρόνια για να τελεσιδικησει το δικαστήριο, να αγχώνεσαι για το ύψος σε περίπτωση που δεν κερδίσεις, να ψάχνεις τα χαμένα μεροκάματα και βλέπεις την ξυνιλα του αφεντικού σου κάθε φορά. Μαγκιά σου, αυτα θέλουν κότσια, αρετή και τολμη που λένε, που δεν τα έχουνε όλοι. Συνεπώς, ότι θες να κάνεις σκας σε ένα netcafe η με WiFi από κανενα μαγαζί χωρίς στοιχεία που προδίδουν ποιος είσαι και κανεις την δουλειά σου και τέλος. 

Να σχολιάσω επίσης και το άλλο, το να απαιτείς να κατέβει η κριτική με εξώδικο δεν συνιστά απειλή ουτε εκφοβισμό, όσο και να μην αρέσει σε κάποιους, έτσι είναι. Αν πάει δικαστήριο υπάρχουν 2 δεδομένα, η μεν εταιρεία έχει την κριτική η οποία κατά τα δικά της λεγόμενα τους βλάπτει, η οικονομική βλάβη πρέπει να αποδειχτεί με στοιχεία, εσύ πάλι πρέπει να αποδείξεις τα λεγόμενα σου, aka μάρτυρες από την πολυκατοικία οι οποίοι θα σε βοηθήσουν μόνο αν έχετε καλές σχέσεις και διάφορα άλλα που αναφέρθηκαν ήδη πριν. 

14 λεπτά πριν, tasarass77 είπε

"Του πήραν το σπίτι για μια κριτική στην Google"

Μπορούν να το κάνουν, εάν κερδίσουν. Πιθανόν να γίνει σε 10 με 15 χρόνια, αλλά αν το έχουν σκοπό και κερδίσουν, μπορούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, aspirini είπε

Μα οι υπηρεσιες του  ειχαν αμμεσο αντικτυπο σε εμενα  και στην ποιοτητα ζωης μου.

Τον σκυλο μου τον εκανα θεραπεια γιατι γεμισε σπυρια απο τις σκονες των μπαζων/τσιμεντων στο ανσασερ και στο διαδρομο.

 

Η γυναικα μου αναγκαστηκε να σφουγγαριζει διαδρομο κ ανσασερ μετα απο την αλεργια του σκυλου.

Κινήθηκες λάθος από την αρχή,σε καμία περίπτωση δεν έπρεπε να τους επιτρέψεις να κάνουν φασαρία σε ώρα κοινής ησυχίας,και να βρωμίζουν κοινόχρηστους χώρους.Έπρεπε να είχες καλέσει την αστυνομία εκείνη την εποχή.Εσύ προτιμήσες να τους αξιολογήσεις για μια δουλειά που δεν τους είχες αναθέσει και να πεις ότι καθυστέρησαν να παραδόσουν το έργο.

Πριν από χρόνια έκαναν μια εκσκαφή για οικοδομή δίπλα από το σπιτι μου,βαρούσε ο εκσκαφέας λοιπόν με το σφυρί το μεσημέρι ωρα που εγώ είχα το μωρό να κοιμάται.Κατέβηκα και τους είπα να σταματήσουν γιατί είναι ώρα κοινής ησυχίας αλλά αυτοί με έγραψαν κανονικά γελώντας.Κάλεσα λοιπόν την αστυνομία και τους μπουζουριασανε επιτόπου.Από εκείνη τη στιγμή και μέχρι να τελειώσει η οικοδομή οι μαγκιές κόπηκαν μαχαίρι και έγιναν τυπικοί σε όλα τους.

 

Επεξ/σία από moure
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Και όλα αυτά προφανώς τα λες από την άνεση του καναπέ σου χωρίς σχετική εμπειρία από τέτοια θέματα. Επειδή λοιπόν μου έχει τύχει εμένα να έρθω σε αντιπαράθεση με κάποιον με τα επώνυμα μας στο διαδίκτυο και μου είπε μετά ότι επιφυλάσσεται και μπλα μπλα, μόνο κότα δεν θα γίνεις αν σου τύχει κάτι τέτοιο. Να πω εδώ βέβαια ότι το άτομο με το οποίο ήρθα σε αντιπαραθεσεις για κάποιους λόγους, είχε δίκιο ξεκάθαρο σε ότι υποστήριζε και αν εγώ συνέχιζα να επιμένω στα δικά μου τότε εγώ έπρεπε να "ιδρωσω" πολύ περισσότερο να αποδείξω τις δικές μου θέσεις ως σωστοτερες ενώ ο άλλος θα ήταν σε καλύτερη θέση ισχύος, τελικά μίλησα μαζί του διαδικτυακά τα βρήκαμε ζήτησα συγνώμη για όποια όχληση δημιουργήθηκε και όλα καλά. Τώρα, αν εσυ θες να ψάχνεις δικηγόρους και να τα σκας, να περιμένεις χρόνια για να τελεσιδικησει το δικαστήριο, να αγχώνεσαι για το ύψος σε περίπτωση που δεν κερδίσεις, να ψάχνεις τα χαμένα μεροκάματα και βλέπεις την ξυνιλα του αφεντικού σου κάθε φορά. Μαγκιά σου, αυτα θέλουν κότσια, αρετή και τολμη που λένε, που δεν τα έχουνε όλοι. Συνεπώς, ότι θες να κάνεις σκας σε ένα netcafe η με WiFi από κανενα μαγαζί χωρίς στοιχεία που προδίδουν ποιος είσαι και κανεις την δουλειά σου και τέλος. 

Να σχολιάσω επίσης και το άλλο, το να απαιτείς να κατέβει η κριτική με εξώδικο δεν συνιστά απειλή ουτε εκφοβισμό, όσο και να μην αρέσει σε κάποιους, έτσι είναι. Αν πάει δικαστήριο υπάρχουν 2 δεδομένα, η μεν εταιρεία έχει την κριτική η οποία κατά τα δικά της λεγόμενα τους βλάπτει, η οικονομική βλάβη πρέπει να αποδειχτεί με στοιχεία, εσύ πάλι πρέπει να αποδείξεις τα λεγόμενα σου, aka μάρτυρες από την πολυκατοικία οι οποίοι θα σε βοηθήσουν μόνο αν έχετε καλές σχέσεις και διάφορα άλλα που αναφέρθηκαν ήδη πριν. 

Μπορούν να το κάνουν, εάν κερδίσουν. Πιθανόν να γίνει σε 10 με 15 χρόνια, αλλά αν το έχουν σκοπό και κερδίσουν, μπορούν. 

Η αρχη της αναλογικοτητας δεν λεει κατι σε καποιον? Παιδια ειναι κριτικη, εχει καθε δικαιωμα και κανένα δικαστήριο δεν προκειται να πει το αντιθετο. Σιγα μην πρεπει να φωναξουμε αστυνομια καθε φορα που δεν μας αρεσει μια υπηρεσία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...