Προς το περιεχόμενο

Εξωδικο για αξιολογηση.


aspirini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

images?q=tbn:ANd9GcREbwgzCvyRjhn7xdPRyvD

 

Αδερφέ μου, έκανες το POST του μήνα. Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ θερμά, θα το κρατήσω για το μέλλον.

Χωρίς πλάκα, αυτό που έκανες λέγεται ουσιαστική συνεισφορά και μπράβο σου που σκέφτηκες out of the box.

 

Άκου, TS, έτσι και δε το κάνεις θα σου κάνω αρνητική κρητική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πολύ καλή η σκέψη, πριν το κάνει όμως (αν το αποφασίσει), ας συμβουλευτεί και τον δικηγόρο του (καλου-κακου).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nabuko είπε

Θα σου πρότεινα να ξαναδιαβάσεις το θέμα γιατί κάτι δεν κατάλαβες καλά

Το εχώ διαβάσει επαρκώς, ευχαριστώ. Η γνώμη μου παραμένει. Δεν βλέπω τίποτα και κανέναν λόγο να καταδικαστεί ο άνθρωπος που άφησε μία κριτική. Δεν υπάρχουν διαφυγόντα κέρδη. Αυτή είναι η εμπειρία του και τέρμα. Η κριτική είναι αληθινή, δεν έγινε από αθέμιτο ανταγωνισμό και δεν υπάρχει τίποτα άλλο προς συζήτηση. Αν θέλει η εταιρεία να στείλει μήνυμα στην google να την κατεβάσουν.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, anonymous999 είπε

Βασικά υπάρχει ένας απλός εύκολος και  νόμιμος τρόπος να μην σκύψεις το κεφάλι και χωρίς να μπορούν να κάνουν τίποτα μετά. Σκέψου το όμως σοβαρά γιατί η ζημιά που θα τους κάνεις στην εικόνα είναι πολλαπλάσια και πιθανώς μη αναστρέψιμη, οπότε να είσαι βέβαιος ότι ηθικά έχεις δίκιο. Αρκεί να κάνεις ακριβώς αυτό που σου ζητούν: να σβήσεις το κείμενο της κριτικής (πχ βαλε αστεράκια) και να γράψεις "Αφαιρώ αυτοβούλως προηγούμενη αρνητική μου κριτική μετά από εξώδικο της εταιρείας προς το πρόσωπο μου καθότι δεν έχω οικονομική και ψυχολογική άνεση να εμπλακώ με δικηγόρους". Η διαφορά είναι ότι τώρα έχεις αποδείξεις για αυτό που γράφεις, το ίδιο το εξώδικο, άρα δεν μπορείς να κατηγορηθείς για δυσφήμιση. Στη θέση σου δεν ξέρω αν θα το εκανα, αλλά σίγουρα θα τους έκανα ενα τηλεφωνακι να τους πω ότι αυτό θα κάνω, αφού έτσι ζητούν...

Πολύ ενδιαφερουσα η άποψη σου. Ας κάνει το παραπάνω ο ts. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλο ειναι παντως ολοι οι μη νομικοι να αποφευγουν να δινουν τροπους αντιμετωπισης νομικων ενεργειων γιατι μπορει καποιος να το παρει τοις μετρητοις και να βρεθει προ δυσαρεστων εκπληξεων.

Σημειωση

Η λεξη "κριτικη" βγαινει απο την "κριση" και γραφεται με "ι" - "ι" και "η",. Πχ "κριτικη σκεψη"

Η λεξη "κρητικη" που επαναλαμβανεται παραπανω συνεχως, προκυπτει απο την Κρητη, το νησι και εχει αλλο νοημα. Πχ "κρητικη σταφιδα"

Επεξ/σία από 29gk
ορθογραφικο
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, 29gk είπε

Kαλο ειναι παντως ολοι ή μη νομικοι να αποφευγουν να δινουν τροπους αντιμετωπισης νομικων ενεργειων γιατι μπορει καποιος να το παρει τοις μετρητοις και να βρεθει προ δυσαρεστων εκπληξεων.

 

Στο insomnia παραθετουμε τι νομιζουμε εμεις,ή τι θα μας αρεσε εμας να ισχυει,ή τι θα ηταν λογικο,και οχι τι ισχυει  πραγματικα. Ειδικα σε εκεινα τα καθιερωμενα θεματα με ενοικια/μπιστολια/κακους ενοικιαστες-νοικοκυρηδες ειναι να τραβας τα μαλλια σου με τις νομικες συμβουλες των νομικων του insomnia. 

 

6 λεπτά πριν, 29gk είπε

Η λεξη "κριτικη" φγαινει απο την "κριση" και γραφεται με "ι" - "ι" και "η",. Πχ "κριτικη σκεψη"

Η λεξη "κρητικη" που επαναλαμβανεται παραπανω συνεχως, προκυπτει απο την Κρητη, το νησι και εχει αλλο νοημα. Πχ "κρητικη σταφιδα"

Μη γινεσαι κακος,εδω οι μισοι γραφουν "οσο αναφορα" και εχουμε 2021.

Θα μου πεις,εγω γραφω χωρις τονους,αλλα τι να κανεις :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, 29gk είπε

Kαλο ειναι παντως ολοι οι μη νομικοι να αποφευγουν να δινουν τροπους αντιμετωπισης νομικων ενεργειων γιατι μπορει καποιος να το παρει τοις μετρητοις και να βρεθει προ δυσαρεστων εκπληξεων.

Σημειωση

Η λεξη "κριτικη" βγαινει απο την "κριση" και γραφεται με "ι" - "ι" και "η",. Πχ "κριτικη σκεψη"

Η λεξη "κρητικη" που επαναλαμβανεται παραπανω συνεχως, προκυπτει απο την Κρητη, το νησι και εχει αλλο νοημα. Πχ "κρητικη σταφιδα"

Και βέβαια να τονίσουμε ότι υπάρχει και η κρητική κριτική...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που οκ να βαλουμε κριτικές στο site μας αλλα να σβηνουμε τις κακιές. Αυτο ειναι καλό management.

Εαν κατι δεν μου αρεσει θα το γραψω για να προφυλάξω και αλλους. Για αυτους που λενε οτι δεν ειχε δικαιωμα αφου δεν ηταν δικο του το σπιτι ή δεν ειχε αυτος την υπηρεσια, νομιζω το ξεκαθαρισε, το λεει μεσα οτι ΣΤΟΥ ΓΕΙΤΟΝΑ η εταιρια αυτη φερθηκε ετσι και ετσι. Και εγω που μενω διπλαδ τραβηξα αυτα και αυτα. Τελος.

Με τις υγείες σας "καταστήματα" "επιχειρήσεις" που έχετε βρει τον μπελά σας με τα reviews.....

image.png.958fc07c8da24c40d0ab5db2e308a4f7.png

image.png.f3a531a4ce40baece353e2628c09b54a.png

και το αγαπημένο μου

image.png.2d4697cf87e6be1ca82e76565d83c1ab.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, aspirini είπε

Στελνω λοιπον εμαιλ με φωτογραφιες απο το ανσανσερ  και πως το αφησαν σε διαφορες ημερες "οι επαγγελματιες"  τους .Και τους λεω οι φωτογραφιες που σας στελνω ειναι μεταξυ Σεπτεμβρη και Νοεμβρη οχι αργοτερα .Καθως και οτι αρνουμαι να διαγραψω την κριτικη για αυτον τον λογο.

Αν είχα φώτος και μετά το νοέμβρη θα τις κράταγα γιατί μπορεί να φανούν χρήσιμες.

Πιστεύεις ότι σου έστειλαν εξώδικο επειδή έγραψες ότι σκόνιζαν; Μπορεί αλλά για ξαναδιάβασε τι έγραψες ότι έγραφε ο πρώτος φάκελος που σου έστειλαν. 

[quote]Με μεγαλη μου εκπληξη μεσα σε 10 μερες μου ηρθε φακελος απο την εταιρεια στην  οποια λεει οτι "λειτουργουμε με τα πιο υψηλα στανταρς και ειμαστε επαγγελματιες κλπ, και οτι εμεις τελιωσαμε στην προβλεπομενη ημερομηνια (Νοεμβριο) και απλα "ξεχασαμε" στις ταμπελες και τα διαφημηστικα στο διαμερισμα μεχρι τον Γεναρη και αλλος εκανε αυτα που περιγραφετε.[/quote]

Είναι καλοί επαγγελματίες και δεν έχουν σχέση με ανακαινίσεις που κάνουν κακοί επαγγελματίες με μαύρα και ανασφάλιστα συνεργεία. Εμένα αν ήμουν καλός επαγγελματίας αυτό θα με έκαιγε, να μην δω το σδοε και το ικα να με κάνει φίλο και φτερό οπότε αυτό δεν θα μου άρεσε στην κριτική σου και θα με πρόσβαλε ως καλό επαγγελματία. Οπότε μην ακούς εμάς τους ανώνυμους σε ένα φόρουμ και άκουσε την συμβουλή του δικηγόρου σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή οι χιλιαδες αρνητικές κριτικές που πέφτουν στο Σκρουτζ για διαφορά μαγαζιά εκεί , θα έπρεπε ο μίσος πληθυσμος της Ελλάδας να είναι στα δικαστήρια . Η κριτική είναι εποικοδομητικη, όχι μόνο η θετική αλλά και η αρνητική .

Δυστηχως, υποψιάζομαι ότι η συγκεκριμένη εταιρία για να σου στείλει εξώδικο, είναι αποφασισμένη και στυγνή . 

Βέβαια το πλεονέκτημα σου είναι ότι έκαναν ανακαίνιση στο σπίτι σου απεναντι, και αυτό δεν κρύβεται, όποτε έχεις μια εικόνα αυτούς τους 5 μήνες που δούλευαν εκεί, και το δικαστήριο θα το λάβει υποψιν.

Δηλαδή δεν έκανες αρνητική κριτική χωρίς να τους ξέρεις , με σκοπό για κάποιο δόλο. 

Ολα αυτά βέβαια σε θεωρητικό επίπεδο. 

Αν εσύ σαν χαρακτήρας σε αγχώνει και σε στεναχωρεί όλο αυτό , απέσυρε την κρτικη σου , πνιξε δηστυχως τον εγωισμό σου , και μακροπρόθεσμα θα ηρεμήσεις όταν λήξει όλο αυτό αναίμακτα.   

 

Φιλικά πάντα . 

Επεξ/σία από agiohorion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω προχθες αφησα κακη αξιολογηση σε μια ψησταρια χωρις να ειμαι πελατης,γιατι ειχε παραγγειλει ο γειτονας σουβλακια,και  με ενοχλησε η μυρωδια.

Δεν εχεις δικαιωμα να γραψεις κακη αξιολογηση σε καποιον που δεν σου προσεφερε υπηρεσια.

Αστυνομια την ιδια στιγμη,οχι αξιολογηση μετα απο μηνες.

Καλα θα σου κανουν οτι σου κανουν.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, agiohorion είπε

Δηλαδή οι χιλιαδες αρνητικές κριτικές που πέφτουν στο Σκρουτζ για διαφορά μαγαζιά εκεί , θα έπρεπε ο μίσος πληθυσμος της Ελλάδας να είναι στα δικαστήρια . Η κριτική είναι εποικοδομητικη, όχι μόνο η θετική αλλά και η αρνητική .

Έχει ειπωθεί άπειρες φορές, ας ειπωθεί άλλη μια. Σημασία έχει τι γράφουν όσοι γράφουν και όχι αν απλά γράφουν κάτι. Πας και αφήνεις πχ κριτική για φαγαδικο ότι το φαγητό δεν σου άρεσε, ο χωρος δεν σου άρεσε, η συμπεριφορά δεν σου άρεσε, η μουσική δεν σου άρεσε, αυτα είναι προσωπική υποκειμενική αποψη, οπότε δεν μπορούν να σου κάνουν κάτι, στην καλύτερη να σε ρωτήσουν γιατί κι αν μπορούν να διορθώσουν κάτι στην χειρότερη σε γράφουν. Αφήνεις αλλού κριτική ότι: είπες στον σερβιτόρο την τάδε παραγγελία και σου έφεραν λάθος, το μαγαζί δεν ήταν καθαρο, άργησαν τα φαγητά να έρθουν, δεν είχαν κουβερ, οι τιμές είναι ακριβές, εδώ τωρα λες πιο συγκεκριμένα πράγματα, πάλι όμως κάποια είναι υποκειμενικά οπότε πολύ δύσκολα να σου κάνουν κάτι, και να κάνουν δεν θα κερδίσουν κάτι, στην μια δική σου κριτική θα υπάρχει μια άλλη που θα λέει θετικά πράγματα η το αντίθετο. Πάμε τώρα στην πιο βαρβατη περίπτωση, αφήνεις κριτική ότι: Τα φαγητά είναι χαλασμένα σάπια τα έφαγες και σε πείραξαν, ο χώρος είναι επικίνδυνα βρώμικος, ο σερβιτόρος με έβρισε και ο τάδε υπάλληλος μου μίλησε άσχημα, η μουσική είναι πολύ δυνατή σε ώρες κοινής ησυχίας, το μαγαζί δεν κόβει αποδείξεις και φοροδιαφευγει, οι υπάλληλοι είναι ανασφαλιστοι, το μαγαζί είναι παράνομο χωρίς άδεια κτλ. Εκεί και μπορούν να σου κάνουν και θα κερδίσουν κιόλας αν δεν έχεις στοιχεία. Από την 1η ως την 3η περίπτωση υπάρχει ενα χάος, όσο η κριτική σου τινει προς την 3η τόσο αυξάνεται η πιθανότητα να μπλέξεις. 

Παρόμοια παραδείγματα βρίσκεις σπείρα. Πχ σε σκρουτζομαγαζο γράφεις ότι παίρνεις τηλέφωνα και δεν το σηκώνουν η ήταν αγενείς, υποκειμενικα λίγο πολύ αυτά, αλλού γράφεις πως αργησαν να σου στείλουν το προϊόν ενώ όταν ήρθε ήταν χαλασμένο και δεν σου καλύπτουν εγγύηση, ε klain, μπορεί να τσινησουν να σου πουν τίποτα, πολύ λίγοι θα σε κυνηγήσουν για κάτι τέτοιο και θα πάρουν το τρίτο το μακρύτερο, τώρα αν γράψεις παρόμοια με την 3η περίπτωση που είπα πριν μια χαρά θα σε κυνηγήσουν και θα έχεις και πρόβλημα. 

21 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Και εγω προχθες αφησα κακη αξιολογηση σε μια ψησταρια χωρις να ειμαι πελατης,γιατι ειχε παραγγειλει ο γειτονας σουβλακια,και  με ενοχλησε η μυρωδια.

Δεν εχεις δικαιωμα να γραψεις κακη αξιολογηση σε καποιον που δεν σου προσεφερε υπηρεσια.

Αστυνομια την ιδια στιγμη,οχι αξιολογηση μετα απο μηνες.

Καλα θα σου κανουν οτι σου κανουν.

Εγώ είδα μαγαζί με κόκκινη πινακίδα, επειδή όμως είμαι παναθας και με προσβάλλει. Σταμάτησα στον δρόμο, επιτόπου και πήρα το 100 για κράτηση στοιχείων και μετά μήνυση/αγωγή με δικαστήριο. Ο μαγαζάτορας μου πρότεινε συμβιβασμό, άμα πάρουμε το πρωτάθλημα θα αλλάξει πινακίδα σε πράσινη, αν όχι θα αφήσει αυτή που έχει. Τώρα σκέφτομαι ασφαλιστικά μέτρα, σιγά μην αλλάξω δρόμο...... 

Επεξ/σία από Basilhs23___
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Εγώ είδα μαγαζί με κόκκινη πινακίδα, επειδή όμως είμαι παναθας και με προσβάλλει. Σταμάτησα στον δρόμο, επιτόπου και πήρα το 100 για κράτηση στοιχείων και μετά μήνυση/αγωγή με δικαστήριο. Ο μαγαζάτορας μου πρότεινε συμβιβασμό, άμα πάρουμε το πρωτάθλημα θα αλλάξει πινακίδα σε πράσινη, αν όχι θα αφήσει αυτή που έχει. Τώρα σκέφτομαι ασφαλιστικά μέτρα, σιγά μην αλλάξω δρόμο...... 

Και παλι καλυτερα εδρασες απο τον TS,εσυ πηρες απευθειας αστυνομια :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Και εγω προχθες αφησα κακη αξιολογηση σε μια ψησταρια χωρις να ειμαι πελατης,γιατι ειχε παραγγειλει ο γειτονας σουβλακια,και  με ενοχλησε η μυρωδια.

83045984_10156933899563404_1286230400347

 

Εσύ ήσουν?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...