Προς το περιεχόμενο

Εξωδικο για αξιολογηση.


aspirini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα βάλει αρνητική αξιολόγησή σε σουβλατζίδικο, ήταν πραγματικά χάλια η παραγγελιά. Μετά από δύο χρόνια τους λυπήθηκα και έσβησα τα αρνητικά σχόλια, χωρίς να σβήσω την αρνητική αξιολόγηση. Στη συνέχεια το κατάστημα μου ζήτησε με ποια δικαιολογία αξιολόγησα αρνητικά. Στη συνέχεια διέγραψα και την αξιολόγηση. Πιστεύω ήταν αρκετή η τιμωρία. 

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Και εγω προχθες αφησα κακη αξιολογηση σε μια ψησταρια χωρις να ειμαι πελατης,γιατι ειχε παραγγειλει ο γειτονας σουβλακια,και  με ενοχλησε η μυρωδια.

Δεν εχεις δικαιωμα να γραψεις κακη αξιολογηση σε καποιον που δεν σου προσεφερε υπηρεσια.

Αστυνομια την ιδια στιγμη,οχι αξιολογηση μετα απο μηνες.

Καλα θα σου κανουν οτι σου κανουν.

Εδώ θέλω να πω (καλοπροαίρετα πάντα), ότι όταν οι υπηρεσίες του ΧΨ επαγγελματία και επιχείρισης επηρεάζουν και ένα 2ο φυσικό πρόσωπο (πλέον απο αυτό που πελάτη) τοτε αυτομάτως γίνεται και αυτός μέρος της ιστορίας όποτε πιστεύω οτι έχει δικαίωμα να σχολιάσει με μια αξιολόγηση. Όποτε στην συγκεκριμένη ιστορία, εφοσον "θίχτηκε" ο φιλος με αυτους τους τρόπους που μας ανέφερε (θόρυβος τις ώρες κοινής ησυχίας, σκόνη, λερωμένο ασανσέρ κτλπ, ακόμα και αλλεργία στον σκύλο) αυτόματα του καθιστά το δικαίωμα να σχολιάσει την δουλειά του άλλου, καθώς και "αυτός" αποτέλεσε μέρος του αποτελέσματος αυτής. Άλλωστε ο άνθρωπος εξήγησε στην αξιολόγηση του τι έγινε, χωρίς να αναφέρει κάτι για την ποιότητα της ανακαίνισης που έκανε ο Χ επαγγελματίας.

EDIT: Μήπως τελικά ειναι σωστό αυτο που λεει οτι "οποίος εχει την μύγα, μυγιάζεται?" Και φυσικα το αναφερω για τον επαγγελματια και οχι για κάποιο μέλος του φορουμ. Εδω έχουμε ελεύθερη συζήτηση, λέγοντας ο καθένας μας αυτο που πιστεύει.

Επεξ/σία από Petros Electron
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
13 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Και εγω προχθες αφησα κακη αξιολογηση σε μια ψησταρια χωρις να ειμαι πελατης,γιατι ειχε παραγγειλει ο γειτονας σουβλακια,και  με ενοχλησε η μυρωδια.

Δεν εχεις δικαιωμα να γραψεις κακη αξιολογηση σε καποιον που δεν σου προσεφερε υπηρεσια.

Αστυνομια την ιδια στιγμη,οχι αξιολογηση μετα απο μηνες.

Καλα θα σου κανουν οτι σου κανουν.

Το "δεν έχεις δικαίωμα" το στηρίζετε κάπου νομικά ή απλά επειδή έτσι θέλετε;

Αν η κατασκευαστική εταιρία ή τα μαστόρια δεν σέβονται ούτε την ώρα κοινής ησυχίας ούτε τον κοινόχρηστο χώρο που εργάζονται τότε θεμιτό είναι να αφήσει αρνητική κριτική για αυτά και μόνο που βίωσε. Υπήρξε επίπτωση στην καθημερινότητα του, στον τρόπο ζωής αλλά και διατάραξη της οικογενειακής του γαλήνης. Το παράδειγμα με το σουβλατζίδικο δεν είναι δόκιμο στην περίπτωση μας. Δεν άφησε αρνητική κριτική για άθλια γεύση/μυρωδιά σε σουβλάκι που έφαγε τρίτος.

Τι Αστυνομία να πάρει για την σκόνη στην πολυκατοικία; Θα μπορούσε να πάρει για τις ώρες κοινής ησυχίας ή ακόμα και καταγγελία στην πολεοδομία.

"καλά σου κάνουν ότι σου κάνουν"....ωραίος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία...δηλαδή κατά ορισμένους, έχεις δικαίωμα να πάρεις την αστυνομία, αλλά δεν έχεις δικαίωμα να κάνεις κριτική στην google...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mechpanos είπε

Ωραία...δηλαδή κατά ορισμένους, έχεις δικαίωμα να πάρεις την αστυνομία, αλλά δεν έχεις δικαίωμα να κάνεις κριτική στην google...

comment winner

you can close the topic now.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίτα πλάκα, βρε παιδιά, κάτι παρόμοιο συνέβη και σε εμένα και μάλιστα πριν από λίγους μήνες.

Είχα πάει σε έναν έμπορο αυτοκινήτων στην Καβάλα για να δω από κοντά ένα μεταχειρισμένο αυτοκίνητο. Να σημειώσω ότι ο συγκεκριμένος έμπορος έχει κακή φήμη στην πόλη, αλλά επειδή το αμάξι πωλούνταν σε καλή τιμή και γενικά φαίνονταν καλή ευκαιρία είπα δε βαριέσαι, τι έχω να χάσω, ας του ρίξω απλώς μια ματιά. Πήγα λοιπόν, το είδα και ζήτησα να το κάνω κι ένα test-drive. Μόλις το ζόρισα λίγο στην ανηφόρα έσβησε η μηχανή! Και μάλιστα δεν έπαιρνε μπροστά με τίποτα, αφού για να φανταστείτε αναγκάστηκα να κατέβω και να το σπρώξω στην κατηφόρα μπας και πάρει μπρος, αλλά τίποτα!

Την άλλη μέρα έγραψα κριτική στο google όπου ανέφερα τι μου συνέβη. Λίγες ημέρες μετά, ένα πρωί μου τηλεφωνεί στο κινητό ένας δικηγόρος (ο οποίος σημειωτέον είναι πασίγνωστο λαμόγιο στην Καβάλα) και άρχισε να με απειλεί ότι θα με πάει στα δικαστήρια επειδή δυσφήμησα τον πελάτη του μέσω internet!! Νόμιζα ότι επρόκειτο για φάρσα και του έκλεισα το τηλέφωνο. Λίγο μετά με ξαναπήρε τηλέφωνο όχι ο ίδιος αλλά μια κοπέλα που εργάζονταν στο γραφείο του και μου εξήγησε (τουλάχιστον ήρεμα και ευγενικά και όχι με απειλές) ότι ο έμπορος είχε ενοχληθεί από την κριτική μου και μου ζήτησε να την σβήσω, αλλιώς σκόπευε να κινηθεί νομικά εναντίον μου!

Εξακολουθώντας να πιστεύω ότι πρόκειται για κακόγουστη φάρσα και ότι ο ίδιος ο έμπορος είχε βάλει φίλους του να μου τηλεφωνούν, επικοινώνησα αμέσως με τη δικηγόρο μου και της εξήγησα τι έγινε. Αυτή μου είπε ότι θα μιλήσει μαζί τους και θα με ξαναπάρει. Καμιά ώρα μετά με ξαναπήρε τηλέφωνο και μου είπε ότι δεν πρόκειται για φάρσα και τα τηλεφωνήματα που δέχτηκα ήταν όντως από το συγκεκριμένο δικηγορικό γραφείο. Για να μη μακρηγορώ, μου είπε ότι δεν αξίζει να μπλέκουμε με τέτοιες ιστορίες, να σβήσω την κριτική που είχα γράψει και θα κανονίσει αυτή να μην με ξαναενοχλήσουν.

Έκανα φυσικά ότι μου είπε γιατί ποιός λογικός άνθρωπος έχει όρεξη να μπλέκει με δικηγόρους και δικαστήρια για μια κριτική στο google και το θέμα έληξε εκεί.

Μέχρι σήμερα νόμιζα ότι η περίπτωση μου ήταν μοναδική και μoυ έκανε εντύπωση ότι έχει συμβεί και σε άλλον. 

Επεξ/σία από emmanuel5
  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, mechpanos είπε

Ωραία...δηλαδή κατά ορισμένους, έχεις δικαίωμα να πάρεις την αστυνομία, αλλά δεν έχεις δικαίωμα να κάνεις κριτική στην google...

Φυσικά και έχεις δικαίωμα να κανείς κριτική,αλλά αν δεν είναι προσεχτικά γραμμένη και δεν μπορείς να αποδείξεις αυτά που αναφέρεις έχει δικαίωμα και ο επαγγελματίας μετά  να κινηθεί νομικά εναντίον σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, moure είπε

Φυσικά και έχεις δικαίωμα να κανείς κριτική,αλλά αν δεν είναι προσεχτικά γραμμένη και δεν μπορείς να αποδείξεις αυτά που αναφέρεις έχει δικαίωμα και ο επαγγελματίας μετά  να κινηθεί νομικά εναντίον σου.

Νομίζω σε αυτο οτι συμφωνούμε ολοι, και αυτο πρέπει και να κρατήσουμε. Την δημοκρατία και την ελευθεριά στο να εκφράζουμε "κοσμία" την γνώμη μας.

Και για να κανω και λιγο πλάκα, προφανώς ο "επαγγελματίας" της ιστοριας που πληρώνει τον δικηγόρο του με τον μηνα, μάλλον θα σκέφτηκε οτι τον πληρώνει τσάμπα και αυτος κάθετε ,οποτε σου λεει, δεν του δίνω δουλειά?. Να στείλει κανένα εξώδικο ετσι να ασχολείται και αυτος με κατι?. Γιατι πραγματικά η ιστορία αυτη ειναι για "γέλια" αν σκεφτεί κάνεις τι έκανε ο τύπος για μια αρνητική αξιολόγηση..

 

Επεξ/σία από Petros Electron
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Anaheim είπε

Το "δεν έχεις δικαίωμα" το στηρίζετε κάπου νομικά ή απλά επειδή έτσι θέλετε;

Αν η κατασκευαστική εταιρία ή τα μαστόρια δεν σέβονται ούτε την ώρα κοινής ησυχίας ούτε τον κοινόχρηστο χώρο που εργάζονται τότε θεμιτό είναι να αφήσει αρνητική κριτική για αυτά και μόνο που βίωσε. Υπήρξε επίπτωση στην καθημερινότητα του, στον τρόπο ζωής αλλά και διατάραξη της οικογενειακής του γαλήνης. Το παράδειγμα με το σουβλατζίδικο δεν είναι δόκιμο στην περίπτωση μας. Δεν άφησε αρνητική κριτική για άθλια γεύση/μυρωδιά σε σουβλάκι που έφαγε τρίτος.

Τι Αστυνομία να πάρει για την σκόνη στην πολυκατοικία; Θα μπορούσε να πάρει για τις ώρες κοινής ησυχίας ή ακόμα και καταγγελία στην πολεοδομία.

"καλά σου κάνουν ότι σου κάνουν"....ωραίος

Εσύ πάλι το "θεμιτό είναι να αφήσει αρνητική κριτική" το στηρίζεις κάπου νομικά, ή απλά επειδή έτσι θέλεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, aspirini είπε

Σας ευχαριστω ολους για την συμβολη σας στο παρων νημα .

Μετα απο τις οδηγιες της δικηγορου μου .Αυριο πρωι στελνω εξωδικο απαντηση σε αυτο που ελαβα  και η κριτικη αφαιρειται-αλλαζει μορφη.

Η νεα μορφη θα ειναι του στυλ περιπου που προτεινε ο anonymous999 απλα πιο δικηγοριστικα ας πουμε .

Εντυπωση παντως μου κανει, οτι περα απο το εξης προφανες του διαχωρισμου και των εντελως ασχετων μεταξυ τους, του να εκφραζει καποιος την γνωμη του ή και να περιγραφει την εμπειρια του με πραγματικα γεγονοτα, αληθινα και ευκολα αποδεδειγμενα εναντι του να γραφει οτιναναι, βγαλμενα απο την κακια του, την τσαντιλα για κατι αλλο ασχετο  ή τη στρεβλη προσωπικη του αντιληψη για την κοινωνια που ζει και παντα με δολο, το παρακατω μηνυμα του ts.

Αντιγραφω λοιπον:

"η κριτικη αφαιρειται-αλλαζει μορφη."

Αρα και η ιδια η δικηγορος του ts, εκρινε οτι η συγκεκριμενη κριτικη στην οποια αντεδρασε η εταιρεια που θεωρησε οτι θιγεται, ηταν οντως προβληματικη. Ειτε επειδη εμπεριειχε πιθανο δολο ή απλα ηταν κακογραμμενη, σε καθε περιπτωση προβληματικη και δικαιως ο κρινομενος διαμαρτυρηθηκε σε πρωτη φαση.

Το δε " εξωδικο-απαντηση" που θα σταλει, δεν ειναι απαραιτητα μια επιθετικη-αμυντικη ενεργεια που βασιζεται σε καποια δικαιολογημενη αμυνα ή στοιχεια, αλλα μαλλον δικολαβικο μιας και το εξωδικο που ελαβε απο την εταιρεια  ειναι νομικα σοβαρο οχι ως απλο συστημμενο χαρτι ή μεσο αλλα σε οσα αυτο περιγραφει-διαμαρτυρεται.

Για αυτο λοιπον ξανα. Καλο το διαδικτυο και οι αμπελοσυζητησεις αλλα καλο ειναι να μην δινουμε και λαμβανουμε ως σοβαρες τις οποιες νομικες συμβουλες. Για αυτες μονον οι δικηγοροι που θα αναλαβουν και θα πληρωθουν για την υποθεση.

Επισης, αλλο το δικαιωμα της γνωμης ή μια κριτικη επι πραγματικων και αποδεδειγμενων συμβαντων και αλλο η καγκουρια και το "δεν εχω τιποτα αλλο να κανω στον πολυ διαθεσιμο χρονο μου, ας ταλαιπωρησω τον απεναντι, γιατι ετσι". Το δευτερο ενδεχομενως να κοστισει και μαλιστα πανακριβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξώδικο ονομάζεται ένα έγγραφο το οποίο κοινοποιείται από φυσικό ή νομικό πρόσωπο σε κάποιο άλλο μέσω δικαστικού επιμελητή, με βεβαιωμένη ημερομηνία και ώρα παραλαβής, με σκοπό να αποδεικνύεται εγγράφως, μέσω της έκθεσης επίδοσης του Δικαστικού Επιμελητή, ότι ο παραλήπτης έλαβε γνώση του εγγράφου αυτού, προκειμένου να μην μπορεί να αμφισβητηθεί ούτε αφενός ότι ο “αποστολέας” του δήλωσε τα όσα περιέχονται στο εξώδικο, αλλά και ούτε αφετέρου ότι ο “παραλήπτης” του έλαβε γνώση αυτού.

Ένα εξώδικο είθισται να ξεκινάει με τη φράση “ενώπιον παντός δικαστηρίου και πάσης αρμόδιας αρχής” ή με παρεμφερή έκφραση, ενώ είθισται να ακολουθεί η φράση “με την επιφύλαξη παντός νόμιμου δικαιώματός μου”.

Αναφορικά με το περιεχόμενο ενός εξώδικου, αυτό δεν μπορεί να περιοριστεί, καθώς ανάλογα με την περίπτωση ή την φύση της υπόθεσης, αυτό μπορεί να είναι διαφορετικό. Έτσι, μπορεί να είναι μια απλή εξώδικη δήλωση με συγκεκριμένο αποστολέα ή παραλήπτη ή εξώδικη πρόσκληση για ενέργεια ή και παράλειψη μιας πράξεως, για την οποία ενδέχεται να έχει αναληφθεί μια συμβατική υποχρέωση ή να ορίζεται από το νόμο ή να προσκαλείται κάποιος για πρώτη φορά να πράξει αναλόγως με το εξώδικο. Επίσης μπορεί να πρόκειται για εξώδικη καταγγελία σύμβασης που έχει προηγουμένως συναφθεί μεταξύ του αποστολέα και του παραλήπτη του εξώδικου και εξαιτίας μη εκπλήρωσης κάποιας συμβατικής υποχρέωσης από τον δεύτερο, ο πρώτος καταγγέλλει την σύμβαση. Εκτός αυτών, μπορεί να πρόκειται για εξώδικη προσφορά κάποιου αντικειμένου, όπως επί παραδείγματι κλειδιών, σε περίπτωση μίσθωσης που λύεται ή καταγγέλλεται κατά περίπτωση.

Όλα τα παραπάνω αφορούν σε ενδεικτικές περιπτώσεις, καθώς, όπως προαναφέρθηκε, το φάσμα ζητημάτων στα οποία μπορεί να αφορά ένα εξώδικο είναι σχεδόν ανεξάντλητο. Σε ορισμένες μάλιστα περιπτώσεις, όπως στην έκδοση διαταγής απόδοσης της χρήσης του μισθίου η προγενέστερη επίδοση εξώδικου είναι απαραίτητη προϋπόθεση από το νόμο. Σε πολλές περιπτώσεις θεωρείται ως η ύστατη προσπάθεια εξώδικης επίλυσης της διαφοράς πριν τα μέρη να προσφύγουν στη δικαιοσύνη.

Πολλές φορές μάλιστα χρησιμοποιείται η πρακτική της «εξώδικης πρόσκλησης», με μοναδικό σκοπό τον εκφοβισμό του παραλήπτη -χωρίς να συντρέχουν νομικές κυρώσεις-αναγκάζοντας τον παραλήπτη να συμβιβάζεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Εξώδικο ονομάζεται ένα έγγραφο το οποίο κοινοποιείται από φυσικό ή νομικό πρόσωπο σε κάποιο άλλο μέσω δικαστικού επιμελητή, με βεβαιωμένη ημερομηνία και ώρα παραλαβής, με σκοπό να αποδεικνύεται εγγράφως, μέσω της έκθεσης επίδοσης του Δικαστικού Επιμελητή, ότι ο παραλήπτης έλαβε γνώση του εγγράφου αυτού, προκειμένου να μην μπορεί να αμφισβητηθεί ούτε αφενός ότι ο “αποστολέας” του δήλωσε τα όσα περιέχονται στο εξώδικο, αλλά και ούτε αφετέρου ότι ο “παραλήπτης” του έλαβε γνώση αυτού.

Ένα εξώδικο είθισται να ξεκινάει με τη φράση “ενώπιον παντός δικαστηρίου και πάσης αρμόδιας αρχής” ή με παρεμφερή έκφραση, ενώ είθισται να ακολουθεί η φράση “με την επιφύλαξη παντός νόμιμου δικαιώματός μου”.

Αναφορικά με το περιεχόμενο ενός εξώδικου, αυτό δεν μπορεί να περιοριστεί, καθώς ανάλογα με την περίπτωση ή την φύση της υπόθεσης, αυτό μπορεί να είναι διαφορετικό. Έτσι, μπορεί να είναι μια απλή εξώδικη δήλωση με συγκεκριμένο αποστολέα ή παραλήπτη ή εξώδικη πρόσκληση για ενέργεια ή και παράλειψη μιας πράξεως, για την οποία ενδέχεται να έχει αναληφθεί μια συμβατική υποχρέωση ή να ορίζεται από το νόμο ή να προσκαλείται κάποιος για πρώτη φορά να πράξει αναλόγως με το εξώδικο. Επίσης μπορεί να πρόκειται για εξώδικη καταγγελία σύμβασης που έχει προηγουμένως συναφθεί μεταξύ του αποστολέα και του παραλήπτη του εξώδικου και εξαιτίας μη εκπλήρωσης κάποιας συμβατικής υποχρέωσης από τον δεύτερο, ο πρώτος καταγγέλλει την σύμβαση. Εκτός αυτών, μπορεί να πρόκειται για εξώδικη προσφορά κάποιου αντικειμένου, όπως επί παραδείγματι κλειδιών, σε περίπτωση μίσθωσης που λύεται ή καταγγέλλεται κατά περίπτωση.

Όλα τα παραπάνω αφορούν σε ενδεικτικές περιπτώσεις, καθώς, όπως προαναφέρθηκε, το φάσμα ζητημάτων στα οποία μπορεί να αφορά ένα εξώδικο είναι σχεδόν ανεξάντλητο. Σε ορισμένες μάλιστα περιπτώσεις, όπως στην έκδοση διαταγής απόδοσης της χρήσης του μισθίου η προγενέστερη επίδοση εξώδικου είναι απαραίτητη προϋπόθεση από το νόμο. Σε πολλές περιπτώσεις θεωρείται ως η ύστατη προσπάθεια εξώδικης επίλυσης της διαφοράς πριν τα μέρη να προσφύγουν στη δικαιοσύνη.

Πολλές φορές μάλιστα χρησιμοποιείται η πρακτική της «εξώδικης πρόσκλησης», με μοναδικό σκοπό τον εκφοβισμό του παραλήπτη -χωρίς να συντρέχουν νομικές κυρώσεις-αναγκάζοντας τον παραλήπτη να συμβιβάζεται.

Σε πολλές περιπτώσεις θεωρείται ως η ύστατη προσπάθεια εξώδικης επίλυσης της διαφοράς πριν τα μέρη να προσφύγουν στη δικαιοσύνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, 29gk είπε

ύστατη προσπάθεια εξώδικης επίλυσης της διαφοράς

ύστατη είναι η μία επικοινωνία δια τηλεφώνου? στη συγκεκριμένη περίπτωση έχουμε προσπάθεια εκφοβισμού imho.

Από κει και πέρα και επειδή όλοι οι άνθρωποι δεν είμαστε ίδιοι και δεν έχουμε τις ίδιες αντοχές και νεύρα, είναι προσωπικό θέμα του καθενός το πως θα αντιδράσει. Άλλοι θα αποσύρουν την κριτική τους για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο και άλλοι θα το πάρουν προσωπικά και θα συνεχίσουν μέχρι τέλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Petros Electron είπε

Γιατι πραγματικά η ιστορία αυτη ειναι για "γέλια" αν σκεφτεί κάνεις τι έκανε ο τύπος για μια αρνητική αξιολόγηση..

Δε ξέρουμε τι γράφει η αξιολόγηση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Άλλοι θα αποσύρουν την κριτική τους για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο και άλλοι θα το πάρουν προσωπικά και θα συνεχίσουν μέχρι τέλους.

Υπάρχει και η τρίτη κατηγορία που μπορούν να κανονίσουν που θα τύχει ο επόμενος έλεγχος κλιμακίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...