Προς το περιεχόμενο

Εξωδικο για αξιολογηση.


aspirini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Anaheim είπε

Το "δεν έχεις δικαίωμα" το στηρίζετε κάπου νομικά ή απλά επειδή έτσι θέλετε;

 

 

4 ώρες πριν, mechpanos είπε

Ωραία...δηλαδή κατά ορισμένους, έχεις δικαίωμα να πάρεις την αστυνομία, αλλά δεν έχεις δικαίωμα να κάνεις κριτική στην google...

Το αν εχει δικαιωμα η οχι,θα το δουμε στο δικαστηριο.
Αλλα οπως φαινεται,η δικηγορος του TS του ειπε να αλλαξει/αφαιρεσει την αξιολογηση,οποτε μαλλον ειδε τι ερχεται και παλευει να το μπαλωσει.

Και στην τελικη  ο TS μπορουσε να καλεσει την αστυνομια για τη διαταραξη,αλλα δεν το εκανε,προτιμησε να κανει αξιολογηση  σε μια εταιρια που δεν του παρειχε καποια υπηρεσια.

Οκ..

Επεξ/σία από StamTheMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

 

Το αν εχει δικαιωμα η οχι,θα το δουμε στο δικαστηριο.
Αλλα οπως φαινεται,η δικηγορος του TS του ειπε να αλλαξει/αφαιρεσει την αξιολογηση,οποτε μαλλον ειδε τι ερχεται και παλευει να το μπαλωσει.

Και στην τελικη  ο TS μπορουσε να καλεσει την αστυνομια για τη διαταραξη,αλλα δεν το εκανε,προτιμησε να κανει αξιολογηση  σε μια εταιρια που δεν του παρειχε καποια υπηρεσια.

Οκ..

Παμε ακομη μια φορα .....Δεν θελω να ασχοληθω με δικαστικες διαμαχες γιαυτο μου προτεινε να την αλλαξω .Καποια απο αυτα που γραφω μου εξηγησε οτι μπορουν να μας φτασουν στο δικαστηριο .Δεν μου ειπε ποτε οτι θα χασω η οτι ειναι λαθος , αλλα εαν δεν θελω  περαιτερω απλα να την αλλαξω ....

 

Και στην  τελικη θα ερθω εγω εξω απο το σπιτι σου να αλλαξω την πορτα του απεναντι και θα σου αφησω ολα τα ροκανιδια στο ανσασερ κ εξω απο την πορτα σου και εσυ μετα μην ζητησεις τα ρεστα γιατι δεν σου παρειχα υπηρεσιες ενταξει ?

Επεξ/σία από aspirini
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aspirini είπε

Και στην  τελικη θα ερθω εγω εξω απο το σπιτι σου να αλλαξω την πορτα του απεναντι και θα σου αφησω ολα τα ροκανιδια στο ανσασερ κ εξω απο την πορτα σου και εσυ μετα μην ζητησεις τα ρεστα γιατι δεν σου παρειχα υπηρεσιες ενταξει ?

Θα στα ζητησω,αλλα δε θα κρυφτω πισω απο μια αξιολογηση μετα απο μηνες.

 

1 λεπτό πριν, aspirini είπε

Καποια απο αυτα που γραφω μου εξηγησε οτι μπορουν να μας φτασουν στο δικαστηριο .Δεν μου ειπε ποτε οτι θα χασω η οτι ειναι λαθος , αλλα εαν δεν θελω  περαιτερω απλα να την αλλαξω ....

Κατι ηξερε που στα ειπε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον επειδη μερικοι εχετε κολησει στο θεμα της αστυνομιας .Στο αρχικο μου ποστ λεω πως η παραβιαση ωραριου εγινε μερικες φορες ,3-5 φορες .

Το μειζον θεμα ηταν η καθαριοτητα για την οποια δεν μπορεις να καλεσεις την αστυνομια !!!!

Βαζω μερικες φωτο απο το ανσασερ ως δειγμα της καταστασης που επικρατουσε .

ΥΓ.  Ολες οι φωτο τραβηχτηκαν μετα την απομακρυνση των συνεργειων !!!!!

 

162358012_529443371355379_7640923329801089716_n.jpg

161848957_133741922007962_7524789761141054281_n.jpg

161808831_1198907870538152_7373840685723164590_n.jpg

162433088_480492646308733_5446985052476658476_n.jpg

Επεξ/σία από aspirini
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

 

Το αν εχει δικαιωμα η οχι,θα το δουμε στο δικαστηριο.
Αλλα οπως φαινεται,η δικηγορος του TS του ειπε να αλλαξει/αφαιρεσει την αξιολογηση,οποτε μαλλον ειδε τι ερχεται και παλευει να το μπαλωσει.

Και στην τελικη  ο TS μπορουσε να καλεσει την αστυνομια για τη διαταραξη,αλλα δεν το εκανε,προτιμησε να κανει αξιολογηση  σε μια εταιρια που δεν του παρειχε καποια υπηρεσια.

Οκ..

Δικαίωμά του να μην πάρει την αστυνομία. Επειδή ενοχλήθηκε λίγο, σκέφτηκε καλύτερα να τους κάνω μια κριτική google παρά να τους τρέχω στις αστυνομίες. Πού να φανταστεί σε τι μπαστούνια κομπλεξικούς, θα έπεφτε!
Και στην τελική, άλλο τι είναι δίκαιο και σωστό, και άλλο τι συμφέρει να γίνει. Προφανώς είναι δίκαιο η κριτική να παραμείνει αν και εφόσον είναι αληθής βέβαια που δεν είμαι σε θέση να το γνωρίζω αλλά ούτε και το αμφισβητώ, όπως όμως σωστά συμβουλεύτηκε ο TS την δικηγόρο του, τον συμφέρει να αλλάξει την κριτική για να μην μπλέξει περαιτέρω.
Αυτά...εσύ τώρα γιατί έχεις κολλήσει στο ότι δεν πρέπει να κάνουμε κριτικές αν δεν έχουμε καλέσει το 100 πρώτα, δεν ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε ολα αυτα. αυτος που εκανε την ανακαινιση-γειτονας, ειχε μιλησει με την γενικη συνελευση της πολυκατοικιας? να του πουνε αν γινει αυτο και το αλλο ή μετα τις εργασιες τι προβλεπεται ? μαλλον οχι. 

εμενα γειτονας με απειλησε με φωτια-καψιμο δεντρου-στο μπαλκονι μου και το εκανε εξω σε κοσμο μπροστα. του λεω ευτυχως τα λες εξω και εχω μαρτυρες αρα αν θες προχωρα το και θα δουμε ποιος θα εχει δικιο μετα. απο τοτε αλλαξε μεχρι και γειτονια εντελως. το πετυχαινω καπου καπου αλλα ουτε κουβεντα δεν λεει. ουτε αστυνομιες ουτε τιποτα. απλα πανω στα νευρα του δεν ηξερε πως και τι κανουν.

ετσι και ο TS. αφου τα βλεπε αυτα μπροστα του στον ληπτη της ανακαινισης δεν ειπε τιποτα? να πει εδω φτιαχνεις εσυ και φροντισε να ειναι οκ. η εταιρια δεν πηγε μονη της αλλα επρεπε να σεβαστει κανονες που δεν σεβαστηκε περι κοινοχρηστων χώρων.ο γειτονας δεν τα ειδε ή εκανε την πάπια ? αποκατασταση εργασιων εγινε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aspirini είπε

Λοιπον επειδη μερικοι εχετε κολησει στο θεμα της αστυνομιας .Στο αρχικο μου ποστ λεω πως η παραβιαση ωραριου εγινε μερικες φορες ,3-5 φορες .

Το μειζον θεμα ηταν η καθαριοτητα για την οποια δεν μπορεις να καλεσεις την αστυνομια !!!!

Βαζω μερικες φωτο απο το ανσασερ ως δειγμα της καταστασης που επικρατουσε .

ΥΓ.  Ολες οι φωτο τραβηχτηκαν μετα την απομακρυνση των συνεργειων !!!!!

 

162358012_529443371355379_7640923329801089716_n.jpg

161848957_133741922007962_7524789761141054281_n.jpg

161808831_1198907870538152_7373840685723164590_n.jpg

162433088_480492646308733_5446985052476658476_n.jpg

Καταρχην την αστυνομια μπορεις να την καλεσεις για το οποιοδηποτε παραπονο. Ειτε για την δικη της επεμβαση ή για απλη καταγραφη του παραπονου για ενδεχομενη χρηση σε ενα δικαστηριο.

Στη συνεχεια η δικηγορος σου οπως και ο δικηγορος της κρινομενης εταιριας διαπιστωσαν αμφοτεροι πως η κριτικη σου ηταν τουλαχιστον κακογραμμενη και ενδεχομενως ικανη να επιφερει ζημια στην εταιρεια και τη φημη της. Για αυτο και ο ενας δικηγορος προχωρησε σε εξωδικο και δεν συνεστησε μια απλη διαμαρτυρια μεσω τηλεφωνου, email ή της πλατφορμας που εγινε η κριτικη ενω και η δικη σου δικηγορος ανελαβε δουλεια με τη συνταξη δικου της εξωδικου ενω συνεστησε και οπωσδηποτε την αλλαγη της κριτικης. Τα οσα νομιζεις εσυ οτι ειναι σωστα και δικαια ειτε τα καταπινεις ειτε τα συνεχιζεις στη διαιτησια-δικαστηριο. Τις ιδιες δυνατοτητες ομως εχει και η αλλη πλευρα.

Εκτος παντως του ολου ζητηματος και βαση των φωτογραφιων που παραθετεις, ζημια δεν φαινεται, τιποτα περισσοτερο δηλαδη απο ενα απλο καθαρισμα με μια σκουπα για 5 λεπτα, κατι που θα μπορουσες να κανεις και μονος σου ή να το απαιτουσες απο τους εργατες οσο αυτοι ηταν εκει ή απο τον ιδιοκτητη που ανακαινιζει το διαμερισμα ή και ολοκληρη η πολυκατοικια και παλι απο τον ιδιοκτητη. Ακομα και με αποστολη εξοφληση τιμολογιου συνεργειου καθαρισμου της πολυκατοικιας.

Κι ολα αυτα επειδη ολα τα υπολοιπα που σε καμια περιπτωση ΔΕΝ αποδεικνυονται πχ η ενοχληση απο θορυβο σε ωρες κοινης ησυχιας, αφου δεν κληθηκε το 100 αλλα και που ΔΕΝ αφορουν εσενα μιας και εσυ δεν ειχες καμια απολυτως δουλεια, συνεργασια ή συνδεση με το εν λογω συνεργειο. Και αυτα τα 2 σημεια ειναι που σου λενε ολοι απο την αρχη και ουτε εννοεις να καταλαβεις αλλα και επιμενεις σε καποια δικαιωματα που μονον εσυ θεωρεις πως εχεις. Αποδειξη το οτι εξακολουθεις να ασχολεισαι με τις εργασιες που μια ξενη προς εσενα εταιρεια που δεν πληρωνεις κανει σε ενα ξενο για εσενα ακινητο που δεν σου ανηκει.

Ξανα, εδω που οδηγησες ΕΣΥ τα πραματα, κανε ακριβως οτι σου λεει η δικηγορος σου και τιποτα λιγοτερο κι ουτε και περισσοτερο. Μπας κι αποφυγεις το περαιτερω φουσκωμα ενος θεματος που θα μπορουσε να ειχε ηδη τελειωσει.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να σας πω και εγω ενα ωραιο .Πριν απο καμια 15αρια χρονια ειχα παει Ζαχοροχωρια σε ενα μικρο ξενωνα ,στη μεση του πουθενα .Το βραδυ ο ιδιοκτητης μετετρεπρ την αιθουσα του πρωινου σε σκυλαδικο μεχρι το ξημερωμα και ηταν αδυνατον να κοιμηθεις .Ηταν Χριστουγεννα ,ειχα κλεισει 5 βραδια και ευτυχως για τα 2 τελευταια βραδια βρηκα αλλου ,αλλα τα 3 πρωτα κοιμηθηκαμε ελαχιστα .

Γυρνωντας εκανα κριτικη στο booking .Περυσι μετα απο 13 ολοκληρα χρονια ,εχω email apo to booking οτι απαντησε ο ιδιοκτητης .Μπαινω και βλεπω μια απαντηση του στυλ ,εμεις δε βαζουμε μουσικη ,θα σας μηνυσω κλπ .

Σημειωση : ο ιδιοκτητης ειχε αλλαξει και ηταν αλλος απο αυτον που ηταν οταν πηγα εγω,αλλα προφανως ο καινουργιος δεν κοιταξε ημερομηνιες ή ηταν εντελως ηλιθιος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, cumulus είπε

Αντε να σας πω και εγω ενα ωραιο .Πριν απο καμια 15αρια χρονια ειχα παει Ζαχοροχωρια σε ενα μικρο ξενωνα ,στη μεση του πουθενα .Το βραδυ ο ιδιοκτητης μετετρεπρ την αιθουσα του πρωινου σε σκυλαδικο μεχρι το ξημερωμα και ηταν αδυνατον να κοιμηθεις .Ηταν Χριστουγεννα ,ειχα κλεισει 5 βραδια και ευτυχως για τα 2 τελευταια βραδια βρηκα αλλου ,αλλα τα 3 πρωτα κοιμηθηκαμε ελαχιστα .

Γυρνωντας εκανα κριτικη στο booking .Περυσι μετα απο 13 ολοκληρα χρονια ,εχω email apo to booking οτι απαντησε ο ιδιοκτητης .Μπαινω και βλεπω μια απαντηση του στυλ ,εμεις δε βαζουμε μουσικη ,θα σας μηνυσω κλπ .

Σημειωση : ο ιδιοκτητης ειχε αλλαξει και ηταν αλλος απο αυτον που ηταν οταν πηγα εγω,αλλα προφανως ο καινουργιος δεν κοιταξε ημερομηνιες ή ηταν εντελως ηλιθιος.

 

Μα καλά, δεν άνοιξες θέμα στο Insomnia για αυτό το πράγμα; Πχ αν υπάρχει παραγραφή αξιώσεων μεταξύ ιδιωτών μετά από 15 χρόνια, και τι θα γίνει στο δικαστήριο. 

Κρίμα να χάνονται τέτοια διαμαντάκια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...