Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι από usb stick


Gia Chrysa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να μετακινήσω το παιχνίδι που έχω στο λαπτοπ σε usb και να το παίζω από το usb, γιατί δεν έχει καθόλου χώρο το λαπτοπ. Θα μπορώ να το κάνω ή θα χαλάσει το usb; Το παιχνίδι δεν χρειάζεται ίντερνετ, είναι περίπου 14GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν ξέρω τι νούμερο ειναι η θύρα. Μαλλον 3.. Δηλαδη αν μπορω να παιξω χωρις να κανω εγκατασταση στο λαπτοπ. Το εχω τωρα, αλλα θα βγαλω ολα τα αρχεια του που εχει στα έγγραφα και στο φακελο Αρχεια Εφαρμογων, θα το απεγκαταστησω απο το λαπτοπ δηλαδη, γιατί δεν χωραει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να του κάνετε νέα εγκατάσταση στο USB.

Αν η θύρα είναι μπλε είναι 3, αν είναι μαύρη είναι 2.

Δεν μου απαντήσατε για ποιο παιχνίδι πρόκειται.

Υπάρχει παρόμοιο θέμα εδώ: 

 

*Σε περίπτωση που αφαιρεθεί το στικάκι και μπει κάποιο άλλο π.χ. για άλλη δουλειά και το ξαναβάλετε μετά, υπάρχει πιθανότητα να χάσει το γράμμα ο δίσκος με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ξεκινήσει το παιχνίδι και να πρέπει να ξαναδόσετε πάλι το γράμμα που είχε προηγουμένως το στικ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το γράμμα δεν το εχω ξαναακουσει και δεν ξερω τι ειναι, δηλαδη αν συμβαινει συνεχεια υπάρχει περίπτωση να χαθουν τα αρχεια του usb;  ειναι παλιο παιχνιδι απο 2008. Και επειδη συνολικα ειναι 14GB ελεγα να παρω ενα usb με 16 ή 32GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το γράμμα:1751980825_(95).png.60d53da1db773f85df8f4e74b8a2c6fc.png

Αν αλλάξει δεν θα χαθούν τα αρχεία, απλά δε θα μπορεί να βρει που βρίσκεται το παιχνίδι.

Εντάξη θα είναι το USB στικ. 32GB χρειάζεται (ρωτήστε για προτεινόμενο, όχι όποιο νά 'ναι).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για adata σκεφτομαι, αλλα δεν θα ειναι καλυτερα σε 3.0; το λαπτοπ το εχω 2,5 χρονια οποτε μαλλον θα το υποστηρίζει. 

Εχω βρει αυτα

https://www.e-shop.gr/adata-dashdrive-uv150-32gb-usb30-flash-drive-black-p-PER.331064

https://www.e-shop.gr/adata-uv131-32gb-usb31-flash-drive-grey-p-PER.331152

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο λαπτοπ ειναι?

Με τα φθηνιαρικα τα USB αυτα, θα ειναι unplayable το παιχνιδι και θα κολλαει ατελειωτα.

Η παιρνεις σοβαρο USB με τιποτα 100ΜΒ/s ταχυτητες η μεγαλυτερο δισκο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asus. Το πηγα στο eshop γιατι δεν είχε χωρο (απο τότε που το αγορασα) επειδη χρειαζεται 15GB για την νεα ενημερωση 20H2 των Windows, και μου λενε μηπως γινει επεκταση. Με πηραν σημερα τηλεφωνο και μου λενε δεν γινεται επέκταση γιατί ειναι SD κατι τετοιο, και το μονο που μπορουν να κανουν ειναι format μηπως απελευθερωθει λιγος χώρος τουλάχιστον για την ενημέρωση. Οποτε απο δω και περα δεν θα μπορω να αποθηκευω τιποτα στο λαπτοπ, ουτε εικονες. Και θελω να παρω usb σιγουρα να βαλω το παιχνιδι, και αν γινοταν να μπορω να το παιζω κιολας.

Με κάτι τετοιο θα παιζει το παιχνιδι μέσα από το usb; 

https://www.you.gr/anavathmisi-diktyaka/apothikefsi/usb-flash/usb-flash-sandisk-cruzer-ultra-usb-3-0-32gb

 

https://www.you.gr/anavathmisi-diktyaka/apothikefsi/usb-flash/usb-flash-sandisk-ultra-flair-usb3-0-32gb

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Gia Chrysa είπε

Π.χ. στο eshop εχει usb με 6€ που σκεφτομαι να παρω, θα ναι εντάξει; Έχετε να μου προτείνετε κατι; 

προσωπικη μου αποψη. ΟΧΙ.

καλυτερα προτιμω σκληρο δισκο εστω εξωτερικο 1 τερα στα 35 ευρω, εστω κ με ανταπτορα.

τα φλας αργουν στο φορτωμα κ στο γραψιμο. 

σαν να λειτουργουν με καρβουνο κ ο σκληρος με ηλεκτρισμο.

ειδικα τα φλασακια του δεκαρικου πόσο να χωρεσουν? πιο καλα προτιμω μεταχειρισμενος δισκος στο εικοσαρικο εστω κ χοντρος.

καποτε αγορασα 16,32αρια φλασακια κ φυσικα μετα απο λιγο χαλασαν. 

απο τοτε τα εχω κυριως για μπρελοκ κ πολυ μικροπραγματα.

πολυ ενοχλητικο οταν σου βγαζει to flask einai only read only protected. 

δηλαδη καπουτ.

κ για 5-10 ευρω τι εγγυση να ζητουσα? τα εξοδα μετακινησης βενζινες κλπ 

θα ερχονταν πιο ακριβα. αρα κ 5 χρονια εγγυηση να εχει τι να το κανω?

αγοραζω 4-5 του 5-10 ευρω κ οσο ζησουν

Επεξ/σία από peiraiask
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Gia Chrysa είπε

Αυτό φαίνεται καλό, αν και βέβαια ισχύουν αυτά που είπαν οι από πάνω.

29 λεπτά πριν, Gia Chrysa είπε

Πού μπορώ να βρω μεταχειρισμένο σκληρό δίσκο; ή μήπως θα αντιμετωπίσω προβληματα επειδη θα είναι μεταχειρισμένος; 

Ένα και ένα, δύο!

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...