Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού κλειδώθηκε το θέμα μας

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις

Ο φίλτατος @paylidis έκανε πρόταση για club , οπότε εδώ είμαστε να διαχειριστούμε μόνοι μας τα trolls :D

Προς το παρών έχουμε ένα γενικό θέμα , αν θέλετε να φτιάξουμε και άλλα μου λέτε

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πφφφφφ..ρε συ Θωμα, αμαρτια που κλειδωσανε το πιο hot θεμα του Insomnia για καποια trolls.. 
ελπιζω να το ανοιξουν ξανα

εως τοτε...

Καλησπερα, καλως ηλθατε :D 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ φταίς που μας κλείδωσαν το "αποκούμπι" μας και δεν έχoυμε τί να διαβάσουμε τα κρύα βράδια του lockdown... τί ήθελες και κατέληξες σε αμάξι; :D
Τέλεια ιδέα, να τα λέμε από εδώ λοιπόν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ξανα ανοίξει παίδες ρώτησα εχθές και μου είπαν να ανοίξω άλλο.

Άνοιξα νέο ούτε μία ημέρα δεν έζησε και πρόλαβα να δω το γιατί , οπότε εδώ τουλάχιστον να μπορούμε να διώχνουμε μόνοι μας τους ενοχλητικούς

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κρίμα που το έκλεισαν είχαμε κάνει ωραίες συζητήσεις. Δυστυχώς έχει γίνει μόνιμο πρόβλημα, σε όλα τα θέματα, οι τσακωμοί για το ποιός είναι ο καλύτερος..

Οπότε για να τα έχουμε καλά να ξεκινήσουμε με δεδομένο:

ΈΓΩ έχω κάνει τις σωστές επιλογές και είμαι ο καλύτερος!!! Για να μην παρεξηγηθούμε στο μέλλον...

 

Υ.Γ. Το τι βλακείες έχω κάνει δεν λέγεται...😄

 

(πήρε η γυναίκα μου το punto και το γύρισε με μικρότερη κατανάλωση από εμένα, έχω αρχίσει και αγριεύω μια φορά την βδομάδα που το παίρνω για 20χλμ...) 

Επεξ/σία από filarhos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, filarhos είπε

Κρίμα που το έκλεισαν είχαμε κάνει ωραίες συζητήσεις. Δυστυχώς έχει γίνει μόνιμο πρόβλημα, σε όλα τα θέματα, οι τσακωμοί για το ποιός είναι ο καλύτερος..

Οπότε για να τα έχουμε καλά να ξεκινήσουμε με δεδομένο:

ΈΓΩ έχω κάνει τις σωστές επιλογές και είμαι ο καλύτερος!!! Για να μην παρεξηγηθούμε στο μέλλον...

 

Υ.Γ. Το τι βλακείες έχω κάνει δεν λέγεται...😄

 

(πήρε η γυναίκα μου το punto και το γύρισε με μικρότερη κατανάλωση από εμένα, έχω αρχίσει και αγριεύω μια φορά την βδομάδα που το παίρνω για 20χλμ...) 

Και πάλι καλά να λές εμένα απλά πιάνει σκόνη κάτω 3 εβδομάδες έχω να το κουνήσω

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Και πάλι καλά να λές εμένα απλά πιάνει σκόνη κάτω 3 εβδομάδες έχω να το κουνήσω

Το punto έχει 85 ίππους, δεν μπορεί να πάει γρήγορα...

Είναι το αργότερο αυτοκίνητο που έχω οδηγήσει, αλλά και το πιο οικονομικό...

Τρομερό όμως να το έχεις από κάτω και να σκονίζεται... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, filarhos είπε

Το punto έχει 85 ίππους, δεν μπορεί να πάει γρήγορα...

Είναι το αργότερο αυτοκίνητο που έχω οδηγήσει, αλλά και το πιο οικονομικό...

Τρομερό όμως να το έχεις από κάτω και να σκονίζεται... 

Και να του πληρώνεις και ασφάλεια , αλλά δεν πειράζει που θα πάει θα μας αφήσουν να κυκλοφορήσουμε κάποια στιγμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@tsofras με τα νεα μετρα θα βαζουμε 6 και θα πηγαινουμε εκδρομές στη περιφερεια μας😀 ελπιζω της αττικης και οχι πχ νοτιου τομεα αθηνας ή πειραιως.

Επεξ/σία από fragsp
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fragsp είπε

@tsofras με τα νεα μετρα θα βαζουμε 6 και θα πηγαινουμε εκδρομές στη περιφερεια μας😀 ελπιζω της αττικης και οχι πχ νοτιου αθηνας ή πειραιως.

άντε να δούμε , πότε θα ξέρουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιτέλους Θωμά. Παλιά έμπαινα insomnia για να βλέπω το thread με τις προσφορές. Από την αρχή εκείνου του epic-mega thread διάβαζα μόνο αυτό. Πραγματικά παρέα όπως είπε και ο @Kapws

Λοιπόν παίδες θέλω την συμβουλή σας : έχω ένα Yaris 1.4D-4D του '15. Λεφτά για καινούριο δεν παίζουν. Άσε που με έχει βολέψει κιόλας. Εργοστασιακά λέει ότι έχει 90HP και 205Nm ροπής. Με πρόγραμμα στον γνωστό σε όλους στην Αθήνα μπορεί να πάει κοντά στα 110HP με 250Nm ροπής. Και έρχομαι και ερωτώ. Αξίζει να μπει πρόγραμμα; Θα επηρεάσει αρνητικά το αυτοκίνητο μηχανικά (μετάδοση, μπεκ, common rail, turbo); Θα χρειαστεί αναβάθμιση στα φρένα; Και η κρίσιμη ερώτηση: θα δω διαφορά; Αυτά τα 5 κιλά ροπής παραπάνω θα φανούν; Αυτά τα 20 άλογα θα φανούν στην τελική; 

 

Toyota Yaris 1.4D4D 90ps Stage1 remapped to 117ps _ 260Nm.JPG

Επεξ/σία από denexo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...