Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, paylidis είπε

Κάτσε αν είναι facelift μοντέλο αλλάζουν τα δεδομένα... η τιμή που σου λέω εγώ ήταν για το τρέχον με πακέτο με αυτόματο κάμερα CarPlay και κάνα 2 βλακείες ακόμα αλλά πχι ζάντες (δεν είχε κ αυτόματο κλίμα όμως)

πιθανως να αλλάζεις κ κλίμακα! ;) 

Πολυ καλά έκανες παντως-θεωρω θα το χαρείς

Αυτόματο διζωνικό έχει συν κάτι αλλά ούτε με νοιάζει μίνι Κούπερ είναι.Σάμπως Εγω θα το οδηγώ. Εγω έχω μηχανές . Όταν πάμε κάπου οικογενειακώς οδηγάω Εγω. Τρεις είμαστε μια χαρά χώρους έχει.

Επεξ/σία από mp123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, tsofras είπε

Εκείνη την στιγμή πάρκαρε ένα mini cooper S και ήμουν έτοιμος να μπώ μέσα να του πώ ανταλλαγή με Leon κάνεις ?

A δεν υπάρχει σωτηρία 😂

AA9890F1-349C-4D53-9D78-8FD3BE99FB08.jpeg

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mp123 είπε

Μου έκοψε 1250 .  Τελική τιμή με το κλειδί στο χέρι 24500. 11000 το σουιφτ που το είχα πάρει πριν δυο χρόνια 14500 συν 13500 στο χέρι.

6E7C0B1A-B090-41C5-8541-04E5189D0898.jpeg

Ωραιος, να το χαρειτε. Ξεχωριστα αυτοκινητα τα mini.

Την ανταλλαγη με το δικο σου την εκαναν  ευκολα ή δεν το συνηθιζουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, bjj-p είπε

Ωραιος, να το χαρειτε. Ξεχωριστα αυτοκινητα τα mini.

Την ανταλλαγη με το δικο σου την εκαναν  ευκολα ή δεν το συνηθιζουν;

Γενικά κάνουν. Όταν είχα εγώ το cooper S και το είχε αγαπήσει φίλος με civic δεν είπανε όχι σε ανταλλαγή. Θελανε λένε να το αξιολογήσουν και να το τιμολογήσουν πριν την ανταλλαγή όμως. Άρα ότι και κάτι θα έβρισκαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, bjj-p είπε

Ωραιος, να το χαρειτε. Ξεχωριστα αυτοκινητα τα mini.

Την ανταλλαγη με το δικο σου την εκαναν  ευκολα ή δεν το συνηθιζουν;

Εύκολα. Στην αρχή μου είπαν χαμηλή τιμή αλλά μετά απο λίγο την ανέβασαν στο τηλ. Μετά από μια μέρα έκλεισα ραντεβού και το έκλεισα. Δεν πήγα σε κανενα άλλο αμάξι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, paylidis είπε

Σε ψιλοεγδαρε ρε συ... το ΟΝΕ ίδιο έτσι όπως το περιγράφεις αλλά 5πορτο πριν κάνα χρόνο κ μας το έδινε 22Κ με τα 101 και 23600 με τα 136. Καλοτάξιδος να το χαρείτε παντως! Χρωμα;

Δεν εχει σχεση το one με το cooper... Αλλο αμαξι. 

16 ώρες πριν, mp123 είπε

Ρε μπαγάσα με βάλατε στην πρίζα εσυ και ο Παυλιδης και έγινα πριμιουμ τρομάρα μου.

Αλλα οκ το mini μέσα είναι τουμπανο. Τι να λέμε τωρα.καρτ αγωνιστικό χαμηλο.

Καταλαβαινεις τελικα διαφορα απ το swift?! 
 

Γιατι με το swift μας τρελανες με τα παραλογα πριν κατι μηνες. 
 

Δεν υπαρχει καλυτερη επιλογη για μικρο αυτοκινητο, καμια σχεση ουτε με το σουιφτ ουτε βεβαιως με το φιεστα, που ειναι σα παιχνιδι συγκριτικα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έβγαλα φωτό από το ηλεκτρικό μίνι που θα έχει το ίδιο εσωτερικό.Τωρα δεν ξέρω one η Κούπερ. To Mini Cooper τρίπορτο πηρα αυτόματο.

D6197BE8-373A-4EC6-AF08-2B7155B7F6C0.jpeg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mp123 είπε

Σήμερα έβγαλα φωτό από το ηλεκτρικό μίνι που θα έχει το ίδιο εσωτερικό.Τωρα δεν ξέρω one η Κούπερ. To Mini Cooper τρίπορτο πηρα αυτόματο.

D6197BE8-373A-4EC6-AF08-2B7155B7F6C0.jpeg

Τιμόνι, καθίσματα καταπληκτικά. Καντράν και κεντρική κονσόλα/οθόνη για κάποιο λόγο μου φαίνονται σαν βιντεοπαιχνίδι. Περίεργο ντιζάιν (κατά τη γνώμη μου εννοείται μην παρεξηγηθώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, xgol είπε

Δεν εχει σχεση το one με το cooper... Αλλο αμαξι. 

Καταλαβαινεις τελικα διαφορα απ το swift?! 
 

Γιατι με το swift μας τρελανες με τα παραλογα πριν κατι μηνες. 
 

Δεν υπαρχει καλυτερη επιλογη για μικρο αυτοκινητο, καμια σχεση ουτε με το σουιφτ ουτε βεβαιως με το φιεστα, που ειναι σα παιχνιδι συγκριτικα. 

Τίμιο το σουιφτ αλλά τωρα που έμαθε να οδηγάει η γυναίκα την πήγα στο καλό το μικρό. 
Τωρα το πως πηρα την απόφαση ούτε Εγω ξέρω.  Καμμία φορές λες αρκετά , να βγάλω και Εγω γούστα. Στην οικογένεια θελουμε ένα αμάξι μόνο και μικρό. Αυτό ήταν το ιδανικό . Φυσικα αν το φορτώσεις σου φεύγουν ακόμα 4κ για πλάκα να βάλεις gps 17αρα και δέρμα αλλά το κράτησα χαμηλά στα 24500 τελική. Αμα φύγεις και πας στο Cooper s η στο works φορτωμένο πας στα 40.κ.

Το αμάξι που πηρα είναι το Mini Cooper .136 hp.To Mini Cooper one είναι αυτό με τα 101 hp.

Επεξ/σία από mp123
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, paylidis είπε

Νομίζω ΟΝΕ έκλεισε και ο φίλος!

 

16 ώρες πριν, paylidis είπε

Νομίζω ΟΝΕ έκλεισε και ο φίλος!

Όχι. Το Mini Cooper πηρα. Το one έχει 101 hp. 
Το κακό είναι πως θα έχουμε παράδοση σε δυο μήνες. Τέλος Μαΐου αρχή Ιουνίου. 
Υ.γ 1000 ευρώ για gps ήθελε . Σιγά μην του βάλω. Θα συνδέω το κινητό στην οθόνη και problem solved. Του άλλαξα ζάντα μόνο γιατί η μαμά ήταν χαλια. Του εβαλα 16αρα μαύρη πολυακτινη . Αν έβαζα 17 άρα θα πήγαινα αλλά 1000 παραπάνω.Αυτά είναι . Ότι να βάλεις πάει στο χιλιάρικο.Πανάκριβα. Επισεις κάμερα πίσω του εβαλα κάπου στα 400. Γενικα το κράτησα χαμηλά από τα περιφερειακά. Κατά τα αλλά μέσα ολα τα έχει. Αυτόματο διζωνικό κλιματισμό κάτι φωτάκια περίεργα. Οκ καλά είναι 24500 για την γυναίκα. 

Επεξ/σία από mp123
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mp123 είπε

 

Όχι. Το Mini Cooper πηρα. Το one έχει 101 hp. 
Το κακό είναι πως θα έχουμε παράδοση σε δυο μήνες. Τέλος Μαΐου αρχή Ιουνίου. 
Υ.γ 1000 ευρώ για gps ήθελε . Σιγά μην του βάλω. Θα συνδέω το κινητό στην οθόνη και problem solved. Του άλλαξα ζάντα μόνο γιατί η μαμά ήταν χαλια. Του εβαλα 16αρα μαύρη πολυακτινη . Αν έβαζα 17 άρα θα πήγαινα αλλά 1000 παραπάνω.Αυτά είναι . Ότι να βάλεις πάει στο χιλιάρικο.Πανάκριβα. Επισεις κάμερα πίσω του εβαλα κάπου στα 400. Γενικα το κράτησα χαμηλά από τα περιφερειακά. Κατά τα αλλά μέσα ολα τα έχει. Αυτόματο διζωνικό κλιματισμό κάτι φωτάκια περίεργα. Οκ καλά είναι 24500 για την γυναίκα. 

Οκ για το cooper κ με τα εξτραδακια που εβαλες είναι οντως μια χαρά τιμή, αν και προσωπικα (όχι για τη γυναίκα που το θες εσυ) θα επέλεγα στα ίδια λεφτά τον ασσο ή ακόμα καλύτερα την A class!

το θέμα με τον όγκο του αυτοκινήτου το είχε κ η δικιά μου, πλέον 3.5 μήνες μετά το συνήθισε (αφού πρωτα έκανε μια γρατσουνια 5 εκατοστά στον μπροστά προφυλακτήρα σε μια κολώνα 😂)

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, paylidis είπε

Οκ για το cooper κ με τα εξτραδακια που εβαλες είναι οντως μια χαρά τιμή, αν και προσωπικα (όχι για τη γυναίκα που το θες εσυ) θα επέλεγα στα ίδια λεφτά τον ασσο ή ακόμα καλύτερα την A class!

το θέμα με τον όγκο του αυτοκινήτου το είχε κ η δικιά μου, πλέον 3.5 μήνες μετά το συνήθισε (αφού πρωτα έκανε μια γρατσουνια 5 εκατοστά στον μπροστά προφυλακτήρα σε μια κολώνα 😂)

Εμένα θέλει κάτω από 3,90. Ούτε καν το πενταπορτο μίνι δεν ήθελε που είναι 18 cm πιο μακρύ.. Η διάφορα από το τρίπορτο είναι κάπου στα 500 ευρώ δλδ τίποτα.  Α κλας και ο άσσος είναι πολυ μεγαλα δεν τα ήθελε. Βασικα στον άσσο που στην έκθεση ήταν τα 10 μέτρα πιο μακρυά ούτε πήγε. Ούτε καν ετσι για να το δει. Βασικα ούτε Εγω πήγα. Καρφί στο μίνι πηγαμε.   
Αμα κρίνω με την x2 που έχει γνωστός που μέσα είναι πλαστικούρα το μίνι είναι διαστημόπλοιο . Άλλη αίσθηση. Το μόνο κοινό είναι ο μοχλός του αυτόματου. Αυτό μόνο. Ολα τα αλλά καμμία σχέση .

Επεξ/σία από mp123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mp123 είπε

Εμένα θέλει κάτω από 3,90. Ούτε καν το πενταπορτο μίνι δεν ήθελε που είναι 18 cm πιο μακρύ.. Η διάφορα από το τρίπορτο είναι κάπου στα 500 ευρώ δλδ τίποτα.  Α κλας και ο άσσος είναι πολυ μεγαλα δεν τα ήθελε. Βασικα στον άσσο που στην έκθεση ήταν τα 10 μέτρα πιο μακρυά ούτε πήγε. Ούτε καν ετσι για να το δει. Βασικα ούτε Εγω πήγα. Καρφί στο μίνι πηγαμε.   
Αμα κρίνω με την x2 που έχει γνωστός που μέσα είναι πλαστικούρα το μίνι είναι διαστημόπλοιο . Άλλη αίσθηση. Το μόνο κοινό είναι ο μοχλός του αυτόματου. Αυτό μόνο. Ολα τα αλλά καμμία σχέση .

δε δοκιμάζεις να την πείσεις για το 5θυρο; Το βρισκω πιο σοφη επιλογή... ας κανει ενα διευρυμενο td και τα 2...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λιγο πιο πανω στην τιμη παιζει και η σειρα 1 της BMW αν θυμαμαι σωστα. 

 

Βεβαια εγω στο Μινι θα εμενα. Μου εχει μεινει και μενα απωθημενο το συγκεκριμενο αυτοκινητο.

Επεξ/σία από Shyn
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...