Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/4/2021 στις 11:00 ΜΜ, mp123 είπε

Ρε μπαγάσα με βάλατε στην πρίζα εσυ και ο Παυλιδης και έγινα πριμιουμ τρομάρα μου.

Αλλα οκ το mini μέσα είναι τουμπανο. Τι να λέμε τωρα.καρτ αγωνιστικό χαμηλο.

Καλημέρα. Καλοτάξιδο αρχικά. Πριν 5-6 μήνες πήρα και εγώ Mini Cooper 3θύρο 136hp αυτόματο. Ήμουν σε δίλλημα μεταξύ Mini και bmw1, αλλά εντυπωσιάστηκα με το μινι. Λόγο του ιού, το έχω κάνει μόλις 2.000km και είναι απίστευτο οδηγικά αλλά και και πολύ premium. Θα το χαρείς σίγουρα κι εσυ και η γυναίκα. Το Mini 5θυρο, το θεωρώ πάρα πολύ άσχημο και γενικά κάνει πολύ λιγότερες πωλήσεις καθώς όλες οι πολύ Sport εκδόσεις του μινι βγαίνουν κυρίως 3θυρες. Νομίζω πήραμε και ίδια έκδοση και ίδιο χρώμα. Εμένα είναι μοντέλο 2020 και το πήρα 25.500 από 28.000 όποτε θεωρώ ότι στο άφησε καλή τιμή . 

F156B296-DA31-4602-BD26-C7F16B179778.jpeg

789C79B3-2FEE-49F0-9FF9-9D88DF1A1D45.jpeg

4 λεπτά πριν, johny.keha είπε

Καλημέρα. Καλοτάξιδο αρχικά. Πριν 5-6 μήνες πήρα και εγώ Mini Cooper 3θύρο 136hp αυτόματο. Ήμουν σε δίλλημα μεταξύ Mini και bmw1, αλλά εντυπωσιάστηκα με το μινι. Λόγο του ιού, το έχω κάνει μόλις 2.000km και είναι απίστευτο οδηγικά αλλά και και πολύ premium. Θα το χαρείς σίγουρα κι εσυ και η γυναίκα. Το Mini 5θυρο, το θεωρώ πάρα πολύ άσχημο και γενικά κάνει πολύ λιγότερες πώλησης καθώς όλες οι πολύ Sport εκδόσεις του μινι βγαίνουν κυρίως 3θυρες. Νομίζω πήραμε και ίδια έκδοση και ίδιο χρώμα. Εμένα είναι μοντέλο 2020 και το πήρα 25.500 από 28.000 όποτε θεωρώ ότι στο άφησε καλή τιμή . 

F156B296-DA31-4602-BD26-C7F16B179778.jpeg

789C79B3-2FEE-49F0-9FF9-9D88DF1A1D45.jpeg

 

948B97F8-D69F-4070-B0E9-B1448B541083.jpeg

Επεξ/σία από johny.keha
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, mp123 είπε

Αμα κρίνω με την x2 που έχει γνωστός που μέσα είναι πλαστικούρα το μίνι είναι διαστημόπλοιο . Άλλη αίσθηση. Το μόνο κοινό είναι ο μοχλός του αυτόματου. Αυτό μόνο. Ολα τα αλλά καμμία σχέση .

Όχι ρε συ. Μαλακά πλαστικά έχει παντού στον άσσο. Και έχει διαφορετικό λεβιέ. Εσωτερικά ούτε οι λεβιέδες των φλας δεν είναι ίδιοι. Επειδή μπήκα και στα δυο όταν ήμουν στην αντιπροσωπεία η Bmw είναι ένα επίπεδο πάνω σε όλα. Βέβαια είναι και μια κατηγορία επάνω. Το mini μου φάνηκε κάπως περίεργο. Κοντεύω και τα 40 και γι αυτό ίσως μου φάνηκε έτσι. Πάντως παίζει πολύ καλή προσφορά στον άσσο στην Sport Line τώρα και την έχασα επειδή βιαζόμουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Burgos είπε

Όχι ρε συ. Μαλακά πλαστικά έχει παντού στον άσσο. Και έχει διαφορετικό λεβιέ. Εσωτερικά ούτε οι λεβιέδες των φλας δεν είναι ίδιοι. Επειδή μπήκα και στα δυο όταν ήμουν στην αντιπροσωπεία η Bmw είναι ένα επίπεδο πάνω σε όλα. Βέβαια είναι και μια κατηγορία επάνω. Το mini μου φάνηκε κάπως περίεργο. Κοντεύω και τα 40 και γι αυτό ίσως μου φάνηκε έτσι. Πάντως παίζει πολύ καλή προσφορά στον άσσο στην Sport Line τώρα και την έχασα επειδή βιαζόμουν.

Τι προσφορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, johny.keha είπε

Καλημέρα. Καλοτάξιδο αρχικά. Πριν 5-6 μήνες πήρα και εγώ Mini Cooper 3θύρο 136hp αυτόματο. Ήμουν σε δίλλημα μεταξύ Mini και bmw1, αλλά εντυπωσιάστηκα με το μινι. Λόγο του ιού, το έχω κάνει μόλις 2.000km και είναι απίστευτο οδηγικά αλλά και και πολύ premium. Θα το χαρείς σίγουρα κι εσυ και η γυναίκα. Το Mini 5θυρο, το θεωρώ πάρα πολύ άσχημο και γενικά κάνει πολύ λιγότερες πωλήσεις καθώς όλες οι πολύ Sport εκδόσεις του μινι βγαίνουν κυρίως 3θυρες. Νομίζω πήραμε και ίδια έκδοση και ίδιο χρώμα. Εμένα είναι μοντέλο 2020 και το πήρα 25.500 από 28.000 όποτε θεωρώ ότι στο άφησε καλή τιμή . 

F156B296-DA31-4602-BD26-C7F16B179778.jpeg

789C79B3-2FEE-49F0-9FF9-9D88DF1A1D45.jpeg

 

948B97F8-D69F-4070-B0E9-B1448B541083.jpeg

Κατ αρχή καλοτάξιδο  Ωραιο αυτοκίνητο.Να σου πω και εμεις τα ίδια σκεφτήκαμε. Το 1 ηταν στα 10 μέτρα μακρυά ούτε καν πηγαμε δεν μας ενδιέφερε. Ένα παιδί έχουμε μεγάλωσε πια ( 15 είναι τωρα ) χωράμε ανετα στο τρίπορτο. Ταξίδια δεν κάνουμε παρά μόνο το καλοκαίρι 10 μέρες άρα το θελουμε για μέσα στην πόλη αποκλειστικά.Το  πενταπορτο δεν βγάζει γούστα και δεν το ήθελε με τίποτα ήταν μεγάλο και ψιλό ασχημο.
Το αμάξι βγήκε 25800 και μου το άφησε 24500.μια χαρά τιμή.    
Δεν πήγα να δω αλλά αυτοκίνητα.Ηθελα να της πάρω κάτι αλλά να βγάζω γούστα και Εγω τωρα που έμαθε να οδηγάει.
Το μόνο που δεν μπορώ να την πείσω είναι να βάλω καμμία Ρήγα από έξω . Δεν θέλει με τίποτα. Εσυ βλέπω του έχεις και είναι πολυ ωραίο.

 

3 ώρες πριν, Burgos είπε

Όχι ρε συ. Μαλακά πλαστικά έχει παντού στον άσσο. Και έχει διαφορετικό λεβιέ. Εσωτερικά ούτε οι λεβιέδες των φλας δεν είναι ίδιοι. Επειδή μπήκα και στα δυο όταν ήμουν στην αντιπροσωπεία η Bmw είναι ένα επίπεδο πάνω σε όλα. Βέβαια είναι και μια κατηγορία επάνω. Το mini μου φάνηκε κάπως περίεργο. Κοντεύω και τα 40 και γι αυτό ίσως μου φάνηκε έτσι. Πάντως παίζει πολύ καλή προσφορά στον άσσο στην Sport Line τώρα και την έχασα επειδή βιαζόμουν.

Μεγάλο το 1 για την γυναίκα και δεν της άρεσε καθόλου.  Να σου πω μια χαρά είναι το κουπερακι. 48 είμαι άσε θα βγάλω τρελλα γούστα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, xgol είπε

Τι προσφορα;

Στα 28 που πήρα εγώ την 118 Sport Line, παίρνεις και το Live cockpit professional πακέτο με τη 10αρα οθόνη, χάρτες, digital key και digital cockpit το οποίο φαίνεται απείρως καλύτερο από το αναλογικό που προσπάθησαν να κάνουν να δείχνει ψηφιακό στη δική μου έκδοση

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Burgos είπε

Στα 28 που πήρα εγώ την 118 Sport Line, παίρνεις και το Live cockpit professional πακέτο με τη 10αρα οθόνη, χάρτες, digital key και digital cockpit το οποίο φαίνεται απείρως καλύτερο από το αναλογικό που προσπάθησαν να κάνουν να δείχνει ψηφιακό στη δική μου έκδοση

Μη γράφετε τέτοια, διαβάζει και ο tsofras! 😝😝😝

Επεξ/σία από Peugeot208
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tsofras είπε

Μπα a class μόνο ένα τέτοιο

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/27200556-mercedes-benz-a-250

Καλά ο έμπορος τι 12% επιτόκιο έχει;

Στο τέλος θα έχεις δώσει 50κ για αυτοκίνητο 34κ.

Σε τοκογλύφο να πας δεν θα σε γδαρει έτσι....

Επεξ/σία από Peugeot208
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Peugeot208 είπε

Καλά ο έμπορος τι 12% επιτόκιο έχει;

Στο τέλος θα έχεις δώσει 50κ για αυτοκίνητο 34κ.

Σε τοκογλύφο να πας δεν θα σε γδαρει έτσι....

Ε τα μεταχειρισμένα συνήθως έχουν πάνω από 10% δεν ξέρω γιατί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Peugeot208 είπε

Καλά ο έμπορος τι 12% επιτόκιο έχει;

Στο τέλος θα έχεις δώσει 50κ για αυτοκίνητο 34κ.

Σε τοκογλύφο να πας δεν θα σε γδαρει έτσι....

 

9 ώρες πριν, tsofras είπε

Ε τα μεταχειρισμένα συνήθως έχουν πάνω από 10% δεν ξέρω γιατί

Ειναι στην ουσια σαν να παιρνεις καταναλωτικα δανεια απο τραπεζα. Ειδικα οι μικροι εμποροι δεν μπορουν να κανουν και πολλα. Οι αντιπροσωπειες εχουν δικες τους τραπεζες η λογω ογκου πωλησεων μπορουν να επιτυχουν πολυ ευνοικους ορους με τις τραπεζες.

Ο μαντρας της γειτονιας τι να κανει.

Σε μικρα ποσα δεν φαινεται τοσο πολυ το επιτοκιο, που ειναι ο κυριος ογκος τον μεταχειρισμενων (κατω απο 10).

Αν κανεις χρηματοδοτηση για ακριβο μεταχερισμενο δεν εχει κανενα νοημα γιατι πας σε καινουργιο και σου βγαινει φτηνοτερα

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θωμά γιατί έχω χάσει επεισόδια τελικά τι έχεις τωρα ; Το ιμπιζα η πήρες το λεον ; 

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, mp123 είπε

Θωμά γιατί έχω χάσει επεισόδια τελικά τι έχεις τωρα ; Το ιμπιζα η πήρες το λεον ; 

Και τα 2...! Για τι μας πέρασες κύριε;

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, paylidis είπε

Και τα 2...! Για τι μας πέρασες κύριε;

Συλογη από σεατ κάνει ; 
Υ.γ  πολυ κίνηση για το cuntryman. Δυο φορές που πήγα στην μίνι μια για να το κλείσω και μια να πάρω κάτι χαρτιά τρεις τέσσερα ζευγάρια ήρθαν για αυτό. Κάπου στα 28κ πάει με τον κινητήρα 136 hp . 

Επεξ/σία από mp123
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mp123 είπε

Θωμά γιατί έχω χάσει επεισόδια τελικά τι έχεις τωρα ; Το ιμπιζα η πήρες το λεον ; 

Ibiza fr είχε και πήρε το leon fr plus 😉

Επεξ/σία από terry308
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, terry308 είπε

Ibiza fr είχε και πήρε το leon fr plus 😉

Ποσό πήγε το Leon fr . ( όχι τίποτε άλλο δλδ για να τον βάλουμε στην πρίζα με τόσα που έδωσε αν έπαιρνε κάτι καλύτερο 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...