Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικα υπαρχει καποια προστασια για τον καταναλωτη στην αγορα μεταχειρισμενου ? Οι εμποροι παντα βρισκονται ενα βημα εμπρος. https://www.newsauto.gr/news/kteo-apo-voulgaria-me-oti-chiliometra-thelis-enanti-100-evro/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Shyn είπε

Τελικα υπαρχει καποια προστασια για τον καταναλωτη στην αγορα μεταχειρισμενου ? Οι εμποροι παντα βρισκονται ενα βημα εμπρος. https://www.newsauto.gr/news/kteo-apo-voulgaria-me-oti-chiliometra-thelis-enanti-100-evro/

Δυστυχώς όχι... εχω αγορασει και πουλήσει μεταχειρισμένα, εχω δει μηχανικό να αγοραζει για επαγγελματικό μεταχειρισμένο και να του βγαινει με 150000 παραπανω, εχω παει να ελεγξω με φιλο αυτοκινητο σε μαντρα και πιαστηκαμε στα χερια με το μαντρά όταν αποκάλυψα στο φιλο ποσα χλμ εχει πραγματικά, δεν υπάρχει σωτηρια...

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paylidis είπε

Δυστυχώς όχι... εχω αγορασει και πουλήσει μεταχειρισμένα, εχω δει μηχανικό να αγοραζει για επαγγελματικό μεταχειρισμένο και να του βγαινει με 150000 παραπανω, εχω παει να ελεγξω με φιλο αυτοκινητο σε μαντρα και πιαστηκαμε στα χερια με το μαντρά όταν αποκάλυψα στο φιλο ποσα χλμ εχει πραγματικά, δεν υπάρχει σωτηρια...

Δεν θα βγαλεις ακρη με τους εμπορους. Το μονο που τους ενδιαφερει ειναι η μεγιστοποιηση του κερδους. Λες ψιθυριστα στον φιλου οτι το αυτοκινητο δεν αξιζει και εξαφανιζεστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Shyn είπε

Δεν θα βγαλεις ακρη με τους εμπορους. Το μονο που τους ενδιαφερει ειναι η μεγιστοποιηση του κερδους. Λες ψιθυριστα στον φιλου οτι το αυτοκινητο δεν αξιζει και εξαφανιζεστε. 

Αυτό έκανα ήταν από πάνω κ το χρησιμοποίησε σαν λόγο ευθέως για να πάρει την προκαταβολή που είχε δώσει την προηγούμενη σα καλό κορόιδο που τσίμπησε... Αλλά αρπαχτήκαμε ευτυχώς με όριο...

Μακρυά κ αλάργα από μαντράδες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, sorry, για το άλλο thread πήγαινε... διορθώνω...

Πάντως τα μεταχειρισμένα πονεμένη ιστορία και όλα αυτά μέσω Βουλγαρίας, είτε από εταιρίες φαντάσματα, είτε με κτεο αλλαγμένα, γενικά πολύ κομπίνα. Και με λίγα λεφτά όλα αυτά.

Τελευταία ακούω από λογιστικό γραφείο ότι έρχονται ραβασάκια από την εφορία για μη απόδοση ΦΠΑ, κι επειδή φαίνεται ο αγοραστής στα χαρτιά χωρίς το όνομα του εμπόρου, την πατάει μόνο αυτός...

Επεξ/σία από oykas2001
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, oykas2001 είπε

Παιδιά, sorry, για το άλλο thread πήγαινε... διορθώνω...

Πάντως τα μεταχειρισμένα πονεμένη ιστορία και όλα αυτά μέσω Βουλγαρίας, είτε από εταιρίες φαντάσματα, είτε με κτεο αλλαγμένα, γενικά πολύ κομπίνα. Και με λίγα λεφτά όλα αυτά.

Τελευταία ακούω από λογιστικό γραφείο ότι έρχονται ραβασάκια από την εφορία για μη απόδοση ΦΠΑ, κι επειδή φαίνεται ο αγοραστής στα χαρτιά χωρίς το όνομα του εμπόρου, την πατάει μόνο αυτός...

Μ' αρέσει που ανοίγεις δουλειές 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρες!

Είδα την ανανεωμένη έκδοση του Jeep Compass και μπήκε και αυτό στα υποψήφια.

Έχει κανείς άποψη οδηγικά για το συγκεκριμένο?

Επεξ/σία από Deathmace
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήγα για το πρώτο σοβαρό πλύσιμο την Leonara

Όταν πήρα το αμάξι μετά από λίγο άναψε λαμπάκι στο καντράν , μου έβγαλε μήνυμα ότι έχει πρόβλημα το πίσω δεξί φλας.

Κατέβηκα και το είδα δούλευε κανονικά.

Μετά από 3 ώρες κατέβηκα και είχε σβήσει , ελπίζω να μην έχει κανα θέμα και πέρασε νερό . Θα δούμε ....

12 ώρες πριν, Deathmace είπε

Καλημέρες!

Είδα την ανανεωμένη έκδοση του Jeep Compass και μπήκε και αυτό στα υποψήφια.

Έχει κανείς άποψη οδηγικά για το συγκεκριμένο?

Για Jeep Renegade έχουμε μέλος @@pnea1973 για Compass δεν έχει εμφανιστεί κάποιος

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Πήγα για το πρώτο σοβαρό πλύσιμο την Leonara

Μετά από σοβαρό πλύσιμο επίσης , βγάζει ένδειξη για έλεγχο φωτιστικών πινακίδας, το δεξί λαμπάκι μια ανάβει - μια όχι.... όταν έχω την ένδειξη αν ακουμπήσω το πλαστικό περίβλημα ανάβει να λαμπάκι... σήμερα έκλεισα service των 92000χλμ, ανέφερα την ένδειξη για να το έχει υπόψιν και μου είπε ότι βγάζουν θέμα αυτές οι ψείρες... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, terry308 είπε

Μετά από σοβαρό πλύσιμο επίσης , βγάζει ένδειξη για έλεγχο φωτιστικών πινακίδας, το δεξί λαμπάκι μια ανάβει - μια όχι.... όταν έχω την ένδειξη αν ακουμπήσω το πλαστικό περίβλημα ανάβει να λαμπάκι... σήμερα έκλεισα service των 92000χλμ, ανέφερα την ένδειξη για να το έχει υπόψιν και μου είπε ότι βγάζουν θέμα αυτές οι ψείρες... 

Απλά η διαφορά μας είναι 91900χλμ 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα στο club. Παρακολουθώ από την αρχή την περιπέτεια του αρχηγού Tsοfras και έχω κατάευχαριστηθεί την όλη πορεία και την παρέα σας. Θέλω να μοιραστώ μαζί σας τη χαρά μου. Εγινε η παραγγελία νέου αυτοκινήτου .

ΒΜW 118i sportline edition σε μαύρο.

Αναμονή τώρα μέχρι το καλοκαίρι όπου και θα ανέβουν οι καθιερωμένες φωτογραφίες.

  • Like 11
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Metamesonixtios είπε

Καλησπέρα και από εμένα στο club. Παρακολουθώ από την αρχή την περιπέτεια του αρχηγού Tsοfras και έχω κατάευχαριστηθεί την όλη πορεία και την παρέα σας. Θέλω να μοιραστώ μαζί σας τη χαρά μου. Εγινε η παραγγελία νέου αυτοκινήτου .

ΒΜW 118i sportline edition σε μαύρο.

Αναμονή τώρα μέχρι το καλοκαίρι όπου και θα ανέβουν οι καθιερωμένες φωτογραφίες.

Ευχαριστούμε που είσαι και εσύ στην παρέα μας.

Τιμούλα ? Έβαλες κανα εξτραδάκι ? Κιβώτιο ?

Με το καλό να παραλάβεις και περιμένουμε (ίσιες) φωτογραφίες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέχει μια προσφορά για το συγκεκριμένο μοντέλο βενζίνη 1,5 με 140 ίππους με αυτόματο κιβώτιο, ψηφιακό καντράν και αρκετά καλούδια στην συγκεκριμένη έκδοση (cruise, διζωνικό , led, parktronic μπροστά πίσω, μαύρη ζάντα 17αρα, την μεγάλη καινούργια κεντρική οθόνη) στα 28.000.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Metamesonixtios είπε

Τρέχει μια προσφορά για το συγκεκριμένο μοντέλο βενζίνη 1,5 με 140 ίππους με αυτόματο κιβώτιο, ψηφιακό καντράν και αρκετά καλούδια στην συγκεκριμένη έκδοση (cruise, διζωνικό , led, parktronic μπροστά πίσω, μαύρη ζάντα 17αρα, την μεγάλη καινούργια κεντρική οθόνη) στα 28.000.

 

@Burgos
ίδιο με της γυναίκας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Metamesonixtios είπε

Τρέχει μια προσφορά για το συγκεκριμένο μοντέλο βενζίνη 1,5 με 140 ίππους με αυτόματο κιβώτιο, ψηφιακό καντράν και αρκετά καλούδια στην συγκεκριμένη έκδοση (cruise, διζωνικό , led, parktronic μπροστά πίσω, μαύρη ζάντα 17αρα, την μεγάλη καινούργια κεντρική οθόνη) στα 28.000.

 

Δε το παιρνες σε storm bay metallic ..

Υ.Γ. Το γκολφ r-line το κοιταξες καθολου;

Επεξ/σία από xgol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...