Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, imr είπε

Ναι, γενικά δεν υπάρχει εύκολος τρόπος να το δω.

Το number of regeneration failure είναι πάντα 0. Θα ήθελα αυτό που βλέπεις σε I'm since regen αλλά δεν υπάρχει κάτι. Ούτε ποσοστό πόσο μπουκωμενο είναι, στα πόσα γραμμάρια είναι πολύ?

Καλά ότι γράφει 0 failures μην νομίζεις ότι είναι αλήθεια...ίσως να μην μπορεί να το διαβάσει το carscanner...και μένα στο soot δεν δείχνει τίποτα...τι πάει να πει ότι δεν έχει... απλά είναι λάθος ένδειξη.

Πάνω από 24 γραμμάρια νομίζω υπάρχει θέμα.

Δες τον πίνακα παρακάτω.

dpf5.jpg

Επεξ/σία από GeorgeTrzs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, Patrick147 είπε

Καλοτάξιδο και στους 2!

Εντυπώσεις από τα πρώτα χιλιόμετρα;

Έκανες επιπλέον προσθήκες; Γιατί εμένα μου είπαν ότι υπάρχει ετοιμοπαράδοτο στο δίκτυο την προηγούμενη εβδομάδα που ρώτησα, ειδικά το μαύρο.

Με ενδιαφέρει και εμένα το συγκεκριμένο. Από το λίγο που το οδήγησα για TD, το κιβώτιο μου φάνηκε λίγο αργό σε ανταπόκριση ακόμα και στο sport. Γενικά βέβαια έχει πολύ καλή ποιότητα κύλισης και παρότι 3κύλινδρο είναι αρκετά ήσυχο. Θα ήθελα και μια ηλιοροφή αλλά ανεβαίνει πολύ με οποιοδήποτε extra. Η αλήθεια είναι ότι στα "premium"  hatchback δεν υπάρχει κάτι με αντίστοιχο εξοπλισμό στην τιμή, merc και audi πάνε πάνω από 30.

Επίσης σε τι τιμή το κλείσατε τελικά; Έβαλαν κάτι επιπλέον ή όπως είναι το πακέτο;

Ενα μικρομεσαίο αυτοκίνητο στο premium της κατηγορίας. Mercedes και Audi κατώτερα από μένα οδηγικά και πιο ακριβά.

Στα επιμέρους:

Αρκετά μαλακό και καλή ηχομόνωση.

Επιδόσεις τραγωδία αλλά αναμενόμενο με 140 άλογα και 3 κυλίνδρους. 

Tail happy στο όριο.

Τιμόνι άνω του μέσου όρου της κατηγορίας αλλά και πάλι όχι κάποια ιδιαίτερη αίσθηση.

Πολύ καλή ποιότητα εσωτερικού. 

Καταπλητικά φώτα.

Φρένα αποτελεσματικά κουράζονται (κλασσικά) στο όριο. 

 

Τέλειο για τη γυναίκα μου να πηγαίνει βόλτα τα 2 μικρά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Έχει αρχίσει να με πιάνει μία αρρώστια με το 2λιτρο Leon που δεν μου αρέσει καθόλου ....

Είμαστε έτοιμοι για άλλες 100 σελίδες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexiko είπε

Είμαστε έτοιμοι για άλλες 100 σελίδες 

Έφυγε ήδη email στον πωλητή για να δώ αν ξέρουμε πότε έρχεται.

Το θέμα μας είναι να το πάρω ίδιο χρώμα να μην το καταλάβουν οι υπόλοιποι 🤣

Προχθές είχα αφήσει το αμάξι για πλύσιμο και η γυναίκα μου ανέβηκε έντρομη στο σπίτι και μου λέει :

Πάλι το πούλησες ? 😂

Όχι της λέωγια πλύσιμο είναι χεχε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tsofras είπε

Έφυγε ήδη email στον πωλητή για να δώ αν ξέρουμε πότε έρχεται.

Το θέμα μας είναι να το πάρω ίδιο χρώμα να μην το καταλάβουν οι υπόλοιποι 🤣

Προχθές είχα αφήσει το αμάξι για πλύσιμο και η γυναίκα μου ανέβηκε έντρομη στο σπίτι και μου λέει :

Πάλι το πούλησες ? 😂

Όχι της λέωγια πλύσιμο είναι χεχε

Είσαι περίπτωση. Πάντως ευκαιρία για λευκή πέρλα και αυτόματο κιβώτιο. 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, tsofras είπε

Έχει αρχίσει να με πιάνει μία αρρώστια με το 2λιτρο Leon που δεν μου αρέσει καθόλου ....

IMG_20210423_155936.jpg.671d7262315bea0029c8dece8f92db36.jpg

Θωμα νομιζω θα ειναι το ομορφοτερο περιπολικο στην Ελλαδα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Nabuko είπε

@tsofras δεν πας καλύτερα σε BMW σειρά 1? 😄

Μπα το θέμα είναι στα 28κ να έχω δίλιτρο κινητήρα κοντά στα 200 άλογα , το έχω ξαναπεί το προτιμώ από το να πάρω τρικυλινδρο με 140 για να ειναι premium

Γούστα είναι αυτά 😅

 

 

14 λεπτά πριν, GeorgeTrzs είπε

IMG_20210423_155936.jpg.671d7262315bea0029c8dece8f92db36.jpg

Θωμα νομιζω θα ειναι το ομορφοτερο περιπολικο στην Ελλαδα!!!

Lol που την βρήκες αυτή ρε μαν ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, GeorgeTrzs είπε

Εγω την τράβηξα...

Πήραμε περιπολικά Leon ? OMG

Λοιπόν έκανα σήμερα ! (ναι σήμερα μετά απο τόσο καιρό) την πρώτη μεγάλη (οκ μεγάλη σε σχέση με το σουπερ-μαρκετ που παώ εδώ και 2 μήνες) βόλτα με το αμάξι.

Πήγα Παλαιο Φάληρο - Παλαιο Ψυχικό και πίσω.

Το άνοιξα και λίγο Συγγρού γεμίζει ωραία ο κινητήρας

Ωραίο οδηγικά , κομπλέ το κάθισμα

Ανάρτηση άθλια απο άνεση αλλά έβαλα λίγο το αμάξι στο πέταλο που σε πετάει απο Συγγρού στην Αμφιθέας και το αμάξι τραίνο. Σε κάθε λακούβα όμως αντίο ζωή , που το βρήκε άνετο ο trcoff στο review απορώ

Το κιβώτιο όμως παιδιά δεν νομίζω ότι θα το αγαπήσω ποτέ , έπεσα και σε κίνηση μου κλώτσησε μία πρώτη και μία όπισθεν και είπα αστα διάλα το βάζω αγγελία τώρα. Έβαλε και η γυναίκα μου τον καφέ στην ποτηροθήκη και δεν μπορούσα να έχω το χέρι στον τεμπέλη και να αλλάζω ταχύτητα και λέω αυτά είναι.

Εντάξει δεν νομίζω να το πουλήσω το αμάξι και να πάω και για άλλη χασούρα αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν θα καταφέρω να το αγαπήσω αυτό το αμάξι όπως του αξίζει λόγω του κιβωτίου.

Δεν ξέρω πότε θα ξανα-αλλάξω αυτοκίνητο αλλά σε μηχανικό δεν ξαναγυρίζω.

Αυτά , ξέρω ότι θα πείτε αρκετοί "στο λέγαμε" , είχα εγώ τους δικούς μου φόβους , επειδή σας είχα υποσχεθεί ειλικρίνεια όμως αυτή είναι και η γνώμη μου για το αμάξι.

 

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, tsofras είπε

Πήραμε περιπολικά Leon ? OMG

 

 

Ναι...μαλλον ανηκουν στη Τροχαια Αυτοκινητοδρομων Τριπολης....θα μαθω τι μοτερ φορανε το εχω απορια.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, GeorgeTrzs είπε

Ναι...μαλλον ανηκουν στη Τροχαια Αυτοκινητοδρομων Τριπολης....θα μαθω τι μοτερ φορανε το εχω απορια.... 

Fr δεν είναι σίγουρα και μόνο σε FR έρχεται το 150αρι οπότε μήπως είναι με τα 130 . Αν μάθεις πες έτσι για την πλάκα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...